Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9028 odpowiedzi na ten temat

#241 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 09:45

VAT w rolnictwie wiesz leasing jest bardzo dobry ale gdy jesteś przynajmniej na vacie a juz jest bardzo bobry jak jestes na zasadach ogólnych jak każde przedsiębiorstwo i rozliczasz sie z podatku dochodowego bo w takim przypadku ratę leasingową możesz w całości wliczyć w koszty uzyskania przychodu i odjąć ją od podstawy naliczania podatku dochodowego. a w Twoim przypadku bym sie raczej nie bawił w leasing tylko na normalny kredyt preferencyjny brał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 03:46
  •  

#242 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 10:10

VAT w rolnictwie Czyli w racie lesingowej jak podałem jest jeszcze podatek dochodowy do odliczenia i dopiero wtedy po odliczeniu podatku wychodzi mi że faktycznie jest ten kredyt na 3%, tylko Pytam PO CO ten kredyt fabryczny farmera chyba tylko dla przedsiebiorstw i żeby naciągać rolników, bo już taniej wyjdzie wziąść chyba w żaglu jakiś kredyt jak bawić się w taki leasing,

ps. a to rolnik będą cy na wat na zasadach ogólnych nie płaci podatku dochodowego, więc nie odliczał by sobie tych 19% z raty lesingowej?

Nie pyatłem już o kredyt ale jeśli w lesingu jest wat w ratach itd to na jakiej podstawie w zwykłym kredycie którym to też farmer się reklamuje są tak wysokie koszty, czy w zwykłym kredycie teżsą wliczone wat że czy kredyt czy leasing wychodzi taka sama rata

#243 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 10:37

VAT w rolnictwie w racie nie ma podatku dochodowego, a zapewniam Cię w żaglu taniej ci nie wyjdzie, a leasing jest prostszy w załatwianiu formalności i szybciej sie go załatwia i nie potrzebne są ci aż takie zabezpieczenia bo ten ciągnik nie jest twój tylko jest on własnością finansującego a ty jesteś tylko korzystającym, w zależności od umowy finansujący może pokrywać koszty ubezpieczeni, przeglądów i nawet napraw(w zależności jakie "wywalczysz" warunki uowy)

tak rolnik na zasadach ogólnych VAT nie jest płatnikiem podatku dochodowego( bo nikt nie wie jeszcze jak obliczać dochód rolnika)

a VAT jest wliczany do wszystkiego

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 11:14

VAT w rolnictwie to ja nic z tego nie rozumiem,licze sobie kalkulatorem fiansowym te 3% wychodzi tak jak podają ale netto i do tego doliczają mi wat, tzn że pomimo że zapłace bruttpo za ciągnik wyliczą mi z tej wartości raty 3% towe i do wysokości tych rat doliczny jest podatek wat?

To jak jest w kredytach preferencyjnych,przecież wychodzi tak jak bym mniejwięcej kalkulatorem kredytowym pliczył, a w tym leasingu czy to kredycie farmera dowalają jeszcze tak jakby 22% i wtedy wychodzi to tak jak policze jak bym kredyt na prawie 10% wzioł, te lesingi fabryczne są duzo droższe od normalnego kredytu, wziąść agroexpres w bgż wyjdzie taniej, bo z tymi preferencyjnymi to bida z nendzą i bardzo małe srodki podobno uruchomili

#245 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 11:43

VAT w rolnictwie Ferdek07 leasing jest bardzo dobrym rozwiązaniem jak rozliczasz się z podatku dochodowego (tak jak napisał gazi). Ale istnieją też klasyczne kredyty oferowane przez firmy leasingowe np. "Pożyczka dla rolnika" w spółkach leasingowych BZWBK, ale do tanich nie należą. Co do Agroekspresu to nie jest on taki tani, jak policzysz prowizję + obecną stopę WIBOR1M + i ich zarobek BGŻ (chyba jak pamiętam w agroekspres) 4%, to wyjdzie ci ponad 10% realnych rocznych odsetek. A musisz doliczyć takie rzeczy jak opłaty za wpis na hipotekę do KW, jak masz działki w różnych KW to trochę się, tego uzbiera, no i inne opłaty. Tyle że Agroekspres jest kredytem na zasadach karty kredytowej, więc jest cholernie wygodny, i to jest jego plus (tyle że obsługa klienta w BGŻ, to lepiej nie wspominać).
Inne rozwiązanie to czekać na kredyty z dopłatą ARiMR.
a

#246 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 19:18

VAT w rolnictwie To co jednak ten kredyt farmera nie jest taki zły? bo realne oprocentowanie wychodzi na poziomie 9,1%? to inne komercyjne kredyty wcale taniej nie wyjdą?

Spoko nic tylko zapomnieć o nowym i używany ciągnik kupić! albo przejść na wat - co jednak chyba mi się nie opłaci,

ps. to na ile procent rzeczywistego oprocentowania wyjdzie taki kredyt preferencyjny na 2%?

#247 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 19:31

VAT w rolnictwie to zależy na jaki okres jeszcze

#248 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 19:53

VAT w rolnictwie Dobra z tym całym watem, a jakby chciał ojciec przekazać gospodarstwo na mnie za 6 lat to co wtedy z tym całym watem, czy przejmuje zobowiązania itd czy od nowa na siebie musze wszystko przepisać a ojciec musi się rozliczyć i ewentualnie zwracać będzie musiał za cos wat, bo załóżmy kupie ciągnik no i w perspektywie troche gratów jakieś remonty dachów itd i co za 6 lat jakby chciał przepisać gospodarstwo?

#249 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:02

VAT w rolnictwie przechodzi wszystko na ciebie

#250 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 04 kwiecień 2008 - 19:56

VAT w rolnictwie rozliczam sie kwartalnie przedemną pierwsze rozliczenie i moje pytanie w kwote do zwrotu wpisać w rubryce 56 a do czego rubryki 57,58 zwrot w terminie 60 i 180 dni ? ktość moze zamieściłby skan zeznania podadkowego
a czy można wnioskować o szybszy zwrot bo też taka rubryka jest i w jakich wypadkach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 21:06

VAT w rolnictwie Też jestem na kwartalnym, ale rozlicza mnie biuro. Myślę że normalny termin to 180, skrócony 60dni.

#252 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 21:35

VAT w rolnictwie a nie lepiej jest być na miesięcznym? mniej czasu gotówka jest zamrożona

#253 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 21:53

VAT w rolnictwie

a nie lepiej jest być na miesięcznym? mniej czasu gotówka jest zamrożona

Pod tym względem może i lepiej, ale ta gotówka przy bieżących wydatkach zamraża się tylko za pierwszym razem. Oczywiście przy dużym zakupie to może mieć znaczenie. Zaletą kwartalnego jest przede wszystkim niższy koszt obsługi przez biuro, nie trzeba co miesiąc pamiętać o terminie, rachunki rzadziej się przegląda i komletuje, mniej czasu poświęca się na to wszystka.
Pozdr

#254 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 22:06

VAT w rolnictwie może i tak. u nas jest co miesiąc i jest ok bo co 3 miechy to strasznie dużo tych faktur by było
a jeżeli można wiedzieć to ile płacisz za biuro bo my 80zł na miesiąc

#255 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 22:50

VAT w rolnictwie no to może ktoś wrzuci skan rozliczenia a ja zainstalowałem sobie małą księgowość rzeczpospolitej która jest bezpłatna i tylko wpisuje faktury program ten też wypełnia zeznanie podatkowe tylko wpisuje mi kwote nadpłaty podatku na nastepny okres rozliczeniowy i nie bardzo wiem w które rubryki przenieść chyba trzeba będzie ołowkiem i do US Sokółka

#256 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 14:01

VAT w rolnictwie No więc tak ratę leasingu oblicza sie tak od kwoty maszyny netto odejmuje się procent pierwszej wpłaty potem dodaje się procent leasingu i od tego odejmuje się procent wykupu i tą kwote dzielimy na ilość miesięcy leasingowania i mamy ratę netto.

Z tego co zrozumiałem z waszych wypowiedzi żeby odliczyć vat naliczony do raty to trzeba być na vacie. Można odliczyć 19% naliczonego vatu a nie 22%? Potwierdzcie lub wytłumaczcie bo się trochę zamotałem.

#257 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 14:31

VAT w rolnictwie a jaka jest stawka VAT w ratach leasingowych?? bo nie wiem dokładnie jak jest w przypadku leasingu ale w innych przypadkach odliczasz pełną stawkę

#258 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 18:11

VAT w rolnictwie Jak dobrze wiem to stawka vatu w leasingu to 22%.

#259 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 18:16

VAT w rolnictwie więc chyba odliczasz całość VAT-u

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 06 kwiecień 2008 - 19:58

VAT w rolnictwie panowie orientuje sie ktos jak bedzie od 1 maja z vatem zapadły już jakieś decyzje