Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9015 odpowiedzi na ten temat

#2401 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 27 luty 2011 - 18:26

VAT w rolnictwie W ubiegłym roku miałem dwa razy kontrole z US a protokół pokontrolny poprawiali dwa miesiące z hakiem.
Inspektorzy pomieszali trzy różne kontrole i można było tu znaleźć różne nazwiska, różne kwoty itp.
TO RZETELNA KONTROLA......
kto sieje ten zbiera....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 21:43
  •  

#2402 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 luty 2011 - 19:33

VAT w rolnictwie Jak masz rozsądne uzasadnienia to co się martwisz. Najwyżej Ci coś zakwestionują, wtedy korekta i trochę później kasa. A tak swoją drogą to za każdym razem masz kontrolę?

#2403 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:09

VAT w rolnictwie ja w takim temacie, kupiłem nagrzewnicę na olej opałowy do grzania budynku gospodarczego. Chciałbym oczywiście odliczać vat od zakupu oleju opałowego. Czy jak pokarzę w firmie paliwowej fakturę zakupu to wystarczy czy ktoś musi mi wystawić zaświadczenie że posiadam takie urządzenie na olej opałowy. Pamiętam jak kilka lat temu próbowałem kupić opał na fakturze to robili mi problemy, pytali o piec, czy faktycznie posiadam , czy przypadkiem nie planuję na tym jeździć ;)

#2404 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 27 luty 2011 - 21:12

VAT w rolnictwie

Planuję przejąć gospodarstwo które jest na VAT. Miało ono dość spory zwrot podatku z zakupionych maszyn zaledwie 3 lata temu. Czy da się przejąć gospodarstwo bez zwracania tego odliczenia. Czy ktoś miał podobny przypadek ?

wystarczy poszukać
chyba 114 strona wiec niedaleko
http://interpretacja...ryczaltowy.html

#2405 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 luty 2011 - 22:15

VAT w rolnictwie Na szkoleniu mówili, że szykuje się zmiana stawki VAT zwierząt rzeźnych z 8% na 5%, słyszał ktoś o tym?

#2406 Share radekxxl

radekxxl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 28 luty 2011 - 23:02

VAT w rolnictwie witam koledzy
mam takie pytanko biorę młodego rolnika i zastanawiam się czy nie przejść na VAT. szykuje się troszku tych inwestycji. zajmuje się samą produkcją warzyw. czy będzie mi się to opłaca?

#2407 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 09:15

VAT w rolnictwie no nastepy z tym samym głupim pytaniem. poczytaj ze 20 stron wstecz albo usiadz i sobie policz a nie sie nas pytasz

#2408 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 13:56

VAT w rolnictwie

ja w takim temacie, kupiłem nagrzewnicę na olej opałowy do grzania budynku gospodarczego. Chciałbym oczywiście odliczać vat od zakupu oleju opałowego. Czy jak pokarzę w firmie paliwowej fakturę zakupu to wystarczy czy ktoś musi mi wystawić zaświadczenie że posiadam takie urządzenie na olej opałowy. Pamiętam jak kilka lat temu próbowałem kupić opał na fakturze to robili mi problemy, pytali o piec, czy faktycznie posiadam , czy przypadkiem nie planuję na tym jeździć ;)

Firma paliwowa nie może ci sprzedać opału jak nie posiadasz jakiegoś urządzenia, faktura ich raczej nie będzie obchodzić. Kierowca co przywiezie opał da ci kartkę do wypełnienia gdzie wpisujesz swoje dane ilość kupionego oo i dane urządzenia, w ten sposób oni są kryci, a ty możesz z opałem robić to co sobie już zaplanowałeś przed kupnem nagrzewnicy... :D

#2409 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 19:21

VAT w rolnictwie Mam pytanie. Bede kupował od rolnika ryczałtowego ziemniaka sadzeniaka kwalifikat CB, jaki podatek obowiązuje jako materiał nasienny 5% czy jako sprzedający RR 8%? I pytanie drugie ja musze mu wystawic fakture na zakup tego sadzeniaka, jak to robie? Czy moge mu wystawić fakture w programie że on jako sprzedajacy a ja jako kupujacy czy do tego są jakieś specjalne druczki.

#2410 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 02 marzec 2011 - 18:34

VAT w rolnictwie Mam 2 pytania ,które pewnie już padły w tym temacie ale nie chce mi sie go całego wertowac :D
A mianowicie
1.Czy do nadania nr.REGON potrzebna jest kopia aktu notarialnego?
2.Czy nie ma przeciwności żebym przeszedł na VAT mimo iż w ubiegłym roku nie miałem jeszcze gospodarstwa,bo kolega mówił że musiał w urzędzie skarbowym okazać się dochodami z ubiegłego roku,ja nie miałem w ubiegłym roku gospodarstwa wiec dochody automatycznie mam 0.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2411 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 19:03

VAT w rolnictwie Do REGONU potrzeba zaświadczenia z urzędu gminy że jestes rolnikiem. Z tego co wiem to nie mozesz przejsc na Vat jeżeli w zeszłym roku nie miałeś obrotu 20 tys. ale podobno ma to sie zmienić w najbliższym czasie.

#2412 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Zainteresowania:Stare maszyny rolnicze,Motoryzacja,wszystkie polskie maszyny:)

Napisany 02 marzec 2011 - 19:59

VAT w rolnictwie Z gminy to wystarczyło ksero nakazu podatku ale kolega musiał dostarczyć ksero aktu.A co do tych 20 tys obrotu to ten wymóg miał podobno być zniesiony od nowego roku i właśnie nie wiem czy jest czy go niema.

Edytowany przez jankes91, 02 marzec 2011 - 20:00.

#2413 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:19

VAT w rolnictwie 2. na vat mozesz przejsc dopiero w przyszłym roku chyba ze przepisy sie zmienia

#2414 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:41

VAT w rolnictwie To trochę dziwnie jest zrobione bo jako młody rolnik nie mogłem mieć obrotów w zeszłym roku ponieważ gospodarstwo mam dopiero od stycznia 2011.Ale cóż żyjemy w takim badziewnym kraju z debilnymi przepisami.

#2415 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:36

VAT w rolnictwie no dziwne ale co sie zrobi. w sumie ja też byłem zdziwiony bo przeciez przejmuje się gospodarstwo więc myslałem ze mozna okazać się fakturami rodziców ale jednak nie. podobno wkrótce maja zmienić się przepisy ale już od nowego roku miałby być nowe więc narazie nic nie wiadomo

#2416 Share Pandanus

Pandanus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 09:48

VAT w rolnictwie te zmiany o których mówicie zostały juz przyjete w komisjach sejmowych i najprawdopodobniej wejdą w zycie od 1 kwietnia
a tak na marginesie to są urzedy skarbowe które rejestrują takich mlodych rolników na takich samych zasadach jak przedsiębiorców czyli od razu - tylko nic nie mogłes wczesniej sprzedac bo wtedy stajesz sie rolnikiem ryczałtowym i wtedy juz obowiązuje cie ten obrót na 20 tys

#2417 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 18:55

VAT w rolnictwie A wiec zadzwoniłem dziś do urzędu skarbowego i powiedzieli mi że moge bez problemu przejśc na Vat i nie wymagają żadnego poświadczenia 20 tys zł obrotu w ubiegłym roku.

#2418 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 19:42

VAT w rolnictwie Możesz sprecyzować swoją sytuację? Ja na początku roku przejąłem gospodarstwo i pytałem w urzędzie czy mogę przejść. Powiedzieli mi, że mam wykazać 20 tys. za rok poprzedni, a jak nie mogę bo nie miałem gospodarstwa to mam czekać aż przepis się zmieni("bo miał się zmienić, ale się nie zmienił i może się zmieni"). Więc przepisy się zmieniły czy urzędnicy znowu wprowadzają w błąd?

#2419 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 03 marzec 2011 - 19:42

VAT w rolnictwie panowie pytanie: na dniach bede przejmował czesc tucznikow od rodzicow tzn kupowal bym od nich prosiaki i tuczyl czy moge wystawic im fakture i odliczyc sobie vat od prosiaka?? dodam ze rodzice sa na ryczałcie ja powinienem im wystawic fakture Vat czy oni mi RR?
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2420 Share jankes91

jankes91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:42

VAT w rolnictwie

Możesz sprecyzować swoją sytuację? Ja na początku roku przejąłem gospodarstwo i pytałem w urzędzie czy mogę przejść. Powiedzieli mi, że mam wykazać 20 tys. za rok poprzedni, a jak nie mogę bo nie miałem gospodarstwa to mam czekać aż przepis się zmieni("bo miał się zmienić, ale się nie zmienił i może się zmieni"). Więc przepisy się zmieniły czy urzędnicy znowu wprowadzają w błąd?

Gospodarstwo rodzice odpisali mi w styczniu 2011 za premie młodego rolnika.Może być tak że niektóre urzędy tego nie wymagają,albo rozmawiałem z osobą która też za bardzo sie nie znała ;) .Rozmawiałem też ze znajomym który prowadzi rolnikom rozliczenia VAT i również mówił że nie ma wymogu 20 tys.

Edytowany przez jankes91, 03 marzec 2011 - 20:43.