Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9022 odpowiedzi na ten temat

#2381 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:04

VAT w rolnictwie Witam chciałbym przejść na VAT.Gdzie to trzeba iść żeby złożyć wniosek.I to długo trzeba czekać na przejście na Vat.i czy to warto.Bo mam zamiar w tym roku kupować maszyny na młodego rolnika i ten zwrot by się przydał te 23% :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 09:28
  •  

#2382 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 luty 2011 - 20:42

VAT w rolnictwie radze ci przejrzeć ostatnie kilka stron to sie dowiesz wszystkiego

#2383 Share tomcio551

tomcio551

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:03

VAT w rolnictwie a jakie to numery stron :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2384 Share bububear

bububear

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:12

VAT w rolnictwie Strony 1-120. Nie jestem specjalistą w dziedzinie podatków, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że wniosek składa się w Urzędzie Skarbowym :rolleyes: . Z wypowiedzi użytkowników tego forum można wnioskować, że nie opłaca się przechodzić na vat albo się opłaca.

#2385 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:15

VAT w rolnictwie tomcio551 jaja sobie robisz? nas sie pytasz czy tobie się opłaca czy nie? jak przeczytasz 20 ostatnich stron to bedziesz ogarniety w temacie

#2386 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 26 luty 2011 - 08:34

VAT w rolnictwie Planuję przejąć gospodarstwo które jest na VAT. Miało ono dość spory zwrot podatku z zakupionych maszyn zaledwie 3 lata temu. Czy da się przejąć gospodarstwo bez zwracania tego odliczenia. Czy ktoś miał podobny przypadek ?

#2387 Share cipekfan69

cipekfan69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 luty 2011 - 12:21

VAT w rolnictwie W sprawie krajowej informacji podatkowej i z zapytaniem do niej odnośnie wymogu obrotu 20tys przez młodych to pod adresem http://www.mf.gov.pl...dzial=25&wysw=2 i numer 2 od góry 0 801 055 055 tak? w poniedziałek dzwonie i wysyłam zapytanie pisemne.. tak myślę może napisać list do telewizji w końcu po to jest i jeśli tak w większej ilości wysłać taki list to być może był by jakiś oddzwięk tylko ja jestem tylko prostym chłopem i nie wiem czy trafnie sformułuje taki list ;) ale jeśli nikt się nie podejmie na pewno coś tam stworzę :)p.s. w razie wyskakujących filipów z konopi udostępniało by im się link do takiego listu i git.. co o tym sądzicie?

Edytowany przez cipekfan69, 26 luty 2011 - 12:22.

#2388 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 luty 2011 - 18:58

VAT w rolnictwie

Planuję przejąć gospodarstwo które jest na VAT. Miało ono dość spory zwrot podatku z zakupionych maszyn zaledwie 3 lata temu. Czy da się przejąć gospodarstwo bez zwracania tego odliczenia. Czy ktoś miał podobny przypadek ?

Witam. Jest mozliwosc przejecia razem z vat-em i jego dalsze kontynuowanie. Jezeli osoba ktora prowadzila ten vat chciala by sie wycofac to dopiero po uplywie 5 lat w przypadku zakupionych maszyn, wtedy nic nie zwraca.

Edytowany przez tomasz21, 26 luty 2011 - 19:02.

#2389 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 26 luty 2011 - 19:22

VAT w rolnictwie W urzędzie skarbowym powiedzieli mi że nie ma takiej możliwości. Słyszałem jednak że jest to możliwe tylko nie wiem jak to miało by wyglądać . Dlatego szukam kogoś kto już przez to przeszedł.I wskaże mi drogę.

#2390 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:12

VAT w rolnictwie Nie wiem z kim w us rozmawiales. Mam pytanie. Przejmujesz cale gospodarstwo czy jego czesc?

Edytowany przez tomasz21, 26 luty 2011 - 20:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2391 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 26 luty 2011 - 22:01

VAT w rolnictwie Całe gospodarstwo ojciec przejdzie na rentę .

#2392 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2011 - 12:24

VAT w rolnictwie dobra - mam teraz trochę dziwny kwartał i nie jestem pewien czy mogę wrzucić wszystkie rzeczy do doliczenia VATu. Chodzi mi mianowicie o:
- prawie 200pln za konto e-mail - abonament za 5 lat. Wziąłem fakturkę itp. Do celów prywatnych mam inne konto e-mail. Tego płatnego "używam tylko" do gospodarstwa ;) -> przejdzie?
- kupiłem autko - VAT odliczę itp ale dokupiłem też parę rzeczy które nie wiem czy przejdą a mam na nie faktury, chodzi np o dywaniki (oryginalne były lipne) pokrowce na siedzenia (bo w gospodarstwie zawsze się brudzą siedzenia). Po okresie docierania dokupię jeszcze hak (przejdzie)?
- pompa do brudnej wody raczej przejdzie, bo węże przeszły jakiś czas temu.

Co o tym myślicie?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2393 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 27 luty 2011 - 12:30

VAT w rolnictwie myzle ze te rozne pierdoly do auta to bez roblemu bo pokrowce tak jak piszesz fotele sie brudza i dywaniki tez wiec nie powinno byc problemu i konto email tez przejdzie bo tak mi mowil moj ksiegowy ze przeciez kontaktujesz sie z firmami poprzez maila:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#2394 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 luty 2011 - 12:34

VAT w rolnictwie a ja moge wliczac faktory za czesci do auta osobowego ktorego jestem spolwlascicielem z ojcem

#2395 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 luty 2011 - 13:32

VAT w rolnictwie

Całe gospodarstwo ojciec przejdzie na rentę .

To wszystko powinno przejsc po odpisie na ciebie. Ktos Ci zle udzielil odpowiedzi. Najlepiej dopytaj us konketnej osoby. Moze co urzad to inaczej do tego podchodza, tez tak moze byc. Jest jeszcze mozliwosc wejscia tobie na vat, a ojciec moze skladac zerowe deklaracje do 5 lat a potem sie wycofac lub moze sprzedac tobie maszyny, wplacic czesc vat-u a ty sobie go odzyskasz.

Edytowany przez tomasz21, 27 luty 2011 - 13:33.

#2396 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 luty 2011 - 15:04

VAT w rolnictwie @nikita_bennet raczej wszystko możesz odliczyć, tylko w razie kontroli musisz umieć to mądrze uzasadnić. A sposób na dziwne zakupy jest bardzo prosty: nie wołaj zwrotów za miesiąc z takimi zakupami, tylko nadpłatę VAT-u przenieś na miesiąc następny - zazwyczaj kontrole są za miesiąc za który chcesz zwrot. Drugi sposób: wołać zwrot co miesiąc na podobne kwoty - jeżeli wszystko będziesz miał w porządku to po kilku kontrolach się odczepią.

#2397 Share Bolo1976

Bolo1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:03

VAT w rolnictwie przeczytałem wszystkie chyba te strony i tak nie wiem czy jak przejde np:w marcu na vat. A maszyny kupie w kwietniu rozliczając sie kwartalnie to bede mógł odpisać vat od tych maszyn czy nie. Czy dopiero będe vatowcem od nastepnego kwartału i wtedy jak kupie maszyne to bede mógł odpisac. I aby nie pisz ktos przeczytaj poprzednie posty :P peosze szybką z zwięzłą odpowiedz z góry dziękuje

Edytowany przez Bolo1976, 27 luty 2011 - 17:08.

#2398 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:17

VAT w rolnictwie Podajcie kody PKWiU dla bydła i trzody. Z góry dzięki.

#2399 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 27 luty 2011 - 17:39

VAT w rolnictwie

przeczytałem wszystkie chyba te strony i tak nie wiem czy jak przejde np:w marcu na vat. A maszyny kupie w kwietniu rozliczając sie kwartalnie to bede mógł odpisać vat od tych maszyn czy nie. Czy dopiero będe vatowcem od nastepnego kwartału i wtedy jak kupie maszyne to bede mógł odpisac. I aby nie pisz ktos przeczytaj poprzednie posty :P peosze szybką z zwięzłą odpowiedz z góry dziękuje

W momencie rejestracji wypelniasz zgloszenie w ktorym podajesz date rozpoczecia dzialalnosci, i sposob rozliczania. Od dnia ktory podasz bedziesz vat-owcem, mozesz zbierac fakturyza, a za kilka dni otrzymasz decyzje.

Podajcie kody PKWiU dla bydła i trzody. Z góry dzięki.

Dla bydla 012111-0031. Drugiego nie mam.

Edytowany przez tomasz21, 27 luty 2011 - 17:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2400 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2011 - 18:05

VAT w rolnictwie

@nikita_bennet raczej wszystko możesz odliczyć, tylko w razie kontroli musisz umieć to mądrze uzasadnić. A sposób na dziwne zakupy jest bardzo prosty: nie wołaj zwrotów za miesiąc z takimi zakupami, tylko nadpłatę VAT-u przenieś na miesiąc następny - zazwyczaj kontrole są za miesiąc za który chcesz zwrot. Drugi sposób: wołać zwrot co miesiąc na podobne kwoty - jeżeli wszystko będziesz miał w porządku to po kilku kontrolach się odczepią.

Tylko że jestem na kwartalnym rozliczeniu i nigdy nie przenoszę na następny okres, za ten kwartał też będę starał się o przyspieszony zwrot bo jednak ponad 10 tysi piechota nie chodzi a fakturki opłacone.
Uzasadnienia znam - nawet księgowa mi się czasem dziwi ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke