Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#2321 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 04 luty 2011 - 21:35

VAT w rolnictwie to sa takie przedzialy 30 50 80%? czy dowolnie jak sie podoba mozna wpisac np 75%?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 07:08
  •  

#2322 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:08

VAT w rolnictwie Mi coś się nie podoba z tym prądem, żeby później nie było Adama kopnął prąd Turbodymomen zawstydził prąd kopnął Adama dwa razy :D

#2323 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:28

VAT w rolnictwie Witajcie a nie wie ktoś ile może kosztować założenie podlicznika np. w budynku inwentarskim żeby było czarno na białym jakie jest zużycie prądu w tych budynkach

Edytowany przez daro87, 04 luty 2011 - 22:29.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2324 Share KamilW

KamilW

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 175 postów

Napisany 04 luty 2011 - 22:38

VAT w rolnictwie @lukasz 20 tyś obrotu to jest pikuś :) to masz jedyne 50 tuczników rocznie przez fakturę :) Rodzice, a konkretnie mama, bo na nią był składany wniosek na mgr i na nią jest vat nie jest bynajmniej MR :)

I jeszcze taka sprawa czy vatowiec moiże wystawić legalnie fakturę nie vatowcowi?

Edytowany przez KamilW, 04 luty 2011 - 22:43.

#2325 Share mlody2010

mlody2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 05 luty 2011 - 07:58

VAT w rolnictwie Oczywiście, że może

#2326 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:31

VAT w rolnictwie jesli ktos by chcial to niech sie pochwali jak wychodzi na Vacie??-czy i ile mu zwracaja (w skali roku albo miesiaca)
ile ma ha i jaki kierunek

#2327 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 06 luty 2011 - 13:58

VAT w rolnictwie Czy US może przyczepić się do faktur wystawionych na syna lub żonę?
Tzn. powiedzmy żona posiada produkcję roślinną i jest na vacie a maż produkcję zwierzęcą i jest na ryczałcie. Czy sprzedawanie zboża mężowi przez żonę jest legalne z punktu widzenia urzędu skarbowego? :D

#2328 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 luty 2011 - 22:40

VAT w rolnictwie Mam pytanie, od lutego jestem na vacie i mam taki problem, żę ojciec ma krowy, a ja trzymam bydło opasowe. Do tej pory gdy się urodził byczek to go na mnie przerejestrowywał w agencji i w związku z tym czy tak dalej może robić i czy urząd skarbowy się nie będzie czepiał, że sprzedaję później opasy, które wcześniej dostałem w darowiźnie od ojca. Jak tak nie można to czy mogę wystawić dla ojca fakturę RR za cielaka na kwotę 200zł (gdy cena rynkowa cielaka wynosi 600 zł).

#2329 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 06 luty 2011 - 23:45

VAT w rolnictwie nie bardzo rozumiem twojego problemu a nie mozesz wystawic na 600zl?? przeciez sobie odliczysz vat od tej kwoty a cielak i tak bys dostal za darmo od ojca
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#2330 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 luty 2011 - 00:19

VAT w rolnictwie tak odliczę sobie, ale jeśli wystawię na 200 zł to będe mógł wydać te pozostałe 400 na coś co ma 23% i mi więcej zwrócą, a i tak muszę się dowiedzieć czy nie ma jakichś przeciwskazań żeby ojciec przekazywał mi jakieś darowizny pieniężne. Krótko mówiąć ja robię w pewnej części zakupy na dwa gospodarstwa i wychodzę więcej na plus.

Edytowany przez DARKPANTER, 07 luty 2011 - 00:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2331 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 luty 2011 - 00:27

VAT w rolnictwie

witam. bedac na vacie w ciagu jednego roku moge dokonac sprzedazy bez faktur na kwote do 20tys czy wiekszej? jesli mam w gospodarstwie sprzedaz bez faktur na ponad 100tys to jak to udokumentowac?kasa fiskalna?

W ciągu roku możesz mieć sprzedaży bez faktur za 40 000 zł. Potem kasa fiskalna. Jak nie masz komu wystawiać faktur, a musisz udokumentować dochód to się kasy nie bój - to nic strasznego.
@Arek - jeżeli wystawiasz fakturę - to jest legalne - bo jak inaczej udokumentować sprzedaż (warunek - to są dwa oddzielne gospodarstwa)
@Darkpanter - z fakturą to j.w.. A tak swoją drogą to Tobie krowa nie może się ocielić? (nie hoduję nic więc nie wiem jak to się ewidencjonuje). Jak przychodzi kontrola z US to ich interesują cyferki. Wszystko ma się zgadzać co do grosza, zwłaszcza jeżeli chodzi o zwrot VATu. Ważne, żeby nie było rażących głupot (sprzedaż za 10 tyś, a zakupów za 100 tyś. - sprzedaż musi być większa od zakupów, chyba że bierzesz kredyt) i żeby wszystko móc racjonalnie wytłumaczyć (10 ton cementu poszło na wylewkę w oborze, a nie na sklepienie domu) itp.

Edytowany przez catur, 07 luty 2011 - 00:58.

#2332 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 luty 2011 - 00:36

VAT w rolnictwie o to własnie chodzi, że nie mam krów. Ja nie mam zamiaru robić jakichś przekrętów. Catur, a nie wiesz jak to jest z darowiznami, złóżmy że ojciec przekazywał by mi co miesiąc 5 tys zł, czy do tego urząd skarbowy nie czepiał by się

#2333 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 luty 2011 - 00:54

VAT w rolnictwie Dokładnie nie wiem, ale na zdrowy rozsądek to jak doatajesz darowiznę, to powinieneś od niej zaplacić podatek, z kolei słyszałem również, że w pierwszej linii (ojciec-syn) nie trzeba, ale musisz i tak zgłosić w US. A nie mógłby ojciec przepisać na Ciebie kilku krów, które co jakiś czas się cielą?(jak pisałem wcześniej zwierząt nie choduję więc wyjaśnij mi czym różni się bydło opasowe od krowy? - gwarantuję Ci że urzędnicy skarbowi też nie wiedzą :D )

Edytowany przez catur, 07 luty 2011 - 01:00.

#2334 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 07 luty 2011 - 07:11

VAT w rolnictwie

@Arek - jeżeli wystawiasz fakturę - to jest legalne - bo jak inaczej udokumentować sprzedaż (warunek - to są dwa oddzielne gospodarstwa)

Oddzielne fizycznie czy wystarczy formalnie?
W sensie ja mam na własność np. całe podwórko z budynkami i hodowlą zwierzęcą (ryczałt) a żona ma ziemie na własność i jest na vacie.

Edytowany przez Arek, 07 luty 2011 - 07:13.

#2335 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 luty 2011 - 09:10

VAT w rolnictwie Oczywiście na papierze. Muszą być dwa podmioty z dwoma numerami NIP (nie wiem tylko czy nie musisz mieć rozdzielności majątkowej - lepiej dopytaj o to - bo co innego ojciec - syn, a co innego mąż - żona). Przecież nikt Ci po podwórku nie będzie chodził z miarką. Wszystko musi być zgodne z prawem na papierze.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 14 luty 2011 - 22:44.

#2336 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 07 luty 2011 - 21:46

VAT w rolnictwie Witam czy do ewidencjonowania kupna i sprzedaży używa ktoś takich druków? widziałem takie w księgarni

Załączone pliki

#2337 Share Bartek3085

Bartek3085

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 08 luty 2011 - 00:04

VAT w rolnictwie Będąc na vacie można prowadzićusługi transgraniczne i wystawiać fakturę np. we Francji?

#2338 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 08 luty 2011 - 10:19

VAT w rolnictwie

to sa takie przedzialy 30 50 80%?

Piszesz szacunkowo % zużytego prądu, więc możesz napisać 49,99% :)

I jeszcze taka sprawa czy vatowiec moiże wystawić legalnie fakturę nie vatowcowi?

Fakturę można wystawić, tylko pamiętaj o stawkach dla rolnika ryczałtowego

Do tej pory gdy się urodził byczek to go na mnie przerejestrowywał w agencji i w związku z tym czy tak dalej może robić i czy urząd skarbowy się nie będzie czepiał, że sprzedaję później opasy, które wcześniej dostałem w darowiźnie od ojca. Jak tak nie można to czy mogę wystawić dla ojca fakturę RR za cielaka na kwotę 200zł (gdy cena rynkowa cielaka wynosi 600 zł).

tak odliczę sobie, ale jeśli wystawię na 200 zł to będe mógł wydać te pozostałe 400 na coś co ma 23% i mi więcej zwrócą, a i tak muszę się dowiedzieć czy nie ma jakichś przeciwskazań żeby ojciec przekazywał mi jakieś darowizny pieniężne. Krótko mówiąć ja robię w pewnej części zakupy na dwa gospodarstwa i wychodzę więcej na plus.

Nie rozumiem trochę nadal po co zaniżać. Wystaw po cenie normalnej, a te 400 PLN i tak możesz wydać na coś tam, chyba, że cię tata skroi z tej kasy i nie będziesz miał po prostu gotówki :) Co do darowizny to śmiało można robić. Z ojca na syna jest nieopodatkowana, tylko wypadałoby zgłosić w ciągu 30 dni, bo jak wyjdzie na jaw niezgłoszona, to co pamiętam 20% od kwoty darowanej +kara

Ja nie mam zamiaru robić jakichś przekrętów.

Hehe to przeczytaj sobie ostatnie zdanie z cytowanego przeze mnie Twojego drugiego postu :D

Witam czy do ewidencjonowania kupna i sprzedaży używa ktoś takich druków? widziałem takie w księgarni

ewidencję to możesz prowadzić w zeszycie w kółka nawet ;) A tak poważnie to wszystkie są podobne, ja używałem tej firmy z drugiego obrazka w formacie A4 (rozkładane jak blok rysunkowy)

#2339 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 08 luty 2011 - 10:34

VAT w rolnictwie

Będąc na vacie można prowadzićusługi transgraniczne i wystawiać fakturę np. we Francji?

Można, ale musisz mieć NIP UE.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2340 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 08 luty 2011 - 12:14

VAT w rolnictwie do daro87
Na moich ewidencjach pisze: VAT ewidencja sprzedaży(zakupów)dla rolników, ale mogą być takie jak pokazałeś .

Edytowany przez fezoi, 08 luty 2011 - 12:24.