Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9024 odpowiedzi na ten temat

#2201 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:38

VAT w rolnictwie No tak ale czy moge sobie napisać taką faktórę o której pisałem w poprzednim poście czy US nie będzie się czepiał skąd miałem te pszenżyto skoro nie zbierałem jeszcze zadnych plonów ze swojego pola...mam nadzieje że ich to nieobchodzi :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 03:14
  •  

#2202 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:48

VAT w rolnictwie Ale chyba jeżeli przejąłeś gospodarstwo to z całym jego zapleczem,a więc zapasami zboża,inwentarzem itd.Powinieneś więc mieć prawo do jego sprzedaży.

#2203 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:58

VAT w rolnictwie Ojciec mi przekazał tylko minimalna powierzchnie jaką trzeba było mieć na MR 10,20ha UR a sobie zostawił jakieś 5ha, dzierżawie jeszcze u ojca oborę bo to mi jest potrzebne żeby uzyskać zwrot kosztów remontu z MGR , zwierzęta które są w oborze są ojca ,więc nie przejołem całego gospodarstwa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2204 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:13

VAT w rolnictwie Kilka postów wcześniej Jacek pisał,że są jakieś nowe wytyczne w sprawie VAT poczekaj do jutra to Szef nas oświeci.

#2205 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:49

VAT w rolnictwie

Żeby odliczyć sobie VAT musisz mieć w danym miesiącu lub kwartale jakąkolwiek sprzedaż.

to prawda?? jak nie sprzedam nic w danym kwartele to w tym samym czasie nie bede mogl odpisac VATu z tego co kupie?
jesli tak to wystarczy ze sprzedam nawet kg jakis plodow rolnych i juz moge sobie odpisac VAT np z zakupionego ciagnika za 200tys??

#2206 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:54

VAT w rolnictwie tak to prawda,
jeśli nic nie sprzedasz to US nie zrobi ci zwrotu.
Czasem trzeba sprzedać 2 worki pszenicy dla gołębi aby móc odliczyć VAT od paliwa. Ta kasa oczywiście nie przepada tylko przechodzi na kolejny okres (miesiąc lub kwartał)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#2207 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:13

VAT w rolnictwie czyli poprostu trzeba co kwartal cos sprzedac zeby mozna bez problemu cos sobie odpisac..a jesli np jest zima to i nic sie nie sprzeda i nic nie kupi to wszystko bedzie ok...? a potem wiosna i znowu...

#2208 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:16

VAT w rolnictwie tak,
nie mniej ja sobie nie wyobrażam sytuacji ze nic nie sprzedam przez cały kwartał, zawsze jakaś świnka albo ze 100kg pszenicy zejdzie

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#2209 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:17

VAT w rolnictwie to mogę wystawić fikcyjną fakture??? robiliście tak już kiedyś?

#2210 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:24

VAT w rolnictwie nie wolno fałszować dokumentów, za to grozi surowa kara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2211 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:36

VAT w rolnictwie to najwyżej zwrot vatu przejdzie na okres aż będe miał co sprzedać,a mogą sprawdzić? czy ja komuś sprzedałem te 2 worki pszenżyta czy nie

#2212 Share jarekmalina

jarekmalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:44

VAT w rolnictwie ale będziesz musiał dłużej czekać na zwrot vatu z US. Jeśli bedziesz rozliczał się kwartalnie to bedzie za kolejne 3 miechy.

#2213 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:46

VAT w rolnictwie

to mogę wystawić fikcyjną fakture??? robiliście tak już kiedyś?

następny się trafił :huh: . Nie pisz tutaj głupot o fałszowaniu dokumentów , ludzie i nie tylko rolnicy to czytają ... Po prostu sprzedawaj kiedy masz coś do sprzedania i wtedy przy okazji deklaracji będziesz wnioskował o zwrot vat na konto. Vat ci nie ucieknie - poczeka na zwrot . Mam nadzieję że rozumiesz co mam na myśli .

Edytowany przez ktom, 27 styczeń 2011 - 21:50.

#2214 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:49

VAT w rolnictwie Rozliczam się miesięcznie, bo tak mi babka w US zaproponowała, mówiła że pózniej łatwiej przejść z miesięcznego na kwartalny niż odwrotnie...

#2215 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:54

VAT w rolnictwie aha.. no ja na ten przyklad to tylko plody rolne.. przeszedles juz na Vat?

tak,
nie mniej ja sobie nie wyobrażam sytuacji ze nic nie sprzedam przez cały kwartał, zawsze jakaś świnka albo ze 100kg pszenicy zejdzie

#2216 Share daro87

daro87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 21:57

VAT w rolnictwie 'ktom' Po prostu sprzedawaj kiedy masz coś do sprzedania i wtedy przy okazji deklaracji będziesz wnioskował o zwrot vat na konto. Vat ci nie ucieknie - poczeka na zwrot .
Wiem o co ci biega B) tylko myślalem że to jakoś przyśpiesze ten zwrot ale pomyliłem sie

Edytowany przez daro87, 27 styczeń 2011 - 22:02.

#2217 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:09

VAT w rolnictwie

to prawda?? jak nie sprzedam nic w danym kwartele to w tym samym czasie nie bede mogl odpisac VATu z tego co kupie?
jesli tak to wystarczy ze sprzedam nawet kg jakis plodow rolnych i juz moge sobie odpisac VAT np z zakupionego ciagnika za 200tys??

tak to prawda,
jeśli nic nie sprzedasz to US nie zrobi ci zwrotu.
Czasem trzeba sprzedać 2 worki pszenicy dla gołębi aby móc odliczyć VAT od paliwa. Ta kasa oczywiście nie przepada tylko przechodzi na kolejny okres (miesiąc lub kwartał)

chyba się troszkę mylicie, jak się sprzedaje to ty musisz zapłacić VAT czyli sprzedałeś coś1tam za 123 zł płacisz 23 zł do US jeśli kupiłeś coś2tam za 123 zł jesteś na zero, jeśli kupiłeś dwie sztuki coś2tam za 2x123=246 zł to masz na "+" 46 zł VAT-u ale że sprzedałeś coś1tam za 123 to 46-23=23 do zwrotu z US, a jeśli tylko kupiłeś coś3tam za 123000 to możesz wystąpić o zwrot 23000 nadpłaconego VAT-u, jeśli kupujesz cokolwiek z VAT-em sprzedający odprowadza VAT, który ty mu zapłaciłeś w cenie brutto, i ten VAT z ceny brutto możesz sobie odzyskać, już go zapłaciłeś (sprzedającemu), ty nic nie musisz sprzedawać, tyle że ładniej to wygląda jak coś sprzedajesz. ......hmmm czy jakoś tak ;)
Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie

#2218 Share Brykal

Brykal

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:16

VAT w rolnictwie yy tzn twierdzisz ze nic nie musze sprzedawac azebym mogl odzyskac VAT?! tak?
tyle ze sie US przypie*szy jak ie bede nic sprzedawal albo zdecydowanie za malo.. i kontrole i problemy..

#2219 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:19

VAT w rolnictwie Vrykoulakas jak jesteś na plus to ty płacisz do US, jak jesteś na minus to US tobie zwraca kasę ot cała filozofia, po co tutaj jakieś obrazkowe przykłady dawać z których i tak wiele nie wynika. Jest tutaj jedno ale - aby US wypłacił się należny tobie VAT to musisz cokolwiek sprzedać!!! Nie może być tak ze sprzedałeś za 0, a kupiłeś za 100tys - i tak w takiej sytuacji US nie odda ci VATu w tym okresie, nie mniej jeśli sprzedasz coś nawet za 1zł i kupisz za 100tys, to wtedy US odda ci to co ci się należy - wygląda to dość dziwnie ale takie są zasady w naszym kraju czy to się nam podoba czy nie.

Brykal: ja od pierwszego dnia swojej działalności jestem na pełnym Vacie - jeśli pytasz o gospodarstwo ojca/brata to od momentu jak się zaczęły inwestycje to ojciec od razu przeszedł, teraz kiedy brat przejął gospodarstwo też przechodzi na pełny VAT - jest w trakcie

ktoś wcześniej się pytał o fałszowanie dokumentów. US robi kontrole krzyżowe - obie strony są sprawdzane i jeśli u ciebie jest dokument sprzedaży a druga osoba nie ma tego uwzględnionego to masz delikatnie mówiąc cieplutko. Nie ma co strugać wariata i narażać się dla paru złotych, lepiej poczekać chwilkę dłużej na zwrot niż narażać się na poważne kary ze strony skarbówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2220 Share Vrykoulakas

Vrykoulakas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:wszystkim po trochę, komp, bowhunting, nurkowanieitp ;)

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:19

VAT w rolnictwie każdy zwrot VAT-u to kontrola :( a jak cos sprzedajesz to powiedzmy "ładnie" to wygląda, bo jak sprzedasz kg pszenicy a kupisz sprzęt za 500000 i masz do zwrotu 115000tyś to sorki :)
ja jestem zvatowany już 10 lat ale nie z rolnictwa ale z działalności gospodarczej, będę niedługo u księgowej to się dopytam czy jak mam tylko zakup to czy mogę wystąpić o zwrot vatu, bo na mój rozum to nie potrzeba sprzedaży, ale już nie jestem pewny, myślałem że można <_<

Edytowany przez Vrykoulakas, 27 styczeń 2011 - 22:25.

Bear The Truth 2 + ICS Camo Hunter + NAP Spitfire ew Weihrauch HW 100T
Patrz przed siebie Traktory są wszędzie