Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9025 odpowiedzi na ten temat

#201 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 22:46

VAT w rolnictwie Chyba cała idea Vatu ogolnego jest taka że zwracają ci vat zawarty w cenie.A w cenie na fakturze rr jest 5% vatu.jak by nie zwracali to by skupy nic nie kupowały na RR, bo z Vatowskiej dostają 3% zwrotu a RR nic by nie dostali.Dani nie z\rozumiałem wypowiedzi Gazi.Zabrzmiało troszke ironicznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 20:24
  •  

#202 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 22:47

VAT w rolnictwie ja mam chodowle trzody i moi zanomi tez i zboże ciagle sie dokupuje na pasze i w ten sposub bez zakupowania maszyn wychodza lepiej jak na ryczałcie

#203 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:00

VAT w rolnictwie Z tymi fakturamii rr to też można pokombinowac jak ktoś ma ochote.Można sie dogadac z jakims kolesiem żeby wystawiac mu lipne faktury rr i robić mu przelewy które on pożniej zwraca i 5% do kieszeni.Oczywiście trzeba mieć hodowle żeby było co z tym zbożem zrobić:). W sumie nikt go nie sprawdzi czy rzeczywiście sprzedał dla ciebie czy an targu.Ale na takie procedery zwykle mowi sie przestępstwo.W podobny sposób można uniknąć straty 5% przy sprzedaży zboża.wystarczy sprzedać na konto jakiegoś ryczałtowca.I kolejny raz przestępstwo.Takich rzeczy niepochwalamy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:02

VAT w rolnictwie no nie przestępstw nie pochwalamy, staramy sie tylko doradzać jak nie ponosić niepotrzebnych wydatków

#205 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:04

VAT w rolnictwie I żeby nie było, to ja niczego nie doradzam tylko pokazuje zachowania które są niezgodne z prawem a kuszą.Jak by sie tak zastanowić to mnostwo takich możliwości jest.I mowimy im zdecydowanie nie.Uczciwośc panowie.Nie okradajmy włąsnego kraju

#206 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:06

VAT w rolnictwie oj mnóstwo mnóstwo aż zal nie korzystać

#207 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:09

VAT w rolnictwie tazkze jak macie inne pomysły z pokombinowaniem w vacie to piszcie

#208 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:10

VAT w rolnictwie Niektórzy to sie wrecz obnosza z tym.To co wceśniej pisałem z tym weterynarzem,to przecierz też lewizna.Albo nómer że zawoże własną bryczką byki do skupu a facet prosi żeby na fakturze wpisac jego samochód jako środek transportu, i kilometry do paliwka są,albo normalna rzecz jak proszenie owiększe faktury jak sie coś kupuje bo rolnicy zazwyczaj nawet paragonów nie biorą i niektórzy sporo lewych faktur biorą.Toż to jawnie i bezwstydnie na codzień widac

W sumie to nie wiem czyu takie rzeczy można pisac

#209 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:10

VAT w rolnictwie na tym forum nie można nakłaniać do przestępstw

#210 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:14

VAT w rolnictwie odnośnie faktur zawyżonych to jak sie kupuje stale u jednego dodatki paszowe czy wterynaria to sprzedajacy bez pytania sam wystwia fakturę zawyżona jeszce sie pytają na jaką wartosć chce fakture

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:15

VAT w rolnictwie Z tymi fakturami to oczywiści enorma ale jednak nielegalna , ale w sumie ten paragon i tak sie nie zmarnuje i ktoś sobie odliczy.Nakłanianie do przestępst w jakiej kolwiek postaci ,nie tylko na forum jest przestępstwem.Ja traktuje to bardziej jako edukacje, żeby potem ktoś nie napisał "oooo a to tak nie można???" Dobranoc panowie, trzeba troszke dzemnąc przed kubicą

#212 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:16

VAT w rolnictwie no no panowie niech to jakiś urzędnik z US przeczyta tylko

#213 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:17

VAT w rolnictwie nikt nikogo nie nakłania każdy traktuje to jako edukacje ,,,,,,,,,,

#214 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:20

VAT w rolnictwie

nikt nikogo nie nakłania każdy traktuje to jako edukacje ,,,,,,,,,,

gazi myslisz ze w us tego nie wiedzą tylko że nikt ci z tamtad nie udowodni ile zjadła ci świnia jakie masz plony ile z pala twuj traktor ,,,,,,,,,,,,,,,

#215 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:21

VAT w rolnictwie A jeszce wtrące ,wiesz Gazi w us to chyba najlepiej to wiedzą o tych przekrętach ,ale nie postawią kontroli dla każdego rolnika przy tyłku.po to są kontrole okresowe, i jak ktoś na 5 ha nakupi kilkaset ton nawozów to już raczej nie przejdzi eprzekręt,albo jak niby skarmi zboże z kilkudziesieciu ha dwoma krowami to tez chyba sie domyślą że lewa sprzedaż była.Oni już na tym zęby zjedli, i wiedza lepiej niż my.I nagła zmiana tematu.Jeżeli kupujecie częsci zamienne do maszyn posiadanych przed wejściem na vat ogolny czyli tych których nie macie w ewidencjii, to musicie wprowaadzic je do ewidencji w związku z zakupem tych części?W moim US koleś powiedziął że nie.Czyli jest tak że mam dajmy na to jakiś stray traktor, kupuje do niego części praktycznie wszystkie nowe,silnik pompe skrzynie sprzegło,odliczam vat i sprzedaje traktor full wyremontowany i nic nie musze amortyzować.Jak jest z tym u was?

#216 Share dani221

dani221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:24

VAT w rolnictwie oni maja swoje przeliczniki wiadomo ze nie można przesadzac wszystko z umiarem

#217 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 marzec 2008 - 23:27

VAT w rolnictwie dokładnie wszystko z umiarem

#218 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 10:07

VAT w rolnictwie

A jeszce wtrące ,wiesz Gazi w us to chyba najlepiej to wiedzą o tych przekrętach ,ale nie postawią kontroli dla każdego rolnika przy tyłku.po to są kontrole okresowe, i jak ktoś na 5 ha nakupi kilkaset ton nawozów to już raczej nie przejdzi eprzekręt,albo jak niby skarmi zboże z kilkudziesieciu ha dwoma krowami to tez chyba sie domyślą że lewa sprzedaż była.Oni już na tym zęby zjedli, i wiedza lepiej niż my.I nagła zmiana tematu.Jeżeli kupujecie częsci zamienne do maszyn posiadanych przed wejściem na vat ogolny czyli tych których nie macie w ewidencjii, to musicie wprowaadzic je do ewidencji w związku z zakupem tych części?W moim US koleś powiedziął że nie.Czyli jest tak że mam dajmy na to jakiś stray traktor, kupuje do niego części praktycznie wszystkie nowe,silnik pompe skrzynie sprzegło,odliczam vat i sprzedaje traktor full wyremontowany i nic nie musze amortyzować.Jak jest z tym u was?

Ale podobno od lipca wchodzi nowelizacja ustawy o VAT i wszystkie stare maszyny (ponad pół roku posiadania i kupione przed przejściem na VAT) trzeba będzie sprzedawać niestety ze stawką 22% VAT.
a

#219 Share ozi22

ozi22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 marzec 2008 - 16:15

VAT w rolnictwie

to nie do końca Cię dobrze z tym zrozumiałem, ona chciała twoje dane pewnie po to aby móc wystawić ci fakturę bo bez nich na kogo ma ja wystawić??

@ozi22 chodziło mi o to że przy takiej sprzedaży nie powinieneś mieć nadwyżki VAT-u który byś musiał wpłacić do US a tylko będziesz miał zwroty z US(pod warunkiem ze będziesz coś kupował)

kupowal bede napewno paliwo nawozy i srodki ochrony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share strzymek

strzymek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 598 postów