karol

VAT w rolnictwie

Polecane posty

foka71    1

1.To zależy co kupujesz,tzn. z jakim Vat-em.Jak jest kwartalnie,to nie wiem,bo rozliczam się co miesiąc.

2.Vat jest doliczany do wypłaty za mleko,tylko jak pisałem wcześniej,musisz załatwić faktury na taką sumę Vat,jaką dostałeś za mleko,w przeciwnym razie ten Vat zwracasz.

Edytowano przez foka71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

Jezeli w kwietniu będę miał zakupy na 10tyś a nie będe miał sprzedaży to nie bedzie żądnych problemów z tym w US ??

 

faktury złoże do 25 kwietnia to po jakim czasie dostanę zwrot , przy rozliczaniu miesięcznym ??

 

Jeśli zakupię 10ton gotowej paszy dla trzody to jaki % vat z ceny tej paszy odzyskam ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riko    0

Nareszcie znieśli ten wymóg obrotu za rok poprzedni.

W końcu dla MR jakaś pozytywna wiadomość. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Bo negatywna jest taka, że przy kredycie nMR chcą zrobić tak, że premia nie może być wkładem własnym! Podobno b. dużo MR chciałoby wziąć taki kredyt i już im się to nie podoba. Ale jeszcze nic nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alka    0

Co do tej faktury powiedzmy z 28.03 to proponowałbym się dowiedzieć w US. Teoretycznie księgowość prowadzi się według daty otrzymania faktury, więc można napisać otrzymanie w pierwszych dniach kwietnia. Ale z racji daty zakupu na mój "chłopski rozum" taka faktura nie będzie brana pod uwagę

 

 

 

właśnie tego się obawiałam, mam nadzieję, że jednak będą mogła brac te faktury bo rzeczywiście ich jeszcze nie mam ale data 28.03 czyli wystawienia napewno na nich będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Bo negatywna jest taka, że przy kredycie nMR chcą zrobić tak, że premia nie może być wkładem własnym! Podobno b. dużo MR chciałoby wziąć taki kredyt i już im się to nie podoba. Ale jeszcze nic nie wiadomo.

 

No to widc kochany rzad chce zrobic MR w tzw. ch..a. zal.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

Bo negatywna jest taka, że przy kredycie nMR chcą zrobić tak, że premia nie może być wkładem własnym! Podobno b. dużo MR chciałoby wziąć taki kredyt i już im się to nie podoba. Ale jeszcze nic nie wiadomo.

 

gdzie można o tym się dowiedzieć ?? skąd takie info ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Czyli żeby było dobrze liczyć, jeżeli za mleko dostaję 10700zł (10tys. netto + 7% VAT) to:

a] dostaję 10500 (10tys. netto + 5% VAT) czyli tracę 200zł miesięcznie?

200zł x 12 miesięcy = 2400zł - to jest kwota ile rocznie muszę odzyskać w VACIE (kupić za 12800zł brutto, gdzie jest 2400zł VATu)

b] dostaję 10500 (10tys. netto + 5% VAT) ale muszę oddać te 5% do US i tracę 700zł? miesięcznie?

700zł x 12 miesięcy = 8400zł - to jest kwota ile rocznie muszę odzyskać w vacie (kupić za 45 brutto, gdzie VATu jest 8400zł)

Bo słyszałem że dostaje się 5% VATu ale jego i tak trzeba oddać do US...

KTóra odp. jest prawidłowa? ;)

 

 

 

Prawidłowa jest odpowiedź "b"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Koledzy uspokajam - są zmiany w kredycie nMR ale premia może być wkładem własnym! Rozmawiałem z centralą ARiMR w Warszawie i są tylko jakieś drobne zmiany (nowy formularz do biznesplanu itp.)UFFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

przy sprzedazy tucznikow US pobiera 8 % . Tylko moje pytanie wygląda tak :

spzredaż na 10 000 netto , to US pobiera te 8% od 10 tys czy od 10 700zł ??

 

jaki % mogę odliczyć od nawozów i paszy gotowej , koncentraty??

Edytowano przez mati2311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przy sprzedaży za 10 000 netto dostajesz do ręki 10 800zł brutto i jeżeli nie miałeś żadnych zakupów i środków odłożonych na swoim "koncie" w US to te 800 zł wpłacasz do US

 

a możesz odliczyć tyle ile wynosi VAT na te produkty

 

a tak na marginesie zanim zada ktoś podobne pytania zachęcam do zapoznania się z tym teatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

No ma, dzięki takim leniwcom jak Ty, tak ciężko przejrzeć 30-50 stron wstecz.... dla mnie nie było to jakiś wielkim problemem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Pokaż mi gdzie ja powiedziałem że nie czytałem wstecz. Fakt że leniwy trochę jestem :D ale najpierw sam próbuję znaleźć potrzebne mi info na forum zamiast nabijać zbędne posty a dopiero potem jak nie znajdę albo nie zrozumiem to proszę o wytłumaczenie. Koniec OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

G.wno czytałeś! ok 30 stron wstecz była dyskusja, po przeczytaniu której nie musiałbyś już zadawać takich pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Tylko ten temat ma już 130 stron :lol:

z czego 20 stron to temat - 20 tys dochodu za rok poprzedni przy przejściu na VAT ;)

 

o stawkach VAT jest chyba z 15 stron.

 

Ogólnie - polecam przeczytać od 30-40 strony - ja go czytam systematycznie bo nie chce mi się później czytać tych 100 stron.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No dlatego sugerowałem by nie rozmawiać za bardzo o tych 20k na przejście, bo w temacie kupę stron nic nie wnoszącego gdybania. Też śledzę tu systematycznie, bo parę dni przerwy i .... jakby trylogia do przeczytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

Czy wystawiając fakturę rolnikowi który jest na ryczałcie muszę na fakturze umieścić jego NIP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Rolnik ryczałtowy nie ma obowiązku mieć NIP-u, Wpisujesz nr dowodu osobistego i pesel.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

ja bede przechodził 1 maja. A powiedzcie mi bo myslałem ze trzeba miec regon a w biurze podatkowym powiedzieli mi ze nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oxalis    0

Witam:) ja przechodziłam na VAT w tym roku od marca i musiałam miec regon. Po wejściu rozporządzenia nie wiem jak jest, ale wydaje mi się, że to nie uległo zmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

wieśko ja jako MR jestem na vacie od 1 kwietnia , przepisy się zmieniły i mogę , gdyby się nie zmieniły to bym czekał do 2012.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Uprawiam majeranek ogrodowy od 10 lat a 3 lata rozliczam sie z vatu i nie wystawiłem ani razu kupującemu ode mnie ten majeranek faktury zawsze płaci i zabiera towar. Teraz jest pytanie czy skarbówka ma możliwość sprawdzenia w arimr moich zasiewów i czy może mi się do tego przyczepić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

No to dobrze wiedziec ze juz ktos przeszedl. Trzeba bedzie sie wybrac do US i zlozyc deklaracje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj