Skocz do zawartości

Zdjęcie

VAT w rolnictwie

9610 odpowiedzi na ten temat

#2001 Share Michaall

Michaall

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 10:04

VAT w rolnictwie Od 1 stycznia jestem na VAT czy teraz mogę się wycofać. Są jakieś konsekwencje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VAT w rolnictwie Dzisiaj, 21:38
  •  

#2002 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 12:10

VAT w rolnictwie A coś się tak wystraszył ?

#2003 Share Tomtu

Tomtu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Płyty winylowe ;)

Napisany 09 styczeń 2011 - 12:40

VAT w rolnictwie Z VAT-u można się wycofać ale dokładnie nie pamiętam chyba w ciągu 3 lat ale to ktoś musi potwierdzić lub US się dowiedz No i nie wiem co w tym przypadku z VAT-em który ci zwrócili .
Tylko czy warto czy policzyłeś sobie dokładnie i przejście na VAT się nie opłaci?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2004 Share tomasz21

tomasz21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 14:52

VAT w rolnictwie Jest to mozliwe po uplywie 3 lat. Pare dni temu to zalatwialem.

#2005 Share Michaall

Michaall

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:18

VAT w rolnictwie Po prostu mi się nie opłaca, jeszcze nic nie odliczałem

#2006 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:45

VAT w rolnictwie a co miałbyś sobie odliczyć w ciągu 10 dni?

#2007 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:19

VAT w rolnictwie

Po prostu mi się nie opłaca, jeszcze nic nie odliczałem

Zaraz zaraz, spokojnie a co spowodowało że przeszedłeś na vat i jak możesz po kilku dnia stwierdzić że ci się nie opłaca, to można stwierdzić po pół roku a nie teraz .Z własnego doświadczenia ci powiem, że jak masz okazję odliczyć vat zaczynasz inaczej patrzeć na to za co płacisz. Dopiero potem zobaczysz ile kupujesz z vat do odliczenia, poza tym już dzisiaj skąd wiesz że za jakiś czas nie będziesz kupował maszynę lub ciągnik i co wtedy :huh: . Koszt biura rachunkowego można wynegocjować nawet na 100 zł miesięcznie- to chyba dla ciebie nie majątek.

#2008 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2011 - 22:03

VAT w rolnictwie No trochę się dziwie, kto przechodzi na VAT przemyśla swoją decyzję, ile odda i ile weźmie, nie było miesiąca żeby coś trzeba dopłacić, a nie inwestujemy tak bardzo, oczywiście powodem było zakup maszyn z PROW, ale i tak kwartalnie wychodzimy na + zawsze jakaś faktura się znajdzie za części, nawozy, a że o paliwie nie wspomnę, laptop, internet. Przemyśl to dobrze... Tak jak kolega wyżej napisał księgowy od nas bierze 120zł kwartalnie :)

#2009 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2681 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 08:28

VAT w rolnictwie Nie rozumiem jednej rzeczy. Ja mam zamiar przejść na VAT i już któryś dzień liczę wszystkie przychody i wydatki, rozmawiam ze znajomymi będącymi na vacie i analizuje wszystkie za i przeciw. A ty przeszedłeś sobie na vat tak sobie? bo słyszałeś ze jest lepiej? możesz to wytłumaczyć?

#2010 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 08:59

VAT w rolnictwie Mógłby mi ktoś podesłać jakiś artykuł gdzie jest jakaś kalkulacja za i przeciw przejścia na zasady ogólne w różnych gospodarstwach? Ja właśnie się waham czy przechodzić - jeszcze dokładnie nie liczyłem jak to będzie wychodzić. Trochę denerwują te podwyżki vatu...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2011 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 10:06

VAT w rolnictwie taka kalkulacja znaleziona gdzieś tam za wiele nie pomoże, będziesz co najwyżej mógł się na niej wzorować przeprowadzając swoją, bo i tak musisz policzyć czy w Twoim przypadku to się opłaci

#2012 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6475 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2011 - 11:13

VAT w rolnictwie K***a panowie bo mnie coś trafi jak to czytam. Pisałem jak ja zrobiłem. Najbezpieczniejsza metoda. Spisywać każdą żarówkę i woreczek polfamixu w zeszycie. Taki zeszyt po roku podliczyć i wszystko wiadomo. To nie jest takie trudne. Ja sobie teraz też robię rozpiskę ale w Excelu co i gdzie wydałem i ile VATu mam do zwrotu. Jeżeli ktoś myśli przejść na VAT (zrezygnować ze zwolnienia) to teraz sobie zaczać spisywać za co zapłacił i ile % było VATu, później tylko zmienić stawki przy sprzedaży (między ryczałtem a VATowcem) i zsumować i wiemy czy się opłaca czy nie.

Co 2-3 strony jakiś nowy użytkownik pyta czy opłaci się przejść na VAT. Moderatorzy - pobudka - karać za coś takiego i pokazać że było to poruszane. Tak wiem że 100 stron to sporo do przejrzenia ale zdrowy rozsądek i NETYKIETA nakazuje przejrzeć ostatnie 10 stron tematu. Temat ważny do którego zaglądam systematycznie ale boli głowa od ciągłych pytań czy opłaca sie przejść na VAT od osoby która ma 2-3 posty i po pół roku znika z tego forum.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2013 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 11:38

VAT w rolnictwie Panowie, kolega się pytał mnie czy może odliczyć qada którego kupi na gospodarstwo? Robił ktoś coś takiego? Jest ważne czy będzie zarejestrowany, czy nie?

#2014 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4130 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 11:50

VAT w rolnictwie Moi znajomi, którzy mają działalność gosp księgują jako pojazd gospodarczy. Nie wiem jak jest w przypadku rolnictwa. Gdyby ktoś wiedział na 100% co i jak też bym pocztał w niedalekiej przyszłości myśle o outlanderze.

Co do przejścia na vat niestety myślenie i liczenie jest słabą stroną wielu rolników. Najpierw się robi, potem myśli a na koniec biadoli, że nie tak wyszło i bieda. Owczy pęd i nauka kosztują, ale nie ma się co tym przejomwać najwyżej państwo więcej zarobi.

#2015 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6475 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:39

VAT w rolnictwie

Panowie, kolega się pytał mnie czy może odliczyć qada którego kupi na gospodarstwo? Robił ktoś coś takiego? Jest ważne czy będzie zarejestrowany, czy nie?

A czy taki pojazd podlega rejestracji w naszym kraju?
A odliczasz od wszystkiego co używasz do produkcji rolnej - ja quada bym używał do oglądania pól, z dodatkową lancą z boku do oprysku rundupem miedzy (gł. pole-pas drogi), z przyczepką aby coś przewieźć na pole itp. Tylko ja teraz nie mam kasy na quada.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2016 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:53

VAT w rolnictwie no i jeszcze koniecznie dostać na niego dofinansowanie z MGR :D . Wszystko zależy od pomysłowości, gdyby firmy handlujące takim sprzętem miały pewność że będzie zbyt pewnie zrobiły by jakieś wersje 4x4 z przyczepkami z możliwością nadstawki- opryskiwacz lub rozsiewacz do nawozu z napędem np. od koła przyczepki..... ale się rozmarzyłem :wub:

Brutalny powrót do rzeczywistości :D . Byłem dzisiaj w US w sprawie przejścia na vat. Niestety męczyli mnie o ta sprzedaż na 20 tyś i pytali o prowadzenie ewidencji sprzedaży za ostatni kwartał. Generalnie dobra rada - na wszystko przytakiwać i grzecznie się uśmiechać, mówić że wszystko się ma, nic tak dobrze nie wpływa na urzędnika jak utwierdzenie go w przekonaniu że on ma rację :D .
Albo jak to mówią Rosjanie : тишхей будеш дальше едеш ;)

Edytowany przez ktom, 10 styczeń 2011 - 12:59.

#2017 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4130 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:21

VAT w rolnictwie Kiedyś firma suzuki homologowała quady w polsce jako ciągniki rolnicze. Teraz chyba już tego nie robią. Quada rejestruje się przeważnie jako pojazd samochodowy inny. Ludzie używają ich do odśnieżania posesji i placów przy firmach i trzeba powiedziec sprawdzają się w tym. Myślę, że sprawdził by się także przy jakiejś pracy inspekcji pól, lasów, łąk. Pozatym mając na uwadze śnieżne zimy quad ma zdolności tralcyjne lepsze od ciągnika czy auta terenowego. Myślę, że w us powinno to przejść bez problemów.
jeśli chodzi o te 20 tys obrotu myśle, ze nie wszyscy pracownicy wiedzą o zmianie przepisów stąd te pytania.

#2018 Share dannygumis

dannygumis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 18:14

VAT w rolnictwie  no to teraz nie bedzie już tak różowo na tym vat   

Edytowany przez dannygumis, 10 styczeń 2011 - 18:20.

#2019 Share ktom

ktom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:00

VAT w rolnictwie a to dlaczego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2020 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 19:02

VAT w rolnictwie właśnie, dlaczego? Hodowcy trochę gorzej będą mieli i ta zależy kto.