Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

BENNY82    242

Witam. Mialem gradobicie . uszkodzone jest rzepak ozimy na dwóch działkach. na jednym poważnie pozbijany kwiatostan z nie rozkwitnietymi pakami i kwiatmi tak na moje obserwacje to z dobry tydzien intensywnego rozkwitania po drugie połamane odgalezienia z luszczynami no i oczywiscie same łuszczyny odbite od gałęzi. na moje oko do 40% plonu poszło na drugiej działce pozbijane kwiatostany wraz pąkami no odgałezienia w połamane w mniejszym stopniu. szkoda zgłoszona z terminem egzekucji maksymalnej do 2 tyg- no k.... rece opadają !!!!! Co robic? po dwoch tygodniach to opdniety kwiatostan zgnije i nie będzie po nim sladu. nie mówiac o tym że rzepak sie zregeneruje w dużym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zrób zdjecia, najlepiej wyrwij jedna rosline i zrób jej zdjecie oddzielnie, zrób również zdjecia swiadkom (rosliny rosnace na miedzy np. komosa) po kilku dniach na łuszczynach i łodygach pobinny porobic sie plamy po uderzeniach gradu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam, czy mógłbym prosić o kalkulację dla kodu 22-120 ?

Tylko gradobicie

Pszenica 6t * 700

Rzepak 4t * 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32
Napisano (edytowany)

w poniedzialek byli u mnie z Concordi, oszacowali 15 % ubytku plonu

tak bylo po przymrozkach http://www.agrofoto....ak-ozimy-rohan/

a tak jest dzisiaj, to ped glowny http://www.fotosik.p...6f643b05c9.html

Matematyka wyzszych lotów..

 

edit

1 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a37f08cd4374ee5a.html

2 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e00476f643b05c9.html

Edytowano przez Jacekrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spore te uszkodzenia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to kolego słabo ci dali mi 13% pzu dała za za ze 3 razy mniejsze straty ale to nie koniec bo teraz niemam górnych luszczyn jak były kwiaty to był - i zgłosiłem dalej i czekam kiedy dojadą ale mysle drugie 13 % spokojnie polecialo ale straty mniej od twojego o conajmniej 30 %

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

szkode zglaszalem 16.05, MROZ Z 2-5.05.

Przykro mi to przyznac ale miales racje z efektem przymrozkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie też jest nieco niezawiązanych łuszczyn ale raczej nie nazbierało by sie tego powyżej 10% więc dałem sobie spokój ze zgłaszaniem, ale jeśli u ciebie wygląda tak większość roślin to zdecydowanie słabo ci oszacowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

u mnie po pierwszym szacowaniu szkód przymorski 15 procent ubytku w plonie oraz po potężnym gradobiciu ocena końcowa na ok 2 tygodnie przed zbiorem liczy ogolone na pow 50 procent strat pow 8 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

to może i lepiej na tym wyjdziesz jak był w miarę ubezpieczony inni będą mieć klęskę urodzaju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

pytanie do ekspertów: miałem szkodę po gradzie 4%w kwietniu a po przymrozku w maju likwidator oszacował szkody w rzepaku na 8% czy przysługuje mi odszkodowanie za straty w uprawie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

u nas wczoraj byli z ubezpieczalni ocenić straty po przymrozkach z pzu. Nie byli przygotowani i nie wyliczyli nam % w niedziele mamy wiedzieć ale my zgłaszaliśmy 30% i facet jak przyjechał to od razu do teścia że dużo szacowaliśmy ale jak wszedł w pole to się zdziwil i mówił że w tym roku jeszcze takiego nie widział, najbardziej dostały pędy boczne od dołu praktycznie nic nie ma:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

mi po majowych przymrozkach pzu wyliczyło i wyplaciło odszkodowanie za 23% ubytku w plonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

buczek-pzu jest pewnie tak-rzepak ubezpiczony na 6000 tys ha

6000x23%=1380x40=552-10%=498 zł wyplata; jak obliczyli ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Zgłosiłem szkode(przymrozki majowe) dopiero 17 lipca.Likwidator był i przyznał mi racje.ocenił straty na 12 %(rzepak jeszcze stoi).Po kilku dniach tzn dziś dostałem pismo z PZU iż nie może być przyznane odszkodowanie bo-na tak pozny termin zgłoszenia szkody brak jest możliwości ustalenia przyczyny i rozmiaru szkody,wczesniej jeszcze sugerują warunki ubezpieczenia z których wynika ze ubezpieczający zgłasza szkode w terminie 3 dni.Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Gdzieś ty był te 3 miesiące, spałeś? Nie miałeś czasu o swoje pieniądze się pofatygować to teraz masz.Wystarczyło z 3 minuty żeby zadzwonić.

Jeszcze się dziwisz się bo ja wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

tomek73-spisz na pewno więcej niż ja,po pierwsze rzepaki mi porosły po 2,5 metra,po drugie gdy przejechałem kombajnem dopiero lepiej widać,ale nie oczekuje takich płytkich odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

No ale nie widziałeś że były przymrozki w maju, z kogo ty debila robisz. Chyba z siebie że po 3 miesiącach opamiętałeś się.

Sam płytki jesteś że takie głupoty wypisujesz.

Jak kombajnem wyjechałeś to wtedy zobaczyłeś że w maju przymrozki były. Ty rolnikiem jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

Ale ja się nie żale :) A Ty się strasznie podniecasz,wstawie na ogól przelew jak wypłacą,bo wypłacą. :) Oj brakuje Ci wiedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Mi po gradobiciu od razu zgłosiłem rzepak i buraka, przyjechali po 2 tygodniach, buraka ładnie ocenili, rzepak 7% nic nie dostałem.

Jest podstawą żeby takie rzeczy od razu zgłaszać, tak jak napisałeś do 3 dni, nie 3 miesiące. Oni na przyjazd mają czas, ty nie. W warunkach jest wyraźnie to napisane, potwierdzasz to sam., tak napisałeś, więc sam sobie odpowiedziałeś że nic nie dostaniesz.

Wcale się nie podniecam, bo nie ma czym, a przecież sam pytałeś co my na to, więc ci odpowiadam.

Sam zawalasz termin a teraz szukasz nie wiadomo czego.

Wiedzy to mi raczej nie brakuję, mam prawie wszystko ubezpieczone, nawet wyjazdy zagraniczne ubezpieczam się, korzystam z ubezpieczeń, dużo zgłaszam, a siostra to mój agent.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

W PZU jest taki myk że szkodę trzeba zgłosić po wystąpieniu, ja ubezpieczam w firmie gdzie jest 7 dni na zgłoszenie ale po zauważeniu. Jedno słowo a jak zmienia sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja przymrozki w rzepaku zgłaszałem dwa razy (1-kwitnienie - nic nie było widać, 2 - dojrzałość zielona i było pieknie widać skutki przymrozków) uznali szkodę za drugim razem i wypłacili odszkodowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

To ze PZU ma taki MYK to nie oznacza ze jest to zgodne z prawem.Czasy się zmieniły i oni po prostu takie sprawy przegrywają.Ale faktem jest ze nie w każdej fazie rozwojowej np. rzepaku widać tyle,ze sam potrafi człowiek ocenic ze to może być w granicach np 10% i wtedy zgłaszam.(a ich okres wiosennych przymrozków trwa od 14 kwie do 30 czerw)Jeszcze kilka lat temu jak mi przyjechał likwidator(stary wyga)do większej szkody ,liczył,wazył itd. az zaniemówiłem :) -wyliczył 3% a powinno być 20%,hehe uśmiechnąłem się i mowie,skod u niego taka wiedza,on-panie prawie 40 lat praktyki.pewnie chwilowo wmówiłby człowiekowi ze krowa to byk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj