Skocz do zawartości

Zdjęcie

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

778 odpowiedzi na ten temat

#701 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 10 październik 2016 - 13:29

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Concordia dziś nie ruszyła.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UBEZPIECZENIE RZEPAKU Dzisiaj, 10:42
  •  

#702 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 10 październik 2016 - 14:50

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Czy prawdą jest, że w Kujawsko-Pomorskim, Concordia nie ma dopłaty do ubezpieczenia rzepaku ze strony skarbu państwa?, co czyni ubezpieczenie b. drogim (czytaj nieopłacalnym)

Prawda

#703 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 październik 2016 - 16:28

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

ruszyła concordia dziś dostałem potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia i mam 7 dni na przemyślenie tematu i wpłatę 40% wartości polisy.

Można przeklinać sposób traktowania rolników przez firmę ale nic nie poradzisz najwyżej nie ubezpieczysz tu jest pakiet USP, PW , grad oraz gratis ogień i jest wysoko ale jak dojdzie pomysł ministerstwa by do tego dopisać suszę, huragan, deszcz nawalny i podtopienia to będzie to jeszcze razy trzy. Więc nie protestujcie i dajcie się doić dobrej zmianie a co stać was nie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#704 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 październik 2016 - 17:11

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Czy prawdą jest, że w Kujawsko-Pomorskim, Concordia nie ma dopłaty do ubezpieczenia rzepaku ze strony skarbu państwa?, co czyni ubezpieczenie b. drogim (czytaj nieopłacalnym)

Nie w całym kuj-pom , na niektórych powiatach można było zawrzeć ubezpieczenie z u.s.p  i z gradem. Jest kilka takich województw.

#705 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 10 październik 2016 - 17:43

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

ruszyła concordia dziś dostałem potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia i mam 7 dni na przemyślenie tematu i wpłatę 40% wartości polisy.

Można przeklinać sposób traktowania rolników przez firmę ale nic nie poradzisz najwyżej nie ubezpieczysz tu jest pakiet USP, PW , grad oraz gratis ogień i jest wysoko ale jak dojdzie pomysł ministerstwa by do tego dopisać suszę, huragan, deszcz nawalny i podtopienia to będzie to jeszcze razy trzy. Więc nie protestujcie i dajcie się doić dobrej zmianie a co stać was nie?

O której godzinie zawierałeś polisę, bo ja ok. 12 i był komunikat że ruszy 11 o 9.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#706 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 10 październik 2016 - 17:47

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

około 11

#707 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 październik 2016 - 17:53

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Jest przerwa techniczna w systemie. Jutro o 9 ma ruszyć dalsza sprzedaż na tych województwach gdzie jeszcze zostały dopłaty.

#708 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 10 październik 2016 - 18:21

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Nie gadaj głupot polisa będzie tańsza jak dziś A ubezpieczanie przy dzisiejzych stawkach to dla desperatow co nie mają co z kasą robić :P :P  agenci to wiedzą tylko gdzie dane w tabelki podstawić dziś mi babka uświadamiała że za przezimowanie wypłacają 100 % sumy bezpieczenia B) :D :P

#709 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 październik 2016 - 18:24

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Widzę że dobra zmiana w pełni. Ja dzisiaj ubezpieczyłem co miałem ubezpieczyć. Agent mi wprost powiedział - z czegoś muszą 500 wypłacić , zobaczysz co się na wiosnę będzie działo.

#710 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 10 październik 2016 - 18:46

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Nie gadaj głupot polisa będzie tańsza jak dziś A ubezpieczanie przy dzisiejzych stawkach to dla desperatow co nie mają co z kasą robić :P :P  agenci to wiedzą tylko gdzie dane w tabelki podstawić dziś mi babka uświadamiała że za przezimowanie wypłacają 100 % sumy bezpieczenia B) :D :P

To wytłumacz jakim cudem cały pakiet ubezpieczeń od wszystkich ryzyk ma być na wiosnę tańszy. Pakiet w rzepaku mogłem wziąć za 130zł ha, jeśli na wiosnę wejdzie ten idiotyczny wymóg ubezpieczenia od wszystkich ryzyk to za tą kasę nie ubezpieczę nawet pół hektara, poza tym po cholerę mi takie głupoty jak susza, deszcz nawalny, huragan czy wiosenne przymrozki w zbożu :blink: . A dotacja do upraw pewnie starczy na 2godz zawierania umów i żeby ją dostać będziemy się ustawiać w kolejkach jak za komuny... hehhehe 

Edytowany przez lukejro, 10 październik 2016 - 18:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#711 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:05

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

J a nie wiem poco Ci wgl jakiekowiek ubezpieczenia mi za suszę 50 tyś wypłacą anie miałem ubezpieczone B)

#712 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Straszne jest to że każd dureń może na forum mądrego udawać.

To do ciebie staszek 

#713 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:17

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Co wy tak z tym ubezpieczeniem ? 

Toż tu identycznie jak w ruletce czy jednorękim bandycie . Liczycie na łut szczęścia ? 

Niestety wszelkie ubezpieczenia są tak skonstruowane by wieloletnia składka płacona przez ubezpieczającego, była znacząco wyższa od kwot wypłaconych przez ubezpieczyciela .

Jedynym wygranym jest agent pobierający prowizję , powiedzmy 1/5 zainkasowanej stawki, oraz firma dla której pisze umowy .

Pozostała kwota ma wystarczyć na wypłatę odszkodowań .

Jęczący agent , narzekający na system , broni własnego koryta , udając przejmującego się waszym losem.

Edytowany przez scoffer, 10 październik 2016 - 19:18.

#714 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:21

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Jeżeli siejesz tylko owies to może i tak jest jak piszesz. Pewnie jakaś rodzina ze staszkiem jesteś ;).

Niektórzy mają uprawy które wymagaja nakładów i koszt ubezpieczenia jest skalkulowany w finalnym zysku z danej uprawy. No ale to trzeba umieć liczyć

#715 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:23

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

T ylko jedni zmatematyką mają problemy tak jak TY

#716 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:32

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

staszek - ja twojego nie liczę więc i tymojego nie licz ;). Mi się opłaca ubezpieczyć , tobie może nie. Tylko dlaczego ci co nie ubezpieczają później najgłośniej skomlą o pomoc rządową.

#717 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:37

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

J a nie wiem poco Ci wgl jakiekowiek ubezpieczenia mi za suszę 50 tyś wypłacą anie miałem ubezpieczone B)

Prosiłem żebyś mi wytłumaczył jakim cudem cały pakiet ubezpieczeń na wiosnę będzie tańszy. Czekam. Na wiosnę potrzebuje ubezpieczenie od gradu + ogień w zbożach. Czemu jakiś nawiedzony pseudo minister  rolnictwa ma mnie zmuszać do ubezpieczenia od ryzyk które nie występują. Susza? Na podstawie średniej wieloletnie każde TU Ci udowodni, że takie zjawisko nie występuje. A o tych 50 tys możesz opowiadać w przedszkolu albo na zebraniu PiS (ten sam poziom) Dobra zmiana, ceny zboża w dół, dopłaty poobcinane, brak kasy na ubezpieczenia i jeszcze będę musiał płacić za wodę z własnej studni... hehehhe A jeszcze na koniec ta umowa z Kanadą

Edytowany przez lukejro, 10 październik 2016 - 19:39.

#718 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:52

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Co wy tak z tym ubezpieczeniem ? 

Toż tu identycznie jak w ruletce czy jednorękim bandycie . Liczycie na łut szczęścia ? 

Niestety wszelkie ubezpieczenia są tak skonstruowane by wieloletnia składka płacona przez ubezpieczającego, była znacząco wyższa od kwot wypłaconych przez ubezpieczyciela .

Jedynym wygranym jest agent pobierający prowizję , powiedzmy 1/5 zainkasowanej stawki, oraz firma dla której pisze umowy .

Pozostała kwota ma wystarczyć na wypłatę odszkodowań .

Jęczący agent , narzekający na system , broni własnego koryta , udając przejmującego się waszym losem.

Ty nie wiesz o co piszesz człowieku. dowiedz się najpierw skąd pochodzą pieniądze na odszkodowania i jakie stawki płacą nam za polisy uprawowe następnie zabieraj głos w tych tematach. Co do odszkodowań to  raczej są w każdym roku 10 razy wyższe niż składki za polisy.

Zapytaj rolników, którzy mają szkody co roku.

#719 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 10 październik 2016 - 19:54

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Zapytaj tych którzy takich szkód nie mają ? 

I zrozum co pisałem , WSZELKIE POLISY .

A pieniążki na odszkodowania , jeśli nie z polis to skąd są , drukują ?

"Na dopłaty do składek z budżet trafia 200 mln zł ' 

Dodając prawie drugie tyle z kieszeni rolnika wychodzi ok 350 mln zł .

Chcesz tu  sprzedać tekst ze rolnicy dostają w odszkodowaniach 10 razy więcej czyli 3,5 mld zł. 

To jest kwota wieksza od wartości całego rzepaku produkowanego w Polsce w najlepszych latach , lub równowartość ok 7 mln ton pszenicy .

Na forum poza dziecmi są również dorośli .

Proszę o tym pamiętac

Edytowany przez scoffer, 10 październik 2016 - 20:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#720 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 10 październik 2016 - 20:07

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Na pewno nie z 500+ i ni z Twojej kieszeni. Poczytaj sobie o tym.