Skocz do zawartości

Zdjęcie

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

778 odpowiedzi na ten temat

#681 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 08 październik 2016 - 21:09

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Jeżeli chodzi o Concordię to nie ma pojedynczych ryzyk . Jedynie grad można kupić jako pojedyncze ryzyko.

Bzdura

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UBEZPIECZENIE RZEPAKU Dzisiaj, 12:30
  •  

#682 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 08 październik 2016 - 22:46

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Tak, Ty jesteś najmądrzejszy i wszystko wiesz najlepiej.

#683 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 październik 2016 - 22:55

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Bzdura

Staszek , przedstaw dowody że to bzdura. Najlepiej wpisem z warunków ubezpieczena.

Wiem że nie przedstawisz więc z całą stanowczością nazwę cię debilem i forumowym trollem który tylko zaśmieca forum.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#684 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 09 październik 2016 - 07:39

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Tylko przeziowania nie chcą dawać bez pakietu ale już npod gradobicia możesz ubezpieczyć więc wiadomo że  rzeczywistości pakiet jesień to ubezpieczenie od przezimowania a nie innych ryzyk

Tak, Ty jesteś najmądrzejszy i wszystko wiesz najlepiej.

Oczywiście bo jestem obiektywny a Pani zależy tylko nazysku

#685 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 październik 2016 - 13:33

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Potrafi Pan czytać ze zrozumieniem? to samo napisałam wyżej. Co Pan może wiedzieć na czym mi zależy? Gdybym myślała tylko o swoim zysku i namawiała na najdroższe pakiety to już dawno bym nie miała klientów. Ja jestem agentem Concordii i wiem  że tylko grad można kupić jako pojedyncze ryzyko. Ponad to dostępne są trzy pakiety : 1. u.s. p + grad, 2. u.s.p. przymrozki wiosenne i grad.3 u.s.p. przymrozki wiosenne i grad, deszcz nawalny i huragan.Niestety w niektórych regionach nie na wszystkie pakiety są dopłaty. U mnie na powiecie gdańskim tczewskim, malborskim  i NDG są na szczęście do wszystkich bo klient może sam sobie dobrac pakiet wedle swoich potrzeb. Jeżeli ktoś pisze , że w tym roku na rzepak wystarczy u.s.p lub tylko przymrozki to uważam , że jest co najmniej niepoważny albo jasnowidzem:)

#686 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 październik 2016 - 15:46

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Takie pakiety to celowa robota i naciąganie klientów. 

Przy pakiecie obejmującym ryzyko złego przezimowania i np.grad w przypadku wymarznięcia rolnikowi zwracana jest określona kwota pieniędzy , jednak ubezpieczenie za grad przepada. A przecież na wielkość składki wpływ miały sumy pobrane od każdego z ryzyk znajdujących się w pakiecie.

Moim zdaniem jest to złodziejstwo , gdyż wiadomym jest ze ryzyko gradu istnieje w 99,999999999 % przypadków w okresie od maja do zbioru , a więc wtedy gdy nie ma juz ryzyka wymarznięcia.

W związku z tym składka z tytułu gradu przepada bez ryzyka odpowiedzialności ubezpieczyciela.

To tak jak by w pakiecie ubezpieczenia dziecka w przedszkolu na życie , było ubezpieczenie jego dostatniej starości .

#687 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 październik 2016 - 16:52

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

od zawsze są takie pakiet i w Concordii i w Pzu , z tym że w pzu można kupić osobno każde ryzyko ale w pakiecie wychodzi duuużo taniej.

#688 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 09 październik 2016 - 17:40

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Nie wiem czy dużo taniej bo w rzeczywistości w przypadku wymarznięcia składka jaką płacimy np za grad i przymrozki przepada czyli jest jakby pod ciagnięta pod przezimowanie wiadomo że nikt nie będzie jesienią ubezpieczał od gradu :P B)

Conkordia to firma z której trudno uzyskać odszkodowanie zwłaszcza w rzepaku  dlatego w tym przypadku omijałbym ją szerokim łukiem zboża to jeszcze bym mógł tam ubezpieczyć

#689 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 październik 2016 - 18:21

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Nie interesuje nikogo to jakie uprawy może Pan w Concordii ubezpieczać a jakich nie. Widocznie nie było szkody skoro nie wypłacili Panu odszkodowania. Jeżeli są to wiadomości z drugiej ręki to proszę więcej takich bzdur nie powtarzać.Kłamie Pan jak najęty i próbuje mnie prowokować. Mam gdzieś Pana wypowiedzi ale szkoda że tak zaśmieca Pan to forum

#690 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 09 październik 2016 - 18:54

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Daruje Pani sobie te uwagi czy była szkoda czy nie bo oprócz zawierania umów to o szkodach nie ma Pani pojęcia

Forum jest dla wszystkich i mam prawo, a nawet obowiązek dzielić się uwagami z innymi użytkownikami po to jest ten temat i Pani zgoda nie jest mi potrzebna tyle w temacie który uważam za zakończony

Jeszcze raz nie polecam Conkordi do ubezpieczenia rzepaku

Np Conkordia wymaga podania % roślin porażonych przez śmietkę niby na podstawie czego mam ją określić? To na etapie zawarcia umowy powinien określić ubezpieczyciel ale nie całą winę chce przeżucić na ubezpieczjącego by w razie czego odstąpić od wypłaty szody wielu rolników się o tym przekonało w tym roku

Edytowany przez staszek131415, 09 październik 2016 - 18:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 09 październik 2016 - 19:03

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Dziękuję Panu za zakończenie konwersacji.

Ps. Pan oczywiście wie na czym ja się znam. Zazdroszczę ....

#692 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 09 październik 2016 - 20:31

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

od zawsze są takie pakiet i w Concordii i w Pzu , z tym że w pzu można kupić osobno każde ryzyko ale w pakiecie wychodzi duuużo taniej.

Bo od zawsze żerują na naiwności rolnika. 

A ze wychodzi taniej ? Nie bardzo , gdy wymarznie wychodzi drożej , jak samo wymarznięcie , natomiast gdy nie wymarznie , wychodzi drożej jak samo gradobicie.

Opcji skorzystania i z wymarznięcia i z gradu po prostu nie ma .

Złodziejski pakiet wyklucza taka możliwość , a firmy doskonale wiedzą jak nas skubnąć w taki sposób , byśmy nie byli tego świadomi .

Edytowany przez scoffer, 09 październik 2016 - 20:34.

#693 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 09 październik 2016 - 21:34

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

najgorsze w tym jest to że tak zwana ,,dojna zmiana" kombinuje by rolnicy musieli ubezpieczać uprawy w pakietach od wszystkich zagrożeń. Według projektu ustawy PISiewiczów od 2017 nie bedzie można ubezpieczyć jednego ryzyka, dopiero się rolnikom oczy otworzą jak zapłacą słono za ubezpieczenie do tego chcą zaostrzyć kary za brak ubezpieczenia co najmniej polowy gospodarstwa.

#694 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 październik 2016 - 22:06

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

I o to chodzi. Jest jeszcze mowa o innym sposobie wyliczania podatku od ziemii rolnej i budynków gosp. A słyszeliście o zapowiadanych kontrolach po nowym roku.

Nie zdziwiłbym się wysokim karom za nieubezpieczenie 50% gruntów. Przecież z czegoś muszą fiannsować czarnych i muszą spłacać "łapówkędzięki której wygrali wybory - 500+. Głupia sprawa że ja nie biorę tej jałmużny , jestem przeciwnikiem pis a muszę się do tego dokładać.

Było kilka dobrych lat dla rolnictwa - te tępaki w jedną kadencję rozwalą wszystko. 

#695 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 09 październik 2016 - 22:18

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

najgorsze w tym jest to że tak zwana ,,dojna zmiana" kombinuje by rolnicy musieli ubezpieczać uprawy w pakietach od wszystkich zagrożeń. Według projektu ustawy PISiewiczów od 2017 nie bedzie można ubezpieczyć jednego ryzyka, dopiero się rolnikom oczy otworzą jak zapłacą słono za ubezpieczenie do tego chcą zaostrzyć kary za brak ubezpieczenia co najmniej polowy gospodarstwa.

Daruj sobie te wywody i ludzi w błąd nie wprowadzaj

#696 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 październik 2016 - 22:28

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

staszek - przecież już głośno się mówi że mają być kontrole. Muszą kasę zebrać i tyle . A że najłatwiej z rolnika to będą doić - przecież nie zabierzesz hektarów i nie przeniesiesz się do czech. Z normalną działalnością gospodarczą zrobisz to w tydzień i cię mogą w d*pę pocałować , z hektarami się nie da.

Ciekawe jak długo potrwa zanim rolnicy zdadzą sobie sprawę że zostali oszukani? 

#697 Share Grzesiex

Grzesiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 październik 2016 - 22:41

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

(...) Conkordia wymaga podania % roślin porażonych przez śmietkę niby na podstawie czego mam ją określić? To na etapie zawarcia umowy powinien określić ubezpieczyciel ale nie całą winę chce przeżucić na ubezpieczjącego by w razie czego odstąpić od wypłaty szody wielu rolników się o tym przekonało w tym roku

Prawdziwa komedia to fakt, że tej jesieni jęczmień ozimy wg firmy concordia to rzepak  :blink:  i całkowicie "przypadkiem" powiększa powierzchnię uprawy rzepaku ozimego, którą wg nowych zasad  :blink:  należy zrównoważyć proporcjonalnym obszarem uprawy zbóż ozimych do których to jęczmień nie zalicza się. 

#698 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 09 październik 2016 - 22:44

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

przeczytaj sobie stenogram z posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa z dnia 13.09.2016 i dopiero później komentuj. Projekt ustawy przewiduje dopłaty do ubezpieczeń pakietowych od wszystkich ryzyk co według przedstawicieli firm ubezpieczeniowych spowoduje że rolnicy nie będą zawierali tych ubezpieczeń z powodu wysokości składek. Firmy oczywiście będą oferowały osobne ryzyka ale już na zasadach komercyjnych.

#699 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 10 październik 2016 - 06:56

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Jakoś nikt się nie obrażal że część rolników kupowało maszyny w pakietach z dopłatami , a część pojedyńczo na zasadach komercyjnych.

Co do ubezpieczeń , to przedstawicielka Cocordii, stwierdziła że nie ma możliwości ubezpieczenia uprawy od przezimowania , w inny sposób jak w pakiecie.

Nie zauważyłem by dzisiejsza opozycja na forum ,miała to tej firmie za złe. Natomiast protestuje przeciwko temu czego jeszcze nie ma .

Modelowa hipokryzja.

Edytowany przez scoffer, 10 październik 2016 - 06:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 październik 2016 - 13:23

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Czy prawdą jest, że w Kujawsko-Pomorskim, Concordia nie ma dopłaty do ubezpieczenia rzepaku ze strony skarbu państwa?, co czyni ubezpieczenie b. drogim (czytaj nieopłacalnym)