Krakers16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Polecane posty

farmermf    80

płaca 25 % i nic wiecej w firmie p . .

-10% wkład własny to masz 22.5% kwoty ubespieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

25% z sumy ubezpieczenia. Jak na 4 tyś ubezpieczony to 1 tyś dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pakiet zimowy to poza wymarznięciem to również grad, wymokniecie i ogień.

Nigdy nie miałem szkody wymarznięcia na poziomie 100%, ale tak na "zdrowy rozum' to firma powinna zwrócic pieniądze z tytułu innych ryzyk. Przecież polisa wygasa i "niemożebny" jest np. ogień bądz grad w uprawie której już nie ma.

Zapytam więc weteranów- czy firmy zwracają niewykorzystana składkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No co ty. Dobrze, że choć odszkodowanie zapłacą. Sa 2 drogi, przyjeżdża spoko koleś i masz oszacowane jak chcesz, lub przyjeżdza jakiś matoł, nie uznaje, odwołanie, przyjeżdza spoko koleś i masz odszkodowanie. Osobiścię wolę 1 opcje bo jak faktycznie działka do kasacji to jest czas odsiać, w przypadku 2 opcji to już tylko kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

mi wyszło coś 1460zł za hektar a miałem ubezp na maxa

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem sume ubezpieczenia na 57 tys zł za 10 ha i teraz mi za odszkodowanie zapłaca 12 tys zł i rzepak do zaorania jak kolega wyzej pisał powinni wypłacac mniej wiecej sume ubezpieczenia na jaka ubezpieczyli a nie tylko 25%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

zobaczysz co będzie sie działo z ubezpieczeniami jeszcze z jeden taki rok i podrozeją o 100%


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1261

Na pewno będzie zwyżka składki jeśli była szkoda ,miałem tak po gradobiciu ,a ceny ubezpieczenia i tak skoczą bo trzeba oddać co ich i pewnie rzepak wymarznie dopiero za 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Wczoraj miałem wizyte likwidatora,100% strat.Ponadtow rozmowie stwirdził,że gdyby nie gwarancje budżetu państwa,to firmy ubezpieczeniowe poszłyby z torbami.Podwyżki są nieuniknione.A bilans strat wygląda tak:najgosza sytuacja na Kujawach,potem Wielkopolska,następnie dolnośląskie.Potem choć straty dużo mniejsze łodzkie,lubuskie i mazowieckie.Na pozostałej części kraju straty do 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ktoś już dostał pismo z kwotami z Concordii bo rozmawiałem z agentem i podobno nie jest w tym roku odliczny tzw wkład własny wypłacane jest 27% a w zeszłym roku było 30% minus wkład własny ktoś sie orientuje bo nie pamietam dokładnie jak to było w zeszłym roku wiem że napewno odliczli wkład własny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ale co masz mieć ? zapewne likwidatora na polu on Ci nic nie powie oni mają tylko oszacować straty i wypełnić papiery


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PZU    0

w PZU 100% szkody to:

su 6000zł x 25%= 1500zł

1500zł- 10%= 1350zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja miałem w PZU po zgłoszeniu w niedziele to w piątek przyjechali na pole, uznali prawie wszystko, bez problemów i w ciągu tygodnia kasę wypłacili na konto.

Ubezpieczone miałem na 5100. I te 10% miałem zniesione.

Koło mnie u znajomego z ubezpieczenia concordi pójdą do sądu bo nie zgadzają się z szacowaniem.

Więc raczej dziękuję za te 2% więcej.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

W HDI to ile maja czasu na wypłatę od czasu wizyty likwidatora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

HDI

 

Straty 33%

Odszkodowanie ok 2400 zł/ ha

Pieniążki na koncie

 

Szybko, drogo i solidnie. Dobrze, że podziękowałem firmie P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

HDI

 

Straty 33%

Odszkodowanie ok 2400 zł/ ha

Pieniążki na koncie

 

Szybko, drogo i solidnie. Dobrze, że podziękowałem firmie P.

witaj Murtek napisz coś bliżej o tym ubezpieczeniu w hdi chodzi mi głównie o rzepak ile zapłaciłeś na ile miałeś ubezp itd


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskow7    0

Witam,

 

 

Chciałbym się zapytać o to czy jeszcze mogę ubezpieczyć rzepak od gradobicia. I ewentualnie ile jaki będzie koszt ubezpieczenia na 1 ha

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Ubezpieczyć jeszcze możesz ale wliczając karencje to ubezpieczenie będzie ważne dopiero od 09 lipca a stawkę żeby obliczyć na ha to musisz podać dokładną lokalizacje bo każdy rejon ma inne stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ubezpieczyć możesz w dwóch zakładach ubezpieczeń, ale dopłata do ubezpieczenia może być przyznana tylko w jednym z nich, podobnie jak odszkodowanie, tylko w życiówkach odszkodowania się sumują, należy jednak postawić inne pytanie "jakie będą OWU i sumy ubezpieczeń w tym sezonie oraz które zakłady będą skłonne do sprzedaży polis?" dlaczego wybrałeś akurat hdi (pzu rozumiem ze względu na stabilność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj