Skocz do zawartości

Zdjęcie

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

778 odpowiedzi na ten temat

#481 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 03 listopad 2014 - 20:26

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Ale równie dobrze może być po 1800zł:) w ogóle jakie to ma znaczenie??? Jeżeli ubeogieczysz się w Concordii to możesz śmiało na maksa ze względu na stałą sumę ubezpieczenia i wolną wolę jaką daje ubezpieczyciel. Jeżeli chodzi o PZU to raczej nie możesz przekroczyć 700zł za tonę zboża oraz 1300zł za tonę rzepaku.

Bo już tu na forum czytałem post jakiegoś kolegi nt rzepaku... A mianowicie zgłaszał szkodę w lipcu chyba od gradu jeśli dobrze pamiętam i miał ubezpieczona tonę po 1700zl (kwota jako przykład bo dokładnej nie pamiętam) to chcieli od niego faktury sprzedaży tego rzepaku żeby sprawdzić po jakiej cenie był skup. Jak mniemam wypłacili mu cenę dnia która jak wiemy miejscami była poniżej 1200zł... Wątpię żeby tak samo zrobili jakby tona kosztowała nagle 2500zł. Tak więc nie do końca wierzę w te całe systemy bo wiadomo każdy chce zarobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UBEZPIECZENIE RZEPAKU Dzisiaj, 16:08
  •  

#482 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 07:42

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Gdzie bardziej się opłaca???? hymm trudno stwierdzić gdy nie wiadomo co masz na myśli pisząc "bardziej się opłaca"

Jedyne porównanie gdzie lepiej się opłaca mogę  przedstawić na podstawie wypłaty odszkodowania .

Racja, złego słowa użyłem. Chodzi mi bardziej co oferują przy powiedzmy takiej samej sumie ubezpieczenia, czyli kwota odszkodowania i warunki o których już wspomniałaś. To, że w Concordii data przymrozków nie jest istotna to na pewno duży plus, jednak i tak pozostaje problem w ogóle stwierdzenia tej szkody i jej oszacowania , a to daje duże możliwości ubezpieczalniom no ale to dotyczy obu firm.

A możesz wyliczyć jakie były by kwoty po mojej stronie dla przykładu o którym pisałaś? Kod 46-233

Dzięki

#483 Share udzio

udzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 listopad 2014 - 10:56

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Concordia ma gwarancję sumy ubezpieczenia i PZU się nie umywa do Concordii. Nie ma żadnych udziałów własnych. Nie potrzeba żadnych aktów notarialnych. Sam ubezpieczam to wiem.

A jeśli chodzi o wysokość składki to trzeba brać pod uwagę wiele czynników, a nie tylko jej wysokość. Kij ma dwa końce: chcesz zaoszczędzić na składce (np: zmniejszając sumę ubezpieczenia czy zakres)- w razie szkody dostaniesz mniejsze odszkodowanie.

URSUS 2812 AgroBis

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 19 listopad 2014 - 20:35

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

W Concordii nikt nie pyta o faktury!!!!! to jakaś ściema.W Pzu jak najbardziej liczyła  się cena skupu z dnia szkody. Mogła być mniejsza niż przyjęta w ubezpieczeniu ale nie wyższa.

Edytowany przez EWI, 19 listopad 2014 - 21:17.

#485 Share Taisho

Taisho

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 21:15

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Witam do kiedy można ubezpieczać uprawy ozime?

W Concordii do 30 listopada.

Dla sprostowania, wcześniej zostało przedstawione w tym wątku rozliczenie przykładowego odszkodowania z tytułu ryzyka przymrozków wiosennych w Concordii i jest ono błędne.

W Concordii nie ma udziału własnego w ubezpieczeniach upraw poza owocami i warzywami, dla których wynosi on 10%. Tzn. jeżeli na polu została stwierdzona szkoda w wysokości 25% ubytku w plonie, odszkodowanie będzie wypłacone za 25%.

95% NIE JEST wartością przez którą mnoży się procent ubytku w plonie, tylko maksymalną wartością odszkodowania z tytułu ryzyka gradu, przymrozków wiosennych, deszczu nawalnego i huraganu (przy szkodzie całkowitej), ponieważ rolnik nie ponosi wtedy kosztów zbioru. Dla ognia wartość maksymalna wynosi 85%.

Jeśli chodzi o przedstawiony obraz wypłat przymrozkowych w PZU i Concordii - jest daleki od prawdziwego. Tak naprawdę w obydwu firmach wygląda to podobnie. Rzepak, który zawiąże z powodu przymrozków mniej łuszczyn, będzie w stanie lepiej odżywić pozostałe łuszczyny, dlatego co raczej każdy rozumie, 50% mniej zawiązanych łuszczyn, to nie jest 50% mniej plonu. W PZU uszkodzone pąki, kwiaty zostaną wymnożone w zależności od daty wystąpienia szkody przez 40%, 60% lub - jeśli wystąpiła późno i na kompensację nie było już czasu - pozostawione na poziomie 100%. Z tego otrzymujemy ubytek w plonie. W Concordii natomiast, podczas oględzin rzeczoznawca dysponuje protokołem z rozpisanymi wszystkimi fazami rozwojowymi rośliny, gdzie do każdej z nich jest przypisany współczynnik kompensacji (liczy się faza podczas wystąpienia szkody, a nie szacowania). Powiedzieć, że moment wystąpienia szkody przymrozkowej w Concordii nie ma znaczenia, byłoby więc manipulacją, bo jeśli rośliny nie są ZUPEŁNIE zniszczone, to przy wyliczaniu ubytku w plonie będzie tak jak w PZU brany pod uwagę współczynnik kompensacji. Taka jest fizjologia roślin i tu żadnej magii nie ma. Ludzie płacą podobne składki i tu również nie będzie takiej magii, że jedna firma daje wyraźnie wyższe odszkodowania niż druga.

Z plusów w Concordii (moja mocno subiektywna opinia):

- więcej wartości dla współczynnika kompensacji, co powinno dokładniej odzwierciedlać faktyczny ubytek w plonie

- ostateczny procent ubytku w plonie (tzn. po zastosowaniu współczynnika) jest zapisywany już na protokole oględzin, w biurze nie ma potrąceń, więc jest klarowna sytuacja

- jeśli rośliny mają wysoką fazę rozwojową we wczesnym terminie, to współczynnik kompensacji w przypadku wystąpienia przymrozków będzie wyższy niż w PZU, znam przypadki stosowania współczynnika nawet 65% dla tegorocznych szkód z 4-6 maja

- teoretyczna możliwość wypłaty do 95% sumy ubezpieczenia przy szkodzie całkowitej

Z plusów w PZU:

- dla roślin, które mają niską fazę rozwojową w momencie wystąpienia przymrozków, współczynniki kompensacji ustalone ze względu na datę wystąpienia są trochę korzystniejsze niż w Concordii

- ubezpieczony raczej zna wartości współczynnika dla poszczególnych terminów, więc w oparciu o nie może z dużym przybliżeniem ocenić procent ubytku w plonie jaki zostanie mu uznany, w Concordii jest tych wartości wiele i poszkodowany może się z nimi zapoznać dopiero podczas szacowania

Edytowany przez Taisho, 20 listopad 2014 - 21:20.

#486 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 23:15

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Hymmmm.... muszę to w spokoju poczytać.Nie wzięłam tego z kosmosu , nie wymyśliłam zasady obliczania odszkodowania.  Jutro wyślę to do centrali niech się do tego odniosą. Być może ktoś wprowadził mnie w błąd. Poprawię swój post jeżeli błędnie go napisałam.

Edytowany przez EWI, 20 listopad 2014 - 23:21.

#487 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 15 grudzień 2014 - 18:40

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Witam,
Z powodu suszy jesiennej rzepak na 20% plantacji ma słaba obsadę. Zastanawiam sie jak firma podejdzie do tego faktu. Czy Oni tej części mi po prostu nie ubezpiecza?

#488 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 23 grudzień 2014 - 00:53

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Hymmmm.... muszę to w spokoju poczytać.Nie wzięłam tego z kosmosu , nie wymyśliłam zasady obliczania odszkodowania.  Jutro wyślę to do centrali niech się do tego odniosą. Być może ktoś wprowadził mnie w błąd. Poprawię swój post jeżeli błędnie go napisałam.

Ewi czy przyszła już odpowiedź z centrali?

#489 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 22:39

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Czy rzepak można jeszcze ubezpieczyc

#490 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 13 styczeń 2015 - 22:50

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

nie można, czekamy na wiosnę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 23:13

UBEZPIECZENIE RZEPAKU tez tak myslalem a sasiad glupi sie sprzeczal ze mozna

#492 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 13 styczeń 2015 - 23:21

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

oj tam.... do mnie jeszcze dzwonią "spadochrony" i pytają czy można

można... poczekać ;)

#493 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4294 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 08:02

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

w tym sezonie ku mojemu zaskoczeniu pzu przy obliczaniu wysokości szkody w rzepaku (grad) przyjął plon z polisy, a cenę nie wiem jeszcze skąd ale niższą niż w polisie (o 10%) i niższą niż u moich kontrahentów (owu traktują o cenie tylko przy ustaleniu su i ta wartość służy według owu za podstawę do wyliczenia wysokości szkody, jeśli przedstawiciel pzu nie stwierdzi inaczej w obecności właściciela uprawy lub osoby przez niego upoważnionej) i dodatkowo obniżono odszkodowanie o kolejne 4%  jako nieponiesione koszty zbioru (też nie wiem na jakiej podstawie), czyli mój "udział własny" wyniósł w rzeczywistości 14% i dodatkowo wysokość odszkodowania została obniżona na podstawie obniżenia sumy ubezpieczenia o 10% (zaniżenie ceny q rzepaku o 10% w stosunku do polisy), co skutkuje obniżeniem odszkodowania na podstawie powyższych cięć o nieco ponad 14% w moim przypadku, w stosunku do tego jak pzu podchodziła do obliczania odszkodowań w poprzednich latach 

#494 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 29 sierpień 2015 - 08:12

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Kolego @kissmy, z PZU to jak najdalej.

Mnie w zeszłym roku podobnie załatwili

Również był u mnie grad tuż przed zbiorami 2014.

Umowe miałem podpisaną na 4t po 1500zł, a oni mi przyjęłi do odszkodowania cenę bodajże 1180, bo niby taka była obecnie cena rynkowa i nic ich nie obchodziło, ze ja ten rzepak chciałem przechowac i sprzedac zima drożej.

Ba, to jeszcze nie wszystko.

Moja plantacja sasiadowała z rzepakiem sasiada, na obu szkody były jednakowe (nawet mielismy te same odmiany zasiane, wiec rzepak wygladał identycznie), z tym, ze sasiad ubezpieczył w concordii a ja w nieszczęsnym PZU.

I jak przyszedł rzeczoznawca do niego, to szkode wycenił na 70% (i zapłacili wg cen z umowy ubezpieczenia, a nie rynkowych), natomiast jak rzeczoznawca przyszedł do mnie, zaczał liczyc straczki, odrzucac te niby zniszczone przez przymrozki, kombinowac, to wyszło mu 30%

Az mi sie nóż w kieszeni otwiera jak jeszcze o tym mysle.

#495 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 październik 2015 - 06:42

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

A co tu tak cicho w tym sezonie:)

#496 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 05 październik 2015 - 07:19

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Ewi... zastanawiamy się czy warto ;-))

"Oprócz kredytów preferencyjnych, z których mogą skorzystać poszkodowani rolnicy, gospodarstwa mogą również liczyć na pomoc, którą uruchomiła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. -

Na wsparcie mogą liczyć gospodarstwa, w których straty przekroczyły 30 procent.

Jeżeli uprawy były ubezpieczone od co najmniej jednego ryzyka pogodowego rolnicy otrzymają 400 złotych.

Gospodarstwa nieubezpieczone natomiast dostaną pomoc w wysokości 200 złotych.

Właściciele sadów i krzewów owocowych, jeżeli spełnią wszystkie wymogi mogą otrzymać 800 złotych za hektar - podkreśla radny Rady Miejskiej Mieczysław Myrta z komisji do spraw rolnictwa."

źródło:

http://www.um.zarow....2015/09/054.htm

#497 Share adiss

adiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 październik 2015 - 16:11

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Nikt się nie odzywa to może zacznę . Pierwsze kalkulacje PZU .Pakiet zima . 4 t z ha przy cenie dla polisy 1600 stawka na 1ha 212zł . Zniesienie 10% udziału własnego dla każdego z trzech zagrożeń w pakiecie stawka   270 zł /1ha . Czekam na propozycję zniżek -oferta raczej wygórowana . 

#498 Share Egzo

Egzo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 10 październik 2015 - 15:37

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Witam.Ile kosztowało by ubezpieczenie 11ha rzepaku od przezimowania i gradu 4t po 1500 zł dla kodu 06-300

#499 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 październik 2015 - 14:58

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Ubezpieczenie Rzepaku dla kodu 06-300 11ha 2300zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 13 październik 2015 - 17:54

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Ewi jaki koszt?

kod 21-310, rzepak 6,5ha, 4,5t cena 1500zł i pszenica 5,5ha, 8t/ha cena 700zł pakiet wymarznięcia, przymrozki, grad