Skocz do zawartości

Zdjęcie

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

778 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 25 październik 2010 - 22:49

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Przezimowanie, wiosenne przymrozki, grad, 4tx1400zł = 5600zł,
stawka 140zł/ha PZU

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UBEZPIECZENIE RZEPAKU Dzisiaj, 15:27
  •  

#22 Share lukas21

lukas21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 26 październik 2010 - 13:55

UBEZPIECZENIE RZEPAKU A jak jest z ubezpieczeniem dzierżawy? Mi babka w PZU powiedziała, że ubezpiecza ten co bierze dopłaty, a potem dodała, że do ubezpieczenia potrzebne są tylko numery działek i nic więcej. Także oni nie mają możliwości spradzwić kto faktycznie bierze te dopłaty? Ja dzierżawie na takich zasadach, że to właściciel pola bierze dopłate ale wszystko jest bez umowy. Da się w takim przypadku ubezpieczyć to pole?
Trend is your friend

#23 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 październik 2010 - 16:41

UBEZPIECZENIE RZEPAKU lukas21 ubezpieczasz i do głowy niebierz, ubezpieczyciel nie ma mozliwości sprawdzenia kto bierze dopłaty na dana działkę.Arimr nie udostepni takich danych dla ubezpieczyciela.
Marekgizo a ty nie miałes żadnych szkód w ubiegłym roku że taka stawka w miara tania?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 26 październik 2010 - 17:02

UBEZPIECZENIE RZEPAKU A jak wam wyplacają wielkosc odszkodowania za gradobicie?Bo mi w tym roku koleś policzyl z wydajności 2 ton/ha pomimo że składke zapłaciłem od 3 ton z hektara.I jak pytałem agenta ubezp u którego dostałem polise to potwierdził że ta wydajnośc która widnieje na polisie nie musi być brana pod uwage w trakcie rozpatrywania szkody.

#25 Share Grzela

Grzela

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 13:10

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Czy zgłaszał już ktoś "ujemne skutki przezimowania" rzepaku w ubezpieczalni? Ja mam pierwszy raz ubezpieczone w PZU i się zastanawiam się czy jeż teraz zgłosić czy jeszcze poczekać. A jak Wy postępujecie?

#26 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 14:03

UBEZPIECZENIE RZEPAKU jak masz szkodę to zgłaszaj bo puki przyjadą to już będzie odsiewać.

#27 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:32

UBEZPIECZENIE RZEPAKU też się zastanawiam czy już zgłosić. A czy kilka razy można skorzystać z jednej polisy, np teraz ujemne skutki przezimowania, ewentualnie później w razie potrzeby przymrozki czy tam grad?

#28 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 19:41

UBEZPIECZENIE RZEPAKU możesz, suma ubezpieczenia będzie pomniejszona o cząstkowe wypłacone odszkodowania

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2011 - 20:08

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Jeśli nie planujesz likwidacji plantacji to jest to ryzykowne, a ewentualny zysk skromny.
Wyobraż sobie że straty zostaną ocenione na 50% to przy wartości polisy 4tyś dla 3 ton otrzymasz nie więcej jak 25% z 2 tyś czyli ok 500 zł.
W wypadku ewentualnej szkody w postaci gradu w miesiącu lipcu przedmiotem wypłaty odszkodowania pozostanie kwota rekompensująca straty gdzie maksymalną wartością będzie 2 tyś zł, czyli plon po uwzględnieniu strat zimowych.
Wszystkie te cyfry nie obejmują różnych potrąceń ale nie zmieniają zasady i tego ze przy wypłacie każdej szkody oprócz ubytku sumy ubezpieczenia ubywa również plon.

Edytowany przez xemit, 10 marzec 2011 - 20:09.

#30 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:12

UBEZPIECZENIE RZEPAKU no tak xemit, ale co ma teraz zrezygnować z zgłaszania straty czyli jak piszesz z 500zł i czekac na grad w czerwcu? A jak nie będzie? :lol: To 500zł w plecy + koszt polisy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2011 - 20:22

UBEZPIECZENIE RZEPAKU I dlatego wspominałem o ryzyku.Choć ja osobiście uważam że pakiet zimowy obejmował więcej ryzyk jak tylko złe przezimowanie i szkoda zamykać sobie furtki wypłata marnej kwoty przy znacznym ubytkiem plonu.
Większość ryzyka jeszcze przed rzepakiem i ja odpuszczam zgłaszanie. Łatwiej będzie pogodzić się z ewentualna stratą 400-500 zł tytułem nie zgłoszenia niż 1600-2000 tytułem zamknięcia sobie drogi do wypłaty odszkodowania w przypadku pózniejszych szkód.
Tym bardziej że brak roszczeń o wypłatę odszkodowania za złe przezimowanie stawia w dobrej pozycji i pozbawia argumentów drugą stronę w przypadku sporu
Ale "róbta co chceta"

Edytowany przez xemit, 10 marzec 2011 - 20:23.

#32 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 780 postów

Napisany 10 marzec 2011 - 20:35

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Powiem tak, że wysokość odszkodowania zależy od terminu wystąpienia czynnika, więc nie ma to znaczenia czy się zgłosi w marcu czy czerwcu. Poza tym osoba która coś kombinuje jest dokładniej brana pod lupę czy czasem czegoś więcej nie chce zakombinować.
Dodatkowo standardowy termin wizyty likwidatora to co najmniej 10 dni (wg umowy przeważnie max 14 dni) od daty zgłoszenia. Po to bo przeważnie po tym czasie widać czy coś po danym czynniku objętym ubezpieczeniem (np.przymrozku czy gradzie) zgineło czy jednak odbije. Więc jak by rzepak wyleciał i chciało się w czas przesiać to nie ma za czym czekać. Jak się zgłosi likwidator nic nie stwierdzi to ani za to nie pobije ani nie będzie kazał zapłacić, a jak człowiek stwierdzi po tygodniu że się pomylił to zawsze można zgłoszenie odwołać.
Jak w ciągu terminu w umowie (14 dni) likwidator nie przyjedzie to można zaorać i zasiać a odszkodowanie zostanie wypłacone.
W dodatku nawet przy szkodzie 90% a przy dostatecznej minimalnej obsadzie roślin (dla rzepaku przeważnie przyjmuje się co najmniej 30 zdrowych roślin/m2 oczywiście równomiernie rozłożonych na całej powierzchni pola) przyjmuje się że nie ma to wpływu na plon i żadne odszkodowanie się nie przysługuje. Więc czasami nawet po to by dowiedzieć się zasad warto zaprosić likwidatora, oczywiście jeśli ma się na to czas bo wypisywanie dokumentów też trochę czasu zajmuje.

#33 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 07:44

UBEZPIECZENIE RZEPAKU ja ubezpieczam już 4 czy 5 lat i powiem że szkody co roku jakieś są po zimie i po wizycie likwidatora to ja od razu odwołanie zaczynam pisać :D bo mało który uczciwie ci oszacuje.

#34 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 22:33

UBEZPIECZENIE RZEPAKU koledzy a na dzien dzisiejszy zgłaszał ktos złe skutki przezimowania

#35 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 14:52

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Mam ubezpieczenie w PZU i na razie nie zgłaszałem. Czekam do końca tygodnia bo w nocy przygruntowe przymrozki do -8C. Nie ma chyba terminu do kiedy to zgłosić, pogoda jest wyznacznikiem- tak mi się wydaje. Jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie!!

Sam nie wiem jak na tym wyjdę bo mam pierwszy raz posiany rzepak i pierwszy raz ubezpieczoną uprawę, wcześniej zbóż wcale nie ubezpieczałem.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#36 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 20:57

UBEZPIECZENIE RZEPAKU ja zgłosiłem zeszłym tygodniu a w piatek dostałem emeila ze dopiero przyjada szacowc szkode w drugiej połowie marca bo jeszcze nie ruszyła wegetacja

#37 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 21:52

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Zastanawiam się czy warto. Jak będzie do przeorania to wypłacą 25%. Czyli u mnie 1250zł. I jak go zostawię, a raczej tak będzie. to tracę resztę ubezpieczenia.

#38 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 22:39

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Mam pytanie odnoście szacowania szkód przez firmę PZU a brzmi ono : ile oni mają czasu od dnia zgłoszenia szkody ( ujemne skutki przezimowania) na oględziny oraz wypłacenie odszkodowania ?? ;)

Edytowany przez rafto, 13 marzec 2012 - 22:42.

#39 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 22:24

UBEZPIECZENIE RZEPAKU kolego w zeszłym roku to w ciagu 1miesiaca kase juz miałem na koncie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 22:55

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Możecie się dodzwonić na infolinie Concordi żeby zgłosić szkodę? ja kur... walczę cały dzień, czekam na telefonie w kolejce po 40min a na koniec mają zajęty numer.Kurwicy idzie dostać.