Skocz do zawartości

Zdjęcie

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

778 odpowiedzi na ten temat

#361 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 04 listopad 2013 - 17:05

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Rok temu nie ubezpieczalem rzepaku na jesień. Gdzie wychodzi korzystniej, pzu czy concordia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UBEZPIECZENIE RZEPAKU Dzisiaj, 01:12
  •  

#362 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 04 listopad 2013 - 19:16

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

No właśnie z PZU jest jeden problem jak dochodzi do wypłaty odszkodowania to naliczają ceny rynkowe a w concordii płacą od tej wartości co masz ustaloną na polisie

Hej... opcja stałych sum- w PZU można dokupić.
Chyba nie myślicie, że ceny zboża jeszcze zjadą w dół.... ;/

Jest coś czego nie pojmę chyba nigdy... mamy ustawę i skąd samowola?? Jak ustawa to gwarancja prawa- i nie powinno mieć miejsca wyliczanie, szacowanie... wielka ściema z obowiązkowymi ubezpieczeniami... stołki w wawce trzeba było kolesiom wyszykować i coś pod długopis dać...
Zanim dojdziemy do poziomu ubezpieczeń rolnych sąsiadów niejeden koleś ze stołkiem na wypasioną emeryturę poleci...

Globus512 nie wiem gdzie wychodzi korzystniej- podałam Ci stawki PZU

#363 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 21:34

UBEZPIECZENIE RZEPAKU * Globus512 - w końcu ktoś pyta o korzyści a nie cenę:)
Obstaję że korzystniej jeżeli chodzi o warunki wychodzi się w Concordii.Pisałam już o tym i przedstawiałam porównania wystarczy poczytać i wyciągnąć wnioski.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#364 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 21:59

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Opcja stałych sum w PZU można dokupić i dodatkowe koszty w concordi mam to bez dopłaty po z tym ogień mam w pakiecie i szkody w gradzie mam już od 8% na części pola a nie na całości pola 10% PZU, każdy wybiera najkorzystniejszą propozycje

#365 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 22:33

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Wiele osób wybiera to co tańsze...nie wspomnę o tym iż nie każdy zaznajamia się z warunkami ubezpieczenia i wypłaty odszkodowania a jeżeli się zaznajamia to czy to rozumie?;) z doświadczenia wiem że czasami klienci nie dokońca wiedzą o co chodzi;)

#366 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 05 listopad 2013 - 23:23

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Nic dziwnego, że w wyborach kierujemy się również ceną, często jest to atut nie do pobicia; -)

Generalnie- jak nie ma szkody- a polisa wykupiona- mamy koszty.. brak namacalnie korzyści z ochrony...

Concordia miała dobrą likwidację szkód rolnych , i technicznie ... wypada tylko pochwalić :)

CIEKAWOSTKA

Concordia planuje stosować drony do wyceny szkód
Vereinigte Hagel, niemiecka firma specjalizująca się w dziedzinie ubezpieczeń gradu, udziałowiec Concordii Ubezpieczenia, przeprowadził testy dotyczące zastosowania dronów w likwidacji szkód w rolnictwie. Dzięki wykonanym zdjęciom lotniczym okazało się, że można precyzyjne określać uszkodzone powierzchnie upraw. Jest to szczególnie przydatne przy wielkoobszarowych szkodach, gdyż do tej pory oszacowanie takich szkód wiązało się z dużymi nakładami pracy rzeczoznawców, a często pomiary możliwe były dopiero w trakcie zbiorów lub po zbiorach, na podstawie resztek pożniwnych lub innych pozostałości.
„Dron testowany w Vereinigte Hagel waży mniej niż 3 kg, a rozpiętość jego skrzydeł sięga 1,6 metra. Torba, w której jest łatwo transportowany, waży razem z nim niecałe 20 kg” – informuje Daniel Hillert, starszy inspektor ds. sprzedaży, Vereinigte Hagel.
„W zależności od rozdzielczości wykonanych podczas lotu zdjęć w ciągu 40 minut można sfotografować od 200 do blisko 1000 ha” – dodaje Michael Losche, członek zarządu Concordii.

#367 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 10:09

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Byłam na prezentacji, całkiem ciekawie to wygląda:) nie wiadomo czy u Nas w Polsce zastosują to już w tym roku.

#368 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 17 listopad 2013 - 22:34

UBEZPIECZENIE RZEPAKU
i się wysypało... po jakie licho ustawa?

Szanowni Państwo,
dnia 15.11.2013 r. Concordia Ubezpieczenia kończy jesienny sezon sprzedaży ubezpieczeń upraw rolnych. W przypadku wyczerpania limitu dotacji do składek, Concordia zastrzega jednak sobie możliwość wcześniejszego zakończenia sezonu.

Z wyrazami szacunku,
Concordia Ubezpieczenia

#369 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 09:12

UBEZPIECZENIE RZEPAKU A pzu jeszcze ubezpiecza z dopłatami państwa ?

#370 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 19:27

UBEZPIECZENIE RZEPAKU @wlkpmder PZU ubezpiecza tak jak z dopłatami państwa-

Rolnik płaci połowę składki- i o to chodzi :-)

Dotacja się skończyła - cięcia w budżecie okroiły ją w tym roku...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 20:42

UBEZPIECZENIE RZEPAKU To po co wam dopłaty z budżetu państwa skoro nadal ubezpieczacie na tych samych zasadach. Jeśli dobrze myślę albo wasza firma jest tak bogata że stać ją na to albo idąc dalej to może nie wykorzystana została pula z dopłat albo macie jakieś przecieki że w tym roku nie będzie strat...

#372 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 21:25

UBEZPIECZENIE RZEPAKU wlkpmder albo firmie zależy na rolnikach...

Nie wszystko i nie we wszystkich firmach jest OK...
Rolnik jest menadżerem własnej firmy- być może PZU to raczyło dostrzec ...

Zmienia się nastawienie i dzięki Bogu!! bo traktowanie rolnika jak chłopka roztropka powinno zakończyć w zeszłym stuleciu..

cytat:
PZU podjęło decyzję o przedłużeniu sprzedaży obowiązkowych dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych gr.U3 na obecnie obowiązujących zasadach w terminie do 30 listopada br. (decyduje data zawarcia).

Wychowana zostałam w poszanowaniu pracy moich rodziców, moich braci...

straty ... wolałabym aby ich nie było... a jeśli wystąpią- niech płacą TU i to.... bardzo dobrze niech płacą!!
Skoro przyjmujemy do ubezpieczenia- bierzemy na siebie ryzyko wystąpienia strat... więc adekwatnie- wypłacić należy stosowne odszkodowanie.

Gdzie natomiast pochowały głowy firmy , które oferują "tanie oc"... czemu nie ma ich propozycji w dotowanych? bo można się wyłożyć...
a rolnik takie ryzyko przyjmuje i żyje...

osobiście- nie podoba mi się:

gwarantowanie ustawą dopłat
nazwanie ubezpieczeń obowiązkowymi
brak kasy na dopłaty- zamordowano konkurencję
rozbieżności w firmach- skoro ustawa- to jednakowa miara
Likwidacja zgodnie z określonymi odgórnie zasadami
budżet dopłaca a odwołania od nieprawidłowej likwidacji- rozpatrywane są na poziomie TU

... kilka jeszcze...

może mam gorszy dzień ;)
a może prawdą jest, że od siebie samej nikt mnie nie zwolni;)

Edytowany przez wwiol, 18 listopad 2013 - 21:31.

#373 Share grego2

grego2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 08:25

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Czy zgłaszacie szkody z tytułu przymrozków wiosennych w rzepaku? Co prawda na razie nic nie widać ale może jednak warto juz teraz zgłosić szkode nawet jesli będzie ona za mała? Tak przynajmniej radziła mi agentka bo poźniej mogą być problemy z uznaniem szkody, skoro ubezpieczenie jest to chyba warto zgłosić nawet jak szkody nie będzie.

#374 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 18 kwiecień 2014 - 19:38

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Zastanów się bo nie wiem czy jednego roku można zgłaszać dwa razy tą samą szkodę. Ja jeszcze czekam bo nigdy nie wiesz co jeszcze będzie.

KPK KUMURUN TEAM

#375 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 19:48

UBEZPIECZENIE RZEPAKU wszystko zależy od ubezpieczenia, jak masz ubezpieczenie na cały okres wegetacyjny mozesz zgłaszać od czego chcesz wymarznięcia, przymrozki, grad - do momentu wykorzystania całej kwoty ubezpieczenia.

Edytowany przez aro1975, 04 maj 2014 - 18:09.

#376 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 20:36

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Zastanów się bo nie wiem czy jednego roku można zgłaszać dwa razy tą samą szkodę. Ja jeszcze czekam bo nigdy nie wiesz co jeszcze będzie.

Z tym sie nie zgodze. Zgłaszać trzeba po każdym zdarzeniu czyli po gradzie, po przymrozkach wiosennych (jeżeli już odpuściły), szkody sie sumują a wypłacają od 8 lub 10 % szkody w zależności od wariantu. U mnie w zeszłym roku zgłaszałem grad, pierwszy raz jak odjechali z podwórka mineła chyba gdzina i znowu grad. Wiec druga szkoda. Płace i wymagam (to co jest w umowie).

#377 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 04 maj 2014 - 17:47

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Ja dziś zgłosiłem szkodę od przymrozków w nocy było -2.

KPK KUMURUN TEAM

#378 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 07 maj 2014 - 13:11

UBEZPIECZENIE RZEPAKU i co ci powiedzieli? też chyba zgłoszę bo kilku sąsiadów właśnie dzisiaj zaorało rzepak

#379 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 07 maj 2014 - 17:57

UBEZPIECZENIE RZEPAKU też zgłosiłem wczoraj. 17.04 był u mnie przymrozek -5 i zgłosiłem brak łuszczyn na części pędu głównego, ale szkoda musi wynieść 10% aby dostać kasę - w sobote ma przyjechac likwidator. w rozmowie telefonicznej potwierdził że powinno sie zgłaszać szkody po zauważeniu uszkodzeń, więc zgłosze znowu jak zauważę wiecej brakow po ostatnich przymrozkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 maj 2014 - 18:51

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

i co ci powiedzieli? też chyba zgłoszę bo kilku sąsiadów właśnie dzisiaj zaorało rzepak

Jaka była temperatura że do zaorania poszły? Masz jakieś fotki jak wyglądały?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html