Skocz do zawartości

Zdjęcie

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

778 odpowiedzi na ten temat

#261 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 październik 2013 - 14:20

UBEZPIECZENIE RZEPAKU przy takiej sumie ubezpieczenia w PZU 90 zł za h, concordia 123 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UBEZPIECZENIE RZEPAKU Dzisiaj, 08:55
  •  

#262 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 11 październik 2013 - 18:00

UBEZPIECZENIE RZEPAKU dzięki bardzo, przynajmniej wiem gdzie ubezpieczyć, może nieco zwieksze tylko wartość

#263 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 11 październik 2013 - 21:12

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

To ja bym prosił wycene ub. rzepaku z PZU
-46-233
-rzepak
-3,5t
-1000zł tona

Jeśli ma ktoś możliwość to i z Concordi

proszę bardzo

25%
3500 * 5%= 175,00 zł
z czego rolnik płaci 88,00 zł

17%
3500 * 4,5%= 158,00 zł
z czego rolnik płaci 79,00 zł

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 11 październik 2013 - 21:32

UBEZPIECZENIE RZEPAKU @wwiol masz może namiary na przedstawicielkę :) pzu z gminy Września woj. wielkopolskie? a może sama przyjedziesz :) ?

#265 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 12 październik 2013 - 08:14

UBEZPIECZENIE RZEPAKU To i ja poproszę. 16-070, 3,5t, rzepak, 1400 tona

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#266 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 12 październik 2013 - 10:33

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Jeżeli nie mają znaczenia dla Was warunki to jak najbardziej tam gdzie taniej.
Ubezpieczam w Concordii i w TuW .Jeżeli chodzi o wypłatę odszkodowań Concordia jest bezkonkurencyjna:)
Rolnikom u których szkody występują co roku. a ubezpieczali się do tej pory w PZU lub TUW ze względu na niskie stawki , polecam spróbować w tym roku w Concordii.

Podaję przewagi konkurencyjne

-niezależnie od wariantu ubezpieczenia wypłata odszkodowania DO 95% SU(u konkurencji wypłata uzależniona jest od okresu w którym powstała szkoda,: przed 15 kwietnia – 25%,od 15 kwietnia do 10 maja - 40%, od 11 maja do 31 maja 60% , po 31maja max 85%)
- brak udziału własnego (u konkurencji 10% udziału własnego , rzeczywista wypłata wynosi 22,5% SU lub 15,3%)
-odpowiedzialność za szkody na całym polu lub części pola (u konkurencji tylko na całym polu)
-kumulacja szkód na danym polu
-stała suma ubezpieczenia, czyli jeżeli w dniu dzisiejszym ubezpieczysz na sumę 8000 tysięcy to w dniu szkody od tej sumy jest wyliczane odszkodowanie ( w PZU suma jest zmienna w zależności od wartości upraw na dzień szkody według cen rynkowych występujących na danym terenie w dniu szkody, )
-dwuetapowa likwidacja szkody-zdarza się że szkoda się pogłębia. ( u konkurencji likwidacja następuje po pierwszych oględzinach - nawet jeżeli nie widać dokładnie efektu działania ryzyka)

* wwiol: czy rzeczywiście jest tak w PZU ze wariant ubezpieczenia (25% lub 17% zależy od tego czy klient jest nowy nie miał w roku 2012/2013 wiosna ubezpieczenia w PZU i szkody , jeżeli tak to proszę wyjaśnij te zależności ponieważ coś mi się obiło o uszy ze z 25% mogą tylko nowi klienci bezszkodowi korzystać, a na 17% są różne stawki dla starych klientów i nowych, proszę wyjaśnij to.

Posiadam tabele stawek PZU na ubezpieczenia zbóż i rzepaku więc z chęcią wyliczę zainteresowanym składki.

*kalkulacja dla paktofonikas1987

1.ryczałt 25%- 10% udział własny

4900*5,5%= 270zł

rolnik 3% = 147zł

dopłata 2,5%=133zł

2.ryczałt 17%- 10% udział własny

4900*5%= 245zł

rolnik- 2,5%=122,5zł

dopłata-2,5%=122,5zł

Edytowany przez EWI, 12 październik 2013 - 11:29.

#267 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 13 październik 2013 - 08:19

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

@wwiol masz może namiary na przedstawicielkę :) pzu z gminy Września woj. wielkopolskie? a może sama przyjedziesz :) ?

@nie mogę przyjechać i mogę podesłać agentkę :) nie ma problemu, , uzgodnimy na pw

EWI
" * wwiol: czy rzeczywiście jest tak w PZU ze wariant ubezpieczenia (25% lub 17% zależy od tego czy klient jest nowy nie miał w roku 2012/2013 wiosna ubezpieczenia w PZU i szkody , jeżeli tak to proszę wyjaśnij te zależności ponieważ coś mi się obiło o uszy ze z 25% mogą tylko nowi klienci bezszkodowi korzystać, a na 17% są różne stawki dla starych klientów i nowych, proszę wyjaśnij to."
EWI hahaha niezłe.... nie ma to jednak wpływu na wybór- kogoś ponosi fantazja albo brak znajomości tematu,
Takiego talentu to przetwarzania informacji szczerze zazdroszczę- zrobiłabym na tej bazie nie jeden doktorat ;)
EWI goń "gadułę" nie jest to prawda.

Nadal podtrzymuję moją opinię o rolnych dotowanych- szkoda, że zostały jedynie dwie firmy , nasze szanowne Państwo mogło przez to uciąć dotację i w pewnym momencie możemy spotkać się z sytuacją.... będzie można ubezpieczyć , ale 100 % zapłaci rolnik... fatalna sprawa...
TU nie chcą rolników... w zeszłym roku były 3.. agenci też nie chcę popylać do pola... komentować każdy lubi
a PZU czy Concordia... wolny kraj- wolny wybór

#268 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 13 październik 2013 - 13:32

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Wiem to od agenta PZU . Dostałam od niego warunki i załącznik do okólnika 83 jesień 2013. Był u mnie też klient z tą samą informacją. Nie przetwarzam informacji tylko pytam jak to jest w rzeczywistości.
Możesz to zatem wyjaśnić czy nie jest tak że nowi klienci mają inne stawki?
Nie dałam rady wkleić tabeli z rozpisanymi stawkami ale proszę bardzo fragment okólnika.

1) stawki określone w pkt 3 lit. a oraz b w kolumnie „stawka*)” mogą być zastosowane przez podmiot sprzedaży w odniesieniu do ubezpieczonych, którzy jesienią roku 2012 oraz w roku 2013 nie posiadali ochrony ubezpieczeniowej PZU SA w ramach umowy ubezpieczenia upraw zbóż zawartej z PZU SA od ryzyka gradobicia, lub od ryzyka gradobicia i przymrozków wiosennych (pakiet „wiosna”) lub od ryzyka ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych oraz gradobicia (pakiet „jesień”) w zakresie ubezpieczeń obowiązkowych, dotowanych (gr.U3), bez względu na areał zgłoszony do ubezpieczenia;

2) w ubezpieczeniu jęczmienia ozimego w pakiecie „jesień” (ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne oraz gradobicie) należy stosować stawkę taryfową dla IV klasy ryzyka, zgodnie z Taryfą składek. W ubezpieczeniu jęczmienia ozimego od ryzyka gradobicia obowiązują regulacje zawarte w pkt 3 lit. b;

3) stawki określone w pkt 3 lit. c w kolumnie „stawka*)” mogą być zastosowane przez podmiot sprzedaży w odniesieniu do ubezpieczonych, którzy będą posiadać ochronę ubezpieczeniową PZU SA w ramach umowy ubezpieczenia rzepaku ozimego ze zmniejszoną odpowiedzialnością za szkody całkowite z tytułu ujemnych skutków przezimowania powstałe w okresie przed dniem 15 kwietnia 2014 r. - do poziomu 17 % wartości plonu;

4) stawki określone w pkt 3 lit. c w kolumnie „stawka**)” mogą być zastosowane przez podmiot sprzedaży w odniesieniu do ubezpieczonych, którzy spełniają łącznie poniższe kryteria:

05]- będą posiadać ochronę ubezpieczeniową PZU SA w ramach umowy ubezpieczenia rzepaku w pakiecie „jesień”z odpowiedzialnością za szkody całkowite z tytułu ujemnych skutków przezimowania powstałe w okresie przed dniem 15 kwietnia 2014 r. - do poziomu 17 % wartości plonu;

05]- jesienią 2012 oraz w roku 2013 nie posiadali ochrony ubezpieczeniowej PZU SA w ramach umowy ubezpieczenia rzepaku zawartej z PZU SA od ryzyka gradobicia, lub od ryzyka gradobicia i przymrozków wiosennych (pakiet „wiosna”) lub od ryzyka ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych oraz gradobicia (pakiet „jesień”) w zakresie ubezpieczeń obowiązkowych, dotowanych (gr.U3), bez względu na areał zgłoszony do ubezpieczenia;

5) Dyrektor Sprzedaży, za zgodą BZP, może podwyższyć stawki, o których mowa w pkt 3 lit. a – c, w odniesieniu do poszczególnych klientów lub segmentów klientów w obszarze sprzedaży, który nadzoruje (z zastrzeżeniem postanowień § 3 ust. 3 Taryfy składek). Informację dotyczącą podwyższenia stawek należy przesłać do właściwego terytorialnie Centrum Operacji PZU SA (CBO) oraz do Biura Zarządzania Produktami i Biura Sprzedaży oraz Biura Zarządzania Siecią.

Oprócz PZU i Concordii ubezpieczyć uprawy można również w TUW-ie.

Edytowany przez EWI, 13 październik 2013 - 16:36.

#269 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 13 październik 2013 - 19:38

UBEZPIECZENIE RZEPAKU EWI aa dzięku TUW na moim terenie agentka mówi, że nie może ubezpieczać... to chyba tak jak w zeszłym roku ktoś podał informację a ja pisałam do TUW, żeby mieć jasność sytuacji

Analiza materiałów bez tabel i odnośników... wiesz co na ten temat można myśleć...

ostatnio spotkałam Super Agenta PZU... który w czasie szkolenia mocno się głowił nad zawiłym problemem...

"czym się różni ziarno od nasienia"

uwierz mi.. po pół godziny wyjaśniłam mu , że to tak jak u faceta .... ziarno można mieć... ale nie każde jest nasieniem
ziarno do siewu a nasienie do rozmnażania...

Ziarno nasionom nie równe a Agent Agentowi również ;- ))))

EWI Jakiś czas temu...
dostałam @ z Concordia:
"
4. Taryfa/składki.
Taryfa „zaszyta” jest w systemie Rubinet. Nie posiadamy taryfy „papierowej”.

Wysokość składki uzależniona jest od:
- szkodowości Klienta,
- występowania szkód w danym rejonie kraju,
- proporcji areału ubezpieczonych zbóż ozimych do rzepaku ozimego.

UWAGA: Składki za ubezpieczenia upraw mogą być nieporównywalne dla Klientów z tego samego powiatu, posiadających podobne parametry do kalkulacji z uwagi na dane związane ze szkodowością oraz proporcją ubezpieczonych upraw.
Ofertę dla każdego Klienta przygotowujemy indywidualnie, nie przewidujemy przygotowywania ofert dedykowanych dla grup Klientów.

W załączeniu przesyłam plik dokumentów:
- OWU upraw, OWU NNW oraz OP
- wykaz spółek niepodlegających dopłacie z budżetu państwa,
- maksymalne sumy ubezpieczenia dla poszczególnych upraw.

Edytowany przez wwiol, 13 październik 2013 - 19:50.

#270 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 13 październik 2013 - 22:07

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Ja poproszę obie Panie o wyliczenie składki za rzepak
kod 62-402
plon 4t/ha
1500zł/t
z góry dziękuję

Edytowany przez nemezis, 13 październik 2013 - 22:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 14 październik 2013 - 07:11

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

Ja poproszę obie Panie o wyliczenie składki za rzepak
kod 62-402
plon 4t/ha
1500zł/t
z góry dziękuję

@nemesis, proszę bardzo

25%
40* 150= 6.000,00 / ha
6.000* 6% (współczynnik dla 62-402) = 360,00

budżet- 150,00
rolnik- 210,00 zł/ ha

W zależności od możliwości- województwo, areał, szkodowość zawsze można wystąpić o zniżki. Warto pytać Agenta/ Agentkę - bez względu na firmę dla której pracuję :)

Edytowany przez wwiol, 14 październik 2013 - 07:28.

#272 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 październik 2013 - 07:53

UBEZPIECZENIE RZEPAKU * wwiol
Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie:) Nie chcę się przepychać z Panią, chciałam tylko wiedzieć czym się różni wariant II 17% od wariantu II 17%** jak to się ma w praktyce?
Tuw ubezpiecza na 100%, wiem bo jestem również agentem TUW.
W Concordii rzeczywiście jest tak jak i nie jest to nowością. Już w tamtym roku nie było taryf papierowych i też na stawkę wpływ miało to co i w jakich ilościach ubezpiecza się na jednej polisie.
Najatrakcyjniejsze stawki na rzepak są przy ubezpieczeniu rzepaku i zboża na jednej polisie w stosunku 1h rzepaku : 2h zboża.Stawka na rzepak maleje o 10%. np z 4.24% na 3.80%
Nie jest to tajemnicą i działa to już od kilku lat.
Istnieje możliwość indywidualnego wnioskowania o dodatkowe zniżki dla klienta i wtedy jest brana pod uwagę szkodowość klienta:)

*nemezis
PZU
1 ryczałt25%- 10% udział wł.= 22,5 %

6000złx 6%= 360zł
z tego rolnik płaci 210zł państwo 150zł dopłaca

2. ryczałt17% - 10% udział wł.= 15,3%

6000złx 5,5%=330zł
z tego rolnik płaci 180 zł państwo 150zł dopłaca

Concordia(stawka dla samego rzepaku)

ryczałt 15%
6000x5,80%=348zł
rolnik płaci 198zł dopłata 150zł

#273 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 14 październik 2013 - 08:13

UBEZPIECZENIE RZEPAKU jeśli mogę poprosić panie o zrobienie wyceny dla kodu 64-610
rzepak:
3t x 1500zł
pszenica
5t x 750zł
pozdrawiam

#274 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 14 październik 2013 - 08:24

UBEZPIECZENIE RZEPAKU EWI :) wysłałam zapytanie do centrali- moja interpretacja jest subiektywna:)
Wartto czekać na odpowiedzi Centrali- w ten sposób unikniemy nadinterpretacji oraz błędów- czytaj wprost- zaniżonych wypłat odszkodowań... bo o to jak sądzę chodzi:)

#275 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 październik 2013 - 08:34

UBEZPIECZENIE RZEPAKU * panczo1922
PZU-rzepak -pakiet
1 ryczałt25%- 10% udział wł.= 22,5 %

4500złx 6%=270 zł
rolnik płaci 158zł

2. ryczałt17% - 10% udział wł.= 15,3%

4500złx 5,5%=248zł
rolnik płaci 135 zł

Pszenica pakiet
3750złx 4,0%=150zł
rolnik płaci 84zł

Concordia stosunek rzepaku do zboża 1:1
rzepak 15% ryczałt -pakiet
136zł/h

zboża 15%-pakiet
43zł/h

*wwiol
dziękuje, czekam na odpowiedź :)

Edytowany przez EWI, 14 październik 2013 - 09:37.

#276 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 14 październik 2013 - 09:48

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Witam jestem zielony w temacie ubezpieczeń. Mam pytanie chciał bym ubezpieczyć truskawkę jakie są możliwości dla tej uprawy? Ubezpieczał ktoś?

#277 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 14 październik 2013 - 11:06

UBEZPIECZENIE RZEPAKU EWI ponownie proszę policz dla mnie w Concordii

interesuje mnie 15 oraz 25%- dwie wyceny

kod 58-100

rzepak
3t x 1500zł

pszenica
5t x 750zł

Edytowany przez wwiol, 14 październik 2013 - 11:07.

#278 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 październik 2013 - 11:48

UBEZPIECZENIE RZEPAKU na 15%

składka płatna przez rolnika -rzepak 108zł pszenica 34zł
na 25%
brak dopłaty na rzepak składka z h 310 zł
składka płatna przez rolnika -pszenica 57 zł

Edytowany przez EWI, 14 październik 2013 - 12:24.

#279 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 14 październik 2013 - 14:26

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

EWI
" * wwiol: czy rzeczywiście jest tak w PZU ze wariant ubezpieczenia (25% lub 17% zależy od tego czy klient jest nowy nie miał w roku 2012/2013 wiosna ubezpieczenia w PZU i szkody , jeżeli tak to proszę wyjaśnij te zależności ponieważ coś mi się obiło o uszy ze z 25% mogą tylko nowi klienci bezszkodowi korzystać, a na 17% są różne stawki dla starych klientów i nowych, proszę wyjaśnij to."

EWI- jednoznacznie i bez ogródek... ;- )
NIC takiego nie ma miejsca w PZU- odpowiedź Centrali jest dokładnie taka sama jak moje przypuszczenia.

Kwestia 25 czy 17% nie zależy od wskazanych przez Ciebie czynników

ROLNIK decyduje o wariancie ubezpieczenia i BZDURĄ jest podana interpretacja.

Sugestie ..... Concordia nie na wszystkich terenach może ubezpieczać 25% z dopłatą- współczynniki się wysypały na terenach szkodowych , stąd też rozpowszechnianie przez Agentów tego typu informacji.

Część rolników nawet nie zapyta o ofertę PZU- bo ..... dostaną dezinformację ...

Witam jestem zielony w temacie ubezpieczeń. Mam pytanie chciał bym ubezpieczyć truskawkę jakie są możliwości dla tej uprawy? Ubezpieczał ktoś?

Aktualnie w PZU istnieje możliwość ubezpieczenia od gradu plantacji truskawek. Możliwość jest- oczywiście po zebraniu dokładnych danych od plantatora.

Edytowany przez wwiol, 14 październik 2013 - 14:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 październik 2013 - 15:29

UBEZPIECZENIE RZEPAKU To nie agent Concordii mi o tym mówił tylko Wasz agent, po raz kolejny informuję ze nie rozpowszechniam wśród klientów takich info tylko zapytałam Pani czy tak jest dla upewnienia.
Nie ma w Concordii na 25% dopłat ale są inne wyjścia z tej sytuacji. Klienci ubezpieczają po prostu na wyższe sumy bo to się bardziej opłaca niż 25% w PZU biorąc pod uwagę warunki wypłaty odszkodowania.