Skocz do zawartości

Zdjęcie

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

778 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 12:11

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Witam miłe Panie. Czy możecie podać kalkulację dla ubezpieczenia pszenicy przy plonie 6t i cenie 850zł netto. Kod 11-200. Dzięki.
Jak narzazie TUW zaoferował mi najniższą skladke za rzepak 5,7% SU przy odszkodowaniu za przezimowanie 25%SU -10%WW.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UBEZPIECZENIE RZEPAKU Dzisiaj, 02:12
  •  

#202 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 07 listopad 2012 - 17:53

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Witam Siwy:)
PZU 60 q * 85,00 zł= 5100,00 * 2,4%= 122,00
z czego 61,00 zł/ ha płaci rolnik

Concordia
widzę 4,4 %
EWI- proszę sprawdź:)

@Siwy co tam się przez wasz teren przetoczyło?

#203 Share Siwy7406

Siwy7406

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 09:41

UBEZPIECZENIE RZEPAKU W PZU dla jakich to zalożeń 15%, 25% za zimowanie?
Właśnie nic sie nie przetoczyło przynajmniej u mnie ale jestem z samiuśkiej północy i może dlatego.
Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 listopad 2012 - 21:30

UBEZPIECZENIE RZEPAKU ubezpieczyłem w TUW choc wolałbym HDI wyszło ok. 200zł/ha przy wart plonu 6000zł na 25% ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne i gradobicie.

Edytowany przez proxy8441, 10 listopad 2012 - 21:31.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#205 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Jak zostałam Agentką.... http://www.pulshr.pl...kura,16219.html

Napisany 11 listopad 2012 - 09:06

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

W PZU dla jakich to zalożeń 15%, 25% za zimowanie?
Właśnie nic sie nie przetoczyło przynajmniej u mnie ale jestem z samiuśkiej północy i może dlatego.

@Siwy7406 ujemne skutki przezimowania - w PZU nie mam dwóch stawek taryfowych
Concordię podałam Ci również w stawce 25% za ujemne skutki przezimowania dla Twojej dalekiej północy:)

@Proxy8441 niestety HDI w tym roku nie ubezpiecza upraw zakresie dotowanych.

Edytowany przez wwiol, 11 listopad 2012 - 09:12.

#206 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 15 listopad 2012 - 13:18

UBEZPIECZENIE RZEPAKU u nas wygląda to tak rzepak wariant 15% -składka z dopłatą 250zł/ha ubezp na 8 tyś
wariant 25% składka z dopłatą 600zł/ha ubezp 8 tyś druga firma podobnie

Thug

#207 Share EWI

EWI

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 00:38

UBEZPIECZENIE RZEPAKU witam:)
Siwy
w concordii wyglada to nastepujaco:
15% 2,4 % su czyli 61 zł rolnik i 61 zł panstwo/ha
25% 4,0 su czyli 116 zł rolnik i 90 panstwo/ha

Mam już dosyć upraw:):):)

Edytowany przez EWI, 16 listopad 2012 - 00:44.

#208 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 16 listopad 2012 - 07:31

UBEZPIECZENIE RZEPAKU

u nas wygląda to tak rzepak wariant 15% -składka z dopłatą 250zł/ha ubezp na 8 tyś
wariant 25% składka z dopłatą 600zł/ha ubezp 8 tyś druga firma podobnie

thug obiecałam Ci lustrację za kawę;) koniecznie musimy zaplanować jakiś termin:)

#209 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 769 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 17 listopad 2012 - 08:09

UBEZPIECZENIE RZEPAKU umnie też się nic nie zmieniło w PZU a jestem z Warmi

#210 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 17 listopad 2012 - 22:32

UBEZPIECZENIE RZEPAKU Można jeszcze ubezpieczać na przezimowanie? Wybaczcie, pewnie bez kłopotu wydedukowałbym, ale pora późna i ochoty brak, tak więc, ile mniej więcej składka/ha za samo przezimowanie, zakładana wartość plonu 6 tysięcy? Składam się ku TUW, nie mam ochoty bawić się z PZU w sądzie. Czy od gradu można ubezpieczyć uprawę wiosną? Miłej niedzieli. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 16:30

UBEZPIECZENIE RZEPAKU @eMWu można ubezpieczyć do 23 listopada- ostatni dzień na zawarcie ubezpieczenia z dotacją z budżetu .

Concordia- brak możliwości ubezpieczenia pojedyńczych ryzyk
tylko pakiet jesień, czyli: ujemne+ przymrozki+ grad

PZU- można same ujemne skutki, nie zmuszamy do pakietu- nie jesteś zainteresowany- zrozumiałam

TUW- ubezpieczają, ale czy można pojedyńcze ryzyka- ja nie wiem- może ktoś z użytkowników forum będzie wiedział

Grad możesz ubezpieczyć wiosną, nic nie stoi na przeszkodzie- będziesz miał pełny obraz potrzeb i ok

Jeśli chcesz stawek powinieneś podać kod pocztowy, TU stawki dzielą wg kodów- powiat. Sama wartość plonu nic nie daje- położenie pól decyduje.

wwiol w zapisie maja ze moga zrobic kontrol i ze roslina musi wtedy byc w odpowiednim stadium rozwojowym tylko ze nikt jej nie przeprowadza bo to sa poniesone przez nich koszty ktore sie praktycznie nie zwroca.U mnie i uznajomych w mojim okregu jeszcze nigdy nie bylo kontroli na jesieni

@Heniekii w piątek przyjechałam do klienta, kilka minut po mnie przyjechali przedstawiciele Concordii , później pojechali w pola na lustrację plantacji, księgowa powiedziała że to lustracja upraw po ubezpieczeniu.
Wyjątek nie stanowi reguły;)

Edytowany przez wwiol, 18 listopad 2012 - 16:32.

#212 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 15:53

UBEZPIECZENIE RZEPAKU wskażcie mi proszę czy można wykupić polisę nie będąc posiadaczem gruntu i nie występując o płatności bezpośrednie (jest to częsta praktyka, gdzie właściciel gruntu sam wnioskuje o płatności bezpośrednie - a użytkuje grunt ktoś inny), nie przypominam sobie, aby zakład ubezpieczeń przy likwidacji szkody żądał potwierdzenia posiadania gruntu/ wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich, ale czy możliwe jest ubezpieczenie w zasadzie nie swoich zasiewów?

#213 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 20:57

UBEZPIECZENIE RZEPAKU wszystko w życiu jest możliwe, twoje pytanie wydaje się logiczne i raczej ciężko wykluczyć takie sytuacje

W kk istnieje temat : wyłudzenia odszkodowania - szczerze mówiąc nie polecam :blink:
Posądzenia o zmowę również nie chcę: dziękuję; 5 lat w nawiasach... utrata prawa do wykonywania zawodów, zasiłek dla bezrobotnych.
Ewentualnie wyjdę za mąż- za pracowitego człowieka ^^
Mam inne pomysły na wykorzystanie czasu wolnego i nie muszą to być korytarze w sądach.

Mogę odpowiedzieć za siebie- powierzchnia działek łącznie , biorę z "Wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych" punkt IX rubryka 14- 4 str wniosku potwierdzonego przez BP ARiMR
Działki i ich areały- tabele- wniosek.

Proszę za każdym razem o wniosek i nie spotkałam się z odmową, również proszę o mapki- robię Załącznik : szkic do lustracji.
Dotychczas jeden człeczyna przyznał się na starcie, że jednej z działek nie może ubezpieczyć, nie wnikałam- ich sprawa.
Ja korzystam z wniosku, mogę odpowiadać za swoją część pracy.

Nie cytuj ostatniego posta.

Edytowany przez wwiol, 21 listopad 2012 - 22:47.

#214 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 23:09

UBEZPIECZENIE RZEPAKU potwierdzony przez BP wniosek to też nie problem, zasadniczo w przedstawionym przeze mnie przypadku wszystko jest w zgodzie z prawem, bo rzeczywistym użytkownikiem i właścicielem plantacji właściciel polisy - jak zrozumiałem zakład ubezpieczeń nie będzie nękał i oczekiwał udowodnienia, że jestem posiadaczem danego gruntu?

#215 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:56

UBEZPIECZENIE RZEPAKU @kissmy a cóż to za nękanie ;)

Bardziej serio -rolnik oświadcza, że jest: uprawniony do otrzymania dopłat do składek w rozumieniu Ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz.U.05, Nr 150, poz. 1249 z późn. zmn.)

Można również zawierać ubezpieczenie na cudzy rachunek - ty płacisz za polisę jesteś ubezpieczającym a ubezpieczonym jest przysłowiowy Nowak- posiadacz areału biorca dopłat, który nawet pojęcia nie musi mieć o tym że łany zboża na jego polu mają takie cudo jak polisa. Czy o to między innymi chodziło?

#216 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 00:17

UBEZPIECZENIE RZEPAKU właśnie jeszcze kłania się minrol ze swoimi dopłatami, więc jednoznacznie polisa powinna być wystawiona na osobę ubiegającą się o płatności obszarowe, drążąc temat postawię kolejne pytanie w jakim zakresie można reprezentować ubezpieczonego bez jego pełnomocnictwa?

#217 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 19:17

UBEZPIECZENIE RZEPAKU @kissmy... kodeks cywilny reguluje sprawy związane z udzieleniem pełnomocnictwa.
Ja nie spotkałam się z taką sytuacją.
Jeśli jest ta kwestia dla Ciebie istotna, proszę doprecyzuj pytanie. Prześlę Twoje pytanie do działu prawnego :)

#218 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 23:21

UBEZPIECZENIE RZEPAKU dzięki za pomoc, komplikowanie tego teoretycznego przypadku mija się z celem, można jednak wysnuć z naszych rozważań wniosek o uniwersalnym charakterze, otóż dotowaną polisę może zakupić wyłącznie beneficjent płatności bezpośrednich

#219 Share wwiol

wwiol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 14:15

UBEZPIECZENIE RZEPAKU kissmy... jestem za:-) również dziękuję :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 14:01

UBEZPIECZENIE RZEPAKU wie ktos na temat ubezp. rzepaku w concordi wiosna o ile przezimuje?jakie sa koszty ubezp.od gradu i wiosennych przymrozkow?