RolnikMat

John deere 5090r comfort vs John Deere 6230 comfort

Polecane posty

RolnikMat    45

Nie mogłem znaleźć podobnego tematu na forum więc zakładam nowy. Jeśli jest to bardzo przepraszam za zaśmiecanie i proszę o link do tego 2 podobnego tematu. Teraz wracając do tematu planujemy wziąć na PROW ciągnik o mocy 90 KM z tego co wiem te dwa modele tyle mają chyba, że się mylę z ładowaczem czołowym. I pytanie brzmi który jest do tego ładowacza lepszy? Jaka jest ich cena i co o nich myślicie? Ma to być ciągnik pomocniczy do nawozów, oprysków, czasem pług. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Cena podobna (6230 troszke droższy) Jeśli do pola to tylko 6230 cięższy, większa kabina, lepszy podnośnik po prostu inny kaliber. A do ładowacza oba dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

A komfort podobny?? Troszkę droższy czyli jaka jest różnica w cenie?? A jaki model ładowacza byście proponowali do jednego i drugiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

za 6230 pól roku temu wołali coś koło 220 tys. średnie wyposażenie a R za 200 tys. zł o ile pamiętam. Ja i tak bym wziął 6230 to inny kaliber ciagnika troszkę tyle że droższy. Na R chyba sie dużo dłużej czeka. Poza tym jesli chcesz tylko do ładowacza to rozwazaył bym opcje z R-ka.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Tak to ma być ciągnik do ładowacza ale też jako pomocniczy ciągnik w naszym gospodarstwie(ale to już chyba pisałem na początku). Mi ostatnio jak dzwoniłem powiedzieli za R 163 tyś netto a za 6230 180 tyś netto. ceny bez ładowacza i bez upustów takie ceny przez telefon. 5090r ma nasz sąsiad. I na początku myśleliśmy nad nią ale ostatnio znalazłem 6230 i jestem ciekaw który by zdał lepiej egzamin. Jeszcze jedno pytanie ciągnik też podczas oprysków i nawozów to powinien mieć węższe koła czy szersze i chyba lżejszy powinien być jak sadzicie(też ciągnik ma być do tego w większości)?

 

A który będzie bardziej ekonomiczny, który mniej spala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie pisz posta pod postem szybko go wyedytuj. Te ceny które podałeś dotyczą ciągników, które można doposażyć a to kosztuje. Ja bym na twoim miejscu wybrał 6230. Ekonomiczniejszy trudno powiedzieć. Teoretycznie powinien jak najmniej ugniatać glebę na jednostkę powierzchni. Pamiętaj, że cena zależy od kursu euro w momencie gdy odbierasz ciągnik chyba że masz kase i placisz przy zamówieniu na stół wtedy jest inna gadka.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

sorki nie dawno jestem na AgroFoto więc nie jestem tak dobrze obeznany w tym... Dodam jeszcze że to ma być ciągnik pomocniczy na 50 ha u boku John deera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A którego polecacie jako główny w gospodarstwie na 40 ha, 5090r, 5100r czy 6230?? Jego zadania to orka, siew, wożenie gnojowicy, ciąganie przyczep ze zbożem. Posiadam jeszcze 2 ursusy c-330 i c-385 ale 385 chcę sprzedać i kupić Dżona albo nawet zostawić i też zawsze się przyda bo ciapek to bez apelacyjnie zostaje:)

 

Nie chcę już nowego tematu zakładać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikMat    45

Ja miałem c-330, u-912 i JD. Ciapek został sprzedany z myślą o nowym ciągniku. plany się zmieniły jak będzie kupowany następny z ładowaczem to i 912 będzie sprzedany, ale to tak za 2 lata może rok jak bóg da. ja bym ci proponował 6230 bo jest cięższy i więcej maszyn większych i cięższych będziesz mógł nim ciągać. Będzie bardziej uniwersalny, taki do wszystkiego. Ja szukam pomocniczego więc trochę inna sprawa, aczkolwiek podobna bo między tymi samymi modelami się rozmowa toczy. My już posiadamy JD 6420 SE. super ciągnik do wszystkiego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj