Skocz do zawartości

Zdjęcie

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E

52 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 22 listopad 2010 - 00:52

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E Rogeryk i co z tego wynika że 100% właściciel?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E Dzisiaj, 19:36
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 01:28

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E to, zebys napisal o tym i byl szum. balem sie, ze ktos to zrobi i @rogeryk osiagnie swoj cel :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share Rogeryk

Rogeryk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 07:23

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E to że nie będzie Laverdy??? :)

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 listopad 2010 - 07:39

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E To, że nie będzie Laverdy o niczym nie świadczy. :) Jeżeli AGCO chce być na równi z Claasem musi zmienić sporo w kombajnach i poprawić jakość. Siedziałem w Revce i jakoś szału w porównaniu z TC nie było. Dodany obrazek

#45 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 23 listopad 2010 - 20:52

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E Spokojnie nie będzie, pożyjemy zobaczymy chociaż w Polsce i tak nie ma to znaczenia kolega Rogeryk niestety nawet poprawnie LAVERDA nie umie napisać ale rzeczą ludzką jest się mylić.
Pzdr

#46 Share goral82

goral82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 00:29

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E Panowie co to za opowieści że jeden 12 drugi 20 ton na godz. Ja miałem okazję pracować ok 1 godz tą maszyną na pokazach i gościu u którego był pokaz stanął na wysokości zadania bo wyznaczył idealnie 3 ha pola i po ustawieniu kombajnu przez serwisanta Korbanków (które gospodarz zaakceptował czyli straty na poziomie ok 2-3%) kombajn ruszył na wymierzone poletko. Pszenicę z 3 ha wytrzaskał w 1godz 20 min pole długości 500m. wszystko dokładnie było zwazone i wyszedł prosty wynik pszenica sypała 8 100kg/ha czyli na godz. wyszło ok 17 ton wydaje mi się że na kombajn który ma 226 KM motor to bdb wynik. NH TC 5070 nikt tego nie zrobi bo wystarczy porównać sobie powierzchnię sit tych kombajnów także zebrać do zbiornika a przepuścić przez kombajn to duża różnica. Poza tym rozwiazania techniczne wydaje mi sie że powinny być proste i przydatne a nie skomplikowane jak w Tucano(który nie wątpie jest bdb kombajnem ale dla innego segmentu nabywców). Jesli chodzi o JD to niech się wezmą za to co robią dobrze czyli za ciagniki a nie sprzedają szajs z Brazylii który nawet nie powinien się nazywać kombajnem. niestety ale ładna kabina nie zrobi roboty na polu np z bardzo wąskim podajnikiem ziarnowym czy w razie zapchania bardzo utrudnionym dostępem do wytrząsaczy. Kwestię wybory należy dokładnie przemyśleć i sprawdzić szczegóły każdego z producentów bo mozna sie pomylić co w konsekwencji może drogo kosztować.

#47 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 25 marzec 2011 - 09:17

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E czyli podsumowując twoją wypowiedź: tylko fendt/mf.

co to za test w którym staje jeden kombajn. super, że udało się dokładnie wyznaczyć i pomierzyć wartości ale nie wjeżdżając na to samo pole w tych samych warunkach innym kombajnem to co to za test do którego porównujesz wartości których nie używałeś.

weź pod uwagę fakt ze nawet jeśli plon ziarna pszenicy jest taki sam - np 8 ton, a różna jest długość słomy to zdecydowanie różni się wydajność kombajnu. szybciej skosisz 8ton pszenicy która ma słomę długości 60cm a zdecydowanie wolniej wykosisz te same 8 ton ziarna kiedy słoma ma długość 110cm. Wiesz o tym, że aby w pełni policzyć wydajność maszyny to trzeba liczyć łączną masę materiału który przechodzi przez kombajn?

Nie wiem, który z tych kombajnów jest najlepszy czy fendt czy new holland czy john deere, ale takie stawianie sprawy jak to zrobiłeś jest kompletnie bez sensu.

marzy mi się taki test aby na jednym polu wpuścić 3-4 kombajny tej samej klasy i dokładnie je porównać łącznie z tym jaka jest jakość słomy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 11:04

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E pytanie stricte techniczne jesli chodzi o omlot zboz, w szczegolnosci pszenicy co ma powierzchnia sit do wydajnosci?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 11:20

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E ...a nie ma? Dodany obrazek

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 11:45

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E wg mnie nie. po prostu wytrzasacze sa na tyle waskim gardlem przy omlocie pszenicy i jednobebnowej mlocarni, ze dobrze ustawione sita przy "czystym" zbozu nigdy nie powoduja strat.

#51 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2011 - 11:49

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E Z tym się zgadzam. Dodany obrazek Pszenica jest na tyle ciężka, że daje się odwiać przy mocno otwartych sitach i dużym wietrze. Dodany obrazek Z rzepakiem jest już zupełnie inaczej. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 25 marzec 2011 - 11:50.

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 14:39

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E dokladnie tak :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#53 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 25 marzec 2011 - 18:05

TC 5070 CSX7040 czy Fendt5220E Nie wiem panowie może się mylę ale jakoś się nie mogę zgodzić. W moim TC czujnik na klawiszach mam ustawiony na maksymalna czułość na sitach na polowę czasem tak z 70% zalezy od pszenicy i MTZ. Podczas normalnego dnia diody od klawiszy wyswietlają mi się ze dwie czasem trzy( w stojącej pszenicy, w leżacej zaraz się zapalają) a na sitach to mam w połowie zależy jak przycisnę i według nich jadę i dostosowuję prędkość- oczywiscie najpier sprawdzam czy straty występujace przy paluniu połowy diod są odpowiednio małe. Reasumujac jeśli w normalne sloneczne popoludnie w moim TC miał bym większą powierzchnię sit to mlócił bym( nie kosił) szybciej i wydajniej przy tych samych klawiszach. Dodam że nie młocę zbyt czysto i podczas zawracania do zbiornika potrafi czesto wlecieć źdźbło słomy. Nie mówię tu o warunkach nocnych czy wieczornych z silną rosa bo w tedy klawisze wymiękaja i klasę pokazuje aktywny rotor ale to już inna bajka.