MarekZulawy

Dodatkowa moc w ciągniku

Polecane posty

Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

Liczylem na ciekawa dyskusje merytoryczna ale sie przeliczylem. Trudno. Mimo to ustosunkuje sie do Twojego posta.

 

Kolego powtarzam jeszcze raz-bzdury piszesz.

Nadal nie wiem dlaczego uwazasz, ze pisze bzdury.

Niższe obroty i większe przełożenie-dobre.

Tez uwazam, ze to dobre.

 

A wiesz co to są fazy rozrządu i czy na pewno są takie same?Tak,pojemność silnika jest taka sama ale czy komory spalania w glowicy lub denku tłoka są takie same?Stopień sprężania jest taki sam?

Owszem, czesto jest tak, ze jest dokladnie taki sam. A czasami nie i silniki maja inne tloki.

 

Weżmy JD8520 z Power Shiftem,widziałem taką rzecz na pokazie orki i nie powiem robiło wrażenie.Serwis podczepił pług,ustawił jakąś funkcje w skrzyni biegów,obroty silnika na stałym gazie 1850 i w pole.Obroty silnika wahały się ,minus 150 a skrzynia automatycznie zmieniała biegi-pod górke redukcja,z górki wzwyż.I teraz w tej sytuacji co by pomógł twój fenomenalny tuning?

Pytanie co ma byc wartoscia stala. Obroty czy predkosc? Bo jesli obroty to w tej sytuacji predkosc (czyli wydajnosc pracy) bylaby wyzsza.

Powiedz co będzie w ciągniku po twoim tuningu jak sytuacja jednak zmusi do dodania gazu i przekroczenia tych super ekonomicznych 1500Obr/m-ja rozumiem że komin będzie czerwony.

A kto powiedzial, ze po zamontowaniu modulu silnik nie moze przekraczac 1500 obr/min? Kto powiedzial, ze 1500 obr/min to jedyne ekonomiczne obroty? Ja napisalem tylko ze jeden z klientow osiagnal taki rezultat i jest zadowolony.

 

Nikogo nie bede pytał o radość z tuningu,ale jeden Claasa tuningował i teraz czeka na sprawe w sądzie.Ha,ha.Jest to na AF.

Znam ten temat. Niestety tu poraz kolejny wychodzi Twoja niewiedza - tamten przypadek dotyczyl chip-tuningu a nie box-tuningu. Awaria dotyczyla komputera a nie jakiegokolwiek innego elementu. I to jest wlasnie przewaga box-tuningu. Nie ryzykujemy uszkodzenia elektroniki.

Każdy właściciel ciągnika gdy zadzwoni do serwisu swojej maszyny i nie musi to byc JD,z zapytaniem przy jakich obrotach silnika ma pracować w orce to uzyska odpowiedż i ta odpowiedż to nie są dane ot tak sobie wzięte.

Zgoda. Sa bardzo dobrze przemyslana strategia marketingowa.

 

A dlaczego w ciężarówach w sytuacjach maksymalnego obciążenia silnika nie jest stosowany tuning tylko wtryskiwany do cylindrów Ad Blue?

Omatko! A co ma AdBlue wspolnego z tuningiem? Wiesz w ogole co to jest AdBlue i po co sie go stosuje?

 

Jeszcze jedna sprawa która mi sie tu nie ima.Mniejsze obroty silnika,wieksza dawka paliwa i ekonomia.Nieprawda,bo mniejsze obroty silnika to wolniejszy wypływ spalin z cylindra.A co napędza turbosprężarke-spaliny.I gdy ich predkość (spalin)jest wolniejsza to co za tym idzie sprawność turbiny też mniejsza,czyli doładowanie spada.Paliwa wtryskiwanego w cylindzrze jest dużo przy małej liczbie obrotów silnika.A to się wiąże z efektywnością jego spalania.

Modul wkracza do akcji tylko i wylacznie wtedy, gdy w komorze spalania jest wystarczajaco duzo powietrza zeby zachowac mniej-wiecej stechiometryczny sklad mieszanki paliwowo-powietrznej.

 

Przyjacielu jednak dziękuje ci za tuning.

Prosze bardzo. Ja wcale nie zamierzam nikogo namawiac do jakichkolwiek modyfikacji.

BartkeDolnyslask zapytal a ja odpowiedzialem.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Wnioskuje,że efekt tuningu to urwany wał korbowy lub max.obroty silnika 1500.Cytuje-Modul wkracza do akcji tylko i wyłącznie wtedy gdy w komorze spalania jest wystarczająco dużo powietrza....Czyli w momencie nagłego obciążenia silnika jest on bezużyteczny!!Przykładowo-wykonuje orke i mam na polu mozaike .Ciągnik wyjezdża z piasku w gline.Nagłe obciążenie silnika,silnik chciałby teraz i powietrza i paliwa,ale jednak w tym momencie tuning jest bezradny bo w cylindrach powietrza nie ma.Powiem kolego ci tak-nie poprawiaj po fabryce,bo w sądzie nie będziesz miał argumentów.Napisz mi jeszcze wpływ tuningu na żywotność silnika i turbosprężarki.Byś podał statystyki zadowolonych klientów-też bym się cieszył jak oni.A to że producent podaje jakie mają byc obroty silnika przy obciążeniu to nie strategia marketingowa.To efekt doświadczeń tego silnika na hamowni i troska o jego żywotność oraz zużycie paliwa.Ale faktycznie,Ty nikomu nie każesz,a odpowiadasz na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: zgadzam się w zupełności,współczesne diesle doskonale nadają się do tuningu i to bez uszczerbku na żywotności silnika,tak naprawdę to fabryce zwisa dzisiaj dogłębne zbadanie zachowania się silników w różnych konfiguracjach,montują silniki z rozpędu,bo musi być nowy model,tak samo się dzieje wśród producentów samochodów wypuszczają buble,dopiero praktyka weryfikuje ich jakość,dlatego dzisiaj często klienci wzywani są do serwisu w celu naprawy usterki,i to wiodących marek.Dlatego popieram tuning to tak jak podkręcenie procesora w kompie śmiga aż miło jak by był nowy,i producent też tego nie zrobił,gdyby ludzie patrzyli tylko na fabryki nie było by postępu :P


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafiki320    0

Osobiście przetestowałem moduł rapid tractor na swoim ciagniku i nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń.Wiadomo zawsze będą przeciwnicy poprawiania fabryki,ale moj ciagnik a jest nim fendt 309 Vario fabrycznie ma założona blokade mocy na 95hp. Rozmawiałem z 3 tunerami w Polsce,którzy zajmuja sie maszynami rolniczymi. (hamowania wom i te sprawy).fendt 309 i 312 vario maja takie same silniki, tylko inną moc. Koszt zdjecia blokady mocy i wgranie nowego oprogramowania był rzedu 4-5 tys...Ale postanowiłem kupić urządzenie o wiele tańsze i napewno jednakowo skuteczne...RapiD Tractor zmieniło mój ciagnik...Prędkość orki wzrosła do 9-10km/h przy obrotach silnika 1800-1900 (pług 4*44). Przypomę, moduł zwiększył moc ciagnika o 25hp, czyli ma teraz 120hp...Talerzowanie brona 3,15m prędkość 12km/h obroty silnika 1300-1400...W transporcie przed zmiana wjezdzałem z dwoma przyczepami z ładunkiem na wzniesienie 6% z prędkościa 15km/h a teraz smigam 22km/h.Odczuwalne jest także zużycie paliwa,które spadło o ok 15%...Musze przyznać, że taki moduł powinien być w standarcie ciagnika, może i powinien ale za ta moc u dealera musiałbym zapłacić 5000euro...a tak mam to w dobrych pieniądzach i mogę zamontować w ok 200 rożnych ciągnikach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@4motoracing, zgadzam sie w calej rozciaglasci w tym co piszesz o "tuningu" i widze, ze wiesz co robisz i co sprzedajesz. mam tylko jedno zastrzezenie:

nie sa mi znane przypadki skrocenia zywotnosci ukladu przeniesienia napedu.

wlasnie o zywotnosc ukladu napedowego sie boje. chce w ciagniku claas axion 850 podniesc moc, jest to najmocniejszy model tej serii. z jakiegos powodu poprzestali na tym modelu.

moze byc tak, ze gabarytowo nie bylo sensu ciagnac serii dalej, ale tutaj mam troche watpliwosci, bo jest to najciezsza seria ze wszystkich ciagnikow tej klasy i z uciagiem nawet przy 250 KM nie mialaby problemu.

druga opcja jest to, ze skrzynia/przekladnia glowna/zwolnice wiadomo caly uklad napedowy nie jest w stanie juz wiecej przeniesc momentu, bo moze cos pizdnac i w tym momencie zaczynam obawiac sie chip tuningu.

dodam ze zwolnice w moim modelu sa juz wieksze niz te w 840.

 

jeszcze mam jedno pytanie, ale juz tylko takie, zeby zaspokoic moja ciekawosc.

skoro silniki ciagnikow danej serii np. jd 6030 roznia sie tylko elektronika (zalozmy, ze tak jest. w samochodach osobowych na pewno taka sytuacja nie wystepuje, ale to dlatego, ze produkcja jest o wiele wieksza i to by sie nie oplacalo) to dlaczego na stronach tunerow http://www.44tuning.pl/chip-tuning-john-deere.html podaja, ze kazdy kolejny model moze miec wiecej KM?

pomijajac fakt, ze dla mnie bezsensem jest podawanie jaka moc mozna uzyskac w silniku, ktorego sie nigdy nie widzialo :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Ja Panowie nie zdecydowałbym się na taki tuning.Gdybym miał sprzęt za 400 tyś.zł nie pozwoliłbym nic grzebać w elektronice.Poza tym oczy widziały co brały-jak to ma być 160KM,to 160KM,a jak 200KM,to 200KM.Pierwsze co mi się tu nie zgadza to kolega pisze,że ma możliwość regulacji ciśnienia na wspólnej szynie w Comman Reilu.Ciśnienie jest stałe,a jest tak duże że powrót paliwa w tym systemie ma chłodniczke by do zbiornika wracało schłodzone paliwo.To,że ma możliwość regulacji momentu wtrysku i czasu trwania tego wtrysku to zgoda.Mam ubaw jak pięknie jest obliczone że gdy silnik zszedł z 2000 do 1500 to paliwo zostało podane o 33% mniej.Niech będzie.I pisze,że dawka paliwa podawana przez wtryskiwacz jest większa ale dzięki temu jest go mniej.Fenomenalne.W dieslu jak w benzyniaku pewne parametry są podobne-jak masz wyższe obroty to czas w jakim tłok pokonuje droge od DMP(dolny martwy punkt) do GMP(górny martwy punkt)jest krótszy.Zapłon mieszanki w benzyniaku i zapłon wtrysniętego paliwo do diesla to jest wartość stała bez względu na dawke i obroty.I czym szybsze są obroty to w benzyniaku należy wyprzedzać punkt zapłonu,a w dieslu czas wtrysku.Dlaczego?Bo tłok szybciej mija GMP,a w suwie pracy spaliny od zapłonu paliwa mają naciskać na tłok.Teraz gdy tłok osiągnął DMP i wykonuje suw wydechu w kierunku GMP to przez zawór wylotowy mają wydobywać się tylko spaliny.Kolega pisze że tuning polega na zmniejszeniu obrotów silnika,a zwiększeniu dawki paliwa.Tak nie może być,bo w fazie wydechu może być jeszcze dopalanie paliwa co ma zły wpływ na zawory i turbosprężarke.Są dodatkowe i zbędne obciążenia układu korbowego,może nastąpić przerywanie klina olejowego na panewkach.Kolega pisząć o tuningu nie uwzględnił jeszcze ważnej rzeczy-właśnie tego klina olejowego na panewkach,a z nim jest tak-czym wyższe obroty tym jest on trwalszy,czym niższe i dodać do tego duże obciążenia może go przerywać.Ale zgodze się tym sposobem można zwiększyć moc i zmniejszyć zużycie paliwa.To zgoda.Tylko panowie załóżmy że silnik w JD zanim się skonczy przepyka te max.15tyś.mtg,a z tym tuningiem nie daje mu połowy tego.Wróćmy do kombajnów z silnikami rzędu 300KM-kolosy.JD zastosował w nich taki ciekawy bajer-kosisz i w czasie włączenia wysypu silnik uzyskuje 15KM więcej,właśnie na pobór mocy przez ten wysyp.Kombajnista ma nie odczuć tego na obrotach podzespołów,że opróżniany jest zbiornik.Tylko,że wysyp trwa kilka minut,wyłączam go,składam rure i elektronika układu wtryskowego zabiera mi te 15KM.To dlaczego nie mam do dyspozycji cały czas tej większej mocy silnika?Odpowiedż jest prosta-co zrobiła fabryka,tego się nie tyka.Tuning z allegro-nie dla mnie,ale gdybym miał już wydojony silnik to bym się na niego zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

odpowiedz jest prosta dzis o charakterystyce silnika decyduja normy spalin, temperatura spalin, paliwa, ale to nie ma zadnego zwiazku z prawidlowa praca silnika.

 

chip tuning dzis wystarczy, ze jest optymalizacja pod wzgledem max mocy i najnizszego jednostkowego zuzycia paliwa, czyli tak jak sie kiedys konstruowalo silniki i juz powinien dac sporego kopa, bez jakiejkolwiek utraty zywotnosci.

 

moj sprzet byl dobrany optymalnie do narzedzi z ktorymi wspolpracowal, ale w tym roku doszlo nowe narzedzie, ktore ma wieksze zapotrzebowanie mocy, zdecydowalem sie je zakupic z mysla wlasnie o wykorzystaniu chip tuningu.

niech tylko wszyscy dobieraja tak sprzety to nie bedzie pustych przebiegow i marudzenia, ze 16'tka palila mniej.

 

@skrzypek duzo piszesz, a niewiele z tego wynika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Brzozak mylisz się chłopie drogi.Aż rozmawiałem z gościem z serwisu mimo ,że niedziela.Taki fenomenalny tuning to dlaczego,żadna placówka serwisowa JD z certyfikatem nie wpuści tego tuningu na swój plac?To jest nielegal,a w okresie gwarancji wręcz zabronione.W razie czego jak silnik da kolano serwis szybko się kapnie,że była zmiana w fabrycznym wpisie charakterystyk pracy silnika w komputerze.I co wtedy?Niech ten kolega od tuningu powie czy w ciągnikach serii 6030,w zależności od modelu sterowniki ECU mają taki sam numer katalogowy,lub wtryskiwacze.Dla mnie to jest śmieszny tuning,ale w razie czego na sali rozpraw mają alibi-bo nikogo do niego nie zmuszają.Najbardziej śmieszny jest wykres charakterystyki pracy silnika po tuningu,w formie reklamy jest on na allegro na ich stronce.Z takim wykresem to mógłbyś ciągnikiem drifty robić na asfalcie.Oni chyba hamownie w stodole mieli.Tak wzrosła krzywa momentu obrotowego,że wjezdżając na pole ogumienie płynem zalej żebyś w kosmos nie poleciał.Ha,ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

niespelnianie norm taksycznosci spalin jest nielegalne dlatego zadna placowka nie moze tego zrobic oficjalnie.

 

jak ci silnik wyciagnie kopyto to nikt z serwisu ci za darmo nie wstawi nowej tulei cylindrycznej tylko tak samo bedziesz musial za wszystko sam zaplacic.

 

o to ecu czy wtryski wlasnie tez nie wiem czy sa te same, juz od jakiegos czasu sie nad tym zastanawiam i nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedziec.

zgodze sie co do absurdu gotowych charakterystyk na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Analizując ten temat , czytając waszych wypowiedzi w całej rozciągłości zgadzam się z kolegą Skrzypkiem ,masz rację i tyle ,panowie w dzisiejszych ciągnikach z końcówką 30.każda ingerencja w układ paliwowy jest nielegalna , zwłaszcza modele 7030 i 8030 mają pozakładane plomby na szynie czujniku ciśnienia i w poru innych miejscach ,każda ingerencja w oprogramowanie jest wykrywana sterownik posiada rejestr każdej modyfikacji oprogramowania konkretna data i godzina modyfikacji ,i nawet my w serwisie musimy zgłosić taki fakt jak usunięcie plomby w celu wymiany czujnika czy innego elementu z układu paliwowego do producenta ,następnie pod konkretny numer ciągnika przysyłają dedykowany element z nową plombą ,następnie udostępniają oprogramowanie do ECU pod konkretny ciągnik .Tak więc nie oszukujmy się w tych modelach w trakcie trwania gwarancji zapomnijcie o podkręcaniu silnika .Po gwarancji proszę bardzo nawet wskazane będziemy mieli więcej silników do naprawy .

 

 

 

W serii 6030,7030,8030, ECU oraz wtryskiwacze są indywidualne pod dany numer seryjny ciągnika .Każda wymiana wiąże się z wezwaniem serwisu sami nie jesteście w stanie tego wykonać ,wiąże się to właśnie ze zmianą numeracji nowego wtrysku podanie pozycji na jakiej dokonano zmiany ,a bez Service Advisora nie da się tego zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to sa procedury wewnetrzne w jd, ktore srednio obchodza uzytkownikow, co to ma do chip tuningu?

gwarancja trwa rok, czy dwa nieważne juz kazdy z nas rozumie, ze wtedy nie wykonujemy takiej operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Widzę że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi i wcale nie chodzi o okres gwarancyjmy bo to zrozumiałe ,po gwarancji wolność tomku rubta co chceta ,mam na myśli to że my bedziemy mieli więcej pracy w związku z remontami silników ,a remoncik będzie kosztował niezłą kasiurke tak więdz dziesięć razy się zastanów czy to ci się opłaci sam nic przy silniku nie zrobisz i każda naprawa wiąże się z serwisem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

zwłaszcza modele 7030 i 8030 mają pozakładane plomby na szynie czujniku ciśnienia i w poru innych miejscach ,każda ingerencja w oprogramowanie jest wykrywana sterownik posiada rejestr każdej modyfikacji oprogramowania konkretna data i godzina modyfikacji ,i nawet my w serwisie musimy zgłosić taki fakt jak usunięcie plomby w celu wymiany czujnika czy innego elementu z układu paliwowego do producenta ,następnie pod konkretny numer ciągnika przysyłają dedykowany element z nową plombą ,następnie udostępniają oprogramowanie do ECU pod konkretny ciągnik .Tak więc nie oszukujmy się w tych modelach w trakcie trwania gwarancji zapomnijcie o podkręcaniu silnika .Po gwarancji proszę bardzo nawet wskazane będziemy mieli więcej silników do naprawy .

Wszystko sie zgadza. Dlatego tez instalacja modulu nie powoduje usuniecia zadnej plomby ani nie powoduje zmiany oprogramowania. Modul modyfikuje sygnal wykonawczy ECU wysylany do wtryskiwaczy. Jezeli czas otwarcia wtryskiwacza (przykladowo) wynosi 3ms to modul zmieni ten czas na 3,2ms.

 

 

W serii 6030,7030,8030, ECU oraz wtryskiwacze są indywidualne pod dany numer seryjny ciągnika .Każda wymiana wiąże się z wezwaniem serwisu sami nie jesteście w stanie tego wykonać ,wiąże się to właśnie ze zmianą numeracji nowego wtrysku podanie pozycji na jakiej dokonano zmiany ,a bez Service Advisora nie da się tego zmienić.

No coz, od jakiegos czasu wszystko co jezdzi, bez wzgledu na ilosc kol i przeznaczenie, musi byc obslugiwane przez serwis nawet w zakresie najprostszych czynnosci. Serwis tez chce zarobic.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ogólnie bardzo ciekawy temat, ale nie przesadzajcie już że najprostsze czynności musi wykonać serwis. Gdybym do każdej awarii po gwarancji wzywał serwis to przy tej ilości gratów to co bym zarobił to zabrałby serwis.

 

Do wymiany wtryskiwacza potrzebny jest serwis? Ludzie nie przesadzacie trochę? Jeszcze trochę i pewnie serwis do tankowania ciągnika będzie wzywany :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

No niestety kolego Robert takie czsy nadeszły w ciągnikach z końcówką 30 sam tego nie zrobisz , każdy wtrysk ma swuj indywidualny numer który należy wprowadzić a następnie skalibrować . To jak uważasz masz czym to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

To jak nie kupuje wtrysku, zakładam i jadę tylko jakieś dodatkowe komplikacje. Oprócz tego że ma zarobić serwis to jest jakieś inne uzasadnienie. Moje zdanie jest takie, to jest bezsens, a co jeśli założę nowy wtrysk bez kalibracji?

Kolega pracuje w serwisie? Jak oceniasz serie 6030 w stosunku do poprzedniej 6020?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Nic sie nie stanie jesli zalozysz wtrysk bez wpisania go silnik bedzie pracowal normalnie i jego moc tez sie nie zmieni. Zrobilem tak w dwoch przypadkach JD 8030 i 7030 operatorzy nie zglosili zadnych nieprawidlowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Jak sam wymienisz i nie wykonasz tych czynności o których mówiłem to zaświeci się kontrolka żażenia a ECU włączy ochronę silnika zmniejszając jego moc a niejednokrotnie nie pozwoli na uruchomienie silnika .

Wiem że to wydaje się dziwne ale taka jest prawda i nic na to nie poradzimy ,każdy producent dba o swoje i to zaczyna dotyczyć nie tylko JD ale wszystkie .W serii 6020 jeszcze tego nie było i to jest duży plus dla tych ciągników wiele napraw można dokonać samemu bez pomocy serwisu ,w 30 też wiele remontów zrobisz sam i wcale do wszystkiego nie musisz wzywać serwisu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Co kiedyś było nowością w samochodach dziś to mamy w ciągnikach (ciągnik był kiedyś uważany za prostszą budowę niż samochód, dziś idą łeb w łeb).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Unki żal mi tych ludzi u których dokonujesz napraw jeśli nie znasz a raczej nie stosujesz się do procedur jakie obowiązują przy tego typu naprawach ,nie dziwota że ludzie piszą że przyjechał serwis i odstawia takie szopki

 

Lepiej byś takich rzeczy nie pisał na forum bo to świadczy o twoim profesionaliżmie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Wjanusz23 przybij piątke!Ludzie kochani nie sprzeczajcie się już.Obserwuje posty kolegi Unki i musze przyznać,że na temat Johanów (JD) nie jest w ciemie bity.Kolego Unki weż się wypowiedz jak Ty podchodzisz do tego tuningu i dlaczego,skoro jest tak fenomenalny nie robi go fabryka.Bardzo ciekawy jestem Twojej wypowiedzi.Np.masz rocznego JD serii 6x30 stuningowałbyś go,czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Unki żal mi tych ludzi u których dokonujesz napraw jeśli nie znasz a raczej nie stosujesz się do procedur jakie obowiązują przy tego typu naprawach ,nie dziwota że ludzie piszą że przyjechał serwis i odstawia takie szopki

 

Lepiej byś takich rzeczy nie pisał na forum bo to świadczy o twoim profesionaliżmie ,

Kolego czasem jest tak ze sytuacja do tego zmusi i poprostu trzeba postapic tak a nie inaczej, powiedzialem ze zrobilem to w dwoch przypadkach nic sie nie dzieje wiec nie rozumiem o co ci chodzi i dlaczego ludzia wmawiac ze trzeba robic cos czego w rzeczywistosci nie trzeba ale skoro ty wiesz lepiej ze zaswieci sie kontrolka zazenia ktorej w 7030 i 8030 nie ma i ECU wyrzuci kod o ograniczonej mocy silnika chociaz nawet nie probowales tego robic. A mojego profesjonalizmu sie nie czepiaj bo nie znasz mnie wogole i moze na tym zakonczmy ta rozmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Unki o co innego ciebie prosiłem.Ja już do tego tematu wracał nie będe.Ten tuning jest podobny do odblokowania chińskiego skutera.Odblokowałeś i skuter za pół roku stoi w krzakach.To mogą łyknąć młode chłopaki,lecz nie ja.Wnioskując,że gdyby był taki pożyteczny i wspaniały to idąc do dilera JD z zamiarem kupna ciągnika,diler powiedzialby tak:"sprzedamy panu ciągnik o mocy 120 KM,ale za opłatą dwa siedemset możemy panu tych koni dołożyć do 165".ALE JA NIGDY O TAKIM CZYMŚ NIE SŁYSZAŁEM>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

skrzypek teraz widze, ze uczepiles sie tego, ustawiles sie negatywnie, braklo argumentow ( a moze zmieniales zdanie) i dale brniesz w to co juz wczesniej pisales.. Podajesz argumenty jakbys z piaskownicy wyskoczyl. Czemu producent tego nie robi to juz napisal Ci brzozak 2 razy, ale widze, dalej nie zalapales


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4motoracing   
Gość 4motoracing

niespelnianie norm taksycznosci spalin jest nielegalne dlatego zadna placowka nie moze tego zrobic oficjalnie.

Moduly Rapid maja homologacje TUV, CE oraz ABE czyli certyfikat niemieckiego Ministerstwa Transportu. Czy myslicie, ze Minister Transportu Niemiec podpisalby sie pod certyfikacja nielegalnego produktu?

 

zgodze sie co do absurdu gotowych charakterystyk na allegro.

Przeciez to tylko i wylacznie rysunek a nie deklaracja parametrow... W galerii na stronie mam za to wykresy z hamowni motocykla i samochodu syna z zainstalowanymi modulami Rapid Bike i Rapid Car. Kto jest zainteresowany moze sobie dokladnie obejrzec jak to wyglada na papierze. Dla mnie zawsze wazniejsze sa jednak rezultaty osiagane w pracy a nie na hamowni.

 

pozdrawiam;

Witek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj