Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowa moc w ciągniku

240 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 05 październik 2011 - 18:43

Dodatkowa moc w ciągniku Nie wiem czy sprzęgło jast takie samo, zaufałem firmie która robi to od 15 lat i jeśli powiedzieli że podniesienie mocy o tyle jest bezpieczne to ja im wierze. Zwiększenie mocy jest zauważalne podczas jazdy, a co będzie dalej to się zobaczy. Mam nadzieje że wytrzyma wszystko, w końcu wszystkie części robione są z pewnym zapasem wytrzymałości. Poza tym ja jakoś strasznie mocno go nie eksploatuje - siewnik do nawozu, opryskiwacz, i agregat uprawowy UG Kombi 5,1m po świerzej orce, no i żniwa przyczepy.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowa moc w ciągniku Dzisiaj, 14:31
  •  

#202 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 05 październik 2011 - 20:04

Dodatkowa moc w ciągniku W tym temaice jest coś o sprzęgłach. U mnie jutro mocy przybywa... a czas pokaże czy to była dobra decyzja.

#203 Share tobiasz51

tobiasz51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 05 październik 2011 - 20:13

Dodatkowa moc w ciągniku to ja juz nie wiem czy zwiększanie mocy jest dobrym czy złym pomysłem :blink:

#204 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 07 październik 2011 - 00:19

Dodatkowa moc w ciągniku No i 16.5 KM przybyło :rolleyes: Nawet na pusto czuć różnicę, ciągnik jest odmulony i chętniej wchodzi na obroty. Co do Twoich 38KM Grzenio, człowiek który mi to robił powiedział, że nie poleca takich manewrów w 6130 i 6230 ponieważ sprzegło jest troszkę słabsze ma jedną tarczkę mniej. Co innego gdyby to był 6330 tam już jest sprzęgło mocniejsze i śmiało można pobawić się ponad 20KM.

#205 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 07 październik 2011 - 17:52

Dodatkowa moc w ciągniku Tak tak wiem, Tobie firma na pewno zrobiła to lepiej a u mnie byli partacze, którzy pierwszy raz widzieli ciągnik na oczy.

Edytowany przez Grzenio, 07 październik 2011 - 17:53.

Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#206 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 07 październik 2011 - 20:45

Dodatkowa moc w ciągniku Nasz Deutz od miesiąca również ma podniesioną moc :D Przed na WOM miał 102KM, moment obrotowy 380Nm, po podniesieniu 117KM i 460Nm. Różnice czuć bardzo np. w agregacie uprawowo-siewnym przedtem szedł 8 do 9km/h, teraz 11km/h. :)

Edytowany przez forterra11441, 07 październik 2011 - 20:46.

#207 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 07 październik 2011 - 21:21

Dodatkowa moc w ciągniku Grzenio pokaż mi gdzie tak napisałem... Piszę tylko co mi człowiek powiedział.... a co Ty z tym zrobisz lub co zrobi osoba potencjalnie zainteresowana zwiększeniem mocy to już nie moja sprawa... Po to jest to forum żeby wyrażać swoje zdania na dany temat, nie każdy musi się z tym zgadzać... Napisz mi na priv kto CI robił ciągniczek :)

#208 Share JD6830

JD6830

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 październik 2011 - 07:52

Dodatkowa moc w ciągniku Witam! Ja słyszłem o sposobie zwiększenia mocy w JD ale o około 10km że np. z JD 6830 na podobną moc JD 6930 i koszt nie jest wysoki :)

#209 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 26 październik 2011 - 20:46

Dodatkowa moc w ciągniku Temat ten (tak do 9 strony) powinien trafić do działu humor bo jest w niektórych miejscach niezwykle zabawny:). Teorie i ich obalanie, niezwykłe konstrukcję obelg, fantastyczne wychwytywanie niejasnych wypowiedzi i ich późniejsze cytowanie- po prostu bajka:D!

Wszystkim, którzy pomogli stworzyć zawartość tego tematu serdecznie dziękuję bo czytałem go z uśmiechem na ustach (bez urazy panowie:P )

#210 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 27 październik 2011 - 12:31

Dodatkowa moc w ciągniku Nie cwaniakuj kolego daizor tylko dyskutuj, rozmawiaj, wytykaj błędy jeśli się takowe w temacie pojawią. Czytając ten temat chce się czegoś dowiedzieć na temat podnoszenia mocy i mam za przeproszeniem w.... gdzieś, że jakiś ktoś wie lepiej, jeśli wie lepiej to niech to udowodni.. z korzyścią dla wszystkich

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 27 październik 2011 - 16:21

Dodatkowa moc w ciągniku Czyli wg ciebie kolego Libero to sposób w jaki były pisane kolejne posty przez użytkowników w tym temacie są jak najbardziej na właściwym poziomie i w odpowiedni sposób przekazują intencję autorów. Nie ma co spamować dlatego napiszę po prostu, że się z tym nie zgadzam ale faktycznie nie mam nic do powiedzenia w kwestii praktycznej co do tytułu tego tematu dlatego
pozdrawiam serdecznie

#212 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 29 październik 2011 - 17:32

Dodatkowa moc w ciągniku Jeśli nie mam pojęcia o czymś to po prostu się nie wypowiadam. Co więcej, pozwól aby to czytelnicy tego tematu oceniali czy pewne wypowiedzi są warte uwagi czy też nie - nikt nie jest głupi!
Będąc już przy temacie, w jakiej orientacyjnej, aktualnej kwocie zamknie się instalacja Boxa (koszt pomiarów, urządzenia oraz dojazdu)? Moc nominalna 160KM

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#213 Share putino11

putino11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:opłacalne nowe technologie

Napisany 04 listopad 2011 - 18:11

Dodatkowa moc w ciągniku Witam wszystkich
jestem posiadaczem JD 7830 z skrzynią AutoPowr w którym chciałbym - 1. zdjąć blokade szybkości aby osiągać około < 50 km/
2.zwiększyć moc z obecneych 235 KM do <.... bezpiecznej max .
więc pytam ; w jaki najprostrzy bezpieczny sposób to zrobić i czy to jest wykonalne za ile i kogo byście polecali krajowych speców czy z za odry . pozdrawiam putino
byle zawsze do przodu z klasą

#214 Share putino11

putino11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:opłacalne nowe technologie

Napisany 26 grudzień 2011 - 20:27

Dodatkowa moc w ciągniku Oj coś mi się wydaje że przy konkretnym pytaniu wszyscy nabrali wody w usta :o chyba muszę zejść na niższy poziom :P - , czy jak założe 4 halogeny to traktor będzie mniej palił jadąc z górki . :D
byle zawsze do przodu z klasą

#215 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 26 grudzień 2011 - 22:23

Dodatkowa moc w ciągniku Co do zdjęcia blokady to pogadaj z chłopakami z serwisu tylko po cichu bo nikt tego oficjalnie nie zrobi
a zwiększyć moc to już jest sporo specjalistów u kolegi zwiększali w Claasie i NH ponad rok temu i jest zadowolony płacił coś ok 4000 netto
A co do halogenów to muszą być koniecznie założone z tyłu bo jak z przodu to wtedy wzrasta opór i więcej pali :P

#216 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 22:30

Dodatkowa moc w ciągniku Heeh a może prościej byłoby zadzwonić do człowieka który się zajmuje takimi sprawami(mówię o podniesieniu mocy) niż czekać, aż ktoś łaskawie odpisze...

#217 Share domi113

domi113

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 08:13

Dodatkowa moc w ciągniku Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć czy naklejka na tym silniku mówi nam z jaką mocą może pracować podany silnik obecna moc 125 KM 92,8 kW. W prawym dolnym rogu jest rozbieżność w mocy. Dodam że to silnik czterocylindrowy o poj. 4.4 l. Ile można podnieść moc w tym silniku według was? Pozdrawiam

Edytowany przez domi113, 05 kwiecień 2012 - 08:29.

#218 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 05 kwiecień 2012 - 10:50

Dodatkowa moc w ciągniku Podnosił może ktoś moc w TM-ie 175?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#219 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 02 lipiec 2012 - 17:17

Dodatkowa moc w ciągniku panowie podnieść moc w claas axos 330 dodam że to jest nowy ciągnik ma 92 KM i nie może uradzić w prasie unia famarol 1,8vd :( jestem na niego bardzo zły i zawiedziony, lepiej radził sobie w tej prasie zetor proxima 80:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2012 - 20:41

Dodatkowa moc w ciągniku Witam :)
Tydzien temu podniosłem moc w JD 7830 i 6430, polega to na tym że ciągnik ma wyższą moc na niższych obrotach, i mniej spala, jeśli myśli się o zakupie ciągnika a chce sie go tuningowac to najlepiej wybrac ten "najsłabszy" z danej serii , one praktycznie niczym się nie różnią ( z tego co kojarze to w komputerze jest coś mieszane, dlatego mają wyższą moc) a producentom chodzi o to żebyśmy kupowali te silniejsze bo i kasa większa :P zobaczymy na jesien jak sobie poradzi 7830, czy rzeczywiście czuc że jest mocniejszy i czy spalanie bedzie mniejsze,

co do samego tuningowania to przyjechała do nas firma 44tuning, z hamownią, sprawdzają moc wyjsciową przez wom, później doliczają % i wychodzi nam ile rzeczywiście ciągnik ma koni.