Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowa moc w ciągniku

240 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2010 - 14:53

Dodatkowa moc w ciągniku Ile ciągników z elektronicznie sterowanym układem wtryskowym sprzedaje się w Polsce w ciągu roku? 1000?
Dla porównania Skoda w ciągu 6 miesięcy sprzedała ponad 18 000 samochodów.
Już widzę, jak tunerzy przerzucają się na ciągniki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowa moc w ciągniku Dzisiaj, 01:25
  •  

#182 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 14:54

Dodatkowa moc w ciągniku @hubertuss
a slyszales o czyms takim jak unifikacja czesci? w ciagnikach moze miec miejsce taka sytuacja, ze lepiej jest wsadzac drozsze czesci, ale taniej je produkowac bo masowo. od jakiegos czasu wszyscy tutaj sie nad tym zastanawiamy i nikt nie potrafi jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie, w jakim stopniu i czym dokladnie roznia sie silniki w danej serii np. massey'ow serii 6400.

poproszę o wiecej wnioskow, mniej regulek, bo te kazdy glupi umie przepisac.

ja ci moge z pamieci wymienic czym sie roznia wszystkie diesle VAGa z bezposrednim wtryskiem o poj 1.9, znam tez oznaczenia co ciekawszych, poszukiwanych czesci itd, tylko ta wiedza nic nie wnosi w tym temacie, poniewaz nie rozwiewa jakichkolwiek watpliwosci w zakresie wyposazenia silnikow ciagnikow!!!!!!
i tu wlasnie ma znaczenie wielkosc serii, bo produkcja rzadzi kasa, a nie sztuka konstruowania.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#183 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 15:19

Dodatkowa moc w ciągniku Po pierwsze nie napisałem że sie przeżucają a jedynie rozszeżają gamę usług widząc w rolnikach potencjalnych klientów.
Książek na temat silników czy ciągników nie czytam bo nie mam na to czasu, moje wypowiedzi wynikają z doświadczeń obserwacji wniosków itd nie pisze że jestem nieomylny oczywiście ale wyciaganie jakichś teorii o unifikacji czy wielkości produkcji nie ma tutaj nic do tego polska nie jest jedynym odbiorcą ciuągników na świecie dana firma nie produkuje danego silnika jak np perkins tylko dla mf a więc czasami lepiej przemilczeć gdy nie ma się argumentów a nie tworzyć jakieś wyszukane.
Unifikacja polega na tym że producenci silników nie zawracają sobie głowy produkcją wszystkich podzespołów a np kupuja na rynku gotowe komponenty jak np turbosprężarki wtryskiwacze czy całe układy wtryskowe itd. Wręcz odwrotnie te które są bazą danego silnika jak np blok wał głowica robią sami te które się zmieniają z wariantami mocy kupuja prawda że to proste.
Dla zastanawiających się nad różnicami w sil;nikach np 64xx nie mam czasu na takie coś ale zamiast się zastanawiać znajdźcie katalog części porównajcie numery katalogowe dodajcie do tego zmiane oprogramowania sterownika i macie gotową odp.
Do argumentów o mysleniu i wyciaganiu wniosków nie będe się odnosił nie mój poziom.

#184 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 15:33

Dodatkowa moc w ciągniku taa a widziales zeby w katalagu podawali wydajnosc wtrysku? nr seryjny o niczym jeszcze nie swiadczy.

skoro nie bedziesz znizal do mojego poziomu to ja rowniez nie bede nalegal o podjecie dyskusji.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#185 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 17:03

Dodatkowa moc w ciągniku nareszcie jakaś konsekwencja działania
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#186 Share putino11

putino11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:opłacalne nowe technologie

Napisany 21 listopad 2010 - 20:46

Dodatkowa moc w ciągniku Oj to se naczytałem waszej dyskusji temat bardzo interesujący :) i bardzo na czasie , z własnego doświadczenia i wiedzy stwierdziłem że kolega ,,Skrzypek '' ma bardzo dużo racji :) i udowodnił to choć nie musiał że 2+2=4 , co nie jednokrotnie opisywał i nie były to jego wymyślone teorie tylko np. książkowe napisane przez naukoców itd. A ja mam własą teorie :) że z 1 litra ropy można wyciągnąć około tyle anie więcej mocy a czy ty se będziesz podłańczał takie czy inne pierdołki to perpetum mobile i tak nie zrobisz najwyżej o kilka procent mniej lub więcej technologią to możemy zmienić (33% hahaha)druga prawda jest taka żeby przeorać ziemie czyli przewalić ileś ton ziemi na 1ha potrzeba tyle a tyle mocy a czy ktoś będzie piłował 2tyś obroty czy 1,5 tyś to wiele to nie zmieni oprócz zaostrzędzonego czasu . Przy moim 7830 cały czas komputer dawke paliwa i moc potrzebną do aktualnego zapotrzebowania reguluje komputer dlatego nic tu po tuningach a co dalej fabryka do tej mocy silnika dopasowała całą reszte napewno z jakimś zapasem przeciążenia ale nie wszystkie przeciążenia z chamowni da się porównywać z nietypowymi sytuacjami życiowymi i własnymi błędami za które trzeba płacić . a na koniec dodam to że nie jest prawdą jeżeli ktoś sobie montuje tuning to on ponosi odpowiedzialność bo jak by to przenieść na stacje benzynową to byśy już wszyscy zarżneli silniki poz. putino :)
byle zawsze do przodu z klasą

#187 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 23:55

Dodatkowa moc w ciągniku

nareszcie jakaś konsekwencja działania

Heheheh jaka konsekwencja? zamknicie ust dla drugiej strony? Konsekwecją byłoby wywalenie z forum pozostałych osób które sprzedają jakieś tam produkty, iwcale się z tym nie kryją... a jest ich sporo, ale jak widać są równi i równiejsi... Przynajmniej można było poczytać jakieś argumenty osoby która ma jakieś tam pojęcie w temacie, a nie 'mundrych' inaczej porównujących zmiany w oprogramowaniu do kawałka magnesu. Mi tu komunizmem zawilo a nie 'konsekwencja działania' heheh

#188 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 00:43

Dodatkowa moc w ciągniku

Tomi382-4motoracing miał do tego prawo,to jego sprawa.

Przepraszam za małe OT ale od reklamowania swojego towaru jest giełda :(
A tuning nigdy nie będzie pozbawiony minusów. Podzespoły maszyn roliczych są wykonywane z pewnym zapasem wytrzymałości więc nie ma co się bać ale wszystko z umiarem. Moc musi wzrosnąć kosztem spalania bo z powietrza mocy nie weżmiemy ( może biturbo ) hehe Sam coomon rail podobno ma mniej palić a pali więcej. Na przykładzie silników mercedesa 2,2 D i 2,2CDI 8L/100 a 10L/100/ 95KM a 120KM Więc mamy prosty przykład że moc sama nie urośnie

#189 Share przemekrobak

przemekrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 24 luty 2011 - 16:03

Dodatkowa moc w ciągniku Witam!
Chciałbym "podkręcić" moc w swoim case5140 (115KM).
Niedawno dowiedziałem się że mój model posiada taki sam silnik jak w 5150, który ma 125km.
Czy aby "podkręcić" moc wystarczy zmienić dawkę paliwa?
Jeśli tak to gdzie mogę to zrobić ?
Pompę paliwa będzie trzeba wy-regenerować czy kupić nową?
Czy będzie to bezpieczne dla silnika?

Czy jest także możliwość podniesienia mocy w jd 5090R?

Edytowany przez przemekrobak, 24 luty 2011 - 16:21.

#190 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 24 luty 2011 - 16:59

Dodatkowa moc w ciągniku Podkręcenie samej pompy nic nie da oprócz zwiększenia spalania
Praktycznie w każdym ciągniku da się zwiększyć moc czym bardziej nowocześniejszy tym łatwiej koszt 2000-5000 zł
W JD 5090R moc można zwiększyć o około 25KM
Poszukaj w Google jest kilka firm co się tym zajmują profesjonalnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share przemekrobak

przemekrobak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 luty 2011 - 09:05

Dodatkowa moc w ciągniku To w jaki sposób mam zwiększyć moc w case jak nie poprzez zwiększenie dawki paliwa?

#192 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 27 wrzesień 2011 - 19:45

Dodatkowa moc w ciągniku Temat ucichł... niedługo będę zwiększał moc w moim JD 6230 Pliszka ma wpaść za tydzień lub dwa. Może są użytkownicy tego modelu na forum którzy dokonali zwiększenia mocy?

#193 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:43

Dodatkowa moc w ciągniku Mi dzisiaj zrobił JD 6130 (moc nominalna 83KM, max 87KM)
Pierwszy pomiar na hamowni przed zmianą softu to 58PS = 64 KM nominalnie!! byłem w szoku.
Po wgraniu pierwszej zmiany softu hamownia pokazała 83PS = 92 KM nominalnie.
Potem po konsultacjach z szefem i przestudiowaniu wykresu pomiaru mocy doszli do wniosku że bezpiecznie można jeszcze poprawić soft i tak po małej korekcie programisty z Austrii hamownia pokazała 92PS = 102KM nominalnie i 97PS = 107KM mocy max.

Po przerobieniu zaczepiłem opryskiwacz i w pole, wg mnie różnica jest duża. Ciągnik miał wcześniej problemy na asfalcie pod górki "zdychał" z opryskiwaczem teraz nie ma problemu. Już niedługo zobaczę jak z przyczepami sobie radzi na stałej trasie. Prawdziwy test dopiero na wiosne w agregacie uprawowym.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#194 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 03 październik 2011 - 20:21

Dodatkowa moc w ciągniku to ja już nie wiem ten tiuning jest szkodliwy czy nie ?Dodany obrazek?

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#195 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 04 październik 2011 - 21:59

Dodatkowa moc w ciągniku Nie wiadomo. Jak coś niedobrego bedzie się działo z ciągnikiem to napewno napisze. Jak narazie jest ok, i tak wstępnie jakby mniej palił... ????? Ale to jest jeszcze do przetestowania. Co zauważyłem na pewno to to że ciągnik lepiej się "zbiera".
Dużo rozmawiałem z chłopaczkiem co robił tuning i różne rzeczy się dowiedziałem. np. to że niemcy tuningują na maxa i po zrobieniu 5tys godzin ciągnik sprzedają bo jest zajeżdżony. Również to że są firmy co przyjeżdżaja osobówką z kompem wepną box-a czy jakieś inne dziadostwo pozmieniają mapy nie mając o tym zielonego pojęcia i z JD 160KM robi się 280KM tylko po 100 godzinach jest po ciągniku.
Mi firma która robiła wydała się profesjonalna, ale jak będzie dalej to zobaczymy. Jeszcze jej nie chwalę bo różnie może się zdażyć.
Za rok jak będzie ok wszystko z ciągnikiem to będę chwalił i doradzał innym żeby też spróbowali.

#196 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 04 październik 2011 - 22:19

Dodatkowa moc w ciągniku Czyli podniosłeś aż o 38 KM ? Sporo...
Kto Ci to robił? i jaka cena?

#197 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 04 październik 2011 - 22:52

Dodatkowa moc w ciągniku tak wyszło że akurat o 38KM, jakby miał 83KM nominalnej jak w książce to do 102KM byłoby 19KM ale że w fabryce masowo do wszystkich jeden soft lecą to wyszło jak wyszło. Mówił koleś że zazwyczaj w modelach od 6130 do 6430 jest mniej KM jak robią pierwszy pomiar.
Sprawdzali 3 razy pomiary na hamowni i wysyłali do austrii do fachowca programisty i niby ustawili optymalnie bezpiecznie.
reszte na priv jak chcesz.

Edytowany przez Grzenio, 04 październik 2011 - 22:54.

#198 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2011 - 04:38

Dodatkowa moc w ciągniku Ciągnik miał 64KM na WOM? Patrzyłeś w instrukcji ile powinien mieć na WOM?

#199 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 05 październik 2011 - 08:02

Dodatkowa moc w ciągniku He no faktycznie wg instrukcji to na WOM 6130 ma 67KM Więc całkiem dobrze trzyma moc skoro Ci wyszło 64KM Czyli z 6130 zrobili Ci 6430 pewny jesteś, że wszystkie elementy układu przeniesienia napędu są takie same? Silniki podobno są takie same61-62-63-64 Natomiast co do sprzęgła to nie byłbym taki pewien...
Ja na pewno więcej jak 20 KM nie zwiększę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2011 - 18:35

Dodatkowa moc w ciągniku Z tego co się orientuje to sama skrzynia jest wspólna ale sprzęgła są na pewno inne. Dodany obrazek