MF2007

Ciągnik 160km

Polecane posty

brzozak2    241

obaczaj sobie jeszcze bardzo sprawdzona konstrukcje case cvx 175, cena powinna byc bardzo konkurencyjna, a masz prawie pewnosc, ze ten ciagnik ci pochodzi, bo jak pisalem na poczatku jest juz dlugo produkowany i ma dobra opinie. silnik 2V w polaczeniu z przekladnia bezstopniowa to raczej zaleta niz wada i powinien sie odwdzieczyc niewielkim zuzyciem paliwa.

jesli nie jestes gadzeciarzem i nie musisz miec najnowszych dostepnych bajerow, to odnajdziesz w nim wszystko co potrzebujesz.

 

aha i vario ma jedna ze slabszych sprawnosci, a nie najlepszych :lol: jesli zastanawiasz sie nad MF to koniecznie dopytaj sie czy mozna w nim dostac w opcji tms (oczywiscie u czerwonego jakos inaczej sie nazywa), bo w tej serii mocniejszej na pewno mozna, a wiem ze jak sie interesowalem kiedys 7500 to nie mozna bylo, bez tego to wolalbym dyna-6 zakupic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

Witam ja również stoję przed podobnym dylematem. dealer jd zaproponował 7430 z power sheft nie bezstopniówka zaproponował 320000 zł netto. Nie polecał skrzyni bezstopniowej z dwóch powodów tj cena (30000 zł drożej) i awaryjność(koszt naprawy bezstopniowej to 40 do 70 tyś zł) ponadto bezstopniowa potrzebuje podobno więcej mocy. A propo ttv 610 ma 165 km a dlaczego piszesz ze za mało skoro założyłeś min 160km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

160 ale wg odpowiedniej normy, wg ktorej ten df wypada blado.

 

@janusz11 diler ci takich sloganow nawciskal tylko dlatego, ze rzeczywiscie w przypadku nieprawidlowej obslugi ta skrzynia raczej padnie i boi sie, ze wtedy bedziesz na nim "psy wieszal". tylko pamietaj, ze ten sprzedawca nie dziala dla twojego dobra, a jedynie dla swojego, raz sprawa ewentualnej usterki, dwa oferowanie tanszego ciagnika zwieksza prawdopodobienstwo zakupu.

nigdzie nie ma powiedziane, ze jakakolwiek naprawa przekladni bezstopniowej to koszt min. 40 kola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

brzozak2

 

Daj jakiś test tych przekładni bo każdy pisze co innego o przekładniach bezstopniowych a nikt nie pokaże dowodów. Vario ma małą sprawność do około 4km/h, pozniej sprawność sie otrzymuje na poziomie okolo 84% aż praktycznie do końca zakresu. Dla porównania powershift ma sprawność około 90% na każdym biegu. Napewno przekładnie innych producentów mają wyższą sprawność poniżej tych 4km/h poprzez swoją budowe wielozakresową ale płacą za to sporą cene w postaci strat na dodatkowych sprzeglach przełączających zakresy i skaplikowanej budowie która może ale nie musi sie wiązać z większą awaryjnością. Różnie można mówić o tych przekładniach, ogólnie to temat rzeka. Nie wiem czemu nikt nie wyciągnie tych wszystkich przekładni i nie sprawdzi ich na hamowni.

 

Tutaj macie jakieś badania przekładni Vario:

http://www.pan-ol.lublin.pl/wydawnictwa/Motrol7/Zebrowski.pdf

 

Z tego co wiem to już seria 7400 ma już ten swój tms w standardzie i masz racje, że to bardzo istotna sprawa w ciagniku.

Masz racje z tym Case ale raczej wolałbym troche nowoczesniejsze rozwiązania bo wkońcu ciągnik sie kupuje na 20 lat i nie wiadomo z czym mu przyjdzie za tych 15 lat pracować, a nie chce żeby mnie ograniczał.

MF 7400 to też już dość sprawdzony ciagnik zbudowany na sprawdzonych komponentach. Jego dużą zaletą jest masa wlasna 8t i duży rozstaw osi. Solidnie to wygląda.

Zobacze co tam konkurencja powie bo dopiero zaczynam sie rozglądać za ciagnikiem.

 

janusz11

 

Padłeś ofiarą klasycznego oszustwa na normie mocy. TTV 610 ma 165km(jak dobrze pamiętam) mocy maksymalnej bez wentylatora czyli około -15km żeby była moc znamionowa i -5km żeby przejść na norme z wentylatorem czyli w ECE R24 ma około 145... Pózniej taki ciagnik zastępuje Ursua 1614 i stęka zamiast jechać, a ludzie sie dziwią. Ja znam tą ich śpiewke, jeszcze wmawiają, że to moc na kołach co jest zupełną nieprawdą. Ja już teraz to ide twardo i pytam o moc nominalną w ECE R24 i tylko tą moc uznaje. Nie opchodzi mnie czy oni twierdzą, że to na kolach czy nie, liczy sie norma. Np. o TTV610 i o MF 7485 można powiedzieć, że mają po 160KM nie kłamic ale w polu wyjdzie, że MF ma 20km wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A jak mam co innego w katalogu/ prospekcie ciągnika to na które Konie patrzeć, jest odpowiednio Moc brutto, wg normy DIN i max moc brutto odp np 220, 200 i 230KM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

MF2007 dobrze że napisałeś że jest strata na sprzęgłach :P

w innym temacie koleś nie chciał mi wierzyć że im więcej biegów tym więcej sprzęgiełek przekładni na których jest strata mocy B) nie pamiętam jaki to temat już był :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

dawidg2

 

Tu masz linka gdzie pisze co kryje każda norma:

 

traktor.agro.pl/jak-wybiera/jaka-moc/normy-mocy-silnika.html

 

rafalkom555

 

No niestety wielu sobie nie zdaje sprawy, że każde sprzegło to dodatkowe straty. Dlatego dziś odchodzi sie od przekładni Full Powershift. Ten problem rozwiązują w pewnym stopniu przekładnie dwusprzęgłowe np.DSG w VW

Ciekawą przekladnie ma Valtra Direct bo jeśli dobrze zrozumiałem to ma 4 zakresy przełączane mechanicznie, na każdym z nich po 5 zakresów przełączanych pod obciazeniem i predkość pomiedzy nimi zmienianą bezstopniowo. Razem 20 zakresów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

jak byl u mnie przedstawiciel korbanka to strasznie napierniczal na NH ze ich konie to sa bardziej jak kucyki o df-ie nic nie mowil ale NH to niby slabsze konie...ciekaw jestem jak to sie ma w praktyce w polu czy naprawde jest widoczna roznica...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no jasne a tym bardziej bo ja troszke krazylem tematem wokol NH i mowilem ze znajomy w dobrych pieniadzach kupil to i musial sie jakos bronic chociaz powiem wam ze kolega ma mf6475 a drugi NH 6070 i mf z 4 ibisem lepiej latal niz NH na sasiednim polu z tak samo rozstawionym Overumem.. moze cos w tym jest


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nh w innej normie będzie miał mniej koni niż podaje producent. Także są to ciągniki podobnej mocy ale inne normy i może dlatego jest różnica albo też różnica w oporze pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

o tym wlasnie pisze ze niby roznica w mocy to tylko 6km ale na polu roznica jest znaczna plug raczej watpie zeby ciezej szedl bo to raczej ibisy ida ciezej od plugow zagranicznych...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

chwyt marketingowy, nie ma ujednoliconej normy w podawaniu km i tak to jest, podadzą w innych normach i z pozoru ciągniki o tej samej mocy wypadaja inaczej :D no ale to też zależy od opon i skrzyni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Dałem wam link z opisem norm, a widze, że wiekszość cały czas nie wie o co chodzi. Większość firm podaje moc w normie ISO, 2000/25/CE (MF, NH, Valtra, DF, Claas) lub w normie ECE R24(Fendt, JD). McCormik i Case wogóle nie podają normy. Norma ISO i 2000/25/CE jest bez ukladu chłodzenia silnika czyli można spokojnie odliczyć około 5KM i będzie sie mogło porównać z normą ECE R24. Kolejna sprawa to temat mocy znamionowej i maksymalnej. Np. DF podaje tylko moc maksymalną, a jest ona mniej wicej przy mocy 150KM większa o 15KM od mocy znamionowej.

 

Przykład:

Fendt 718 - 165KM znamionowo w ECE R24.

DF TTV 610 - 165KM maksymalnie w 2000/25/CE

Niby oba ciagniki mają 165KM ale jak u DF zaminimy na moc nominalną to już jest 150km, a po dodaniu układu chłodzenia mamy jedyne 145KM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

dzieki mf teraz wiadomo o co chodzi dosc jasno wytlumaczyles:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

napisałem tak bo mało kto zwraca uwagę na normę w jakiej te km są podane, i niby mają taka sama moc ale w innych normach i później po zakupie jest rużnica w sile jak się w pole pojedzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

witam

 

Jeśli chodzi o sposób podawania mocy to polecam zajrzeć do tej lekturki:

http://www.agroma.bialystok.pl/index.php/ru/poradnik/moc-mocy-nierowna/menu-id-4.html

Jest tam wszystko dokładnie wytłumaczone i radze to przeczytać, aby uniknąć niespodzianki w postaci braku kilku koni mechanicznych

 

@edit

Firma Claas podaje moc w normie ECE R24 lub też w katalogach umieszcza obie normy dlatego też następnym razem sprawdź dokładnie nim coś napiszesz

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

np. mój agrotron 150 moc maksymalną wg. ECE R24ma 150 km a według ISO 2000/25EC ma 160 ale najbardziej miarodajna jest ECE R24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie odswiezam temat:0 za chwile ma u mnie byc przedstawiciel john deera a jutro rano przedstawiciel od mfa ma mnie gfdzies zabrac i tez sie czegos dowiem wiec bede pisal na bierzaco:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmik    0

kolego za ok 100 tyś euro masz mf 240 koni wiem bo takiego chce kupić więc nie mów że 100 nie starczy na 160km

ja polecam fenda i jd i df

fend i df to te same silniki najoszczędniejsze na rynku a jd to marka sama w sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Dlaczego polecasz fendta, jd i df?

JD marka sama w sobie bo co? Zielony z żółtymi kołami? Idealne połączenie kolorów. No i dlaczego chcesz kupić mf, skoro go nie polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj