Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik 160km

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 05 październik 2010 - 17:48

Ciągnik 160km a i zorientowałeś się czy w razie zepsucia się elektroniki da sie jechać bez jej udziału? bo kiedys był artyków o fendt i piasało że w razie awarii elektroniki da się sterować mechanicznie tą przedładnia :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik 160km Dzisiaj, 13:26
  •  

#22 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 07 październik 2010 - 05:28

Ciągnik 160km Nie orientowałem sie o takich rzeczach, a to o Fendtcie słyszałem. Mam Tylko wątpliwości czy przy takiej awari będzie cokolwiek innego dzialało oprucz przekładni. Ja tam sie elektroniki nie boje, trzeba iść z duchem czasu, a pozatym w teori to elektronika jest najbardziej niezawodna ponieważ bez ingerencji z zewnątrz sama sie nie popsuje, a mechanika sie zużywa i nieuchrone jest, że wkońcu trzeba będzie ją wymienić.

#23 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 07 październik 2010 - 05:49

Ciągnik 160km A może Case Puma cvx ?? Model 180 podobno ma bardzo małe zużycie paliwa
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#24 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 07 październik 2010 - 17:36

Ciągnik 160km na ale elektronika podnosi cenę, znacznie :blink:

#25 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 09 październik 2010 - 05:40

Ciągnik 160km Andrzej24871

Puma to model bliźniaczy do T7000 więc go nie brałem pod uwage.

rafalkom555

Każdy z branych pod uwage ciągników jest napakowany elektroniką, a problemem nie jest wybor ciągnika z elektroniką lub bez tylko wybór między wymienionymi ciągnikami.
Jak ktoś chce prosty ciągnik to ursusa polecam, zetora, belarusa itp.

#26 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 09 październik 2010 - 16:05

Ciągnik 160km tylko tak napisałem :huh:
wiadomo każdy pakuje tego do traktora :)

#27 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 październik 2010 - 15:00

Ciągnik 160km MF 7485 z przednim tuz i cięzarkiem 900kg wycenili dokładnie na 86tyś euro netto

#28 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 październik 2010 - 17:59

Ciągnik 160km obaczaj sobie jeszcze bardzo sprawdzona konstrukcje case cvx 175, cena powinna byc bardzo konkurencyjna, a masz prawie pewnosc, ze ten ciagnik ci pochodzi, bo jak pisalem na poczatku jest juz dlugo produkowany i ma dobra opinie. silnik 2V w polaczeniu z przekladnia bezstopniowa to raczej zaleta niz wada i powinien sie odwdzieczyc niewielkim zuzyciem paliwa.
jesli nie jestes gadzeciarzem i nie musisz miec najnowszych dostepnych bajerow, to odnajdziesz w nim wszystko co potrzebujesz.

aha i vario ma jedna ze slabszych sprawnosci, a nie najlepszych :lol: jesli zastanawiasz sie nad MF to koniecznie dopytaj sie czy mozna w nim dostac w opcji tms (oczywiscie u czerwonego jakos inaczej sie nazywa), bo w tej serii mocniejszej na pewno mozna, a wiem ze jak sie interesowalem kiedys 7500 to nie mozna bylo, bez tego to wolalbym dyna-6 zakupic :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share janusz11

janusz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 12 październik 2010 - 18:12

Ciągnik 160km Witam ja również stoję przed podobnym dylematem. dealer jd zaproponował 7430 z power sheft nie bezstopniówka zaproponował 320000 zł netto. Nie polecał skrzyni bezstopniowej z dwóch powodów tj cena (30000 zł drożej) i awaryjność(koszt naprawy bezstopniowej to 40 do 70 tyś zł) ponadto bezstopniowa potrzebuje podobno więcej mocy. A propo ttv 610 ma 165 km a dlaczego piszesz ze za mało skoro założyłeś min 160km.

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 październik 2010 - 18:25

Ciągnik 160km 160 ale wg odpowiedniej normy, wg ktorej ten df wypada blado.

@janusz11 diler ci takich sloganow nawciskal tylko dlatego, ze rzeczywiscie w przypadku nieprawidlowej obslugi ta skrzynia raczej padnie i boi sie, ze wtedy bedziesz na nim "psy wieszal". tylko pamietaj, ze ten sprzedawca nie dziala dla twojego dobra, a jedynie dla swojego, raz sprawa ewentualnej usterki, dwa oferowanie tanszego ciagnika zwieksza prawdopodobienstwo zakupu.
nigdzie nie ma powiedziane, ze jakakolwiek naprawa przekladni bezstopniowej to koszt min. 40 kola.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 12 październik 2010 - 19:37

Ciągnik 160km brzozak2

Daj jakiś test tych przekładni bo każdy pisze co innego o przekładniach bezstopniowych a nikt nie pokaże dowodów. Vario ma małą sprawność do około 4km/h, pozniej sprawność sie otrzymuje na poziomie okolo 84% aż praktycznie do końca zakresu. Dla porównania powershift ma sprawność około 90% na każdym biegu. Napewno przekładnie innych producentów mają wyższą sprawność poniżej tych 4km/h poprzez swoją budowe wielozakresową ale płacą za to sporą cene w postaci strat na dodatkowych sprzeglach przełączających zakresy i skaplikowanej budowie która może ale nie musi sie wiązać z większą awaryjnością. Różnie można mówić o tych przekładniach, ogólnie to temat rzeka. Nie wiem czemu nikt nie wyciągnie tych wszystkich przekładni i nie sprawdzi ich na hamowni.

Tutaj macie jakieś badania przekładni Vario:
http://www.pan-ol.lu...7/Zebrowski.pdf

Z tego co wiem to już seria 7400 ma już ten swój tms w standardzie i masz racje, że to bardzo istotna sprawa w ciagniku.
Masz racje z tym Case ale raczej wolałbym troche nowoczesniejsze rozwiązania bo wkońcu ciągnik sie kupuje na 20 lat i nie wiadomo z czym mu przyjdzie za tych 15 lat pracować, a nie chce żeby mnie ograniczał.
MF 7400 to też już dość sprawdzony ciagnik zbudowany na sprawdzonych komponentach. Jego dużą zaletą jest masa wlasna 8t i duży rozstaw osi. Solidnie to wygląda.
Zobacze co tam konkurencja powie bo dopiero zaczynam sie rozglądać za ciagnikiem.

janusz11

Padłeś ofiarą klasycznego oszustwa na normie mocy. TTV 610 ma 165km(jak dobrze pamiętam) mocy maksymalnej bez wentylatora czyli około -15km żeby była moc znamionowa i -5km żeby przejść na norme z wentylatorem czyli w ECE R24 ma około 145... Pózniej taki ciagnik zastępuje Ursua 1614 i stęka zamiast jechać, a ludzie sie dziwią. Ja znam tą ich śpiewke, jeszcze wmawiają, że to moc na kołach co jest zupełną nieprawdą. Ja już teraz to ide twardo i pytam o moc nominalną w ECE R24 i tylko tą moc uznaje. Nie opchodzi mnie czy oni twierdzą, że to na kolach czy nie, liczy sie norma. Np. o TTV610 i o MF 7485 można powiedzieć, że mają po 160KM nie kłamic ale w polu wyjdzie, że MF ma 20km wiecej.

#32 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 październik 2010 - 20:02

Ciągnik 160km A jak mam co innego w katalogu/ prospekcie ciągnika to na które Konie patrzeć, jest odpowiednio Moc brutto, wg normy DIN i max moc brutto odp np 220, 200 i 230KM??

#33 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 13 październik 2010 - 15:25

Ciągnik 160km MF2007 dobrze że napisałeś że jest strata na sprzęgłach :P
w innym temacie koleś nie chciał mi wierzyć że im więcej biegów tym więcej sprzęgiełek przekładni na których jest strata mocy B) nie pamiętam jaki to temat już był :blink:

#34 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 13 październik 2010 - 16:38

Ciągnik 160km dawidg2

Tu masz linka gdzie pisze co kryje każda norma:

traktor.agro.pl/jak-wybiera/jaka-moc/normy-mocy-silnika.html

rafalkom555

No niestety wielu sobie nie zdaje sprawy, że każde sprzegło to dodatkowe straty. Dlatego dziś odchodzi sie od przekładni Full Powershift. Ten problem rozwiązują w pewnym stopniu przekładnie dwusprzęgłowe np.DSG w VW
Ciekawą przekladnie ma Valtra Direct bo jeśli dobrze zrozumiałem to ma 4 zakresy przełączane mechanicznie, na każdym z nich po 5 zakresów przełączanych pod obciazeniem i predkość pomiedzy nimi zmienianą bezstopniowo. Razem 20 zakresów...

#35 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 14 październik 2010 - 07:34

Ciągnik 160km no tak, można powiedzieć że tamten koleś w tamtym temacie miał ubaw ze mnie jak o tym napisałem :blink: a to prawda :P

#36 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 21 październik 2010 - 16:15

Ciągnik 160km jak byl u mnie przedstawiciel korbanka to strasznie napierniczal na NH ze ich konie to sa bardziej jak kucyki o df-ie nic nie mowil ale NH to niby slabsze konie...ciekaw jestem jak to sie ma w praktyce w polu czy naprawde jest widoczna roznica...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#37 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 21 październik 2010 - 17:24

Ciągnik 160km Nh podaje moc swoich ciągników w innych normach. A gonił tak ciągniki Nh bo są tańsze niż Fendt czy Mf. Wiadomo,że każdy żyd swój towar chwali :D

#38 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 21 październik 2010 - 17:36

Ciągnik 160km no jasne a tym bardziej bo ja troszke krazylem tematem wokol NH i mowilem ze znajomy w dobrych pieniadzach kupil to i musial sie jakos bronic chociaz powiem wam ze kolega ma mf6475 a drugi NH 6070 i mf z 4 ibisem lepiej latal niz NH na sasiednim polu z tak samo rozstawionym Overumem.. moze cos w tym jest

#39 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 21 październik 2010 - 17:49

Ciągnik 160km Nh w innej normie będzie miał mniej koni niż podaje producent. Także są to ciągniki podobnej mocy ale inne normy i może dlatego jest różnica albo też różnica w oporze pługa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów

Napisany 21 październik 2010 - 17:58

Ciągnik 160km o tym wlasnie pisze ze niby roznica w mocy to tylko 6km ale na polu roznica jest znaczna plug raczej watpie zeby ciezej szedl bo to raczej ibisy ida ciezej od plugow zagranicznych...