Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z lochami

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 06 luty 2016 - 18:35

Problemy z lochami

podawalem  vetrimoxin i amoksycyline w proszku nic nie dalo ,   dalem invermektyne  bo myslalem ze pasozyty  to jest jeszcze gorzej , a jak  bede smarowal rivanolem i pyctoanina nie starczy?

coraz gorzej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problemy z lochami Dzisiaj, 17:31
  •  

#42 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 06 luty 2016 - 20:45

Problemy z lochami

Skoro podawałeś antybiotyki to skup się na smarowaniu, rivanol bym sobie odpuścił. pyoctanin świetnie goi i osusza- szybciej zniknął strupy, wystarczy

kilka dni raz dziennie. Ale tak jak pisałem to trochę potrwa nim się skóra ładnie oczyści, będzie się też pewnie wycierał jak go swędzi.  

#43 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 luty 2016 - 23:07

Problemy z lochami

To może być też wirus a na wirusy nie ma bezpośredniej rady. Smarowanie nie zaszkodzi bo to są rany ,a temu z tym olejem to doradzę: sam się polej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 21 luty 2016 - 15:32

Problemy z lochami

czy jest sens trzymać maciorę, która miała 3 prosiaki czy lepiej ją sprzedać 

#45 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 24 luty 2016 - 10:04

Problemy z lochami

3 prosiaki żywe i tyle czy coś jeszcze? ile masz wogóle macior? generalnie nie opłaca sie juz trzymac jesłi wiesz ze to nie z twojej winy było tyle prosiaków

#46 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 24 luty 2016 - 10:40

Problemy z lochami

jak szczepiłeś na parwo i miała w ogóle tylko 3 to się nie zastanawiaj i sprzedawaj, zwłaszcza że loszki teraz nie są drogie.

Starszym lochom czasem zdarzy się wpadka ilościowa( może nie aż taka) ale jak to pierwiastka to dla mnie jest zdyskwalifikowana

#47 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 25 luty 2016 - 15:45

Problemy z lochami

miała tylko 3 żywe , macior mam 3 i 9 loszek szczepiona na parwo to jej 2 miot , ile trzeba poczekać po odsadzeniu żeby można było sprzedać 

#48 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 26 luty 2016 - 10:20

Problemy z lochami

heh to jak masz loszki na remont to się nie zastanawiaj tylko kasuj. po odsadzeniu poczekaj ze 2-3 tyg aż troche przyschnie troche

#49 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 28 luty 2016 - 17:40

Problemy z lochami

dzięki za odpowiedzi będzie trzeba ją sprzedać, a mam jeszcze jedno  pytanie mam 9 loszek 7 jest ładnie wyrośniętych a 2 mają 1 ok 50 kg  a 2 ok 60 a są w podobnym 

wieku i nie wiem czy nie przegnać ich , do tuczników i wywieść razem  z nimi jak urosną 

#50 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 28 luty 2016 - 17:53

Problemy z lochami

Ja bym tak zrobił mesi bo mimo że szybkość przyrostów świnie dziedziczą głównie po knurze to lochy też mają w tym pewien udział a jeżeli przychorowały to też nie świadczy o nich to dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mesi

mesi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 28 luty 2016 - 18:04

Problemy z lochami

dzięki za odpowiedż bo one właśnie b słabo  rosną 

#52 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 11 marzec 2016 - 20:15

Problemy z lochami

mam jedna loche pierwiastke ,   oprosila sie dzis ,  z 6 prosiat zostaly 3 ,  poniewaz maciora ma waska miednice  i prosieta byly wyciagane ,

, mam pytanie  czy taka loche odrazu wyeliminowac ?

coraz gorzej

#53 Share piotrczem

piotrczem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 00:24

Problemy z lochami

niestety wąska to jest dobra tylko... chyba domyślasz się co. :D  Powiedz ile ważyły te wyciągane prosiaki, bo może być 2-ga przyczyna,

czyli słabe parcie.

Mi ostatnio oprosiły się dwie pierwiastki, miały tylko po 7 sztuk i wszystkie duże i baardzo przypakowane( za późno doczytałem się 

że po neckarze rodzą się duże prosiaki i je pokryłem) i jedna sama a drugą już pilnowałem i dały radę.

Wąskie drogi rodne mogą być dziedziczne.

#54 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 10:21

Problemy z lochami

Kuba55 ile miała kg gdy kryłeś maciorę, i jak się spasła, bo szczerze mówiąc nie spotkałem się jeszcze z wąską miednicą  jak już to drogi rodne mogą być otłuszczone lub w pełni nie rozwinięte i w tym leży problem. Jeżeli chcesz ją odrazu eliminować a prosięta odsadzić do innej to ja bym poczekał zobacz czy łożysko dobrze wyszło, i może mieć MMA bo prawie zawsze jest gdy wkłada się rękę, i jeżeli chciałbyś ją zostawić to najlepiej od razu podaj leki

#55 Share wl_master

wl_master

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 10:30

Problemy z lochami

heh a jak to sprawdzileś że miała wąską miednicę bo jak dałeś rade rękę włożyc i wyciągnąc prosiaka to może nie miała parcia? a jak ma zbyt dobrą kondycję to też trzeba pilnowac porodu.

#56 Share Adamupiski

Adamupiski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 18:59

Problemy z lochami

A jeśli chodzi o szczepienia...ja w 3 dobie szczepie prosiaki preparatem żelazowym np. Ferrovet w dawce 12 ml lub Suiferrovit w dawce 46 ml.

po 12ml albo 46ml na taką małą świnkę :blink:  coś chyba nie tak

a co do rui to problemy się skończyły jak pojawił się knur w chlewni, loszki załapują za pierwszym razem i bez powtórki

Edytowany przez Adamupiski, 20 marzec 2016 - 19:08.

#57 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 20 marzec 2016 - 19:44

Problemy z lochami

i tu jest często pies pogrzebany, ja pół roku nie mam knura i zaczynają się powtórki, trzeba będzie zakupić

#58 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 20:55

Problemy z lochami

Albo kup feromony knura w spray'u :P 

#59 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:04

Problemy z lochami

spray nie jest zły ale knur to zawsze jest knur ja nie miałem od sierpnia do stycznia knura to myślałem że osiwieje z maciorami było bardzo dużo powtórek jak badałem maciory na prośność to płakać się chciało a i mioty były miej liczne w grudniu się zdenerwowałem i kupiłem spray'a i już była różnica a teraz z knurem to jest po prostu bajka, ładnie ruje widać i nie ma problemów z powtórkami 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Piotr0224

Piotr0224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 21 marzec 2016 - 10:49

Problemy z lochami

To akurat był troszkę żart z tym sprayem, o wiele lepiej jest kupić knura i wychodzi taniej niż kupno nasienia, bo przykładowo zużyj 2 nasienia na ruję to już masz 50 zł (nie licząc powtórek) albo i więcej bo nie wiem ile kosztuje obecnie nasienie, i w ciągu roku masz 2,5 cyklu to na maciorę kosztuje Ciebie już 125 zł, średnio na knura może być ok 25-30 macior to po wyliczeniach wychodzi już ponad 3 tyś zł rocznie, koszt knura ok 1000-1100 zł zależy jakiej rasy itp wyżywienie niechby zeżarł nawet za tyś zł to i tak masz oszczędność 1000 zł nie mówiąc już o lepszych wynikach w rozrodzie a knur w stadzie może być nawet kilka lat. Chyba że ktoś ma kilka loch to wtedy nad kupnem knura bym się zastanowił. Ja posiadam dwa knury jeden mięsny drugi pbz i co jest najciekawsze maciory robią się wybredne i wybierają sobie knura żeby je pokrył, a przy drugim knurze będą uciekać ale na szczeście więcej jest chętnych do mięsnego więc nie ma problemu :)