strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

Grzesiek21    0

Witam, ja decyzje dostałem w zeszłym tygodniu, więc jestem spokojny bo pieniądze ...kiedyś będą. Każdy dzień zwłoki to przecież milionowe odsedki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

I jak dostal dzis ktos kase na konto? Nobo to niby dzis mialy byc przelewy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek19    2

Czyli nikt kasy nie dostał? Nie no normalnie śmiech na sali...


Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Na stronie agencji pisze ze 86% rolnikow dostalo decyzje a pozostali dostana po zakonczeniu kontroli.. Jakiej kontroli? o tej porze? nie rozumiem..Ja nie mam decyzji ale u nas tylko jeden we wsi dostal w okolicy tez niewielu szczesliwcow dostalo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Według wczorajszej aktualizacji na stronie ARiMR dostało dopłaty już 42% rolników ale tylko 35% kwoty przeznaczonej na wypłaty dopłat zostało wypłaconych. Płacą mniejszym jak już kiedyś pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nie do końca bo wujaszek 20ha dostaje zawsze jakiś czas po tym jak nam dadzą (90ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no jak nie patrzył wczoraj dopłat nie było na koncie :(

Czyli wiele gadania ze strony ARiMR a wypłacą jak zawsze gdzieś w lutym ;(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas decyzja w wigilię a kasy do tej pory nie widać.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

miał być rekord w szybkości wydawania kasy, a wyszło, każdy wie jak, decyzja ONW miesiąc temu a pieniędzy ni chu_a , wiecie, nie denerwował bym się , tylko gdyby nie drożała ropa , nawozy i środki ochrony roślin,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

@suzuki21l w tym temacie to się chyba każdy denerwuje, no Ja mam jakoś zabezpieczone nawozy (część jeszcze do zapłaty), no a dzisiaj babka dzwoniła że ma paliwo w hurcie po 4,45 i wzięło by się trochę tej ropy, no ale chcą gotówkę, a wycyckać się do zera nie sposób, bo kto wie kiedy dopłaty będą.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

U mnie nawet decyzji nie ma nie marząc już o pieniądzach na koncie :blink: Ktoś coś wspominał o jakichś kontrolach wiadomo coś więcej na ten temat?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ciotka miala juz przed swietami a ma 1.20 ha pola. U nas dalej kasy nie ma <_<


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseJX90    0

my decyzję dostaliśmy 12 listopada a kasy na koncie do tej pory nie widac, kupiło by się kilka maszyn ale co zrobic...ehhh ;[


KPK Kumurun TEAM!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarekfm   
Gość jarekfm

Witam. Mam do forumowiczów takie oto pytanie.Został złożony wniosek o dopłaty bezpośrednie. We wniosku zadeklarowano uprawy do dopłaty z tytułu JPO, a także do roślin strączkowych i motylkowych. Przez pomyłkę nie wyszczególniono oddzielnie działek do dopłaty UPO (mój błąd, roślina strączkowa spełnia warunki UPO -ale nie dla urzędasów, zawiniła logika i ciągle zmieniające się zasady wypełniania wniosku). I tym sposobem dostałem dopłatę JPO oraz do roślin strączkowych, a UPO nie dostałem. Odwołanie do Kierownika Odziału ARiMR nic nie dało, dalej odmowa (odsyła do instrukcji, która wg mnie nie jest zrozumiała). Czy odwołanie do WSA ma sens? Na jakie przepisy można się powołać, pisząc odwołanie? Dlaczego nie wezwali do wyjaśnień, nie rozumiem takiego postępowania.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Jarek

jarekfm@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mi juz wszytko było do konca grudnia ONW, JPO+UPO, RS a mama dostałą tylko ONW a decyzje ma z listopada.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

I jak dostal ktos w styczniu kase z doplat na konto? Mi nadal decyzji z bezposrednich nie przyslali :( ale decyzje z onw juz dostalem dobre i to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja dziś słyszałem taka pogłoskę (nie oficjalną), że kto dostał kasę do 6 stycznia włącznie to ma a reszta dostanie w maju. Oj psl chyba nie wejdzie już do sejmu. :lol: Ja oczywiście należę do tych szczęśliwców co oprócz onw to nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

ONW decyzja listopad-płatność też.Cała reszta-decyzja w zeszłym tygodniu,a na płatność mają czas do końca czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj