Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2010

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
653 odpowiedzi na ten temat

#161 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 20 grudzień 2010 - 11:55

Dopłaty 2010 Decyzja już miesiąc,a kasy jak nie było tak nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2010 Dzisiaj, 13:50
  •  

#162 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 19:26

Dopłaty 2010 Wie ktoś ile agencja ma na wypłatę kasy od wystawienia decyzji??
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#163 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:43

Dopłaty 2010 @grzenio ma czas do 30 czerwca nie ma określonego czasu od wydania decyzji.
Na razie płacą mniejszym. Widać to po statystyce . W dzisiejszej aktualizacji na stronie ARiMR wypłacono już 38,5% rolników ale kwota to dopiero 31% całych dopłat. Także idą w ilość. Duzi raczej na razie czekają.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 20:47

Dopłaty 2010 a umnie w okolicy b duzo osob dostalo decyzje we wtorek a w piatek kasa byla juz na kacie i tacy co maja po 50-70 ha i ci mniejsi tez

#165 Share golas

golas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów
  • Zainteresowania:Ekologia

Napisany 22 grudzień 2010 - 09:43

Dopłaty 2010 Na stronie ARiMR niestety piszą same kłamstwa , to tylko propaganda. Także ucierpiałem z powodu powodzi i do tej pory ani decyzji ani pieniędzy, ale może rzeczywiście najpierw tym mniejszym wypłacają .Denerwuje mnie tylko jedno : rolnik na złożenie wniosku ma powiedzmy 2-3 m-ce ,na poprawienie wniosku musi sie stawić na termin wyznaczony albo w terminie do 3 tyg, a Agencja na rozpatrzenie wniosku ma ponad pół roku i następne pół na wypłatę. Paranoja , też powinni mieć trzy tygodnie od początku grudnia a za spóźnienie z terminem "ustawowe odsetki" . Niestety nadal nasz kraj dzieli się na ludzi porządnych i urzędników(oczywiście są wyjątki i u pierwszych i drugich . Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

#166 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 10:53

Dopłaty 2010 non wlasnie ja sie bardzo ciesze ze doplaty juz dostalem ale moim zdaniem w 1 kolejnosci powinni dostac doplaty ci kturzy ucierpieli w tegorochnych kleskach . i oni maja najtrudniejsza sytuacje .
i nie ma co dzielic sie na tych mniejszych i wiekszych bo taksamo jedni i drudzy potrzebuja tych doplat
aby zakupic srodki do produkcji tylko roznia sie skala wydatkow.

#167 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 grudzień 2010 - 11:30

Dopłaty 2010 Wiesz, my mieliśmy gradobicie. Podatek udało sie umorzyć ale to groszowe sprawy ale jak znam życie to ARiMR dopłaty wypłaci mi najszybciej w styczniu. Zresztą mam dziś wypad do miasta to zajadę do banku podpytać czy jest kasa.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#168 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 13:15

Dopłaty 2010 Decyzja z 19 listopada a kaska po 20 stycznia tak powiedziała mi pani z departamentu wypłat ARiMR.Pozdro z lubelskiego.

#169 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 22 grudzień 2010 - 18:13

Dopłaty 2010 Powiat Radziejów dziś decyzja kasy nima.

#170 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 23 grudzień 2010 - 19:55

Dopłaty 2010 Okoliczni rolnicy nie mają jeszcze decyzji, a kasa dotrze pewnie w ......maju czerwcu.
kto sieje ten zbiera....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 23 grudzień 2010 - 20:06

Dopłaty 2010 ja decyzje dostalem na mikolaja a kasy jak nie bylo tak nie ma...
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#172 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 20:54

Dopłaty 2010 A ja dziś dostałem.... sprawozdanie z kontroli foto... :) I to nawet nie z ARiMR tylko z firmy, ciągle to nie jest zatwierdzone przez Agencję ... ;)

A przy okazji małe pytanko-do kiedy można przeprowadzać te kontrole? U mnie była na koniec września, wtedy miałem już posiane kolejne zboża a reszta pól była zaorana. Tu się nasuwa pytanie jak oni rozgraniczają działki rolne!Na jednej działce graniczyły ze sobą mieszanka-ziemniaki-kukurydza, więc jak oni rozgraniczyli?!Bo nie po resztkach :D Widziałem rok temu jak u sąsiada robili-panie w ładnych bucikach zajechały i tyle co z miedzy sięgnęły resztek to patrzyły, a jedynie po qq u mnie mogli zobaczyć resztki wtedy, ale to daleko od drogi i miedzy. Druga kwestia-graniczy u mnie TUZ i łąka na gruntach ornych, jak tu sobie radzili??
Te kreski na mapach co składamy z wnioskiem są na tyle grube że na pewno na nich nie mogą się opierać, kiedyś w ARiMRze powiedzieli że to ma być tylko do orientacyjnego rozpoznawania działek rolnych....

Mam pewne błędy, ale we wniosku podałem nieznacznie mniejsze powierzchnie niż wyszły na kontroli, orientuje się ktoś jak to przejdzie przez agencję?

#173 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 23 grudzień 2010 - 22:51

Dopłaty 2010 Też kiedyś podałem mniejszą powierzchnię i nie było problemów podczas kontroli. Ważne żeby nie napisać więcej niż jest faktycznie. A do pozostałych pytań to się mogę tylko dołączyć.

#174 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 25 grudzień 2010 - 11:09

Dopłaty 2010 no wreszcie wczoraj wpłynęły pieniążki na konto, decyzja miesiąc temu przyszła ;)
woj. wielkopolskie,
pow. ostrzeszowski

#175 Share REGI

REGI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 11:47

Dopłaty 2010 Witam, mam pytanie, może ktoś się oriętuje ile DJP przypada na 1 ha użytków zielonych w tym roku?

#176 Share Bos

Bos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 12:37

Dopłaty 2010 Ja nadal nie mam zadnych decyzji..a dzis w agrobiznesie mowili ze agencji jak zwykle nie wyszly te szybkie wyplacanie doplat i teraz juz nic nie obiecuja... Czerwona kartka dla rzadu.

#177 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 13:07

Dopłaty 2010

Witam, mam pytanie, może ktoś się oriętuje ile DJP przypada na 1 ha użytków zielonych w tym roku?

okolo 0,75 na 1 ha

#178 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 28 grudzień 2010 - 17:49

Dopłaty 2010 Nareszcie :D Kasa na koncie!

#179 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:15

Dopłaty 2010

A ja dziś dostałem.... sprawozdanie z kontroli foto... ;) I to nawet nie z ARiMR tylko z firmy, ciągle to nie jest zatwierdzone przez Agencję ... :D

A przy okazji małe pytanko-do kiedy można przeprowadzać te kontrole? U mnie była na koniec września, wtedy miałem już posiane kolejne zboża a reszta pól była zaorana. Tu się nasuwa pytanie jak oni rozgraniczają działki rolne!Na jednej działce graniczyły ze sobą mieszanka-ziemniaki-kukurydza, więc jak oni rozgraniczyli?!Bo nie po resztkach :( Widziałem rok temu jak u sąsiada robili-panie w ładnych bucikach zajechały i tyle co z miedzy sięgnęły resztek to patrzyły, a jedynie po qq u mnie mogli zobaczyć resztki wtedy, ale to daleko od drogi i miedzy. Druga kwestia-graniczy u mnie TUZ i łąka na gruntach ornych, jak tu sobie radzili??
Te kreski na mapach co składamy z wnioskiem są na tyle grube że na pewno na nich nie mogą się opierać, kiedyś w ARiMRze powiedzieli że to ma być tylko do orientacyjnego rozpoznawania działek rolnych....

Mam pewne błędy, ale we wniosku podałem nieznacznie mniejsze powierzchnie niż wyszły na kontroli, orientuje się ktoś jak to przejdzie przez agencję?

jeśli chodzi o rośliny z jednej grupy to nie ma to znaczenia jak przebiegały poszczególne granice działek rolnych, stawiany jest o ile dobrze pamiętam kod DR 23 - "NA DZIAŁCE ROLNEJ ROZPOCZĘTO ZABIEGI AGROTECHNICZNE", robione są foty na to co faktycznie w dniu kontroli znajduje się na działce np. w Twoim przypadku "POLE POD NOWYMI ZASIEWAMI" lub "POLE ZAORANE" i stwierdzana jest grupa o którą wnioskował rolnik chyba że np zamiast deklarowanej pszenicy znaleziono ziemniaki albo łąkę czyli uprawy z innych grup niż zadeklarowana we wniosku o płatności bezpośrednie (zakładając pszenicę we wniosku), wtedy stawiane są kody nieprawidłowości i zaczyna się cała procedura... a odnośnie powierzchni jeśli na działce nie da się wyznaczyć przebiegu poszczególnych granic, sprawdzana jest powierzchnia całej działki ewidencyjnej na której zadeklarowano działkę rolną pod kątem nieużytków, innych grup płatności niż zadeklarowano i etc. Poza tym kontrolerzy mają w dniu kontroli na działce ze sobą tzw ortofotomapy czyli nic innego jak zdjęcia satelitarne z nałożoną siatką kartograficzną (granice działek rolnych itd) które były wykonane w dniu gdy na działce znajdowały się już wszystkie zasiewy. Mapy te są wstępnie zwektoryzowane w biurze, w oparciu o załączniki graficzne rolników składane z wnioskiem o dopłaty obszarowe. Rola kontrolera w przypadku kontroli metodą foto sprowadza się głównie do weryfikacji prawidłowości przeprowadzonej wektoryzacji.
A jeśli chodzi o granice np łąka i pole to w dniu kontroli raczej ciężko zastać w terenie sytuacje aby nie dało się wyznaczyć granicy pomiędzy ścierniskiem/polem zaoranym/nowym zasiewem/poplonem a łąką (chyba ze akurat ktoś wziął się za rekultywację łąki ale to bardzo sporadyczny przypadek).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 28 grudzień 2010 - 19:58