strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

wolowik    23

Na stronie ARIMR też nie ma aktualizacji o nowych wypłatach. Mam wrażenie że przez pierwsze dni wypłacili większej części mniejszych rolników dopłaty zrobili szum że płacą a reszta niestety będzie czekać. Minister finansów to szczwany lis. A w propagandzie ten rząd bije wszystkie poprzednie rządy na głowę. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

U mnie nic nie ma jeszcze, wczoraj listonosza się pytałem to mówił że nawet jedna decyzja jeszcze na pocztę nie doszła, w banku tacie powiedzieli ze 2 czy 3 osoby aby dostały. Powiat przasnyski, mazowieckie.

 

Zawsze mieliśmy dopłaty na początku grudnia, co ciekawe u mnie zawsze najpierw są pieniądze a potem decyzja, mam nadzieję że w tym roku podtrzymają tradycję :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bos    6

Umnie i u sasiadow nadal cisza zadnych decyzji...no ale juz sie przyzwyczailem ze agencja jest nieobliczalna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys79    1

a ja mam takie pytanie z innej beczki a mianowicie od 3 lat mam gospodarstwo 2 raz składałem wniosek i dopłaty grupy upraw JPU i TUZ czyli użytków zielonych została odmówiona "w związku z niespełnieniem warunków posiadania zwierząt w okresie od dnia 15.09.2008r. do 14.03.2009r" a ja mam pytanie co ten okres ma do dopłat w roku 2010 ;) nie rozumiem tej naszej polityki bo jak mam w tym roku krowe to co oni mają do tego co było 2 lata temu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To ja dostałem w końcu naliczenie na rolnośrodowiskowe, i na szczęście naliczyli tyle o ile się starałem :P

@krzys79 wytłumaczę na moim przykładzie, i tak aby dostać pieniądze do "powierzchni paszowej" musiałeś w pierwszym roku składania wniosku o dopłaty posiadać łąki i zwierzęta właśnie w okresie od 15.09.2008r. do 14.03.2009 i to był twój rok historyczny, a przelicznik był 0,3djp/ha czyli jedna duża sztuka na 3ha. I ja miałem podobną sytuację bo decyzję z młodego rolnika dostałem pod koniec lutego, i zrezygnowałem w tamtym roku ze składania wniosku o dopłaty bo musiałbym mieć ponad 300szt bydła na moje hektary bo w tym okresie 15.09.2008r. do 14.03.2009 stan sztuk jest liczony średniorocznie i np 1 DJP we wrześniu daje te 3ha, a w marcu tylko np 0,1. Także rok przeczekałem i nabywałem bydło tak aby od 15.09. już mi one pracowały na moje dopłaty, niestety głupie przepisy, a wystarczyło tylko zrobić jak było w pierszej "edycji" naliczania paszówek wtedy w okresie 15.09.2008r. do 14.03.2009 liczył się najwyższy stan sztuk, czyli wystarczyło zarejestrować sztuki np 13.03 i dopłaty były by całkowite.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Wie ktoś ile agencja ma na wypłatę kasy od wystawienia decyzji??


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@grzenio ma czas do 30 czerwca nie ma określonego czasu od wydania decyzji.

Na razie płacą mniejszym. Widać to po statystyce . W dzisiejszej aktualizacji na stronie ARiMR wypłacono już 38,5% rolników ale kwota to dopiero 31% całych dopłat. Także idą w ilość. Duzi raczej na razie czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a umnie w okolicy b duzo osob dostalo decyzje we wtorek a w piatek kasa byla juz na kacie i tacy co maja po 50-70 ha i ci mniejsi tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golas    0

Na stronie ARiMR niestety piszą same kłamstwa , to tylko propaganda. Także ucierpiałem z powodu powodzi i do tej pory ani decyzji ani pieniędzy, ale może rzeczywiście najpierw tym mniejszym wypłacają .Denerwuje mnie tylko jedno : rolnik na złożenie wniosku ma powiedzmy 2-3 m-ce ,na poprawienie wniosku musi sie stawić na termin wyznaczony albo w terminie do 3 tyg, a Agencja na rozpatrzenie wniosku ma ponad pół roku i następne pół na wypłatę. Paranoja , też powinni mieć trzy tygodnie od początku grudnia a za spóźnienie z terminem "ustawowe odsetki" . Niestety nadal nasz kraj dzieli się na ludzi porządnych i urzędników(oczywiście są wyjątki i u pierwszych i drugich . Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

non wlasnie ja sie bardzo ciesze ze doplaty juz dostalem ale moim zdaniem w 1 kolejnosci powinni dostac doplaty ci kturzy ucierpieli w tegorochnych kleskach . i oni maja najtrudniejsza sytuacje .

i nie ma co dzielic sie na tych mniejszych i wiekszych bo taksamo jedni i drudzy potrzebuja tych doplat

aby zakupic srodki do produkcji tylko roznia sie skala wydatkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Wiesz, my mieliśmy gradobicie. Podatek udało sie umorzyć ale to groszowe sprawy ale jak znam życie to ARiMR dopłaty wypłaci mi najszybciej w styczniu. Zresztą mam dziś wypad do miasta to zajadę do banku podpytać czy jest kasa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Decyzja z 19 listopada a kaska po 20 stycznia tak powiedziała mi pani z departamentu wypłat ARiMR.Pozdro z lubelskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Okoliczni rolnicy nie mają jeszcze decyzji, a kasa dotrze pewnie w ......maju czerwcu.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

ja decyzje dostalem na mikolaja a kasy jak nie bylo tak nie ma...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A ja dziś dostałem.... sprawozdanie z kontroli foto... :) I to nawet nie z ARiMR tylko z firmy, ciągle to nie jest zatwierdzone przez Agencję ... ;)

 

A przy okazji małe pytanko-do kiedy można przeprowadzać te kontrole? U mnie była na koniec września, wtedy miałem już posiane kolejne zboża a reszta pól była zaorana. Tu się nasuwa pytanie jak oni rozgraniczają działki rolne!Na jednej działce graniczyły ze sobą mieszanka-ziemniaki-kukurydza, więc jak oni rozgraniczyli?!Bo nie po resztkach :D Widziałem rok temu jak u sąsiada robili-panie w ładnych bucikach zajechały i tyle co z miedzy sięgnęły resztek to patrzyły, a jedynie po qq u mnie mogli zobaczyć resztki wtedy, ale to daleko od drogi i miedzy. Druga kwestia-graniczy u mnie TUZ i łąka na gruntach ornych, jak tu sobie radzili??

Te kreski na mapach co składamy z wnioskiem są na tyle grube że na pewno na nich nie mogą się opierać, kiedyś w ARiMRze powiedzieli że to ma być tylko do orientacyjnego rozpoznawania działek rolnych....

 

Mam pewne błędy, ale we wniosku podałem nieznacznie mniejsze powierzchnie niż wyszły na kontroli, orientuje się ktoś jak to przejdzie przez agencję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Też kiedyś podałem mniejszą powierzchnię i nie było problemów podczas kontroli. Ważne żeby nie napisać więcej niż jest faktycznie. A do pozostałych pytań to się mogę tylko dołączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

no wreszcie wczoraj wpłynęły pieniążki na konto, decyzja miesiąc temu przyszła ;)

woj. wielkopolskie,

pow. ostrzeszowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
REGI    0

Witam, mam pytanie, może ktoś się oriętuje ile DJP przypada na 1 ha użytków zielonych w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj