Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2010

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
653 odpowiedzi na ten temat

#581 Share zbigniewPGR

zbigniewPGR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 10:21

Dopłaty 2010 samex69 - mylisz się, kurs jest brany ostatniego dnia września. Po ostatnim zagraniu przez NBP, a mianowicie interwencji na rynku walutowym, przez co wzmocnił się złoty i euro z 4,52 spadło do poziomu 4,38 :( stwierdziłem że nie zagłosuje na PO! Nie mogli interwencji robić po 1 października! Ale nie, bo chłopy by za bardzo się wzbogaciły. A worek 15 kg ziemniaka sprzedaje po 1zł i 50 gr!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2010 Dzisiaj, 19:42
  •  

#582 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 15:12

Dopłaty 2010 Ludzie opanujcie się z tym kursem myślicie, że kurs 5-6 zł/euro byłby super więcej byście stracili niż się wam wydaje ale co tam ważne, że jest kolejny powód, że państwo chce was okraść... Świat nie kręci się tylko wokół rolników są też inne grupy społeczne... Pozdrawiam

#583 Share vala2000

vala2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 15:09

Dopłaty 2010 nie w koło rolnictwa a niby gdzie wszyscy miasteczkach to czekają kiedy są wypłaty za mleko to ludzie więcej kupują spożywczych a dopłaty to i nawozy i różne jeszcze inne sprawy to jak nie rolnictwo paliwo olej napędowy drożeje jesień i wiosna bo najwięcej roboty w polu ;[

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#584 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 16:35

Dopłaty 2010 wyższy kurs Euro na 30 września to też droższy ON i inne akcyzy...
interwencja NBP i tak nie wiele zmieniła, bo o wszystkim przez te parę dni zdecydował i tak wolny rynek, jak na razie cena Euro jest zadowalająca :)

#585 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 582 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:08

Dopłaty 2010 zbigniewPGR prawdą jest że wszystko od myszy do cesarza żyje z gospodarza ale nie wszystko kręci się wokół rolnictwa i jego spraw.
To że była jakaś interwencja naszego rządu na rynku walutowym znaczy dla kursu euro tyle co nic.Dzisiaj euro było po 4,43zł. za to cena litra ropy 5,18zł u mojego dostawcy.

#586 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 08:40

Dopłaty 2010 a kiedy będzie ostatecznie wiadomo jaka będzie wysokość płatności do krów? bo na stronie agencji jest napisane"Szacowane maksymalne stawki płatności za 2011 r.
w Euro" Czy maksymalne oznacza,że wcale nie musza takie być? bo tam jest 142,5 eur.szt. co daje jakieś 627 zł a w tamtym roku było tylko ok 350zł.
ile jest zł ONW/ha?

#587 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 02 październik 2011 - 08:15

Dopłaty 2010

samex69 - mylisz się, kurs jest brany ostatniego dnia września. Po ostatnim zagraniu przez NBP, a mianowicie interwencji na rynku walutowym, przez co wzmocnił się złoty i euro z 4,52 spadło do poziomu 4,38 :( stwierdziłem że nie zagłosuje na PO! Nie mogli interwencji robić po 1 października! Ale nie, bo chłopy by za bardzo się wzbogaciły. A worek 15 kg ziemniaka sprzedaje po 1zł i 50 gr!

Myśle że te ich interwencje i tak nie mają większego znaczenia. Poprostu pogonili troche euro i tyle i tak co ma być to będzię. A co do ziemniaków to płakałeś nad losem konsumentów rok temu jka im sprzedawałeś ziemnika po 20 pln za 15 kg ? W rolnictwie trzeba wyciągać średnią z kilku lat i tyle a nie biadolić.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#588 Share ElWymiataczos

ElWymiataczos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 14 październik 2011 - 22:01

Dopłaty 2010 Witam.
Jakie są warunki przyznania dotacji? Takie jak termin siewu? I czy przy siewie łubinu te stawki są wyższe/niższe?

#589 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 19 październik 2011 - 08:16

Dopłaty 2010 wczoraj w "poradniku rolniczym" podane były stawki dopłat i wszystko by sie zgadzało tylko,że doplata do jednej krowy z 620zł zmniejszyła się do 410-wie ktoś czemu?normalnie złodziejska banda i nic więcej nie przychodzi do głoowy

#590 Share Pirell

Pirell

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 21 październik 2011 - 08:54

Dopłaty 2010

Myśle że te ich interwencje i tak nie mają większego znaczenia. Poprostu pogonili troche euro i tyle i tak co ma być to będzię. A co do ziemniaków to płakałeś nad losem konsumentów rok temu jka im sprzedawałeś ziemnika po 20 pln za 15 kg ? W rolnictwie trzeba wyciągać średnią z kilku lat i tyle a nie biadolić.

Tyle że w zeszłym roku ziemniaki nie bardzo obrodziły. Swoją drogą to trochę dziwne jest, jak pszenica konsumpcyjna jest po 400 zł/t to rolnikowi mówią "wolny rynek" a jak jest po 1000 zł/t to nagle pojawiają się spekulanci i trzeba działać aby cenę obniżać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 11:40

Dopłaty 2010 Witajcie
Mam takie pytanie i zabardzo nie wiem gdzie z nim uderzyc :)
A mianowicie z kazdym dniem w miediach pojawiaja sie inforamacje o bankructwie Grecji a z czasem może i innych krajów takich jak Hiszpania i Portugalia a wiec jakie konsekwencje dla innych członków UE niesie ze sobą bankructwo naprzyklad tylko jednego z krajów czy wówczas budżet UE sie zmiejszy czy moze zwiekszy. Pytam sie po prostu z czystej ciekawosci czy te czynniki maja jakis znaczny wpływ na gospodarke państwa członkowskich

#592 Share pawel369

pawel369

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 listopad 2011 - 11:55

Dopłaty 2010

Witajcie
Mam takie pytanie i zabardzo nie wiem gdzie z nim uderzyc :)
A mianowicie z kazdym dniem w miediach pojawiaja sie inforamacje o bankructwie Grecji a z czasem może i innych krajów takich jak Hiszpania i Portugalia a wiec jakie konsekwencje dla innych członków UE niesie ze sobą bankructwo naprzyklad tylko jednego z krajów czy wówczas budżet UE sie zmiejszy czy moze zwiekszy. Pytam sie po prostu z czystej ciekawosci czy te czynniki maja jakis znaczny wpływ na gospodarke państwa członkowskich

Mają wpływ bo UE to połączony organizm jak boli d*** to i zaraz głowa. A tak poważnie przez to wszystko na pewno będzie niszy budżet na następne lata 2013 i pewnie coś obetną

#593 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 listopad 2011 - 19:35

Dopłaty 2010 Przyszła komuś juz decyzja o dopłate?

#594 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 08 listopad 2011 - 21:23

Dopłaty 2010 Narazie nikomu taka decyzja nie przyjdzie, bo nie ma jeszcze rozporządzenia które określa po ile są dopłaty. Znamy tylko maksymalne stawki. Mówili o tym w agrobiznesie dziś lub wczoraj.

Dziś już wszystko wiadome,
link: http://www.arimr.gov...ich-za-201.html

Edytowany przez Marl, 10 listopad 2011 - 18:10.

#595 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 16 listopad 2011 - 19:58

Dopłaty 2010

Przyszła komuś juz decyzja o dopłate?

Dzisiaj dostałem,data na druku 15 listopada.

#596 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 16 listopad 2011 - 20:12

Dopłaty 2010 Od kilku lat obserwuję taką zbieżność , że koleś co ma 5ha, nie obrabia, nie ma żadnej maszyny , nie płaci podatku ani krusu, co roku dostaje pierwszego dnia dopłaty, decyzję oczywiście też już ma. Gdzie tu sprawiedliwośc? I jeszcze urzędasy ściemniają że wcale nie zaczynają od marorolnych by statystyk nastukać, a jak najmniej kasy wypłacić i przetrzymać ojro. ;[

#597 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 listopad 2011 - 14:57

Dopłaty 2010

Dzisiaj dostałem,data na druku 15 listopada.

Kolego dostałeś decyzję na "zwykłe "dopłaty ,czy masz ONW?

Swoją drogą dziwne że decyzja wystawiona 15 Listopada ,a do ciebie doszła 16 :blink: ,nie twierdzę że to jest nie możliwe ,ale prędkość jak w F1 .

#598 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 17 listopad 2011 - 16:15

Dopłaty 2010 prędkość prędkością, ja dostałem decyzję z rolnośrodowiskowych kilka dni temu a w zeszłym tygodniu były już na koncie (tylko że ich jest mało). Oby tak było z dopłatami bezpośrednimi.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#599 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 17:52

Dopłaty 2010 Kolego od początku działania dopłat decyzję mam na początku (w tym roku też jest) pieniądze zawsze na koncie przed końcem roku.

I zaznaczę nie jestem małorolnym jeżeli to dla kogoś istotne.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 17 listopad 2011 - 18:50

Dopłaty 2010 @czacha17 dostałem zwykłe dopłaty,nie mam ONW,a co do prędkości wysyłki to mogę wysłać ci skan koperty i daty na decyzji.(Jednak cuda istnieją).