Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty 2010

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
653 odpowiedzi na ten temat

#461 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 24 luty 2011 - 19:05

Dopłaty 2010 Decyzja 12.12 kasa dziś nareszcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty 2010 Dzisiaj, 09:52
  •  

#462 Share EmilPlayP

EmilPlayP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:00

Dopłaty 2010 Decyzka dziś, a kaski brak, nie wiecie może czy na rolno-środowiskowe to decyzja osobno przychodzi czy jak ? bo mi tylko podst. przyszla

#463 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 24 luty 2011 - 20:01

Dopłaty 2010 a u mnie decyzji jeszcze nie ma...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 24 luty 2011 - 20:28

Dopłaty 2010 Wielu rolników z KUJ-POM niebawem otrzyma decyzję,że ....decyzja o przyznaniu dopłat zostanie wydana w ....KWIETNIU.
Znaczy to tylko tyle że konta zapełnią się w czerwcu. ;[ ;[ ;[
kto sieje ten zbiera....

#465 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:00

Dopłaty 2010

Wielu rolników z KUJ-POM niebawem otrzyma decyzję,że ....decyzja o przyznaniu dopłat zostanie wydana w ....KWIETNIU.
Znaczy to tylko tyle że konta zapełnią się w czerwcu. ;[ ;[ ;[

Skąd To wiesz??

#466 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 25 luty 2011 - 08:56

Dopłaty 2010 U mnie decyzje na obszarowe i rolnośrodowiskowe były oddzielnie.

#467 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 25 luty 2011 - 10:59

Dopłaty 2010

:blink: a propos kontroli w ubr. w tym przysłali mi wniosek częściowo wypełniony z okrojoną powierzchnią niektórych działek ewidencyjnych i rolnych, pytałem się wiary i to samo każdemu coś urwali, najlepsze jest uzasadnienie tej bujdy w przykładach wypełniania wniosku .Przez dopłaty będziemy pracownikami we własnych gospodarstwach, a wielki brat eurokołchoz będzie mówił co mamy siać gdzie i ile, co niektórym to przypomina minione czasy i PGR-y, tylko,że ten brat eurokołchoźnik ma podłoże reżimu B)

U nas też wielu ludziom po 3 ary czasem 5 okroili.. ;[ Te ich amerykanckie mechizacje my sobie mierzymy rok w rok i jest tak samo a u nich mniej... ;[
Mój Wladimirec podbija świat

#468 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 25 luty 2011 - 11:17

Dopłaty 2010 na wypisie z rejestru gruntów mam 5,14ha , z ciekawości pożyczyłem gps, wychodzi w przybliżeniu tyle samo, jakim h*j-m, ojciec ma we wniosku PEG 2,20ha, ojciec nigdy nic z tym nie robił bo nie miał na to siły, ale teraz kiedy jest gospodarka na mnie jadę to wyjaśnić, bo to jest nie możliwością, jest obsiane o połowę więcej , a on mógł deklarować do dopłat tylko max 2,20

#469 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 25 luty 2011 - 14:00

Dopłaty 2010 Wczoraj przyszedł przelew :D dziś kupiony nawóz saletrzak po 1200 :blink: ;[
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#470 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 25 luty 2011 - 20:53

Dopłaty 2010 :blink: koledzy czaicie baze jakie oszczędności ma ta niby "agencyjka" w skali całego kraju, skoro nie możemy już brać danych z ewidencji gruntów. Skutki odczujemy za kilka lat ;[
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 25 luty 2011 - 21:05

Dopłaty 2010 Jak z wypłatami w kuj-pom?? okolice Bydgoszczy/ Koronowa

#472 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 25 luty 2011 - 21:37

Dopłaty 2010 Jestem z okolicy Bydgoszczy i przelew wpłynął już na początku grudnia, bardzo szybko od otrzymania decyzji.
Tydzień temu otrzymałam już wniosek na dopłaty na ten rok.

Co do tych powierzchni to mi też wyliczyli mniejsze powierzchnie działek. Gdy jeszcze gospodarstwo było na mamę to musieliśmy zwrócić część ONW na szczęście nie dużo.
Kiedy wniosek pisałam już na siebie to powierzchnie nieco zaniżyłam żeby już się nie przyczepili.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#473 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6369 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2011 - 09:26

Dopłaty 2010

:blink: koledzy czaicie baze jakie oszczędności ma ta niby "agencyjka" w skali całego kraju, skoro nie możemy już brać danych z ewidencji gruntów. Skutki odczujemy za kilka lat ;[

mi w zeszłym roku kazali poprawić wniosek.
Powiedziałem, że nie, nie poprawię i przyjedźcie sobie i udowodnijcie że działka ma mniej. Nie przyjechali. Tłumaczyli się ortofotomapami itp a ja spytałem czy ortofotomapa ma papier (legalizację,certyfiakcję) Urzędu Miar i Wag bo geodeta raczej używa certyfikowanego sprzętu. Gość zamknął się i koniec było rozmowy. Z GPSami też byłbym ostrożny. To że kasa jest unijna to fakt, to że mają prawo sprawdzać powierzchnię to prawda ale mają to robić na podstawie prawa które obowiązuje w Polsce więc jak chcą coś mierzyć to niech robią to dobrze a że w UE ma być zgodność powierzchni z systemem Lcoś tam to niech sobie będzie ale w zgodzie z naszym prawem.

Na dniach idę się żreć z nimi czemu obcieli mi jeden róg działki - chyba z 10 arów będzie. Pewnie skończy się kontrolą na miejscu bo ja nie odpuszczę.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#474 Share martini89

martini89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów
  • Zainteresowania:ronlnictwo,wędkarstwo,motoryzacja

Napisany 26 luty 2011 - 09:37

Dopłaty 2010 Ja mam GPS Garmina, moje pomiary i ich wręcz takie same, a jak wziąłem powirzchnie działek z ewidencji grutów to pomyślałem sobie : co oni nachlali się na rowie a, później pomierzyli jak pomierzli ,że małe działki o nieregularnych kształtah mają o wiele wieksza powierzchnie(oczywiście w czasch parcelacji) :P

#475 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 26 luty 2011 - 10:29

Dopłaty 2010 no ale co jak co tu nie chodzi o 10, czy 20 arów ale prawie 3ha, jak opisywałem parę postów wyżej , jak to możliwe, może ojciec kiedyś coś tam namącił, w poniedziałek jadę tą sprawę wyjaśnić, nawet działka obok która ma nie całe 2 ha, widać że jest o połowę mniejsza , co o tym myślicie ? jak się okaże że to jest pomyłka urzędnika z arimr, to mam prawo żądać zwrotu dopłat z tej uciętej o połowę działki

#476 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6369 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 26 luty 2011 - 13:58

Dopłaty 2010 mi obcięli część działki na nowej ortofotomapie - najlepsze że widać tam ślady po opryskiwaczu i ich obcięcie jest prawie na sladzie opryskiwacza ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#477 Share green

green

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 26 luty 2011 - 19:35

Dopłaty 2010 Witam Serdecznie
Jak widzę wielu z Was nie zgadza się powierzchnia Waszych działek z pomiarami wykonanymi przez Agencję. Różnice są często naprawdę spore, a wszystko to przekłada się na wysokość dopłat. Dobrze byłoby gdyby udało się to korzystnie wyjaśnić w biurze powiatowym, czego Wam wszystkim życzę. Niestety, jak wiadomo, przekonać Agencję, że popełniła błąd nie jest łatwo.
Na wypadek gdybyście mimo interwencji i prób wyjaśnienia i tak dostali potem "okrojone" decyzje na podstawie zaniżonych pomiarów, polecam wszystkim prowadzoną przeze mnie firmę PRAWNĄ - www.greenconsult.com.pl
Od roku prowadzimy sprawy niemal wyłącznie przeciw ARiMR i możemy się pochwalić dużą skutecznością. Za naprawdę nieduże stawki pomagamy skutecznie się odwołać albo profesjonalnie zaskarżyć niekorzystne decyzje do sądów administracyjnych. Jeśli nie zgadzacie się z krzywdzącą Was decyzją warto nie odpuszczać.
pozdrawiam wszystkich

Jacek Szaban
doradztwo prawne

Edytowany przez green, 26 luty 2011 - 19:36.

GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym

#478 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 26 luty 2011 - 20:38

Dopłaty 2010 :lol: słowa uznania i duże brawa dla kolegi #Nikita_Bennet ,gdyby tak rolnicy którzy czują że "agencyjka" robi ich w bambuko poszli w ślad kolegi to urzędnicy dwa razy by się zastanowili niż wysyłać te ortofotomapy na których jest wiele nieścisłości, ja także im nie popuszcze. Podziwiam tych rolników dla mnie wzór do naśladowania na przyszłość, którzy kontrolerom z eurokołchozu powiedzieli PASZOŁ VON kosztem dopłat. Ale jak mawiali nasi przodkowie: lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach. Dzięki dopłatom wielu rolników zatraciło godność osobistą, matkę rodzoną by sprzedali za unijne srebrniki, ale jak to w życiu nie ma nic za darmo, za wszystko przyjdzie czas zapłacić :mellow:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#479 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 luty 2011 - 20:47

Dopłaty 2010 A to nie Che Guevara powiedział ?:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share wieszczyczyn

wieszczyczyn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, majsterkowanie, motoryzacja

Napisany 27 luty 2011 - 10:49

Dopłaty 2010 Nikita Bennet
no właśnie dlatego się pytam bo dopłaty mimo że są do ha to się nie należą po śmierci wnioskodawcy (mimo że jest spadkobierca i ziemia nadal jest w kulturze rolnej) a wszystkie rachunki czy podatek rolny też był wyłącznie na ojca i nikt nie powiedział "nie płaćcie bo nie musicie jak beneficjent nie żyje" tylko przysyłali ponaglenia.
W jakim chorym kraju my żyjemy, nie rozumiem takich rzeczy
Tak samo jak z tym Smoleńskiem - rodziny ofiar(które i tak już wcześniej były ustawione na całe życie) dostają z biegu 40 tys. zł i teraz skarżą się o jeszcze 200 tys. a rolnicy którzy tracą w powodzi
dobytek ciężkiej pracy wielu pokoleń nie mogą się doprosić jałomóżny 6 tys. zł albo ci pracownicy sezonowi którzy zginęli w wypadku tym busem to im się nic nie należy? tam byli niejednokrotnie jedyni żywiciele rodziny którzy jechali rwać jabłka a nie k**wa do disneylandu

Normalnie beczeć sie chce. ciągle kłody pod nogi :(

Edytowany przez wieszczyczyn, 27 luty 2011 - 10:52.