strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

adamj24    8

Jak już informujecie o otrzymaniu dopłat to dopiszcie jaki powiat i jaka jest wielkość gospodarstwa da to pogląd komu i gdzie płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

woj lubuskie, gmina Żagań , pow. 21 ha, nawet decyzji ONW, oczywiście sąsiedzi jeden 6 ha, drugi 3,5ha już zapomnieli na co wydali, czy ktoś oprócz mnie też nie dostał nawet decyzji ONW??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinO10    69

Witam

Dziś dostałem zawiadomienie z oddziału regionalnego: : "o wszczęciu postępowania z urzędu w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji nr....... wydanej przez kierownika biura powiatowego". Sprawa tyczy się decyzji na 2009 r. ONW i obszarowych.

W tym roku dostałem już ONW, ale pomniejszyli mi obszar kwalifikowany do dotacji pod pretekstem kontroli peg.

 

Czy mam się spodziewać sankcji za 2009???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alegra    14

witam, woj war-maz. powierzchnia gospodarstwa ponad 70ha, o wszelakich doplatach ciszzzzzzzzzzza,ani decyzji ,ani pieniedzy , normalnie za***iscie sasiedzi majacy po 5,10 ha smieja sie ze mnie bo kase juz dawno maja, powydawali na jakies duperele bo o inwestowaniu nawet nie mysla ziemie wydzierzawili i rechotaja sie z tych co na niech zapierda****a,uwazam ,ze jest to niesprawiedliwe ,ze jedni otrzymuja kase 18 pazdziernika (onw) a inni moga ja dostac w czerwcu) ,i na coz mi w czerwcu skoro mi sa potrzebne terraz, poozrawiam pracujacych :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Dziś dostaliśmy pismo o dopłatach rolno środowiskowych (rol.Zrównoważone).Cukier dostaliśmy 23.listopada razem z obszarówką .Jeszcze nigdy tak wcześnie nie dostaliśmy pisma może poskutkowało to że zgłosiliśmy do ARiMR że na niektórych polach były podtopione. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a decyzje na rolnosrodowiskowe przysyłają razem z obszarówka? Na ONW już mam decyzje a na poplony skladałem pierwszy raz i jeszcze od wiosny nic nie dostalem, zadnej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

To ojciec jak wspominałem dostał naliczenie rolnośrodowiskowej w 2 poł. listopada, a kasa na koncie była 1 grudnia. Odnośnie innych naliczeń cisza, i prędko się ich nie spodziewam, szczególnie u mnie :lol:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam , mam takie pytanie :

jak to jest mam zalozmy 20ha na jpo a tylko 15 upo

czemu tak to jest liczone w przyznawaniu dopłat ?

uprawy to : buraki, łąki, zboża, kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj decyzja o obszarówce, ONW z miesiąc temu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

w ubiegłum tygodniu dostalem kopie raportu w zakresie kwalifikalności powierzchni, i pisze tam że ARiMR jeszcze nie zatwierdziła tego raportu, więc chyba sobie poczekam na decyzje, w zeszłym roku dostałem decyzje na ONW już w pazdzierniku a na obszarówkę w grudniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Ja juz przepiłem całe dopłaty...

 

ja dopiero zaczynam...moze do sylwestra mi styknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

a ja tez juz zaczolem wydawac kupilem tura telewizor LED 42"

i we czwartek jade po przyczepe 9 i ciagnik zetora 8145 za okazyjna kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a ja dalej nie mam kasy z ONW choć decyzję dostałem 11 listopada ;[ chyba zapomnieli o mnie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Dziś wpłyneło ONW, które płacą podobno od października, Jak dla mnie to i tak jest to rekord w historii dopłat, nigdy nie miałem wcześniej jak koniec lutego. Obszarówka i rolnośrodowiskowe cisza. Gospodarstwo o powierzchni 1xx ha. powiat Żagań, lubuskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj