strzymek

Dopłaty 2010

Polecane posty

suzuki21l    5

Myślę że warto tu poruszyć temat dopłat do paliwa rolniczego oraz dopłat do materiału siewnego. Kiedy zaczynają się terminy składania poszczególnych wniosków i skąd pobrać formularze, ile wynoszą dopłaty do paliwa?

wnioski do paliwa składało się do końca marca, teraz czekać na kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

Aha, czyli faktury z końca 2010 roku będe mógl złożyc jeszcze we wrześniu 2011?

NIE! faktury na wrzesień zbierane od marca możesz złożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

NIE! faktury na wrzesień zbierane od marca możesz złożyć

 

Jednak sie myliłeś. Można złożyć za cały rok, nie trzeba koniecznie co pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Ja też z okolic giżycka jestem, najpierw dostałem pismo że decyzja będzie wydana do 30 marca a 31 marca przyszło że decyzja zostanie wydana do 29 kwietnia ;/
i jak wiesz już coś?

 

 

Myślę że warto tu poruszyć temat dopłat do paliwa rolniczego oraz dopłat do materiału siewnego. Kiedy zaczynają się terminy składania poszczególnych wniosków i skąd pobrać formularze, ile wynoszą dopłaty do paliwa?
Lepiej nie. Temat dotyczy dopłat arimr z 2010roku - jeden temat jedno zagadnienie. O paliwach gdzieś widziałem wątek o materiale siewnym też i o AN-Leszno także.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

A my wciąż czekamy na decyzję.....jest nas ok. 3tys rolników ;[


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

u mnie tylko decyzja rolno środowiskowa a podstawowej nie ma i ONW też nie. może w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

rolnicy w moim rejonie dostają pismo że decyzja zostanie wysłana do 18 czerwca... wcześniej było do 31 kwietnia to sobie lecą w kulki... ale my jeszcze nic nie dostaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

rolnicy w moim rejonie dostają pismo że decyzja zostanie wysłana do 18 czerwca... wcześniej było do 31 kwietnia to sobie lecą w kulki... ale my jeszcze nic nie dostaliśmy

U mnie to samo, z tą różnicą że otrzymałem też pismo z OR ARiMR odnośnie odwołania od raportu z czynności kontrolnych w zakresie kwalifikowalności powierzchni. Wygląda to tak; agencja wystawia kartę informacyjną do wniosku na dopłaty obszarowe z oznaczoną wartością PEG, potem wylosują rolnika do kontroli, firma zewnętrzna mierzy działki metoda FOTO i powstają takie rozbieżności......Przykład jedna z mich działek o pow. z EGiB ma na bank 1.04 ha, PEG wyznaczony przez agencję to 0.93 po kontroli metodą FOTO działka ma......1.07 ha. W karcie na ten rok PEG ustalono na 1.04 ha.

GDZIE JEST PRAWDA ? :unsure: ;[


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Co tu taka cisza? Wszyscy juz dostali dopłaty? Bo u mnie kontrola 2 przyjechała i umilaja mi te upały jeszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

No i proszę ARiMR " już " zasiliła moje konto dopłatami za 2010 rok........ ;[


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U nas jak nie było dopłat tak nie ma:/ decyzja jest kasy na koncie jak nie było tak nie ma... Ojciec nawozy kupował znacznie drożej ... masakra w tym roku... a obiecywali że do końca grudnia prawie wszyscy dostaną... super poprostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

jak wygląda składanie dopłat na rok 2012, bo na ten chyba za późno? Ile można miec minimalnie ha?

i na czym te kontrole ARiMR polegają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może to nie jest odpowiedni temat ale innego nie udało mi się znaleźć a nowego nie opłaca się produkować :D

A więc pewna osoba dzierżawi ziemię i bierze dopłaty jednak rezygnuje z niej i ja biorę ją w dzierżawę tak na tzw. gębę. I właśnie co ja muszę zrobić aby móc brać dopłaty ? Musi być to udokumentowane że tą ziemię dzierżawię ? Czy poprostu piszę i biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Dzis dostałem bardzo dziwne pismo z ARiMR w sprawie dopłaty cukrowej. Musze im odesłac oswiadczenia mojego rodzeństwa że oni są "współposiadaczami mojego gospodarstwa i wyrazaja zgode żebym starał sie o dopłate cukrową" ale rodzice w 2008 roku przepisali tylko na mnie gospodarstwo w zamian za rente stukturalna i do tej pory było wszytko dobrze. Przecież na mocy przepisów moje rodzęństwo nie ma nic do mojej ziemi. Czy ktos miał juz z tym do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Do mnie też decyzja onw dziś dotarła ,jeszcze nigdy tak szybko nie przysyłali chyba chcą zapunktować przed wyborami B)

Edytowano przez oledo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj