slawcioken

CLAAS AVERO 240

Polecane posty

maxiben    23

witam musze sie dolaczyc do dyskusi na temat avero i to z praktycznej strony gdyz jestem jego uzytkownikiem w tym roku zrobilem 96 h i wykosilem ok 150ha w tym ponad 40 rzepaku a jakie pogody byly wszyscy pamietaja lezacy rzepak ha/h 20 l zero awari postoju z np. zabicia mlocarni gdzie inne kombajny staly co rusz a jak jechaly to bardzo wolno ten APS to jest zajefajna sprawa a komfort 7 niebo wykonanie a farba jak szklo bylem w

w fabryce w Harsevinkel kazdy element odtuszczony i malowany i dopiero dalej skladany a w nh rdza wszedzie wychodzi nie ma porownania za 15 lat ten claas bedzie mial jeszcze spora wrtosc a co do siatki chlodnicy fakt obkleja sie ale nie na tyle abym musial ja specjalne czyscic woda podejdzie ale zawsze w normnie to potrosze z praktycznej strony z reszta zgzdzam sie z endzit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@endzit gadasz jakbys był sprzedawcą/dealerem Korbanka.. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to lepiej zaglab sie bardziej, bo w omlocie rzepaku aps nie ma najmniejszego znaczenia, gdyz 90% rzepaku jest oddzielone od luszczyn juz w przenosniku pochylym przed mlocarnia.

wydajnosc kombajnu przy zbiorze rzepaku ograniczaja ze strony ziarna - powierzchnia sit, a ze strony slomy - ogolnie szerokosc kombajnu, oba te parametry sa wieksze w przypadku tucano niz avero, wiec nie ma takiej mozliwosci by ten kombajn nawet zblizyl sie do wydajnosci tucana, a co dopiero go przebil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a co za roznica? i nie mniejsza o to, tylko piszesz takie bzdury, ze mi monitor ostrosci nie chce zlapac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odnośnie spalania, to przeliczajcie w l/ha. U nas jak wskazywało obciążenie silnika rzędu 80% to kombajn ciągnął około 18l/ha, normalnie przy 60% pali jakieś 14 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

w odniesieniu do wypowiedzi brzozak to APS ma bardzo duze znaczenie w przepustowosci masy rzepaku szczegolnie lezacego tego roku mimo ze oczywistetym jest ze rzepak sie omloci przed mlocarnia i zapewniam ze spkojnie w takich warunkach w lzacym rzepaku rowna sie z tukano a nawet idze szybciej a w zbozu tez duzej roznicy nie zauwazylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to wytlumacz mi to, bo ja ci podalem parametry jakie odnosza sie do przepustowosci kombajnu w zbiorze rzepaku, a ty niczym nie podpierasz swoich "obserwacji".

 

wytlumacz mi tez prosze co ma APS do lezacego rzepaku, bo tego to juz w ogole nie rozumiem :( ? nie wiem podnosisz rzepak z ziemi tym swoim APSem czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nigdy nie kosiles z aps to nie rozumiesz jeszcze raz pisze ze on zwieksza przepustowosc masy a rzepak ma jej sporo zwlaszcza w tym roku gzie tydzien przed zdiorem w 80 % sie polozyl w tych warunkach tukano 320 i mediony mialy ciezko i kosily bardzo powoli bo zabijaly mlocarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zawsze predkosc zbioru rzepaku ograniczaly mi straty na sitach, ewentualnie sieczkarnia jak nie dawala rady przerobic zielonych patykow.

 

w rzepaku tylko 2 razy zapchalem beben i to jak chwasty byly (konkretnie rumianek), gdy jest czysty rzepak nigdy gardlo nie bylo ograniczeniem. jak jest sucho to jezdze 5 km/h z hederem 4,5 w rzepaku, a powinien 4, ale przymykam oko na straty.

 

bardzo sie mylisz jesli sadzisz, ze nigdy nie kosilem kombajnem z 2 bebnami, a i nawet z APS zdazylo mi sie :(

 

EDIT

 

teraz wpadlem na pomysl, ze moze ty klepiska nie przestawiasz i wtedy by sie zgadzalo, bo ja jak opuszczam je na sam dol to moge cielaka pomiedzy klepisko, a beben mlocacy zmiescic dlatego nie mam zadnego problemu z przeplywem masy, ba moglbym tam jeszcze polowe wiecej zmiescic zanim by odmowil posluszenstwa beben, tylko caly naddatek ziarna zostawilbym na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dobre z tym klepiskiem ale tez mam na samym dole i tez jezdze 4-5 na h i tez godze sie na male straty a avero swoja szerokoscia i sieczkarnia daje rade wszystko przerobic bo ma tez wkoncu 00km

 

oczywiscie zapomialem 2 wstawic przd zerami ma 200 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

Czy ktos moze podpisal; juz umowę z dealerem na tucano 320?

jaka faktycznie trzeba zapłacic cene za taki sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

co ma wspólnego cena na tucano z kombajnem avero?

przecież jest temat o cenach kombajnów w dziale o cenach maszyn!


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

Panowie jestem po poważnej rozmowie z handlowcem. Za standard ( 4,3, plus szersze ogumienie 620/75-R26 i 14,5/75-20 i klimatyzacją z autom. utrzymywaniem temp. krzyknął mi poniżej 420 brutto. hmmm najgprsze jest to że za te same pieniądze ( nawet nieco mniejsze) mogę kupić NH TC5070 które jest znacznie wydajniejsze od Avero. Co radzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Nawet nie ma się co zastanawiać tylko brać NH, ma 5 klawiszy a avero 4 ,sita około 30% większe dodatkowy beben RS, większy zbiornik itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Ale moc jest prawie taka sama (9 koni różnicy), pojemność zbiornika także (400l różnicy). Ja jestem za AVERO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale silnik ani pojemnosc zbiornika nie swiadcza bezposrednio o wydajnosci, a sita, mlocarnia i klawisze tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

Panowie jestem po poważnej rozmowie z handlowcem. Za standard ( 4,3, plus szersze ogumienie 620/75-R26 i 14,5/75-20 i klimatyzacją z autom. utrzymywaniem temp. krzyknął mi poniżej 420 brutto. hmmm najgprsze jest to że za te same pieniądze ( nawet nieco mniejsze) mogę kupić NH TC5070 które jest znacznie wydajniejsze od Avero. Co radzicie.

 

 

to wychodzi na to ze netto avero kosztuje 344tys z climatronikiem i szerokimi oponami

 

Ciekawy jestem jak wychodzi tucano 320?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

a mi się aż wierzyć nie chce, u mnie bardzo podobny kombajn wyszedł ponad 400tys netto,

chyba ze dilerzy maja wolną rękę i każdy kroi ceny po swojemu. szkoda tylko ze tak na prawde nie wiadomo za ile można go kupić.

Pan z innej firmy powiedział ja daje niska cene i prosze nawet zbytnio nie pytac o rabaty, moge zejsc 2% i koniec. cena jest atrakcyjna i człowiek bardziej mysli o takim kombajnie.

Co z tego ze inny się podoba bardziej skoro ma cenę z księżyca a jak się okazuje czytając forum ta cena ma się ni jak do wypowiedzi innych


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

avero 350tys a tucano 320 420tys z hederem 4,2 jak ktos chce cos wiecej wiedziec to prosze na priv


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koomar
      witam czy ktoś z forumowiczow dokładał koło wolnobiezne do sieczkarni? przy fabrycznym jednym kole odlaczenie siekacza jest bardziej kłopotliwe niż jak to było w dominatorach np 88 gdzie pasek wystarczyło przełożyć na wolnobiezke i po temacie
    • Przez wacek
      Witam, doszły mnie słuchy o wprowadzeniu przez claasa "nowego" kombajnu "AVERO 160". W praktyce, ma to być dominator z designem avero. Gdyby ktoś wiedział coś więcej proszę pisać.
    • Przez dj.vadium
      Witam..
       
      Słyszałem coś o nowym modelu claasa ma to być dominator 150N... czy słyszeliście coś o tym..
       
      ma być to zlepek znaych rozwiązań..
       
      Nowa kabina Vista.. zbionik na 4tony, heder 4,5m , bębny od mediona.. a wyglądem zbliżony do Tukano...
       
      Podobno na Polskę mają być puszczone 3 - 4 sztuki..
       
      słyszeliście lub czytaliście o czymś takim..?????
    • Przez mario504
      ile kosztuje claas awero ? prosze pisac dane techniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj