slawcioken

CLAAS AVERO 240

Polecane posty

endzit    26

Witam

 

Ja właśnie kupuję... więc jestem zagłębiony w temat, udzielę wszelkich inf.

Zachęcam do podjęcia rozmów jeśli ktoś planuje zakup, gdyż Claas PL rzeczywiście wprowadził rabaty, a ten moment jest najlepszy na zaklepanie ceny. Promocja dotyczy najbliższych miesięcy zimowych lecz kwota rabatu maleje z dnia na dzień. O szczegółach nie mogę mówić, ale przyznam szczerze że miałem zamiar kupić kombajn po nowym roku ( pieniądze ) a propozycja jaką otrzymałem sprawiła, że przyspieszyłem. Nikt nigdy ( choć dużo maszyn w swoim życiu kupiłem ) nawet w połowie nie dał mi takiego rabatu..

A przy okazji takich promocji można za sensowne kwoty doposażyć maszynę w różne bajery np. AC, pneumatyczny fotel, lepsze ogumienie itp.

A maszyna w standardzie oferuje już full wypas. A więc czekanie na nową bestię i myślę, że na gwiazdkę coś pod moją choinką na podwórku się pojawi..

 

Hej :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Pisałem, że nie mogę podać ceny wyjściowej gdyż jest to kwestia negocjacji każdego klienta z handlowcem. Powiem tylko, że zamawiając kombajn już w końcu września dostałem dwucyfrowy rabat od wartości netto... Tylko tyle mogę dziabnąć, więc uważam że to i tak dużo skoro pierwotne liczenie w wyposażeniu z Contour, szerokimi oponami i in. wyszło ponad 460 tyś brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

cieszę się że znalazłem kogoś godnego rozmowy-- ale do rzeczy. ja zastanawiam się nad 3 opcjami Claas Avero 240, New Holland TC5070 i Fendt 5220E z czego Avero najbardziej mi pasuje. Poczatkowo jeszcze w grę wchodził TUCANO 320 ale jak się okazuje jest to przyrost formy nad treścią- mam 80 ha i wchodzę w różnicowanie. Będę klepal usługi ( bo tak trzeba) ale oprócz tego prowadzę inny biznes więc muszę jakoś pogodzić jedno z drugim.

Powiedz mi kolego czemu Avero a nie np Fendt czy JD albo NH.

Napisz z którego regionu jesteś. ja chce kupić od dealera Clasa w Krasnymstawie. a Ty? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Kolego "endzit" taki rabat to dostaje każdy i wszędzie bo 10tys i 99tys to są dwucyfrowe rabaty także żadna furora a co do wyboru kombajnu spośród tych 3 co podałeś "slawcioken" Avero ma najmniejszą wydajność, tyle że nie wiem ile kosztuje, bo ja bym nie dał za niego więcej jak 350000 brutto ze wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

Maz racje kolego Avero ma spośród nich najmniejszą wydajność. ale lepiej wykosić wolniej a dokładniej niż szybko po pegierowsku.Myślę że lepiej kupić Avero niż Dominatora. Siedziałem w kabinie Tucano ( taka sama jest w Avero) Po prostu czysta poezja. Dla jednego liczy się najtańszy kombajn - żeby tylko kosił - dla innnych liczy się jakość. Patrząc w przód -- to wątpię żeby NH wytrzymał u mnie 15 sezonów, z kolei Claas się ceni ale tu się płaci już za markę-renomę wypracowaną wcześniej przez dziesiątki lat. nie wiem jak podejść do tematu Fendta- Korbanki wydeptali do mnie ścieżkę- Był u mnie masey w tym roku na pokazach-- musze przyznać że chodził jak przecinak-Z tego co wiem to Fendt - Masey, Lawerda i chalender pochodzą z jednej lini produkcyjnej i należą do koncernu AGCO - różnią się tylko kolorem i ceną. Zrobił nam się mały dylemacik. I co dalej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@slawcioken

zauwaz tylko ze kabina tucana rozni sie od avero brakiem cebis'u wiec nie mozna powiedziec ze jest taka sama...

uwazam ze nie warto placic tyle za malego claasa, tym bardziej ze rolnictwo to Twoj dodatkowy biznes. Wolalbym wiekszego nh aby wykosic szybciej i zapomniec o zniwach, ewentualnie pojsc na uslugi i tam troche zarobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Po kolei

Dwucyfrowy upust zresztą wydaje mi się że, tak pisałem, dotyczył nie kwoty, a upustu w %, więc kwotowo nie jest to 10 tyś. skoro kombajn kosztuje grubo ponad 400 tyś.. Podoba mi się polityka sprzedaży Claas'a . Chcąc zapewnić równomierność produkcji starają się ożywić zbyt w miesiącach martwych poprzez zniżki jesienno-zimowe i powrót do normalnych cen wiosną i latem, gdy normalnie fabryka nie nadąża z zamówieniami.

Dlaczego Claas? Każdy z nas kto zamierza kupić jakąś maszynę robi kalkulację, uwzględnia parametry techniczne, wysłuchuje opini

, negocjuje ceny i dokonuje wyboru. Dla mnie Claas w temacie kombajny jest liderem, zwłaszcza wyniki światowej sprzedaży o tym świadczą. Kombajn tak, ciągnik nie! Niedawno podejmowałem temat ciągnik 120- 130 kM do gospodarstwa i wtedy Valtra lub John deere staneli w szranki. Akurat niemiecka maszyna ze względu na krótki staż wytwórcy nie wchodziła w grę. Ktoś powie Avero jest nowy, tak ale dla mnie w dziedzinie kombajnów niemcy są niedoścignieni jak narazie...

 

New Holland odpadł ze względów oczywistych- produkowany w PL, pomimo korzystnej ceny poziom jakościowy i techniczny niezadowalający. Kombajny od Korbanka nie są sprawdzone w warunkach twardej eksploatacji tak by ten nowy produkt był wiarygodny, a w moim chociażby przypadku kupuję to na conajmniej 25- 30 lat, więc na eksperymenty trochę nie mam tu miejsca. John Deere miał słabą opinię u moich znajomych użytkowników, nawet jeden kolega chciał mi sprzedać 1450 4-ro latka za dobre pieniądze bo zmieniał na inny.( o rdzy na elementach nie wspominał )

 

Avero jest drogi i jest małowydajny - biję głową w ziemię i się przyznaję! Ale zależy dla kogo- dla jednego będzie to maszyna zbyt wydajna ( Dominator 150) dla drugiego za mała- wtedy ma serię Tucano. W wyścigu zbrojeń jaki się odbywa na wsi polskiej idzie walka o to kto pierwszy, kto najlepszy. Ale w tym wszystkim należy zachować umiar i tzw. złoty środek.. Zresztą czy kombajn ma pracować i dawać wytchnienie, czy prestiż. Niech każdy zada sobie to pytanie?

Ten najmniejszy Claas'ior ujął mnie zwartą budową i tym wszystkim co posiada w standardzie. Może za duże pieniądze, ale prawdę mówiąc standard oferowany do sprzedaży ma już wszystko co do pracy jest potrzebne na odpowiednim poziomie. Za dodatkowe pieniądze można sobie wziąć szersze ogumienie, pneumatyczny fotel jak z ciężarówki jeżeli ktoś spędza na kombajnie 20h/dobę, Auto Contour- automatykę hederu, ale to są już szczegóły. Liczy się pierwsze wrażenie. Ja gdy pierwszy raz wsiadłem do pracującego w polu Avero ( mając wcześniej tylko doświadczenie z Bizona - chwała mu) poczułem się fajnie. Miękka podłoga, duża przestronna klimatyzowana kabina, widok całego hederu jak na dłoni, bez poprzeczek i słupków po bokach utrudniających widoczność, cicha praca i przyjemne miejsce pracy, bez Cebisu OK, bo w takiej maszynie jest on niepotrzebny.

Ma jeden mankament i tutaj ukłon w stronę Claas'a siatki boczne okalające chłodnicę bez możliwości czyszczenia, jest to niewątpliwie kamyczek do ich ogródka..

Edytowano przez endzit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Mały mankament że chłodnica się zasyfi?

Ja kosząc swoim NH nie musiałem mysleć o chłodnicy i oblepionej siatce

Dominator 150 ma mniejszą wydajność od NH tc5050 czy tc5040 ,a AVERO różni się tylko technicznie APS-em także nie warto przepłacać bo wydajnością w tych kombajnach są straty na sitach a nie dodatkowy bęben siekający słomę

Edytowano przez GREMLIN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dodatkowy beben mlocacy jest po to zeby ci zapewni wysoki poziom jakosci omlotu w wilgotnych warunkach. poza tym przy omlocie pszenicy zawsze bedziesz mial wieksze straty na wytrzasaczach niz na sitach, wiec apc spokojnie da 20% wiecej wydajnosci w zbiorze pszenicy, i zostawi ziarno w lepszej jakosci.

 

dominator i tc 5050 czy 5040 to bardzo porownywalne kombajny, wiec i wydajnosc beda mialy zblizona.

tu masz dane:

http://konedata.net/nh_tc5050.htm

http://konedata.net/claas_do130.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

W wilgotnych warunkach sie nie młóci bo co póżniej z tym mokrym ziarnem zrobić, nie każdy ma suszarnię

Zboże musi wyschnąć na pniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie, jak ma 19 to wszystkie kurza.

ale oprocz wilgotnych dodatkowy beben, tudziez przyspieszacz i tak zwieksza wydajnosc :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

Kolego endzit-- m.in. na takie wypowiedzi czekałem.Serdecznie dziekuję. Muszę przyznać że trochę naświetliłeś mi tu temat. aha i jaki w końcu kupiłeś ciągnik-- ja mam JD 6630. i ostatnio się zakopałem po uszy 2 dni pod rząd- oranie torfu wyszło mi bokiem. haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

to powiedzcie mi ile taki avero ma wydajności?

dziś przedstawiciel claasa podtrzymywał to co powiedział na Agro Show - 12ton pszenicy na godzinę. Mi to nie pasuje ni cholery. Skoro kombajn ma sita 3m2 i tylko 4 wytrzasacze to skad ta wydajnosc?

Podobne kombajny mają w okolicy 7-8ton na godzinę. Zakładam 8 czyli max, dodaje do tego 20% wynikające z APS co daje około 1.6 tony, razem 9.6 - to nawet nie jest 10 a gdzie tu mówić o 12?

12 do 8 to jest 50% większa wydajność.

Jestem głupi gdzie leży prawda. cz to tylko bełkot marketingowy sprzedawcy czy ma to jakieś odzwierciedlenie w pracy. Dodam przy okazji ze taki avero z hederem 4.3 jest droższy niż jd 1470 5klawiszy i sita 4.6m2 o około 50tyś PLN netto. przy cenach wyjściowych jakie dostałem w ofertach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

Hmm -- mi też się wierzyć nie chce że 12 ton w ciągu jednej godziny wykosi. Tym bardziej żę Tucano 320 swoją wydajność zawiera się pomiędzy 2 a 2,5 ha / h -- ( ha=6t=cons.) U nas gościu miał brać Avero ale wkońcu zmienił zdanie i wziął Tucano-- Mówi że Avero w stosunku do wydajności więcej pali niż Tucano. podobno te silniki caterpilara nie palą zbyt mało - ( podobnie jak NH5070 - zbiornik na dzień nie wystarczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

w kontekscie ceny czy wydajności maszyny?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

Moja oferta na claasy cena : Tucano 492 tyś brutto (w standardzie)( heder 4.9)

cena czerwcowa) Avero 447 tyś brutto ( w standardzie) heder 4,3)

 

Jutro bedzie u mnie handlowiec zobaczymy czy to prawda z tymi promocjai i rabatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w kontekscie ceny czy wydajności maszyny?

wydajnosci, ceny to chyba zawsze bedzie kosmos, chociaz wydaje mi sie ze w wiekszych kombajnach nie ma juz takiej przepasci cenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Moja oferta na claasy cena : Tucano 492 tyś brutto (w standardzie)( heder 4.9)

cena czerwcowa) Avero 447 tyś brutto ( w standardzie) heder 4,3)

 

Jutro bedzie u mnie handlowiec zobaczymy czy to prawda z tymi promocjai i rabatem.

447 brutto w jakim wyposażeniu? stół do rzepaku? sieczkarnia, wózek? opony?

ja dziś dostałem ale na 400 netto. heder 4.3m, stół polski mechanik, wózek i sieczkarnia, opony 620


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

prawda jest taka, że Avero w normalnych warunkach zrobi do 10 ton na godzinę np. w pszenicy i jest to fakt niezaprzeczalny bo sam byłem tego świadkiem,a na polu w tak mokrym roku, gdzie samosiewy szybko się ujawniły, było naprawdę dobrze. W odróznieniu od kombajnów tradycyjnych, w rzepaku jego przewaga rośnie ( APS) i potrafi pokonać w wydajności np. mediona 310 ( standardowa młocarnia- 12t/ha. A faktem jest że jak już wielokrotnie to powtarzałem, każdy kupuje pod siebie. Tak samo jak mówi stara maksyma Jednemu podoba się córka, a drugiemu matka...

Dla mnie jest to maszyna wystarczająca, może jak dokupię za dzięsiąt lat ze 150 hektarów, to zmienię na Tucano. Tymczasem jest to dla mnie nowy świat gdy wsiądę na pokład Avero z polskiego Bizona. A to czy pali 17 czy 20 czy 25 litrów nie ma dla mnie znaczenia, choć silniki CaterpilaR uchodzą za naprwdę klasowe np. w USA. Myślę nawet że są lepsze od tych montowanych ze stajni Mercedesa- gdyż tam wyżyłowanie mocy jest kolosalne, a przez to żywotnośc krótsza. Liczy się komfort pracy, funkcjonalność, wygoda i szybsze tempo zbioru które jak pokazuje ten rok jest ważnym elementem tej układanki. Kto dysponuje siłą uderzenia ten wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

 

podobno te silniki caterpilara nie palą zbyt mało - ( podobnie jak NH5070 - zbiornik na dzień nie wystarczy).

Ja nie wiem co ty pleciesz?

400l nie wystarczy ,to chyba u ciebie tną po 20 godz na dobę,a silniki IVECO są jedne z oszczędniejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koomar
      witam czy ktoś z forumowiczow dokładał koło wolnobiezne do sieczkarni? przy fabrycznym jednym kole odlaczenie siekacza jest bardziej kłopotliwe niż jak to było w dominatorach np 88 gdzie pasek wystarczyło przełożyć na wolnobiezke i po temacie
    • Przez wacek
      Witam, doszły mnie słuchy o wprowadzeniu przez claasa "nowego" kombajnu "AVERO 160". W praktyce, ma to być dominator z designem avero. Gdyby ktoś wiedział coś więcej proszę pisać.
    • Przez dj.vadium
      Witam..
       
      Słyszałem coś o nowym modelu claasa ma to być dominator 150N... czy słyszeliście coś o tym..
       
      ma być to zlepek znaych rozwiązań..
       
      Nowa kabina Vista.. zbionik na 4tony, heder 4,5m , bębny od mediona.. a wyglądem zbliżony do Tukano...
       
      Podobno na Polskę mają być puszczone 3 - 4 sztuki..
       
      słyszeliście lub czytaliście o czymś takim..?????
    • Przez mario504
      ile kosztuje claas awero ? prosze pisac dane techniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj