Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 8145 przeróbka skrzyni

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mlodynrg

mlodynrg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 17:17

zetor 8145 przeróbka skrzyni Witam...
Mam pytanie dotyczące przeróbki skrzyni w zetorze 8145 ze zwykłej na szybką...
Gdzieś przeczytałem temat dotyczący takiej przeróbki. Podobno wystarczy przełożenie 2 trybów w skrzyni. Ale nie jestem tego pewien na 100%... Więc jak ktoś przeprowadzał kiedyś taką modernizacje to proszę o dokładniejszy opis tej przeróbki. Proszę o szybką odpowiedź ponieważ zetor bd rozbierany w przyszłym tygodniu i można by było wykonać takie modernizacje... ;p I jakie są plusy i minusy takiej przeróbki. np. Co się może zepsuć przez to itp.
z góry dzięki za odpowiedzi.

pozdrawiam mlodynrg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 8145 przeróbka skrzyni Dzisiaj, 13:03
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 29 wrzesień 2010 - 18:01

zetor 8145 przeróbka skrzyni Tak mnie zastanawia jak po przeróbce odczytywać prędkość z obrotomierza?

Zmiany trybów były opisywane w którymś z wątków tylko nie pamiętam czy w dziale ursus czy zetor a przecież to bliźniacze konstrukcje.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 03 październik 2010 - 06:55

zetor 8145 przeróbka skrzyni Ja właśnie przerobiłem w 1224.Koszt z 500 zł + koszt roboty,a jedzie 40 km.Przód podskakuję przy 40.Trzeba całą skrzynię rozbierać.Biegi są zamienione z 3 na 4.Wymienia się 3 lub 4 koła w zależności co jest założone w skrzyni.

#4 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 19 grudzień 2010 - 16:23

zetor 8145 przeróbka skrzyni Co do poprzedniego posta to ciągnik faktycznie leci 40km/h, ale w kompletnym zestawie do tej skrzyni jest również wałek sprzęgłowy, zwiększający minimalnie prędkość na każdym biegu. Wiem, bo robiliśmy już dwie takie skrzynie. Co ciekawe, nam w 10145 nie podskakuje przód przy 40km/h. Ważną rzeczą po założeniu tej skrzyni jest częstsza wymiana olejów, bo prędkość robi swoje. Dobrze jest, gdy w ciągniku działa wzmacniacz, bo przy 4-ro garowym silniku z dostosowanym do mocy ciężarem, przy końcu górki lubi braknąć trochę mocy.

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 20:10

zetor 8145 przeróbka skrzyni 10145 Ma mniejsze opony.Ja w 1224 miałem opony 14,9 i dociążenie z 16.To mogła być przyczyna że podskakiwał.

Prędkość mierzyliśmy skuterem to pokazał 45km/h,A zmierzyliśmy Fendt 611 to pokazał 40km/h.

Można podnieść szybkość do 60 km.Trzeba jeszcze pewne wałki zmieniać.

O wałku to nie wiedziałem ale jestem ciekaw czym on się różni.Bo według mnie to wałek sprzęgłowy nie ma żadnego wpływu na szybkość.On tylko przekazuję obroty z sprzęgła na kosz żółwia.Nic nie ciągnie.

Więc wytłumacz to??

Może pomyliłeś się z wałkiem żółw- skrzynia gdzie on przekazuję szybkość i jest różnica między starym a nowym o 5 zęmbów.Stary ma 20 a nowy ma 25.

#6 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 21 grudzień 2010 - 18:32

zetor 8145 przeróbka skrzyni Dokładnie, chodziło mi o ten wałek, tylko zapomniałem że po drodze jest jeszcze wzmacniacz, dzięki za sprostowanie. :o W każdym bądź razie chodzi o to, że cała skrzynia jest trochę szybsza.

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

#7 Share Blondi

Blondi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 12:25

zetor 8145 przeróbka skrzyni Witam przepraszam że się wtrącę ale widzę że mowa o modelu Zetora 8145 a ja pilnie poszukuję do niego skanu instrukcji obsługi oraz instrukcji napraw. Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś takową posiada. Pozdrawiam Blondi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 grudzień 2012 - 22:20

zetor 8145 przeróbka skrzyni Czyli nie długo muj zetorek 12145 będzie pykał 40km/h bo mam zamiar remontować skrzynie strasznie zgrzyta to i przerobie sobie na szybką