valtra987

Jaka marka prasy?

Polecane posty

qazi    61

my z 3p pracowaliśmy claasem rolantem, (który zresztą jest na sprzedaż zdjęcia można znaleźć u mnie w galerii) i chodziła bardzo dobrze, bele były dobrze zbite ale niestety wydajnością nie powalał ten zestaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

do c360 3p to tylko jakaś pasowa i zmiennokomorowa. Claas roland to walcowa, a takie prasy potrzebują dużo mocy. MTZ ledwo daje rade(wiem bo sąsiad ma rolanda 44). Ja mam gallignani pasową stało-komorową i na średnim zgniocie jak grubszy pokos to 65KM czasami nie wystarcza a co dopiero c360 3p + roland. Nie wierze że rolka jest dobrze zbita bo mój sąsiad jak zwija siano na najmniejszym zgniocie to czasami podpina c360, ale nie wierze że c360 3p daje rade w sianokiszonce. Chyba że na najmniejszym zgniocie ale to też z problemami. Najlepiej rozejrzyj sie za jd545.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

pracowaliśmy takim zestawem claas +3p 5 lat i uwierz bele były zbite, widocznie zależy to również od operatora a nie tylko od sprzętu, co do pasówek to też mam jakieś mniemanie bo ostatnio sobie kupiliśmy i żeby dobrze zbić bele pasówką nie mówiąc już o szybkości jazdy to w naszym przypadku 70KM to minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertus    0

Do 3P to prasa łańcuchowa najlepsza, wszystko nią sprasujesz,a i ciągnik nie będzie miał aż tak ciężko. Do 20 tys. zł to ciężko coś znaleźć, ale polecam szukać Carraro lub Krone kr130 lub kr 125.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a ja polecam rozejrzeć się za Claas-em Rollantem 34 bele mniejsze bo 90x120 i ja pracując mf-255 (ten sam silnik co 3p). Pracuje już 4 sezon i świetnie ten zestaw współgra ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a do claasa części są nie potrzebne, a jak już to też dostępne chyba wszędzie od ręki bo łańcuchy i łożyska metryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

szczerze to nie miałem okazji przez 6 lat użytkowania się przekonać, bo wymieniłem tylko wszystkie łańcuchy (koszt ok 2tys nie pamiętam dokładnie) i jedno łożysko za 40zł (było też takie za 20zł ale wolałem droższe) i kilka palców w podbieraczu ale ceny nie pamiętam bo to groszowa sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Znajomy ma też rollanda tylko 66 i też nic nie robił od chyba 4 lat i na okolicy wszystkim robi baloty. A jakim ciągnikiem śmigasz z prasą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przez 4 lata chodziła z 3p a ostatnie 2 sezony landinim 7550 ok 75KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Acha a znajomy to 1224 i 2 szosowa na zającu. I gdzie mokro to siada trochę waży.:mellow: Ale może siatką owijac i sznurkiem to plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksjan68    1

kup sobie prase cararo 120/120łańcuchową spokojnie 3p da sobie rade a łańcuchowa we wszystkim pójdzie.napewno lżej idzie od simpmy! simpma jest wzorowana na tej prasie i niektóre czesci pasuja od simpmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Już tyle razy ten temat był wałkowany na forum że porządną książkę by napisał. A z tego co widzę w tym temacie to każdy chwali swoje... Widziałem belki po łańcuchowej po walcowej które chodziły z 3p i powiem szczerze marnie to wyglądało :mellow: ja mam JD 550 w zestawie z 3p i siano, słomę dobije na maxa bez problemu ale sianokiszonkę trzeba dużo wolniej żeby ciągnika nie zamęczyć.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@lukasz20 tak samo w walcówce trochę wolniej i bele dobrze można zbić i 3p, nie wiem jak to wygląda w JD 550 ale w naszej pasówce to chyba absolutnym minimum jest te 70KM które z nią spinamy aby pracować w sianokiszonce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remek23    0

najlepszym zgniotem może pochwalić się tylko jedna prasa Lely WELGER i to nie ważne czy stało czy zmiennokomorowa. Pokazy agroshow Konkolew pokazały że balot po prasie Lely WELGER 202specjal(stałokomorowej) były minimum 50kg cięższe na 1m3 od innych pras zmiennokomorowych!!! dopisze tu również że jeśli chodzi o typową zmiennokomorową np RP 445 balot na 1m3 był cięższy o 200kg od pozostałych!! tu podaje link do wyników z 2010 roku: http://www.agroshow.pl/index.php?strona=299 łatwo policzyć ile oszczędzimy zwożąc zamiast 4 balotów - 5. ile więcej zmieści nam się pod wiatę? czy też ile mniej spalimy paliwa robiąc to samo co innymi prasami. warto wspomnieć o małym zapotrzebowaniu na moc! welger nie ma sobie równych.w standardzie welger oferuje swoim użytkownika to za co w innych markach każą sobie słono zapłacić. czy inne marki też Ci oferują dwuletnią gwarancję? .

mój nr gg: 7778209 - chętnie odpowiem na każe pytanie dotyczące pras czy innych maszyn LELY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remek23    0

zgniot w prasie WELGER regulujesz przy tylnej klapie lub z kabiny ciągnika - w zależności od sterownika który sobie wybierzesz. do wyboru masz sterownik prosty BCE lub rozbudowany E-link. wagę i wielkość balota kontrolujesz sam. przy największym zgniocie nie potrzebujesz połowy wsi tylko dobrego ładowacza bądź ładowarki. ;)

kontakt gg: 7778209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Sipma ma duże doświadczenie w produkcji pras. Mają solidną budowe i są one mało awaryjne. Jeśli chodzi o Metal-fach i Warfame to nie są to firmy najwyższej klasy i ja bym nie ryzykował z kupnem ich produktu...

Być może wybór będzie inny ale nie polecam. Mam teraz prasę Galignani 3120L i przymierzam sie do kupna Sipmy. Trochę już o nich wiem więc je bym polecał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj