Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m]

120 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kojot2385

kojot2385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 18:38

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Rura jest wytrzymała? a to sie uśmiałem :P no może i jest mocna ale np jako słup wiaty gdy ciężar ją dociska ale na zginanie jest bardzo słaba.Ja mam agro-masz 2,6m dopiero jeden sezon ale myśle że to całkiem niezła maszyna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Dzisiaj, 15:22
  •  

#22 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 02 grudzień 2011 - 23:16

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] co do rur okrągłych-są najwytrzymalsze na wszelkie obciążenia ze wszytskich zamknietych przekrojów jeśli rozpatrujemy to w kwestii identycznej masy i porównywalnej srednicy na mert dłługości materiału. jednak koło ma w sobie to coś;p

to tyle od inżyniera;)
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#23 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 08:27

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Do kojot 2385- ty chodziłeś do szkoły bo mi się wydaje że nie.Co do BATYRY sam posiadam agregat talerzowy i jest to porządna maszyna .Robotę robi a to jest chyba najważniejsze.

#24 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 08:45

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Moim zdaniem jeśli chodzi o jakość i wytrzymałość to jest taka kolejność nr 1 Mandam nr 2 agro masz nr3 batyra . Mam Kus-a 3 metrowego i z tego co widze to sam nie wiem musiałby być ktoś bardzo utalentowany żeby rame złamać czy wygiąć , wszystko jest bardzo solidne tylko skrajne talerze nie mają żadnych zabezpieczeń nawet kołkowego.

Edytowany przez Andrzej24871, 03 grudzień 2011 - 08:46.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#25 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 03 grudzień 2011 - 09:04

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] kolego weź sobie mandama na sprężynie ma większy prześwit a co za tym idzie nie zapycha się. ja mam samoróbkę i jeśli chodzi o ramo czy spawy wszystko git nic, ale to nic się z nim nie dzieje, ale ja robiłem dość wysokie ściernie, gdyż bizon leciwy a wydajność zboża dość dobra słoma nie zniżana więc miał co robić. i jak robiłem tym moim agregatem to czasami lubiło go zapchać a to jest naprawdę wkurzające. rok wcześniej miałem pożyczonego mandama na sprężynie to nic nie zapychało i chodź by dla tego bierz mandama na sprężynie poza tym jego masa jest dużo większa od jakiegoś rzemiosła i nie ma możliwości żeby nie wszedł w ziemie, gdy będzie susza. jeśli tylko budżet pozwala to nie masz się nad czym zastanawiać

Edytowany przez gucik131, 03 grudzień 2011 - 09:05.

#26 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 09:51

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] jesli budzet Ci pozwala to zastanow sie nad agregatem talerzowym z wydzwigiem, bedzie to uniwersalna maszyna, wtedy spokojnie mozesz brac Geparda od Batyry
co do postu powyzej, kolego w tym roku jezdzilem z bometem, waga ok. 1200 kg i miejscami juz nie chcial wchodzic w ziemie, a na poprzyczniakach to sie tylko zdark 2-3cm, a sucho to sie dopiero zaczynalo robic

Polska B

#27 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 10:14

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] ja przedstawiłem swoje zdanie oraz wnioski, nie zapomnij o tym że mandam ma inny rodzaj elementów roboczych typu lemken, a w tanich sercówka. jak dla mnie brona talerzowa to porażka, u mnie jakieś dziwne ziemie i tylko znaki robi i pięknie perzy pola, wiem bo bronę talerzową też mam . pozdrawiam

#28 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 03 grudzień 2011 - 20:23

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] może takie pola masz ? jakoś wielu stosuje bronę talerzową i nie widzi przeciwskazań. Po za tym jak jest sucho to wiadomo że tylko rysy porobi i nic więcej, z orką tak samo jest, jak sucho to tez inaczej idze i pług słabo wchodzi, albo i wcale <_<
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#29 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 10:01

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] tak jak napisałem ja mam mało talerzówkę, ale nie daleko mnie jest spółdzielnia produkcyjna i mieli talerzówki coś ok 4m i tak samo nie wchodziła i tylko perz w polu mieli, talerzówki nadal u nich stoją ale ich nie używają tylko wszystko robią agregatem ścierniskowym, więc musi być lepszy jak by tak nie było to by na darmo kasy nie wydawali zresztą widać po polu jak wygląda po talerzówce a agregacie. ja się nie będę kłócił tylko mam porównanie i nikt mi nie wmówi,że jest inaczej, a jak ktoś chce niech kupuje talerzówkę i nią robi ścierniska i uprawia glebę. ich sprawa.

#30 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 04 grudzień 2011 - 12:44

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Ja też dorzucę kilka zdań od siebie.
Sporo lat używałem talerzówki, tyle, że małej, chyba 2.20 szerokości. Jak było mokro to zrobiła nieźle ale jak sucho to porażka. Do tego te nierówności na polu których wyeliminować nie dałem rady w żaden sposób. Sąsiad ma taką wielką talerzówkę 6,5 m szerokości i fakt w ziemię wejdzie zawsze bo waży chyba z 5 ton i robotę zrobi ale nierówności po niej też są a ciągnik 160 km poci się bardzo. Odkąd kupiłem agregat ścierniskowy 2,60 z agromaszu nie chcę słyszeć o talerzówce. Agregat to jest to. I mimo, że mój pronar też się w nim poci a i wydajnośc napewno mniejsza od talerzówki to i tak stawiam na agregaty. Ten mój z agromaszu uprawił już jakieś 100 ha i po następnym sezonie elementy robocze będą już do odwrócenia (nie do wymiany bo są 2-stronne) Czyli teoretycznie elementy robocze Agromaszu mogą wytrzymać koło 250 ha. Jestem bardzo zadowolony z tego agregatu.
Jak go kupowałem to rozważałem też kupno od Batyry tym bardziej, że mam do niego niecałe 40 km do firmy i osobiście z nim rozmawiałem na targach w kielcach. Jednak nie przekonał mnie do swoich teorii i wyrobów. Widziałem jego agregat niedaleko w składnicy maszyn. Stał tam nie wiem ile czasu. Może ze 2-3 lata ale stan "lakieru" był już taki, że agregat wyglądał jakby miał ze 20 lat (rdza, rdza, rdza)
Co do wytrzymałości rur w stosunku do innych przekrojów to kolega ahme999 napisał nieco prawdy i nieco prawdy mówi pan Batyra. Rura jest najbardziej wytrzymała w przeliczeniu na jednostkę masy w porównaniu do innych przekrojów. Kiedyś nawet znałem jakiś wzór z którego to wynikało matematycznie. T tak jest ale jest jedno ale. Jest najbardziej wytrzymała na sktęcanie i na działanie sił ze wszystkich kiedunków. W maszynach rolniczych Jak się orientuję systępują głównie siły rozciągające, ściskające i gnące ale raczej jednokierunkowe. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej sprawują się przekroje prostokątne.
Z resztą czy ktoś z was widział jakąś zachodnią maszynę robinną z rur? Czy tam nie potrafią myśleć?
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2011 - 12:52

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Kverneland robił kiedyś pługi z rur. W niektórych zastosowaniach lepsza jest rura, w innych profil czworokątny. Nie można powiedzieć, że zawsze lepszy będzie profil czy też rura.

#32 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 13:38

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] ale koledzy nie mylcie talerzowki, gdzie na jednym walku jest kilka talerzy, z agregatem, kazdy na osobnej piaccie
masz racje kolego, ze swojego czasu robili plogi na ramie okraglej

Polska B

#33 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 17:49

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] @alio w rurach problemem zasadniczym jest treudnośc technologiczna w uzyskaniu dobrego połączenia, bo musisz ładnie ponacinac, wzmocnienia tez musza byc ładnie podocinane i podoginane. po drugie i jeszcze bardziej istotne rura okrągła jest obrzydliwie droga;]
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#34 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:39

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Koledzy jak sądzicie który gruber będzie lepszy. Mandam Kus 2,1m na kołku + dodatkowe talerze obrysowe kosztuje na poziomie 11tys, natomiast Agro-Masz na kołku o tej samej szerokości w wersji plus jakieś 9500zł. Który wybrać? :unsure: Potrzebuje opinii na temat pracy tych dwóch maszyn. :huh:

Edytowany przez pasio, 04 grudzień 2011 - 21:40.

#35 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 05 grudzień 2011 - 09:17

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Mandam robi rowno nie zapycha sie ale zeby pogonic trzeba miec mocnego konia do tych parametrow mocy jaka oni podaja trzeba dolozyc co majmniej 20kM

#36 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 05 grudzień 2011 - 09:28

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Skoro już o mocy mowa to jaką szerokość agregatu wybrać do Zetora 11441 (110km)? 2,6m czy 3m? Ziemia klasy 4-5 i trochę 3.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#37 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 10:48

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] jesli teren rowny powinna dac rade z 3m

Edytowany przez izydor6280, 05 grudzień 2011 - 10:52.

Polska B

#38 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 11:29

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] ja bym powiedział, że 2.6 metra jak chcesz dobrze zrobić, w ścierniskowym liczy się prędkość więc jak coś to biegiem szybszym zrobisz i tyle. a

#39 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 05 grudzień 2011 - 16:42

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] Wczoraj widziałem z bliska ten agregat od Batyry po roku użytkowania. Rama z tych rur wygląda naprawdę masywnie, nie widać żadnych pęknięć na spawach, elementy robocze też nie są mocno wyrobione. Podoba mi się w tym agregacie regulacja głębokości tym wrzecionem z tyłu. Chyba jednak zdecyduje się na zakup takiego agregatu.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 17:42

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m] cenowo też wg mnie korzystnie wziąć batyre. A odnośnie tej farby, to jakość no nie jest najlepsza, ale jak ktoś mysle że będzie dbał to jakoś bedzie wyglądać :)
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv