zbych

Jaki agregat ścierniskowy [2,2m]

Polecane posty

izydor6280    1146

jesli budzet Ci pozwala to zastanow sie nad agregatem talerzowym z wydzwigiem, bedzie to uniwersalna maszyna, wtedy spokojnie mozesz brac Geparda od Batyry

co do postu powyzej, kolego w tym roku jezdzilem z bometem, waga ok. 1200 kg i miejscami juz nie chcial wchodzic w ziemie, a na poprzyczniakach to sie tylko zdark 2-3cm, a sucho to sie dopiero zaczynalo robic


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja przedstawiłem swoje zdanie oraz wnioski, nie zapomnij o tym że mandam ma inny rodzaj elementów roboczych typu lemken, a w tanich sercówka. jak dla mnie brona talerzowa to porażka, u mnie jakieś dziwne ziemie i tylko znaki robi i pięknie perzy pola, wiem bo bronę talerzową też mam . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

może takie pola masz ? jakoś wielu stosuje bronę talerzową i nie widzi przeciwskazań. Po za tym jak jest sucho to wiadomo że tylko rysy porobi i nic więcej, z orką tak samo jest, jak sucho to tez inaczej idze i pług słabo wchodzi, albo i wcale <_<


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

tak jak napisałem ja mam mało talerzówkę, ale nie daleko mnie jest spółdzielnia produkcyjna i mieli talerzówki coś ok 4m i tak samo nie wchodziła i tylko perz w polu mieli, talerzówki nadal u nich stoją ale ich nie używają tylko wszystko robią agregatem ścierniskowym, więc musi być lepszy jak by tak nie było to by na darmo kasy nie wydawali zresztą widać po polu jak wygląda po talerzówce a agregacie. ja się nie będę kłócił tylko mam porównanie i nikt mi nie wmówi,że jest inaczej, a jak ktoś chce niech kupuje talerzówkę i nią robi ścierniska i uprawia glebę. ich sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja też dorzucę kilka zdań od siebie.

Sporo lat używałem talerzówki, tyle, że małej, chyba 2.20 szerokości. Jak było mokro to zrobiła nieźle ale jak sucho to porażka. Do tego te nierówności na polu których wyeliminować nie dałem rady w żaden sposób. Sąsiad ma taką wielką talerzówkę 6,5 m szerokości i fakt w ziemię wejdzie zawsze bo waży chyba z 5 ton i robotę zrobi ale nierówności po niej też są a ciągnik 160 km poci się bardzo. Odkąd kupiłem agregat ścierniskowy 2,60 z agromaszu nie chcę słyszeć o talerzówce. Agregat to jest to. I mimo, że mój pronar też się w nim poci a i wydajnośc napewno mniejsza od talerzówki to i tak stawiam na agregaty. Ten mój z agromaszu uprawił już jakieś 100 ha i po następnym sezonie elementy robocze będą już do odwrócenia (nie do wymiany bo są 2-stronne) Czyli teoretycznie elementy robocze Agromaszu mogą wytrzymać koło 250 ha. Jestem bardzo zadowolony z tego agregatu.

Jak go kupowałem to rozważałem też kupno od Batyry tym bardziej, że mam do niego niecałe 40 km do firmy i osobiście z nim rozmawiałem na targach w kielcach. Jednak nie przekonał mnie do swoich teorii i wyrobów. Widziałem jego agregat niedaleko w składnicy maszyn. Stał tam nie wiem ile czasu. Może ze 2-3 lata ale stan "lakieru" był już taki, że agregat wyglądał jakby miał ze 20 lat (rdza, rdza, rdza)

Co do wytrzymałości rur w stosunku do innych przekrojów to kolega ahme999 napisał nieco prawdy i nieco prawdy mówi pan Batyra. Rura jest najbardziej wytrzymała w przeliczeniu na jednostkę masy w porównaniu do innych przekrojów. Kiedyś nawet znałem jakiś wzór z którego to wynikało matematycznie. T tak jest ale jest jedno ale. Jest najbardziej wytrzymała na sktęcanie i na działanie sił ze wszystkich kiedunków. W maszynach rolniczych Jak się orientuję systępują głównie siły rozciągające, ściskające i gnące ale raczej jednokierunkowe. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej sprawują się przekroje prostokątne.

Z resztą czy ktoś z was widział jakąś zachodnią maszynę robinną z rur? Czy tam nie potrafią myśleć?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kverneland robił kiedyś pługi z rur. W niektórych zastosowaniach lepsza jest rura, w innych profil czworokątny. Nie można powiedzieć, że zawsze lepszy będzie profil czy też rura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ale koledzy nie mylcie talerzowki, gdzie na jednym walku jest kilka talerzy, z agregatem, kazdy na osobnej piaccie

masz racje kolego, ze swojego czasu robili plogi na ramie okraglej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

@alio w rurach problemem zasadniczym jest treudnośc technologiczna w uzyskaniu dobrego połączenia, bo musisz ładnie ponacinac, wzmocnienia tez musza byc ładnie podocinane i podoginane. po drugie i jeszcze bardziej istotne rura okrągła jest obrzydliwie droga;]


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Koledzy jak sądzicie który gruber będzie lepszy. Mandam Kus 2,1m na kołku + dodatkowe talerze obrysowe kosztuje na poziomie 11tys, natomiast Agro-Masz na kołku o tej samej szerokości w wersji plus jakieś 9500zł. Który wybrać? :unsure: Potrzebuje opinii na temat pracy tych dwóch maszyn. :huh:

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Mandam robi rowno nie zapycha sie ale zeby pogonic trzeba miec mocnego konia do tych parametrow mocy jaka oni podaja trzeba dolozyc co majmniej 20kM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jesli teren rowny powinna dac rade z 3m

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja bym powiedział, że 2.6 metra jak chcesz dobrze zrobić, w ścierniskowym liczy się prędkość więc jak coś to biegiem szybszym zrobisz i tyle. a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Wczoraj widziałem z bliska ten agregat od Batyry po roku użytkowania. Rama z tych rur wygląda naprawdę masywnie, nie widać żadnych pęknięć na spawach, elementy robocze też nie są mocno wyrobione. Podoba mi się w tym agregacie regulacja głębokości tym wrzecionem z tyłu. Chyba jednak zdecyduje się na zakup takiego agregatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

cenowo też wg mnie korzystnie wziąć batyre. A odnośnie tej farby, to jakość no nie jest najlepsza, ale jak ktoś mysle że będzie dbał to jakoś bedzie wyglądać :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

do danielhaker jesli chcesz dobrze zrobic i wymieszac resztki pozniwne to 2,6 a jesli tylko porysowac to 3m. do 3m mandama musi byc co najmniej 130km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

Chciałbym kupić agregat podorywkowy do pronara 82a ziemie sa mieszane lekkie i ciezkie myslalem nad unia kos tylko ktory bedzie lepszy kos czy kos T jaka szeroksc robocza wybrac i jakie zabezpieczenia sprezynowe czy srubowe dodam ze bedzie pracowal na 30ha

Edytowano przez mariusz85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Wszystko zależy od zasobności portfela :) Ale prawdopodobnie będzie najlepsza szerokość 2,10 zabezpieczenia sprężynowe są na pewno lepsze bo bardziej komfortowe. Jak Cię stać i masz bardzo zakamienione pola to bierz na sprężynach :) A jak nie to będzie i na bolcach :) No i na sprężynach jest już pare kg cięższy :) Jednak uważam że na 30ha to nie ma co szaleć. Temat jakich wiele... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Jak masz czym ciągnąc to i owszem można brać 2,60 na bolcach cenowo wyjdzie pewnie gdzieś w granicach 2,10 na spreżynach. A może nawet i taniej. No chyba że kolega Mariusz planuje powiększać areał wtedy 2,60 byłby też dobrym posunięciem ale trzeba go mieć czym ciągać, bo te 100km musi minimum ciągnik mieć. Bo tak jak ja widze po 110 konnym na moich glebach to rewelacji nie ma jeżeli chodzi o mieszanie. Ale robią ludzie i jakoś tam jest :) także musisz sobie sam odpowiedzieć czego szukasz i do którego sprzętu Ci bliżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

I zależy czy chcesz tylko płytko podciąć ściernisko czy czasami trochę głębiej uprawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Kos T daje to że prawdopodobnie lepiej jeszcze miesza te resztki pożniwne. A jeszcze powiedz nam jaka jest różnica w cenie między zwykłym Kosem a Kosem T?? Zwróć też uwagę na wagę, ale chyba pronar nie powinien mieć z nim problemów. Bo ja mam np 2,60 na bolcach ale z innej firmy i waży ok 960kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz85    0

nie pamietam dokladnie ale cos 1700 zl jest roznicy a jakie sa lepsze zabezpieczenia dodam ze nie mam kamieni

Edytowano przez mariusz85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

To jak nie masz kamieni to chyba sprężynowe nie są Ci potrzebne :) Ja tam mam troszkę kamieni, i na cały sezon gdy robie agregatem wymieniam ok 5-10sztuk :) Więc w sumie to nie narzekam :) A które lepsze hmm to jest trudne pytanie :) Bo każdy woli coś innego :) Lepszy może znaczyć że wygodniejszy czyli w tym przypadku sprężynowy bo nie wychodzisz z ciągnika. Tylko cały czas pracujesz. Ale również bolce mają swoje zalety :) Ja ze względu na to że mam też dużo ciężkiej gliny którą w suchym roku ciężko zrobić wybrałem bolca bo wiem że wejdzie i nie będzie wychodzić :) A ze sprężynami jest to różnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
    • Przez Seba2110
      Czy ma ktoś jakies opinie na temat brony talerzowej 3m Zabiel lub dexwal, ewentualnie rywal?
    • Przez Jasio88
      Rozważam zakup głębosza Ciągnąć go będzie 90km ile łap? nigdy nie miałem do czynienia z gleboszem mile widziane wszystkie opinie
    • Przez matttic
      Witam.
      Ponieważ maszyna istnieje już dłuższy czas na rynku chciałem zapytać użytkowników o opinie na jej temat.
      Ponieważ mam ciągnik 4 cyl. o mocy 140 km ważący 5,8t myślę o zakupie maszyny w 3 metrowej wersji.
      Do zerwania ścierniska myślę że udrę 3m z uwagi że panuje opinia że kąt zębów sprawia że ma on mimo 10 dłut iść lżej niż tradycyjny gruber.
      Na głęboko planuję zdemontować dwie boczne łapy i talerze. Myślę że będzie to lepsza i przyszłościowa opcja niż zakup 2,5m który zdaje sobie sprawę że byłby bardziej optymalny do mojego ciągnika.
      woj. Podkarpackie sporo górek ziemie od ciężkich do lekkich 3-4 klasa 
      Proszę o opinie spostrzeżenia i rady posiadaczy "trzybelkowców" szczególnie  jakimi sprzętami je ciągacie i w jakich warunkach i czy ktoś demontował i przestawiał w nich łapy.
      Pozdrawiam
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj