jasiusz17

Zetor 6045/ dym z tylniego lewego koła

Polecane posty

jasiusz17    0

Siemka, mam problem z moim zetorem 6045. Podczepiłem pług 4 skibowt i przejechałem z nim około 7 km drogą aswaltową i nagle zauważyłem dym w kabinie, zatrzymałem się na poboczu i dymiło się z okolic lewego tylniego koła. Cała strona tylniego kadłuba z lewej strony była barzo gorąca, można powiedziec że lewe koło minimalnie zaczeło hamowac w czasie jazdy. Po powrocie do domu zauważyłem ze pedał hamulca naciskając go zchodził do końca( przed tym zdarzeniem dochodził do połowy). W czaise jazdy po aswalcie miałem włączony przeni napend wiec może to to jest przyczyną, a może pompa nie wytrzymała jazdy z pługiem przez 7 km ? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus3PGT    3

hamulce się kłaniają zwolnice trzeba zdejmować i cylinderek wymienić bo pewnie się zapiekł bardzo prosta robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pedał spadł bo zapowietrzył się układ od zagotowanego płynu.

Zdejmuj zwolnicę wymień cylinderek jak pisze poprzednik, sprężyny i szczęki bo na bank są spalone.

Bęben dobrze obejrzyj czy go nie pokrzywiło i czy zużyty nie jest.

Sprawdz też taśmę.

On włączonego napędu ani od pługa nie ma prawa się to zdarzyć... po prosty miałeś pecha.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiusz17    0

jakby cylinderek sie zapiekł to koła były by zachamowane a jak podnosze na podnosniku to kręcą sie normalnie, nic nie trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ale to cylinderek no może pompka nie odpuszcza, jeszcze możesz odpowietrzyć i pojeździć może przejdzie

 

Co do przedniego napędu jak chcesz coś uszkodzić to tak dalej rób (4x4 na twardej drodze zwłaszcza asfalcie) ;) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Równie dobrze mogło być za mało płynu i podczas hamowania układ się zapowietrzał, im więcej hamowałeś tym więcej powietrza szło i cylinderek nie odpuszczał, później powietrze zeszło i hamulec nie trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiusz17    0

i przy podniesionym zetorze w czasie krecenia nacikam pedał hamulca prawe koło chamuje.. lewe nie :mellow: . Jutro rozbieram tył wiec zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

No i jaka przyczyna?


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooler2010    6

Nie wyregulowane hamulce i tyle spróbuj odpuścić trochę i powinno pomóc. U mnie ile razy tak było na drodze tyle że w 7245 ale to prawie to samo tylko mocy mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

W czaise jazdy po aswalcie miałem włączony przeni napend wiec może to to jest przyczyną,

przedni naped?na aswalcie i jeszcze 7 km-to długo nim nie pojezdzisz.To wina hamulcuw...


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie co się stanie gdy w skrzyni biegów i tylnym moście w zetorze 7211 będzie za dużo oleju do zetora wchodzi 32l co sie stanie jak bedzie 40 l ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam ,mam wyciek w tym miejscu co wytarte jest i ta dziura  w proximie 85 dziwne ze tam nie powinno byc wycieku gdyz nie ma oleju ,olej jest w bloku lub zwolnicy na dolei czy tam jest jakasc uszczelka czy wszystko skladane jest na silikonie ,czy da sie zsciagnac zwolnice tylko w tym miejscu gdzie jest ten wyciek tam jest bodajze 6 czy 8 srub takich grubszych i wytrzyscic i dac mase uszczelniajaca i skrecic od nowa zeby nie rozbierac calosci az do bloku czy zwolnice sciaga sie tak samo jak w ursusie c 360 trzeba cos podwiazywac zeby nie spadlo przy wyjmowaniu zwolnicy czy moge tylko te sruby odkrecic i zdjac czy musze cala z pochwa wyjmowac mial ktos taki przypadek prosze o pomoc to jest strona prawa gdzie sa biegi 
    • Przez Bartmk
      Witam wszystkich, panowie mam problem z wyciekiem przy zwolnicy prawej w moim zetorku, kwestia tego że nie wiem do końca gdzie jest przyczyna.Zrobilem kilka zdjęć aby pokazać skąd leci  zaznaczę że spore ciśnienie było w zwolnicy lewej po odkreceniu korka wlewowego,ale tam nie ma problemu z jakimkolwiek wyciekiem..., w prawej ciśnienia żadnego nie było.Kiedys z okolicznym mechanikiem wymieniłem tylko uszczelniacze i łożysko koła,ale myślę że nie ma to związku z obecnym wyciekiem. Proszę o jakąś radę z góry dziękuję. 


    • Przez mieciu110
      Witam,
      Postanowiłem założyć do swojego 7211 nowe oponki radialne 30" bo stare 28 kwalifikowały się do wymiany, zakupiłem felgi przez internet, niestety przyszły takie jak na zdjęciu poniżej. Jest jakaś szansa że opona bezdętkowa będzie trzymać powietrze na tych wżerach?  macie jakieś sposoby jak to wyrównać i uszczelnić czy lepiej od razu zamówić dętki ? Wstępnie oczyściłem to szczotką na szlifierkę, po uderzeniu młotkiem łuski rdzy dalej odpadają. 


    • Przez mati555
      Witam mam Zetora 7711 i mam opony 16,9r34 i czy na tą samą felgę da się  założyć opony 16,9r30?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj