Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik Metal-Fach

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasz150

lukasz150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 12:03

Rozrzutnik Metal-Fach Witam. Mam pytanie co sądzicie o rozrzutniku Metal-Fach ? Mam zamiar kupić ten rozrzutnik 6t :) Jak jego wykonanie ? Jak jest z zapotrzebowaniem mocy ? Myślicie że Farmtrac 80 4WD da z ni radę ?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik Metal-Fach Dzisiaj, 03:12
  •  

#2 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 13:41

Rozrzutnik Metal-Fach Powinien dać rade spokojnie a co do rozrzutnka to do mojego sąsiada przyjechał szwagier i podczas rozwożenia pękł naciąg od taśmy i pogieło wszystkie listwy tylko że to był 8 tonowy a nie myslałeś o jakimś używanym z zachodu ?
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#3 Share agro973

agro973

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze

Napisany 29 wrzesień 2010 - 14:25

Rozrzutnik Metal-Fach Rozrzutnik widzę że jest solidnie wykonany a zapotrzebowanie mocy według producenta to 80 kW czyli 110KM. Ale według mnie to jest zawyżone bo przeważnie do 8, 10 tonowych mają zapotrzebowanie 100 coś koni. Więc Farmtrac powinien sobie poradzić.

#4 Share lukasz150

lukasz150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 15:08

Rozrzutnik Metal-Fach Ale twojego sąsiada szwagier ma pewnie jeszczę gwarancję to wymienią spokojnie :) . Szczerze to nie myślałęm o żadnym używanym z zachodu.

Zastanawiałem się nad Warfarma 6t lub Metal-Fach 6t. Bo większego nie potrzebuję.
Różnica w cenie jest ale chodzi mi aby był napęd hydrauliczny i pionowe wałki :)

#5 Share Buuz40

Buuz40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 08 październik 2010 - 05:55

Rozrzutnik Metal-Fach

Witam. Mam pytanie co sądzicie o rozrzutniku Metal-Fach ? Mam zamiar kupić ten rozrzutnik 6t :) Jak jego wykonanie ? Jak jest z zapotrzebowaniem mocy ? Myślicie że Farmtrac 80 4WD da z ni radę ?

Z góry dzięki za odpowiedź :huh:

Jak poczekasz do stycznia 2011 to będziesz miał rozrzutnik z Metaltechu. 6tka bedzie za jakieś 55tysi netto
Przesyłam Ci filmik z prac 12-tki

#6 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:40

Rozrzutnik Metal-Fach Posiadam ten rozrzutnik od niedawna i chciałbym się spytać użytkowników tego modelu jak u was działa regulator przepływu ma on skale od 1 do 10 . U mnie nie widać różnicy prędkości przesuw przenośnika podłogowego niezależnie jaką prędkość mu ustawię .Po za tym przesuw dopiero rusza jak na skali regulatora ustawię prędkość powyżej 1,5 .

#7 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:06

Rozrzutnik Metal-Fach A jaki ciągnik z jaką hydrauliką pracuje z tym rozrzutnikiem?

#8 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 17 kwiecień 2012 - 21:18

Rozrzutnik Metal-Fach U mnie wszystko w porządku wyraźna różnica prędkości a posów ustawiam na 5,5-6. Wydajność pompy 45l/min

#9 Share oledo

oledo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:00

Rozrzutnik Metal-Fach

A jaki ciągnik z jaką hydrauliką pracuje z tym rozrzutnikiem?

Ciągnik Zetor Forterra wydajność pompy 70l/min ,żeby zmniejszyć prędkość przesuwu to przymknąłem ten zawór znajdujący się pod regulatorem .Bo pokrętłem od regulatora nic nie dawało .
GoodFarmer posów już ci rusza jak ustawisz na skali 1 ?

Edytowany przez oledo, 18 kwiecień 2012 - 19:03.

#10 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 18 kwiecień 2012 - 19:17

Rozrzutnik Metal-Fach Raz się tylko bawiłem tym zaworem jak na "sucho" go sprawdzałem i czy od 1 ruszał to nie wiem ale można było ustawić bardzo niską prędkość posówu podłogi. Ten zawór o ile się nie myle powinien być zamknięty przy posówie do tyłu a otwarty do przodu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kuba9615

kuba9615

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 08:30

Rozrzutnik Metal-Fach bardzo dobry rozrzutnik metal fachu mam go i dobrze sie sprawuje z zetorem 7340 turbo z turem mam go rok zadnych awari jedynie wymieniłem stopke bo sie popsuła jakos tak sama z siebie ;D ale tak jak mowie bardzo dobra maszyna

#12 Share gumaa87

gumaa87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Pożarnictwo, Sport pożarniczy, Handball, Siatkówka, Hazard-czyt. Poker, Film, Książki-tematyka II wojna światowa, Informatyka

Napisany 28 listopad 2012 - 10:02

Rozrzutnik Metal-Fach

Posiadam ten rozrzutnik od niedawna i chciałbym się spytać użytkowników tego modelu jak u was działa regulator przepływu ma on skale od 1 do 10 . U mnie nie widać różnicy prędkości przesuw przenośnika podłogowego niezależnie jaką prędkość mu ustawię .Po za tym przesuw dopiero rusza jak na skali regulatora ustawię prędkość powyżej 1,5 .

Witam. Miałem to samo. Być może masz zawór zle ustawiony.Jeśli nie, uszkodzony przepływomierz. U mnie okazało się że był cały przepływomierz do wymiany. Poprostu przyjechał do mnie już uszkodzony. Serwis wymienił i teraz działa bez zarzutu od 1.

#13 Share devon

devon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 grudzień 2012 - 10:11

Rozrzutnik Metal-Fach A co panowie myślicie o metalfachu N274, 10 tonowej jednoosiówce? Jego budowie oraz czy 100 konny deutz agrofarm 420 da sobie z nim rade???

#14 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 04 maj 2013 - 13:38

Rozrzutnik Metal-Fach Koledzy da radę ursus c360 z rozrzutnikiem metal fach N267/1 - 6t bo zamierzam takiego kupic? Bardzo proszę o doradę :)

#15 Share crouzer

crouzer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 maj 2013 - 10:22

Rozrzutnik Metal-Fach myślę że da radę tylko musisz bardzo mały posów ustawić, sam zetorem 4340 woziłem to źle nie było tylko na ostrych zakrętach trochę traktor ściągało

#16 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 07 maj 2013 - 12:30

Rozrzutnik Metal-Fach BO mam też górki i tego się boję napewno bym musiał wozić jak by było bardzo sucho :) a masz z przodu jakieś obciążniki? Z tyłu masz 2 obciążniki?

#17 Share devon

devon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:02

Rozrzutnik Metal-Fach Panowie z całą świadomością odradzam kupno rozrzutnika n 274-czyli jednoosiowej 10- tonowej maszyny metal-fachu. posiadam go od pół roku. 2 razy robił serwis przedni wał po którym porusza się łańcuch. oddano mi go po drugiej naprawie w pt.12 lipca a dziś chciałem go sprawdzić... Na pierwszym rozrzutniku uwały się łączenia łańcucha tzw. spinki. i moje pyt brzmi- co teraz zrobić z tym rozrzutnikiem?? reklamować?? czy co.. może ktoś fachowcem jest w temacie prawa i reklamacji. mnie ta maszyna dobija już! w sumie zdążyła wywieść może 10 rozrzutników.

#18 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2013 - 21:10

Rozrzutnik Metal-Fach Witam, u mnie nie ma żadnych problemów z regulacją posuwu tylko że jest jedna mała a właściwie duża wada bo tak bardzo drży mi przewód że rurka popękała :wacko: U was też tak jest?? Dodam że tak się dzieje gdy jest ustawione na 4 a jak się weźmie na full to jest spoko

#19 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 październik 2013 - 13:16

Rozrzutnik Metal-Fach Witam .Planuje zamontować w tym rozrzutniku (6t) tylną klapę objętosciową , coś na wzór Fliegla , bo fabryczna zasuwa bardzo zmniejsza ładowność. Moze ktoś z was robił coś podobnego, przydały by się jakieś zdjęcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share radek244512

radek244512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:wszystko o rolnictwie

Napisany 28 grudzień 2013 - 22:47

Rozrzutnik Metal-Fach witam. chciał bym sie dowiedzieć czy jest rozrzutnik Metal-Fach N267/1 6 tonowy o kolorze: Niebieski?? proszę o pomoc szukałem wszędzie i nie mogłem poszukać;/
"poprosił mnie kolega chce zakupić rozrzutnik do ciągnika :farmtrac 690 dt"

Edytowany przez radek244512, 28 grudzień 2013 - 22:47.