Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#121 Share banan29

banan29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:41

ceny dzierżaw ja oddaje doplate wlascicielowi ale place podatek i uprawiem jak cena zywca srednio przez rok jest powyzej 4zl to sam od siebie dozuce pare groszy cos kolo 200 zl do ha i ludzie sa zadowoleni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 00:22
  •  

#122 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 26 styczeń 2011 - 10:41

ceny dzierżaw Co!!! Dajesz dopłaty, płacisz podatek i jeszcze dorzucasz z własnej woli? Później nie dziwię się, że tak narzekają, że się nie opłaci.

#123 Share Challenger

Challenger

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, prod. roślinna i prod. zwierzęca;)

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:23

ceny dzierżaw Dokladnie pierwsze slysze o takim czyms kolego banan29.U mnie jest tak: rolnik ktory bierze ziemie w dzierzawe daje doplaty wlascicielowi, ale wlasciciel oplaca podatek z wlasnej kieszeni.A o dorzucaniu kasy tak od siebie za nic, niech zapomna.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:59

ceny dzierżaw U mnie niektórzy też chcą dodatkowo kasę, ja im mówię wtedy, żeby se to wsadzili do d...y!

#125 Share roart

roart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 10:43

ceny dzierżaw U mnie w gminie Lubelskie ostatnio odbył sie przetarg na dzierżawe 16ha gruntów i tak sie licytowali że zatrzymali sie na 1800 zł/ha + podatek

#126 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 05 marzec 2011 - 10:59

ceny dzierżaw Jak ktoś zna tego gościa "szczęściarza" to niech mu pogratuluje tak dobrych warunków.
Zawsze może się pochwalić że galancie mu się gospodarka powiększyła.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#127 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 11:17

ceny dzierżaw Ja za 3 ha płacę 1000 zł plus podatek .Dopłatę bierze właściciel ziemi i nie narzekam.

#128 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 17:01

ceny dzierżaw Zapraszam do mnie. Wydzierżawię Ci swoją ziemię na takich warunkach.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#129 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 17:11

ceny dzierżaw u mnie sie zdażąją tacy co dzierzawią i oddają doplate wlasicielowi podatek wlasciciel placi i jeszcze nawet 1000 zł dają wlascicielowi ziemi;/ także niektórzy rolnicy są niepowarzni bo sami napędzają stawki;/ dla mnie to smiech na sali takie warunki pzdr

#130 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 20:19

ceny dzierżaw U nas niestety takie warunki to norma -głód ziemi .Miałem 5 ha do kupienia 4 i 5 klas po 37tyś za ha ale zrezygnowałem bo pszenica tam nie urośnie a z samego żyta to ja jej nie spłacę.

Edytowany przez jaro30, 05 marzec 2011 - 20:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 06 marzec 2011 - 08:36

ceny dzierżaw Panowie tak czytam te posty i się zastanawiam co wam zostanie jak dacie dopłaty i 1000 to jest chore, chyba że potrzebujecie ziemi do kredytów żeby dochodowość wzrosła bo ja nie widzę żadnego innego logicznego wytłomaczenia waszych desperackich czynów.

#132 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:13

ceny dzierżaw 37 za1h ty chyba nie znasz się na uprawie i nie wiesz po ile jest ziemia 100tys u nas chodzi .kup po 37 zobaczymy jak wyjdziesz na tym.sztucznie nabijasz cene

37 za1h ty chyba nie znasz się na uprawie i nie wiesz po ile jest ziemia 100tys u nas chodzi .kup po 37 zobaczymy jak wyjdziesz na tym.sztucznie nabijasz cene

#133 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 13:47

ceny dzierżaw Nie wiem jak cię rozumieć bo piszesz że sztucznie nabijam cenę a potem że chodzi u was ziemia po 100 tyś .

#134 Share ogrodnikPPL

ogrodnikPPL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 14:07

ceny dzierżaw Przepraszam, ale nie wszyscy uprawiają tylko zboża - dziwicie się że niektórzy płacą po 1000 zł dzierżaw i oddają dopłaty? - ja nie. W uprawie zbóż gdy nawet pszenica jest po 1000 zł/t to przy średnim gosp nie są to jakieś środki do wielkich inwestycji.
Są różne uprawy oprócz zbóż które przynoszą spore zyski i te 1000 zł dzierżawy to naprawdę żadne pieniądze (oczywiście trzeba mieć wiedzę w ich uprawie) ale np. Bardzo wczesne ziemniaki, cebula, kalafior, seler itp. w ich uprawie są całkowicie inne obroty oraz dochodowość.
A są jeszcze inne gat z którymi uprawą i wiedzą nikt za bardzo się nie podzieli, nawet z tymi w/w jeżeli chodzi o szczegóły. Sam tego doświadczyłem, nawet będąc kiedyś na studiach są takie szczegóły w uprawach pewnych gat warzyw czy owoców decydujących o plonowaniu czy jakości że żaden prof czy dr nie podzieli się nimi na zwykłych warunkach i w żadnej z książek tego nie wyczytacie.

Edytowany przez ogrodnikPPL, 06 marzec 2011 - 14:17.

#135 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 18:24

ceny dzierżaw Ile wg. Was mogę zaproponować właścicielowi za dzierżawę 5ha Ziemi ornej klasa IV,V,VI?

#136 Share APPACZ1

APPACZ1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza rolnictwo sport muzyka imprezy itp. itd.

Napisany 11 marzec 2011 - 21:06

ceny dzierżaw ostatnio wydzirżawiłem z lasów państwowych 1,7 ha za miedzą za 5,02q żyta rocznie+podatek

#137 Share SimoN234

SimoN234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 16:24

ceny dzierżaw Ja dzierżawie razem 43 ha. od jednego rolnika ma 9 ha kalsa ziemi4 i 5 i on bierze doplaty a ja place podatek, a reszte dzierzawie od innego i on bierze doplaty a ja mu place jeszcze 400 zl za ha. Pozdrawiam.

#138 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 czerwiec 2011 - 17:13

ceny dzierżaw Ja mam wydzierżawione 3ha i właściciel płaci podatek i otrzymuje dopłaty, ziemia to 2ha zaraz za miedzą(wiec jest ok) a 1ha to taki klin w innym miejscu, ale jak bym tego klina nie wziął to i tamtych 2ha też by nie było :o

#139 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 09:38

ceny dzierżaw Witam. Ile powinienem dać rolnikowi za hektar łąki jeśli ja miałbym brać dopłaty? Podatek dalej będzie płacił właściciel. Dodam, że łąka jest w opłakanym stanie, więc w tym roku musiałbym ją zaorać i przesiać od nowa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share chopin

chopin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,PC,PS3:)

Napisany 03 lipiec 2011 - 15:37

ceny dzierżaw ja płacę 1200 zł za 1 ha. Ziemia klasy 2 i 3. Uprawiam warzywa