Polecane posty

Jak ktoś zna tego gościa "szczęściarza" to niech mu pogratuluje tak dobrych warunków.

Zawsze może się pochwalić że galancie mu się gospodarka powiększyła.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Ja za 3 ha płacę 1000 zł plus podatek .Dopłatę bierze właściciel ziemi i nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do mnie. Wydzierżawię Ci swoją ziemię na takich warunkach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

u mnie sie zdażąją tacy co dzierzawią i oddają doplate wlasicielowi podatek wlasciciel placi i jeszcze nawet 1000 zł dają wlascicielowi ziemi;/ także niektórzy rolnicy są niepowarzni bo sami napędzają stawki;/ dla mnie to smiech na sali takie warunki pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

U nas niestety takie warunki to norma -głód ziemi .Miałem 5 ha do kupienia 4 i 5 klas po 37tyś za ha ale zrezygnowałem bo pszenica tam nie urośnie a z samego żyta to ja jej nie spłacę.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Panowie tak czytam te posty i się zastanawiam co wam zostanie jak dacie dopłaty i 1000 to jest chore, chyba że potrzebujecie ziemi do kredytów żeby dochodowość wzrosła bo ja nie widzę żadnego innego logicznego wytłomaczenia waszych desperackich czynów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

37 za1h ty chyba nie znasz się na uprawie i nie wiesz po ile jest ziemia 100tys u nas chodzi .kup po 37 zobaczymy jak wyjdziesz na tym.sztucznie nabijasz cene

 

37 za1h ty chyba nie znasz się na uprawie i nie wiesz po ile jest ziemia 100tys u nas chodzi .kup po 37 zobaczymy jak wyjdziesz na tym.sztucznie nabijasz cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Nie wiem jak cię rozumieć bo piszesz że sztucznie nabijam cenę a potem że chodzi u was ziemia po 100 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Przepraszam, ale nie wszyscy uprawiają tylko zboża - dziwicie się że niektórzy płacą po 1000 zł dzierżaw i oddają dopłaty? - ja nie. W uprawie zbóż gdy nawet pszenica jest po 1000 zł/t to przy średnim gosp nie są to jakieś środki do wielkich inwestycji.

Są różne uprawy oprócz zbóż które przynoszą spore zyski i te 1000 zł dzierżawy to naprawdę żadne pieniądze (oczywiście trzeba mieć wiedzę w ich uprawie) ale np. Bardzo wczesne ziemniaki, cebula, kalafior, seler itp. w ich uprawie są całkowicie inne obroty oraz dochodowość.

A są jeszcze inne gat z którymi uprawą i wiedzą nikt za bardzo się nie podzieli, nawet z tymi w/w jeżeli chodzi o szczegóły. Sam tego doświadczyłem, nawet będąc kiedyś na studiach są takie szczegóły w uprawach pewnych gat warzyw czy owoców decydujących o plonowaniu czy jakości że żaden prof czy dr nie podzieli się nimi na zwykłych warunkach i w żadnej z książek tego nie wyczytacie.

Edytowano przez ogrodnikPPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ile wg. Was mogę zaproponować właścicielowi za dzierżawę 5ha Ziemi ornej klasa IV,V,VI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APPACZ1    17

ostatnio wydzirżawiłem z lasów państwowych 1,7 ha za miedzą za 5,02q żyta rocznie+podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimoN234    0

Ja dzierżawie razem 43 ha. od jednego rolnika ma 9 ha kalsa ziemi4 i 5 i on bierze doplaty a ja place podatek, a reszte dzierzawie od innego i on bierze doplaty a ja mu place jeszcze 400 zl za ha. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ja mam wydzierżawione 3ha i właściciel płaci podatek i otrzymuje dopłaty, ziemia to 2ha zaraz za miedzą(wiec jest ok) a 1ha to taki klin w innym miejscu, ale jak bym tego klina nie wziął to i tamtych 2ha też by nie było :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

Witam. Ile powinienem dać rolnikowi za hektar łąki jeśli ja miałbym brać dopłaty? Podatek dalej będzie płacił właściciel. Dodam, że łąka jest w opłakanym stanie, więc w tym roku musiałbym ją zaorać i przesiać od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Ile? :blink: :blink: I powiedz jeszcze że właściciel dopłaty bierze? Co z tego że warzywa, możesz nawet konopie uprawiać, a cena powinna być taka sama jak za dzierżawę pod zboża :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja bym puscil pole, ciekawe za jak długo przyszedłby spowrotem zeby mu to obrabiac


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w mojej okolicy to norma takie ceny a tyle to nie ja płace tylko największy gospodarz we wsi. To pole jest do sprzedania cena 40tys/ha po 35 poszło by zaraz a na 40 nie ma jeszcze odważnych. Wiosną kawałek 5ha 4klasa poszedł po 37tys/ha.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wedelowy    0

Ale jeśli chodzi o łąkę to ceny powinny być chyba trochę niższe? Orientuje się ktoś może ile dopłat dostałbym za ta łąkę? Rośnie na ziemiach torfiastych, więc pewnie to TUZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Ja tu myślałem że moje czynsze dzierżawne są wysokie ale jak czytam ile wy tu płacicie to szok ja mam 2 razy po 16 ha dzierżawy za jedne 16 ha klasy 3, 4 i 5 płace 5000 zł + podatek i dopłaty oczywiście moje a za drógi kawałek 16 ha klasa 3, 4 płace 10 kwintali pszenicy/1ha + podatek i dopłaty oczywiście biorę ja ;) Po waszych postach wywnioskowałem że nie ma co narzekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

@damian40000 - a jak u mnie niedaleki sąsiad za działkę 6metrów szeroką a było tam 1,8ha dał 150tys zł? Tylko dlatego że przy swoim. Do tego na tej działce jest puszczony jakiś tam kabel telefoniczny i nie może nic pobudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

bo jak ktoś ma już ponad 50ha to kupi wszystko nie ważne za ile aby tylko mieć więcej.:) ja mam mało ziemi a dużą hodowlę i chętnie wydzierżawił bym ziemię mogły by być nawet łąki. Ale jak już wcześniej napisałem ceny są zabójcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

No akurat ten ma góra 20-30ha, tylko z sąsiadem z drugiej strony tej działki się nie za bardzo lubią B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SimoN234    0

Witam. Ja wydzierżawiłem w zeszłym tygodniu 34 ha klasa 3,4,5. Płace właścicielowi 3500zł miesięcznie i on płaci podatek a ja biorę dopłaty. Nie wiem jak na tym wyjdę ale w nasze okolicy ziemia kosztuje około 40 tyś a i tak chętnych do sprzedaży nie ma. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj