Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukasz1987    61

st220 ale to z ekonomicznego punktu widzenia jest nieuzasadnione, przecież przy sprzedaży zbóż z takiego kawałka to tobie nic nie zostanie :D

My dzierżawimy 20 ha od 4 właścicieli, bierzemy dopłaty, płacimy podatek a właściciel dostaje od nas 30ka ziemniaka i 200 zł za hektar.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Wielkopolska.

Ja dzierżawię 8 ha, właściciel bierze dopłaty i płaci też podatek, ja nie płacę właścicielowi nic. Klasa ziemi różna IV-VI. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

st220 ale to z ekonomicznego punktu widzenia jest nieuzasadnione, przecież przy sprzedaży zbóż z takiego kawałka to tobie nic nie zostanie :D

My dzierżawimy 20 ha od 4 właścicieli, bierzemy dopłaty, płacimy podatek a właściciel dostaje od nas 30ka ziemniaka i 200 zł za hektar.

 

 

Ty to wiesz i ja to wiem, ale na Podlasiu niestety tak jest. J mam tylko 4h dzierżawy to płacę 400zł za hektar i dopłaty bierze włąściciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

współczuje Ci takich warunków :D


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

ja płacę 500zł plus podatek za ha ziemie IV,V i myślę że to jest jeszcze znośnie choć są w okolicy już stawki wyższe np. ale to chyba rekord jesienią poszło 17ha w dzierżawe za 40tys rocznie plus dopłaty dla właściciela ale to produkcja warzyw tylko. I tak myślę że to kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

Ty to wiesz i ja to wiem, ale na Podlasiu niestety tak jest. J mam tylko 4h dzierżawy to płacę 400zł za hektar i dopłaty bierze włąściciel.

Ja tez jestem z Podlaskiego i jakoś w mojej okolicy nikt nic nie płaci za dzierżawę! I to jeszcze taka cena, jaka to klasa ziemi?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

U mnie ja biorę dopłaty a płacę podatek ,spółki wodne i równowartość 200kg pszenicy dla właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elliza    0

hm... czyli wszędzie jest różnie... konkretnych cen za dzierżawę nie ma...

a chyba wygodniej byłoby gdyby za ha ziemi danej klasy była określona cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale to zależy od rejony polski. Bo w jednym miejscu ha kosztuje np 20 tys a w innym miejscu 10 tys za tą samą klase. Wystarczy spojrzeć w statystyki cen. Więc też będzie różnica w cenach dzierżaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

u nas hektar kosztuje 35 tys z dzierzawy to 400 - 600 złoty podatek i dopłaty dla użytkownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

W moim terenie gospodarstwa są bardzo rozdrobnione i słabe ziemie. łódzkie, pow. bełchatów ja płacę za dzierżawę 200 zł + podatek i uprawiam oraz dopłata jest moja ziemie od kl. 3 do 6, często trafiaja mi sie propozycje zebym wziął w dzierżawę ale ktoschce dopłatę, nigdy się nie zgodziłem ale wiem że są tacy co im to odpowiada, a widząc jakie zboża im rosnom to zastanawiam się po co oni to robią chyba narzekaja na brak zajęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Ja tez jestem z Podlaskiego i jakoś w mojej okolicy nikt nic nie płaci za dzierżawę! I to jeszcze taka cena, jaka to klasa ziemi?

 

Skąd jesteś? Wszystko zależy od tego czy w danej okolicy są chętni na ziemię i czy jest ziemia, znam przypadek że koleś płaci 900zł za hektar, ale to już dla mnie jest głupota. Ja płacę 400, ale tylko dla tego że to jest ziemia szwagra i kukurydza na niej super rośnie. Obcemu nie dał bym 400.

Kolega ma gospodarstwo 90 hektary z czego 40 to dzierżawy, płaci od 100 do 600zł za hektar, oczywiście dopłaty właściciela. Najgorzej jest jak są w okolicy/wiosce dużi rolnicy którzy zapłacą dwa razy tyle co normalna stawka tylko po to żeby tym się pochwalić, albo żeby nikt inny tej ziemi nie wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja natomiast mam dzierżawy prawie że za darmo, nic mnie nie interesuje- właściciel bierze dopłatę i płaci podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu101    0

Ja rozmawiałem z sąsiadem i zaproponował mi 8 hektarów i że ja płacę podatek a on bieże dopłatę i jeczsze chce równowartośc 300kg pszenicy od hektara według mnie to to sie wogóle nie opłaca bo to wyjdzie niecały 1000 zł od hektara na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oradek    1

A niechaj postawią się ci co im się nic nie opłaca w mojej sytuacji.

Niemalże wszyscy rolnicy w okolicy zajmują się hodowlą bydła mlecznego. Ja dzierżawię ok. 9 ha oddalonych ode mnie 7 km. i płacę 500 zł za hektar. Dopłaty i podatek właściciela i mówią we wsi że jeszcze źle nie jest. Podczas gdy w mojej wiosce ziemia w przedziale III - VI klasa od 600 do nawet 1000 zł za hektar i dopłaty, podatek właściciela. Mimo takich cen aby kto powiedział że ma ziemię to zaraz 10 klientów.

Zaś kupno 1 ha ziemi wiąże się z wydatkiem rzędu 60 tych zł i ludzie z chęcią kupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

U nas płaci się 1000zł ale dopłate bierze ten co uprawia ziemie, a podatek płaci właściciel.Ziemi bardzo mało . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Ale macie rozterki u nas ceny dzierzaw dochodza do 35 kwintali pszenicy z hektara (od ANR). Jestem ciekaw za ile wy byście oddali swoją ziemię w dzierzawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Za jak najwięcej. Jakby mi oferowali 1000 zł + dopłaty to oddaję komuś bez wahania.

Edytowano przez StasiekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

U mnie za łąki właściciel bierze dopłaty i płaci podatek. Jak myślicie opłaci się brać w dzierżawę orne klasa IV,V ( z przewagą IV) za dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan29    0

ja oddaje doplate wlascicielowi ale place podatek i uprawiem jak cena zywca srednio przez rok jest powyzej 4zl to sam od siebie dozuce pare groszy cos kolo 200 zl do ha i ludzie sa zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Co!!! Dajesz dopłaty, płacisz podatek i jeszcze dorzucasz z własnej woli? Później nie dziwię się, że tak narzekają, że się nie opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Dokladnie pierwsze slysze o takim czyms kolego banan29.U mnie jest tak: rolnik ktory bierze ziemie w dzierzawe daje doplaty wlascicielowi, ale wlasciciel oplaca podatek z wlasnej kieszeni.A o dorzucaniu kasy tak od siebie za nic, niech zapomna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2

U mnie w gminie Lubelskie ostatnio odbył sie przetarg na dzierżawe 16ha gruntów i tak sie licytowali że zatrzymali sie na 1800 zł/ha + podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj