Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#81 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 12:29

ceny dzierżaw Najrozsądniej to płacić jakąś tam stawkę za dzierżawę właścicielowi, a samemu brać dopłaty i płacić podatek.
Niektórych z tego co piszecie, chyba Bóg opuścił. Dopłata + kasa, a dzierżawiący dodatkowo podatek :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 03:04
  •  

#82 Share johnybravo

johnybravo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 14:15

ceny dzierżaw jak zniosa doplaty to ziemii bedzie pod dostatkiem dla kazdego chetnego

#83 Share opos

opos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 16:58

ceny dzierżaw Wystarczy zmiana zapisu definicji rolnika - na utrzymujący się tylko i wyłącznie z uprawy ziemi i/lub hodowli, któremu przysługuje dopłata obszarowa.
Tak to funkcjonuje w niektórych krajach UE. Spekulacji ziemią nie ma.

#84 Share 1marek

1marek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 16:33

ceny dzierżaw To ci co utrzymują się z uprawy roślin z którego nie mogą się utrzymać i zajęli się dodatkowo usługami to im się nie należny?? N a dzień dzisiejszy wysokie by musiały być te dopłaty!!

#85 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 17:09

ceny dzierżaw Ja wydzierżawiłem kawałek 15ha za 60% dopłat + podatek, byłoby mniej gdyby nie tak wielu chętnych na tą ziemię

#86 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 19 grudzień 2009 - 19:38

ceny dzierżaw witam my mamy widzierzawioną ziemie tzn za hektar łąki płacimy 100 zł a za grunt orny 150zł dopłaty my bierzemy a podatek płaci właściciel jak narazie:) tanio??

#87 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 19:56

ceny dzierżaw To chyba tanio, u mnie sytuacja z łąkami jest taka, że nie mam na piśmie dzierżawy tylko koszę i zbieram trawę dwa razy w roku za 50zł za hektar,a dopłaty i podatek to sprawa właściciela.

#88 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:00

ceny dzierżaw no ja tez narazie umowy na papierku nie mam ale się szykuje na przyszły rok włąściciel coś wspominał ze na wczesną rente chce iść :unsure:

a no i mogę sobie na ytej łace jezdzić i ją kosic do oporu :blink:

#89 Share przemek1025a

przemek1025a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:12

ceny dzierżaw z tymi dopłatami to jest chore, o każdy właściciel chce dopłaty jeszcze na siebie składac, płaci podatek sam i większiśc jeszcze 1 metr zborza do ha albo kasa za 1metr do ha, wszystko było by w porządku jak dopłaty były 300zł do ha a nie tak jak teraz 800zł i jeszcze daj mu za metr przenicy a on tylko zapłaci podatek i zadowolony.

#90 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 20:19

ceny dzierżaw ze strony uprawiającego nie warto zapłacić wyższego czynszu niż 50% generowanej z danej uprawy nadwyżki (samo wielkość płatności bezpośrednich JPO + UPO znacznie tę wartość przekracza w przypadku większości upraw) z drugiej strony właściciel gruntu oczekuje renty gruntowej odpowiadającej rynkowej stopie zwrotu czyli około 5% wartości gruntów (w wielu regionach ceny gruntów już się stabilizują, stąd nie należy oczekiwać dalszego ich wzrostu) natomiast zaangażowanie jakiegokolwiek majątku przy stopie zwrotu niższej niż inflacja wydaje się nieuzasadnione, stąd można wyciągnąć wniosek, iż nie powinno się uprawiać, dzierżawić ani wydzierżawiać gruntów;] jednak implementacja takiego wnioskowania wymaga kolosalnych przemian mentalnościowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 22 grudzień 2009 - 09:34

ceny dzierżaw Ja ostatnio wydzierżawiłem od agencji 5,2 ha łąki 4 klasy w jednym kawałku.Za 800 kg rocznie na 5 lat no i będzie przysługiwać mi prawo pierwokupu i pierwszeństwo w dzierżawie.Dopłaty biorę i płace podatek.Więc chyba dobrze wyszedłem na tym ;)

#92 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 14:54

ceny dzierżaw czy GUS publikuje dane dotyczące wysokości czynszów dzierżawnych dla prywatnych gruntów rolnych ?

#93 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 19:09

ceny dzierżaw moj kuzyn nie dawno byl u kolesia i maja brac od niego dzierzawe ok. 9ha koles bierze doplaty a moj kuzyn placi podatek i 500kg przecinicy na hektar dalej kolesiowi.

Maja tez dierzawe od ksiedza jakies 7,5ha juz pare lat, ale nie pamietam dokladnie warunkow wiem ze oni biora doplaty i placa podatek a ksiedzy placa co kwartal tysiac zlotych chyba ale nie jestem pewien

#94 Share elliza

elliza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 19:55

ceny dzierżaw Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie z tamtym tematem.

kapec24 napisał: "U nas dzierżawi się troche ziemi ale na zasadzie że dopłaty są nasze a właścicielowi płaci się tysiąc złotych polskich za hektar. Podatek my płacimy. Miejsce to kujawy"
więc ponawiam pytanie: jaka klasa z tym tysiącem na ha?

#95 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 20:07

ceny dzierżaw niech mi ktoś wytłumaczy jak się mu opłaci dzierżawić, jak dopłaty bierze właściciel ziemi, dzierżawca płaci podatek i daje mu (500-1000) zł tzw. dzierżawnego! jak pszenica jest po 300-400zł! w mojej wiosce jest tak- dopłaty bierze ten co dzierżawi i również płaci podatek!(ziemia III-V kl) aha i w mojej wiosce jest jeszcze ONW! bo wg mnie gdyby mi ktoś dał dopłaty i jeszcze płacił czynsz i za mnie podatki to ja dziś wydzierżawiam wszystko! :D

#96 Share maxi777

maxi777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 20:32

ceny dzierżaw Ja dzierżawie w ten sposób ze jak ja biore dopłaty to płace podatek , a jak własciciel dopłaty to on też podatek.

#97 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 29 styczeń 2010 - 21:16

ceny dzierżaw u mnie właściciel dostaje całą dopłatę a podatek płaci dzierżawiący.ziemia jest 3 i 4 klasy.
zdarzają się też oszołomy,którzy sami proponują po 2 tys. za ha :D
ale za takie klasy spokojnie 1000 można żądać.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#98 Share kapec24

kapec24

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 22:36

ceny dzierżaw klasa III-IV. No niestety;/. Takie u nas są warunki. U nas w gminie też jest ONW, i mam inną dzierżawę klasy VI że za same dopłaty ale ta z tym tysiakiem też jest taka. I to nie tylko ja tak mam. Patrząc na inne wypowiedzi to jest kolosalna różnica ale cóż, mamy ją pierwszy rok to dopiero się okaże jak na tym wyjdziemy.

#99 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 29 styczeń 2010 - 22:45

ceny dzierżaw

niech mi ktoś wytłumaczy jak się mu opłaci dzierżawić, jak dopłaty bierze właściciel ziemi, dzierżawca płaci podatek i daje mu (500-1000) zł tzw. dzierżawnego! jak pszenica jest po 300-400zł! w mojej wiosce jest tak- dopłaty bierze ten co dzierżawi i również płaci podatek!(ziemia III-V kl) aha i w mojej wiosce jest jeszcze ONW! bo wg mnie gdyby mi ktoś dał dopłaty i jeszcze płacił czynsz i za mnie podatki to ja dziś wydzierżawiam wszystko! :D

Ciesz się jak u was tak jest, bo u nas jak się nie godzisz to idzie do innego- a z ziemią cienko aby coś wydzierżawić a co mówic o zakupie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 30 styczeń 2010 - 03:12

ceny dzierżaw Marcin87 dobrze pisze, jak jest mało chętnych a dużo ziemi to dopłaty bierze dzierżawca. U mnie niestety w okolicy jest tak że płaci się 100-600zł za hektar(są przypadki że nawet 600-1000płacą), a dopłaty właściciel bierze, nie pasuje szukaj dalej i tyle.