Polecane posty

tomek73    574

Dam mu 2,5 tony zboża  w wrześniu i koniec. To akurat jest łatwe do obliczenia, w agencji tylko zbożem operują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    742

Ale On chce te 2.5 tony czy równowartość ?? Swoją drogą, czy to nie kto inny zdał pytanie ... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NEW_FARMER    0

Witam,

w tym roku tj. 2017 mam zamiar negocjować cenę dzierżawy (woj. kujawsko pomorskie - okolice Kowalewa Pomorskiego, Rychnowa Wielkiego) mojej działki i prosiłbym o realne propozycje jakie mógłbym (w tym regionie) przedstawić osobie uprawiającej obecnie moje grunty.

Działki są po 2,5 ha (osoba uprawiająca od ok 8 lat .. obecnie nawet nie musi przejeżdżać na te działki tylko w ciągu uprawiania swoich gruntów wjeżdża na moje (brak granic). Od 4 lat płaci mi 1 tys zł od ha + podatek dopłaty bierze osoba uprawiająca. Klasa ziemi II - III.

OK 5,5 - 6 ton pszenicy z ha.

 

Ostatnie lata traktowałem temat dzierżawy jako drugoplanowy ale ktoś zwrócił uwagę że trochę tanio biorę.

 

Pozdrawiam

czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

krzycz ile chcesz i tak jakis napaleniec to wezmie jesli to ziemia tej klasy co piszesz


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Witam,

w tym roku tj. 2017 mam zamiar negocjować cenę dzierżawy (woj. kujawsko pomorskie - okolice Kowalewa Pomorskiego, Rychnowa Wielkiego) mojej działki i prosiłbym o realne propozycje jakie mógłbym (w tym regionie) przedstawić osobie uprawiającej obecnie moje grunty.

Działki są po 2,5 ha (osoba uprawiająca od ok 8 lat .. obecnie nawet nie musi przejeżdżać na te działki tylko w ciągu uprawiania swoich gruntów wjeżdża na moje (brak granic). Od 4 lat płaci mi 1 tys zł od ha + podatek dopłaty bierze osoba uprawiająca. Klasa ziemi II - III.

OK 5,5 - 6 ton pszenicy z ha.

 

Ostatnie lata traktowałem temat dzierżawy jako drugoplanowy ale ktoś zwrócił uwagę że trochę tanio biorę.

 

Pozdrawiam

czekam na odp

 

U mnie to byś dostał tysiaka do ręki, podatek Ty płacisz i bierzesz dopłaty. Tak jak przedmówca wyżej, krzycz jak najwięcej, zawsze jakiś oszołom się znajdzie. Ostatnio poszło 30ha po 1500zł za ha + dopłaty dla właściciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam podpowie ktoś czy mogę wystawić pełnomocnika na przetarg w ANR i jeżeli tak to jakie dokumenty są potrzebne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

jaki czynsz kowr może sobie życzyć za dzierżawe gruntów klasy V i VI?Myśle o wnioskowaniu o dzierzawe bo oni u mnie niechętnie wystawiają do dzierżaw bo rolnictwo słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolego wysokości czynszu masz podawane w ogłoszeniu o przetarg na każdą działkę, wystarczy poczytać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj