Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#641 Share SajmonFarmer

SajmonFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo, muzyka

Napisany 01 grudzień 2014 - 18:26

ceny dzierżaw

W moim rejonie właściciel płaci sobie podatek i bierze dopłate. Obie strony są zadowolone, ja mogę wyprodukować, a właściciel zadowolony że pole nie zostanie zarośnięte krzakami. Co prawda działki po 1...2ha, ale o jakimś czynszu nie ma mowy;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 00:18
  •  

#642 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 19:17

ceny dzierżaw

Macie ludzie fantazję.

Dopłata należy się tylko i wyłącznie uprawiającemu!

#643 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 19:24

ceny dzierżaw

A mało to ludzi ma dzierżawy "na gębę". I to nie takie fantazyjne układy wchodzą w rachubę :blink: . Kto komu zabroni, jego pole. Bezpieczeństwo takich układów to już inna bajka.

#644 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 15:23

ceny dzierżaw

ja mam pytanie odnośnie umowy dzierżawy która podpisałem na okres 10 lat z rocznym wypowiedzeniem i jestem ciekaw czy dzierżawiący ma obowiązek mnie o tym jakoś powiadomić czy porostu idzie do gminy składa papier i po zamiatane czy jakoś to inaczej wygląda proszę o poradę

#645 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 15:39

ceny dzierżaw Ale jest podany powód wypowiedzenia jaki musi zaistnieć? Żeby wypowiedzieć dzierżawę na czas określony muszą w umowie być wskazane przyczyny tego. I to ważne. I tak, musi Cię rok wcześniej poinformować o tym.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#646 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 15:41

ceny dzierżaw

Dziwna ta umowa, niby na okres określony a z rocznym wypowiedzeniem, czyli możliwością zakończenia. Chyba że jest zapis informujący o automatycznym przedłużeniu umowy, po podstawowym okresie jej trwania, na kolejny określony w umowie okres czasu bądź na czas nie określony i owo wypowiedzenie dotyczy tego "nowego" okresu (widziałem już na własne oczy taką umowę). Druga rzecz, rozróżniasz pojęcia dzierżawca i wydzierżawiający ?? Bo z twojego postu nie wynika jasno kto jest kim. Na początek radzę poczytać bodaj to: http://pl.wikipedia..../wiki/Dzierżawa . W każdym wypadku wydzierżawiający ma obowiązek poinformować dzierżawcę o wypowiedzeniu umowy dzierżawy, chyba że w umowie zapisano inaczej.

#647 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 20:33

ceny dzierżaw Mój dziadek i 3 inne osoby są właścicielami 2,5ha ziemi, a każdy ma po 1/4 powierzchi tego pola. Dziadek 10 lat temu podpisał umowę o dzierżawę, która skończyła się w październiku, nie przedłużał umowy tylko podpisał jakiś papier aby ten gościu dostał zwrot za paliwo. Czy mogę odebrać to pole temu gościowi?
Dziadek nie bierze dopłat tylko ten gościu, dostaje tylko 200 kg pszenicy (chyba tam jest 2 klasa ziemi).

#648 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 23:00

ceny dzierżaw

Na początek radzę dokładnie przeczytać dobrze tą umowę, najprawdopodobniej umowa dzierżawy wygasła.

#649 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 00:10

ceny dzierżaw Nie wygasła. Żeby wygasła to dziadek musiałby domagać się zwrotu pola. Jeżeli czegoś takiego nie było, pole dalej jest uprawiane to umowa dalej jest ważna tylko wtedy na czas określony. Żeby ja wypowiedzieć musisz pilnować terminów ustawowych czyli rok wcześniej.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#650 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 06:52

ceny dzierżaw Umowa już wygasła tylko on uprawia to pole bez żadnej umowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 08:08

ceny dzierżaw Dziadek domagał się zwrotu pola? Jeżeli nie to automatycznie została przedłużona.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#652 Share ursusek-360

ursusek-360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 11:24

ceny dzierżaw Nie, ale umowa została podpisana na 10 lat

#653 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 599 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 17:24

ceny dzierżaw

takie  milczące przedłużenie umowy dzierżawy dotyczy tylko umów długoterminowych czy z tą  zasadą mamy do czynienia przy każdej umowie dzierżawy? Rozumiem że jeśli właściciel nie  domaga się  zwrotu w terminie ustawowym o ile sama umowa nie stanowi inaczej taka umowa zostaje automatycznie przedłużana? Taki sam obowiązek ma dzierżawca jeśli nie  chce dalej gruntu dzierżawić, też należy zwrócić  się  z  odpowiednim  pismem do wydzierżawiającego w stosownym terminie?

#654 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 21:53

ceny dzierżaw

Witam - startuje w przetargu na dzierżawę z gminy 12,5 h w jednym kawałku(7h PS V i 5,5h RVI) cena wyjściowa to 450 zł od hektara rocznie na 5 lat z możliwością przedłużenia + podatek jakieś 30 zł od hektara i tu rodzi siępytanie - do jakiej kwoty licytować - równowartość dopłat bezpośrednich (910zł)?  więcej ? bo na tej ziemi to tylko żyto owies proso i ze skupem ciężko - co o tym myślicie - sam mam 16h i chce się rozwijać ale czy taka ziemia to rozwój ?

#655 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:17

ceny dzierżaw

Jeżeli masz w planie tylko te zboża co wymieniłeś to dużego postępu nie zrobisz,wg mnie to sens ma dzierżawa jak wszystkie koszty zmieszczą się w dopłacie,bo przy tej klasie ziemi to nie ma sensu więcej dopłacać.

#656 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:18

ceny dzierżaw

Niektórzy będą twierdzić że to rozwój. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#657 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 22:49

ceny dzierżaw Licytuj do upadłego. Honor ważniejszy od pieniędzy.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#658 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 19:29

ceny dzierżaw

Chłop normalnie pyta, a tu takie głupie odpowiedzi...

ale tak jak kolega robo1980 napisał, to maksymalnie licytować do kwoty dopłaty, zresztą ja pewnie nawet za równowartość dopłat bym nie chciał brać. Te 450zł na hektar to raczej niedużo, porównując do umów na gębę, gdzie właściciel bierze dopłaty i jeszcze czynsz dodatkowo. W tym przypadku będziesz miał pewną umowę, pewny czynsz, dopłaty twoje, możesz dopisać sobie tą ziemię do PROW...

Ale gadać to można, a wiadomo, że decyzję i tak podejmiesz samodzielnie na podstawie własnych przemyśleń.

#659 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 styczeń 2015 - 14:23

ceny dzierżaw

Witam - startuje w przetargu na dzierżawę z gminy 12,5 h w jednym kawałku(7h PS V i 5,5h RVI) cena wyjściowa to 450 zł od hektara rocznie na 5 lat z możliwością przedłużenia + podatek jakieś 30 zł od hektara i tu rodzi siępytanie - do jakiej kwoty licytować - równowartość dopłat bezpośrednich (910zł)?  więcej ? bo na tej ziemi to tylko żyto owies proso i ze skupem ciężko - co o tym myślicie - sam mam 16h i chce się rozwijać ale czy taka ziemia to rozwój ?

Przetarg rozstrzygnięty - gość wziął za 980 zł od hektara było 8 chętnych, spółdzielnia która dzierżawiła wcześniej tą działke odpuściła więc ja także ( według prezesa spółdzielni 1 h w mokrym roku nie do skoszenia na środku i tylko owies i żyto - raz na jakiś czas qq ale po ogroszeniu i w mokrym roku ) także nie wiem czy chłopak coś na takiej ziemi zarobi oprócz garba :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share kriss01

kriss01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:35

ceny dzierżaw

Mam pytanko 5h ziemi w dzierżawe czy realne jest 500zł na mieśiąc do właściciela a cała reszta dla tego co bierze ziemię w dzierżawę dopłaty itp ziemia jest w woj. wielkopolskim