Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#621 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 21:06

ceny dzierżaw

U nas na kujawach ostatnio ziemia agencyjna poszła za 6t/ha pszenicy, klasa ziemi 4-6.

Nie ma szans teraz znaleźć jakiejś ziemi w normalnych pieniądzach.

Naprawdę czasem się dziwię że rolnictwo w takich regionach jeszcze nie pierdyknęło ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 23:54
  •  

#622 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 21:24

ceny dzierżaw wręcz przeciwnie rolnictwo rozwija się bardzo dobrze. Kiedyś mało kto miał 6ton pszenicy czy 4tony rzepaku a teraz mało kto zbiera mniej.

#623 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 21:28

ceny dzierżaw

ale dać za dzierżawę 6 ton a zebrać 6ton to duża różnica

#624 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 21:56

ceny dzierżaw

Nawet jak zbierze ktoś 10ton, to 6 ton od razu oddaje na czynsz a 4 tony na koszty produkcji, jeśli uprawa była prowadzona intensywnie. Gdzie tu zysk?

#625 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 listopad 2014 - 21:56

ceny dzierżaw

wręcz przeciwnie rolnictwo rozwija się bardzo dobrze. Kiedyś mało kto miał 6ton pszenicy czy 4tony rzepaku a teraz mało kto zbiera mniej.

Ta chyba na af... Bo wg GUS zbieramy 4t... Mamy ok 7,5mln ha zbóż, zbiory 26-28mln t. Żeby pszenica dawała minimum 6t to byśmy produkowali podad 40mln t zbóż co w naszych warunkach nigdy nie będzie możliwe.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#626 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 21:59

ceny dzierżaw

wręcz przeciwnie rolnictwo rozwija się bardzo dobrze. Kiedyś mało kto miał 6ton pszenicy czy 4tony rzepaku a teraz mało kto zbiera mniej.

Damian zgodze sie z Tobą, ale jeśli mówimy o plonach na 1-3 klasie ziemi. Sam mam 3 klase, a niewiele 4 klasy i zawsze pszenice mi tam wypali na tym piachu ( co dopiero na 5 i 6 klasie ) 6 ton pszenicy na 5 klasie ziemi?

#627 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 21:59

ceny dzierżaw

Jak masz od 3 klasy wzwyż do można się mądrzyć. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#628 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 22:16

ceny dzierżaw

Nawet jak zbierze ktoś 10ton, to 6 ton od razu oddaje na czynsz a 4 tony na koszty produkcji, jeśli uprawa była prowadzona intensywnie. Gdzie tu zysk?

No może jak się samemu zużyje to zboże na tucz, to jakoś przy korzystnych cenach :wacko: ... Bo w przypadku produkcji roślinnej to pozostaje tylko przyjemność narobienia się :D .

#629 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 04:08

ceny dzierżaw

Jak masz od 3 klasy wzwyż do można się mądrzyć.

ja akurat mam więcej 6 jak 3 a głównie 4-5 i ani zboża ani rzepaku nie sprzedaje tylko hodowla. Ale patrząc po sąsiadach widać że dbają lepiej niż kiedyś i sprzątają też więcej. A te czynsze po 5ton i więcej to chodzi tam o prawo pierwokupu. 3 lata dołoża a potem kupią po cenie agencyjnej która jest sporo niższa niż rynkowa. A nawet jak by była równa rynkowej to chodzi tam o równe duże kawałki a nie o 2ha wkoło budynków z 5 słupami i 3 studniani albo rowem w środku.

#630 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 01 grudzień 2014 - 08:58

ceny dzierżaw

No nie wiem czy sobie wykupia, najczesciej jest to dzierzawa na gora 2 lata, a zreszta ich kasa i niech szaleja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 09:47

ceny dzierżaw

ja akurat mam więcej 6 jak 3 a głównie 4-5 i ani zboża ani rzepaku nie sprzedaje tylko hodowla. Ale patrząc po sąsiadach widać że dbają lepiej niż kiedyś i sprzątają też więcej. A te czynsze po 5ton i więcej to chodzi tam o prawo pierwokupu. 3 lata dołoża a potem kupią po cenie agencyjnej która jest sporo niższa niż rynkowa. A nawet jak by była równa rynkowej to chodzi tam o równe duże kawałki a nie o 2ha wkoło budynków z 5 słupami i 3 studniani albo rowem w środku.

zapominasz o jednym szczególe , że wycena takiej dzierżawy do wykupu to minimum 15-krotna wysokość czynszu dzierżawnego.

sam to przechodziłem

#632 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 10:55

ceny dzierżaw

Panowie gdzie można znaleźć umowę dzierżawy ziemi do pobrania na stronie Agencji nie mogę się doszukać takiego dokumentu, i druga sprawa sąsiad chce oddać ziemię w dzierżawę 2,5h z tym że ziemia jest wystawiona na sprzedaż- brać i spisać w umowie że zwraca nakład w przypadku sprzedaży (przed żniwami) czy odpuścić?

#633 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 11:57

ceny dzierżaw

te dzierżawy z ANR jak kolega pisał wyżej są przeważnie na rok, u nas tak samo. Najgorsze, że są w terminie zimowym i zostają tylko zasiewy na wiosnę.

#634 Share Tetsuya

Tetsuya

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 15:20

ceny dzierżaw

Ja mam ok. 40ha dzierżaw i za wszystkie płace doplaty plus podatek.Ziemia 3-4 klasa. Rekordziści głupoty płacą u nas dopłaty+podatek+1200zl od każdego ha i sami tyle oferują.

#635 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 16:33

ceny dzierżaw

Panowie gdzie można znaleźć umowę dzierżawy ziemi do pobrania na stronie Agencji nie mogę się doszukać takiego dokumentu, i druga sprawa sąsiad chce oddać ziemię w dzierżawę 2,5h z tym że ziemia jest wystawiona na sprzedaż- brać i spisać w umowie że zwraca nakład w przypadku sprzedaży (przed żniwami) czy odpuścić?

Trochę to pokrętne rozwiązanie, uważaj żebyś się w razie sprzedaży nie licytował z właścicielem ile dałeś za co. Poza tym jaki masz sposób realnej i uczciwej wyceny swojej pracy ?? Ceny usług w twoich stronach ?? Twój czas+amortyzacja maszyn ale bez paliwa?? Jak już to bierz ten kawałek TYLKO z zapisem w umowie, że w razie sprzedaży kupujący dotrzymuje warunków dzierżawy i jednocześnie bierze czynsz. Ja tak kupiłem kiedyś 2ha, była dzierżawa RSP jeszcze na dwa lata, wszystko czarno na białym.

Umowę można znaleźć nie tylko na stronie Agencji ...

#636 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 16:49

ceny dzierżaw

A czy to już nie wynika z samych przepisów, że do momentu zebrania plonu dzierżawca ma prawo korzystać z gruntu?

Edytowany przez KlimekPL, 01 grudzień 2014 - 16:50.

#637 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 16:56

ceny dzierżaw

Jeżeli właściciel chce to sprzedać w przyszłości to umowa tylko potwierdzona notarialnie na czas określony. Inaczej, nowy właściciel wypowie Ci dzierżawę zgodnie z ustawowymi terminami czyli rok naprzód.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#638 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 17:44

ceny dzierżaw

A czy to już nie wynika z samych przepisów, że do momentu zebrania plonu dzierżawca ma prawo korzystać z gruntu?

Nie wynika, musi być określona konkretna data końca dzierżawy. Kiedy Ja poszedłem z zaświadczeniem do KRUS-u, gdzie był wpisany termin "po zbiorach" ( bo RSP zebrała już o tym czasie swoją pszenicę, był to ostatni rok dzierżawy wynikający z umowy), to mi tego nie przyjęli. Termin "po zebraniu plonów" nie jest terminem w świetle prawa, aczkolwiek jest to zwyczajowo szanowany okres do którego trwa dzierżawa.

Jeżeli właściciel chce to sprzedać w przyszłości to umowa tylko potwierdzona notarialnie na czas określony. Inaczej, nowy właściciel wypowie Ci dzierżawę zgodnie z ustawowymi terminami czyli rok naprzód.

TYLKO notarialnie i TYLKO na czas określony, choćby to miał być tylko jeden jedyny rok. Papiery muszą być "jak złoto" przy takiej zabawie w dzierżawę z ewentualną zmianą właściciela. Nic na gębę.

Edytowany przez Kaszlak79, 01 grudzień 2014 - 17:49.

#639 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 17:50

ceny dzierżaw

Dobrze wiedzieć, bo ja też chciałem wziąć w dzierżawę ziemię od gościa, który już uprzedzał mnie, że jeśli znajdzie się kupiec to tą ziemię sprzeda. I nie wiem właśnie jak taką umowę dzierżawy sporządzić, żebym nie wyszedł jak Zabłocki na mydle.

A co w przypadku, jeśli wezmę grunt w dzierżawę a podczas trwania umowy właściciel sprzeda część tej ziemi, to znaczy małą działkę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 grudzień 2014 - 18:11

ceny dzierżaw

Zasady te same jak przy sprzedaży całości. Oczywiście podstawą jest, jak pisał wyżej Krassus, umowa na jasnych zasadach u notariusza. Prawo stanowi prosto, wszystkie obciążenia spoczywające na nieruchomości (umowy najmu, hipoteki, służebności) w momencie zmiany właściciela przechodzą na kupującego, przy czym jest wymagane, aby kupujący o tych obciążeniach wiedział w momencie zakupu (akt notarialny). Każda, nawet najmniejsza działeczka jest odrębną nieruchomością.

Edytowany przez Kaszlak79, 01 grudzień 2014 - 18:13.