Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adasiorek    5
Mam sasiada który płaci 1.600zł. Oczywiscie dopłaty jego ale podatek tez płaci ;)

w moim przypadku jest tak ze doplaty bierze wlasciciel a ja jedynie place podatek

doplata jest rozna

czesciowo na podstawe bo warzywa sieje a zbozami tyle co przesiewam

a klasa 3a - 4b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Jeżeli właściciel bierze dopłatę to ja daję na podatek, jak mi zależy na jakimś kawałku to dorzucam stówę lub dwie, w innym przypadku to nie sesnsu ekonomicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

u mnie jest tak że dopłaty bierze właściciel albo jak wniosek na te pola na mnie jest to mu oddaje i on płaci podatek.ludzie to są psy ogrodnika chcieliby nic nie robić i kase brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wzięliśmy niedawno 0,7 ha pola bo to przedłużenie będzie innego. To 350 zł dzierżawnego i podatek i dopłaty właściciela.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzuciłem ten temat w 2007 i tak czasem sprawdzam jak wszędzie drożeje, a właściciele ziemi po troszkę a to dopłaty dla

siebie, a to podatek im zapłać no i najlepiej byś dorzucił kilka stówek ;) dobrze piszecie, że najwięcej chcą Ci którzy nigdy nie radzili sobie z uprawą. Teraz u mnie na przetargach agencyjnych na dzierżawę biją tyle ile się urodzi, czyli od 30 do 50 dt pszenicy. co najlepsze należy opłacić podatek a dzierżawa na 9 miesięcy i chętnych z 50 osób na sali i aż piana idzie z pysków :) a stosunki zaognione. Wygrywają tylko Ci którzy mają pod władaniem powyżej 300 ha bez obciążeń. Mówię Wam rzeźnia!!! A za tym co idą prywatni rolnicy i też chcą ile się da. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dzierżawie jakies 5,5 ha i za sam podatek to i tak dobrze bo klasa ziemi 3-5 klasa ale ludzie niektorzy placa 400zl za hektar pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal7    0

Ja dzierżawie około 1,5 ha. ;) Płace za ha 1 metr żyta :) Jeszcze bez podatku przychodził prosił to żeśmy wzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

ja za 5he daję tylko dopłatę

a za drugie 5he daję dopłatę i podatek

ale są lepsi 800zł/he +podatek

słyszałem o 1000zl/he to poco robić oddać i złapać robotę w mieście i poco się martwić o pogodę itp

ludzie są cwani myślą że jak jemu się nie opłaca to dzierżawcy się opłaci

klasa ziemi 1-2-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

U mnie to tak 500-700 zł hektar


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

Damian chyba 500- 700, u nas to za słabsze ziemie to sama dopłata, a za lepsze dopłata + od 200 do 400 zł, podatek płaci właściciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

W moim przypadku jest tak:

Jak dopłata własciciela to nie płace nic

Jak biore dopłate to płace od 200-350 zł/ha (podatek płaci własciciel)


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

U nas ludzie chcą żeby od nich dzierrżawic żeby nie zarastało.Dzierrżawie 17ha dopłaty moje, podatku niema bo 4-5klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

ja za dzierzawe płace 200 zł/h to po staremu a teraz juz nikt nie odda za 200 bo jeden sie znalazł i podbił stawke do 400 zl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

u nas jak doplaty biora to nic nie placimy a jak my bierzemy doplaty to placimy 250/ha podatek placi wlascicel :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A ja mam takie pytanie :) .

 

Mam zamiar rozwiesić ogłoszenia w kilku wsiach, że wezmę w dzierżawę pole orne. Pytanie-kiedy to rozwiesić? Teraz, czy po żniwach?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź. POZDRAWIAM :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Ja bym proponował teraz bo po zniwach to "klienci " moga juz sobie kogos znależć :) Pozatym przez ten czas juz bys formalnosci załatwił i nie czekał tylko od razu jechał z uprawa pozniwna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Tak jak koledzy wyżej im wcześniej tym lepiej znajdzie się więcej chętnych przez ten czas.U nas najczęściej właściciel pola bierze dopłatę i płaci podatek lub ja płace podatek a jego dopłata bez dopłacania, mam kilka dzierżaw zawartych parę lat temu i niestety muszę płacić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja płace różnie od gminy to 300zł za hektar od jednego kolesia to tylko dam mu trochę ziemniaków i jest git ;p a od innych to tak od 200 do 400zł za hektar dopłata dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

U mnie sprawa wygląda tak biorę dzierżawę ja płace podatek i ja dostaje dotację i płaci się 300zł za hektar taką stawkę ma ksiądz i ludzie zazwyczaj się do tego stosują ale mam kawałek 32 arów za który płaciłem kiedyś 2 worki pszenicy a teraz już nic nie daje. MarcinPykuS ten pomysł z rozwieszaniem ogłoszeń jest dobry sam o tym myślałem bo możliwe że sam bende brał dzierżawe ale ludzie potrafią małpować np w mojej wiosce jest paru "farmerów" <_< co pozabaczeniu ogłoszenia sami by dali swoje i te hamy pewnie by poździerali moje ogłoszenia i powiesili by swoje ;) a oni tylko marnują ziemie nie mają pojęcia o roli ale jak niema takich ludzi to tylko wieszać i najlepiej teraz puki ziemia bendzie <_< A umnie klasa ziemi to 1-2 cięszkie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaptOOrniC    2

A ja was wszystkich zszokuje. W mojej gminnie gościu dzierżawił 40 ha w jednym kawałku ,płacił 1200zł za ha, ale została mu ta dzierżawa wymówiona. Ponoć gościu dostał więcej . Dzwoniłem o nią to zażyczył sobie za nią 1400 zł + dopłaty za hektar. Ponoć jest chętny. Zobaczymy za kilka tygodni co z tego wyniknie. A tak po za tym cena 1000 zł za ha to normalka w naszym rejonie (a są nawet osoby które płacą więcej 1100-1200 zł ) . Ale jaki jest sens tyle wydawać , przecież zysk jeśli będzie to nie za duży, a jeszcze większe prawdopodobieństwo iż zanotuję się stratę .


Sprzedam Ursusa 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul0    0

dać 1200zł za dzierżawę to ile z uprawy np. zborza zarabia rolnik? dla mnie to paranoja!!

dopłaty po połowie i można dierżawić (podatek po stronie właściciela)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj