Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#501 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 20:55

ceny dzierżaw kolega wyżej ma 100% racji ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 09:33
  •  

#502 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 22 kwiecień 2014 - 19:51

ceny dzierżaw W zeszłym tygodniu złożyłem papiery na przetarg ograniczony - dzierżawa. Dzisiaj dzwonię z pytaniem czy się zakwalifikowałem a pani mi mówi że przetarg może być odwołany, zależy co uradzi kierownictwo. Generalnie problem jest w tym że ktoś posiał sobie to pole co zostało wystawione do dzierżawy...
To teraz wszystkie działki wystawione do dzierżawy mam sobie uprawiać na pałę a agencja będzie odwoływała przetargi? Normalnie chamstwo w państwie:/

#503 Share rubina33

rubina33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 kwiecień 2014 - 23:40

ceny dzierżaw Witam.Od razu zaznaczam że niezbyt dobrze znam się na rolnictwie,wiec proszę o wyrozumiałość.Kilka lat temu dostałam w spadku 3,5 h ziemi. Mieszkam i pracuję w mieście,więc postanowiłam ją wydzierżawić sasiadowi z wioski.Ziemia jest na północy lubelszczyzny,nie wiem jakiej klasy obecnie wysiany jest na niej rzepak.Mam pytanie -ile powinnam wziąśc za dzierżawę,? Obecnie jest taka sytuacja ze dzierżawca płaci mi czynsz 1000zł za całość(czyli za te 3,5h) rocznie, dopłaty unijne w całosci są jego oraz on płaci podatek Nie chce wyjśc na wredną i chytrą babę ale czytajac Wasze posty zastanowiam się czy taka umowa jest w ogóle dla mnie korzystna.? Rozumiem Wasza solidarnosc zawodową ale jeśli to mozliwe, proszę o szczerą i bezstronną odpowiedz.Jaki są ceny dzierżawy w tych stronach,jeśli dzierżawca w całości pobiera dopaty unijne,?Bo wychodzi na to że biorę ok300zł za h rocznie bez dopłat.Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 25 kwiecień 2014 - 05:43

ceny dzierżaw ogólnie to dopłaty teoretycznie powinny być tego co uprawia ale w praktyce to rzadko się spotyka. szczerze i krótko powiem... ładnie cię wyśllizgał :)
u mnie na podlasiu też duże różnice w cenach ale minimum to 450 zł za hektar, dopłaty właściciela, podatek płaci właściciel.
pytasz czy korzystna umowa... póki do tego nie dokładasz i parę złotych zostaje to korzystna :) a zakładam że ziemia nie jest zła.

W zeszłym tygodniu złożyłem papiery na przetarg ograniczony - dzierżawa. Dzisiaj dzwonię z pytaniem czy się zakwalifikowałem a pani mi mówi że przetarg może być odwołany, zależy co uradzi kierownictwo. Generalnie problem jest w tym że ktoś posiał sobie to pole co zostało wystawione do dzierżawy...
To teraz wszystkie działki wystawione do dzierżawy mam sobie uprawiać na pałę a agencja będzie odwoływała przetargi? Normalnie chamstwo w państwie:/

czy masz uprawiać na pałę? ogólnie jeśli taka sytuacja to odpowiedź prosta: TAK, aby tylko nikt nie wszedł ci z sianiem jak nawozy posiejesz :)
przepisy odnośnie takich sytuacji są jednoznaczne (przynajmniej jeśli chodzi o grunty skarbu państwa): jeśli ktoś obsieje to ma prawo wziąć dopłaty, jeśli skarb państwa miałby tą ziemię odebrać obsiewającemu to musiał by mu zapłacić odszkodowanie, a wtedy już nie ma opłacalności w tym, takie porąbane przepisy ale niestety tak jest, w wiadomościach rolniczych zawsze gdy przychodzi pora zasiewów trąbią o rolniczych piratach :)

Edytowany przez daremw, 25 kwiecień 2014 - 05:50.

#505 Share muoodyy

muoodyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 25 kwiecień 2014 - 20:55

ceny dzierżaw u mnie w WLKP to trzeba wyłożyć minimum 1000 zł za ha i jeszcze dopłata właściciela

#506 Share asdafi

asdafi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:informatyka

Napisany 27 kwiecień 2014 - 03:28

ceny dzierżaw ja jestem ze świętokrzyskiego i u mnie nie ma mowy o jakimkolwiek dopłacaniu właścicielowi ziemi a mało tego, dopłaty są dzielone na pół:)
tylko co działa na niekorzyść to małe pola (1-2-3 hektarowe kawałki).klasy od 3a do 5.
przy takim rozdrobnieniu chyba można pomarzyć o poważnej produkcji roślinnej niestety:/

#507 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 27 kwiecień 2014 - 06:56

ceny dzierżaw Przy takiej cenie można się w przejazdy bawić, nic tylko pozazdrościć cen :)

#508 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 27 kwiecień 2014 - 09:06

ceny dzierżaw Oj ci piraci to akurat będą mieć problem - agencje już się dogadały i wysyłają pismo z wyborem - i a - przyznajesz się że uprawiałeś i płacisz 5x sredniej dzierzawy - b- nie przyznajesz się- informacja do drugiej agencji ze wyłudziłeś dopłaty.

#509 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 27 kwiecień 2014 - 12:36

ceny dzierżaw ja dzierżawię 6.2ha. płacę podatek ok.600zł rocznie i dzielimy się z właścicielem dopłatami na pół ,czyli po ok. 3500zł na łeb,ja jestem zadowolony bo potrzebuję tej ziemi
i mam ją blisko za małą kasę i właściciel też jest zadowolony bo mieszka na drugim końcu Polski i ma kasę na konto przy zerowym nakładzie. Dodam że ziemia 5 i 6 kl. trochę 4.

#510 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 27 kwiecień 2014 - 13:23

ceny dzierżaw

Oj ci piraci to akurat będą mieć problem - agencje już się dogadały i wysyłają pismo z wyborem - i a - przyznajesz się że uprawiałeś i płacisz 5x sredniej dzierzawy - b- nie przyznajesz się- informacja do drugiej agencji ze wyłudziłeś dopłaty.

a o tym jeszcze nie słyszałem, ale może się nie orientuję, u mnie w okolicy nie ma tych problemów raczej, a i dopłaty są teoretcznie przeznaczone dla osób uprawiających ziemię a jeśli uprawią i zasieją to znaczy że to nie jest to wyłudzenie, takie to dla mnie błędne koło...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 27 kwiecień 2014 - 14:33

ceny dzierżaw My teraz wzielismy 2 ha 4-5 klasa na rok podatek właściciela dopłata moja 2000 mu daje za to na rok, a reszta dzierżaw to przeważnie 500 zł za ha podatek własciciel płaci ale to piaski ze mozna w płodozmian sosne wprowadzic
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#512 Share edi25

edi25

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 13:15

ceny dzierżaw

h

Edytowany przez edi25, 16 listopad 2014 - 18:42.

#513 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 13:33

ceny dzierżaw Dokładnie tak :)

#514 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 29 kwiecień 2014 - 15:24

ceny dzierżaw Raczej nie. Agencja nie zdążyła przygotować tej ziemi do sprzedaży i zrobiła przetarg na dzierżawę.

#515 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 11 maj 2014 - 18:22

ceny dzierżaw U mnie też w Wielkopolsce jest taki przypadek-przetarg na dzierżawę jest za kilka dni(też jestem na liście zakwalifikowanych), ziemia leżała od zeszłorocznych żniw, a tu nagle ktoś zaorał i zasiał przedwczoraj kukurydzę i to kilka dni przed przetargiem. Dzwonię do agencji i się pytam czy przetarg odwołany czy co, ale nie, a że ktoś tam wjechał i to obsiał nic nie wiedzą. I co teraz?

#516 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:03

ceny dzierżaw Będzie potraktowane jako próba wyłudzenia. Zagrożone karą więzienia. Już o tym mówili w ANR.

#517 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 11 maj 2014 - 20:22

ceny dzierżaw no dobra, ale dojdzie do przetargu? A jak ktoś inny wygra?

#518 Share 20CBR12

20CBR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 12 maj 2014 - 00:03

ceny dzierżaw :blink: nie ma w tym przypadku czasem do czynienia z piractwem rolniczym-czyli jeśli ktoś to obsiał a ziemia należy do ANR to ta osoba ma teraz prawo zebrać plon na tej ziemi? ;[ co dalej idzie przetarg zostanie odwołany?

Edytowany przez 20CBR12, 12 maj 2014 - 00:04.

#519 Share bizon1

bizon1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 12 maj 2014 - 07:17

ceny dzierżaw Lubelszczyzna Za 2.5 ha płacę 1000 zł, dopłaty i akcyza za paliwo moje, podatek płacę ja.
Dodam że w moich okolicach kto chce więcej to ziemia leży odłogiem lub właściciel
najmuje ciągnik by uprawić i wziąć dopłaty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 12 maj 2014 - 20:21

ceny dzierżaw Przetarg będzie, a ANR i ARiMR połączyły siły. Jeśli pirat złoży wniosek o dopłaty, to ma być zgłoszone do prokuratury. A jak wygrasz przetarg, to wiesz przecież co z zasianym zrobić ;) przecież to Twoje pole wtedy i jak Ci pasuje, to zbierasz, a jak nie to agregat ścierniskowy i jazda :)