Skocz do zawartości

Zdjęcie

ceny dzierżaw

727 odpowiedzi na ten temat

#481 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 15:05

ceny dzierżaw Nie mówię, że za darmo ale za jakiś czynsz owszem. A w mojej okolicy to jest pełno odłogów i w większości wypadków chcą oddać w dzierżawę nawet za darmo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ceny dzierżaw Dzisiaj, 07:04
  •  

#482 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 16:38

ceny dzierżaw U mnie odłogów nie ma, i przeważnie dzierżawca płaci czynsz, podatek i dopłaty dla właściciela.

#483 Share TOME11

TOME11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 16:54

ceny dzierżaw

W jaki sposób opłaca się rolnikom uprawiać ziemię bez dotacji, skoro wielu ma problem z utrzymaniem gospodarstwa posiadając własną ziemię i biorąc dopłaty? Ja osobiście w życiu bym na taki układ nie poszedł, że oddałbym całą dotację lub płacił czynsz równy kwocie dotacji.

toś d*pa nie gospodarz jak się bez dotacji nie da, co zrobisz jak dopłat nie będzie(nieuniknione), co robiłeś jak nie było dopłat?

masakra i żal który ściska za d*pę

Edytowany przez milanreal1, 12 kwiecień 2014 - 23:07.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#484 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:21

ceny dzierżaw Ja nie jestem gospodarzem i nie biorę dotacji bo na razie nie mam do czego. :) Mówię jak jest u mnie w okolicy. Nikt by nie wziął pola w zamian za całość dopłaty. Płaci się czynsz, nawet czasem w wysokości połowy dopłaty, ale o całej nie ma mowy.

Co było jak nie było dopłat? Między innymi nawozy i środki ochrony roślin było o wiele, wiele tańsze.

Nie rozumiem, co ma do rzeczy wrzucone przez ciebie zdjęcie i po co całe te wyzwiska...? Chcesz sobie podwyższyć samoocenę czy co?

#485 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 20:30

ceny dzierżaw U nas dopłata i z 800 zł, chętnych nie brak, tylko powiedz że masz, od razu z 5 chętnych.

#486 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 13 kwiecień 2014 - 18:08

ceny dzierżaw

Nie mówię, że za darmo ale za jakiś czynsz owszem. A w mojej okolicy to jest pełno odłogów i w większości wypadków chcą oddać w dzierżawę nawet za darmo.

To się ciesz, ze mieszkasz w tak zasobnym w ziemie rejonie. Inni tak dobrze nie maja.

#487 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 14 kwiecień 2014 - 13:18

ceny dzierżaw ale tak na zdrowy rozsądek czy jeśl już ktoś ma 100 .. to wiecej zje od tego co ma 50 ? nie , niech nikt nie mówi że chce sie rozwijać to jmusi brać ziemie .. bo nic nie musi przy takich czynaszach .. gó... mu zostaje .. czasu ma mniej , zapina jak osioł a po 50 bedzie stekał bo go wszystko boli i sie sypie .. w życiu trzeba myśleć bo głupich do roboty jest wielu . a ten co myśli ma czas na wszystko i ma wszystko co chce
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#488 Share e2visionamd

e2visionamd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 22:13

ceny dzierżaw co byście doradzili na taką sprawę : dogadałem się z facetem w sprawie dzierżawy tylko jeden warunek on będzie wnioskował o dopłaty i żadnej oficjalnej umowy ( sprawy unijne ). jak udokumentować z mocą prawną jakieś zabezpieczenie bo koszty zasiewów to około 40 tyś i mam taki pomysł aby zapisać umowę , że pożyczyłem mu te 40 tys a jak będę zbierał plony pokwituje , że spłacił.

#489 Share maciekmaciek30

maciekmaciek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 23:29

ceny dzierżaw oj chyba na to nie pójdzie...

Edytowany przez milanreal1, 17 kwiecień 2014 - 21:15.

#490 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 07:13

ceny dzierżaw nie potrzebnie się zgodziłeś, jak nie chce oficjalnej umowy to będzie ciężko, chyba ze mu ufasz i zaryzykujesz 40tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 07:32

ceny dzierżaw Jesli nie chce oficjalnej to pisz nieoficjalna , jakiś papierek musisz mieć bo możesz mu zasiać pole a w żniwa jego kombajny zbiora plon . Skoro koszt zasiewu to 40tyś więc nie jest tego pola mało i może będzie mu sie opłacało zostać świnią ale kasa za darmo wpadnie. Nawet nie wiesz co czasami ludziom rodzi sie w głowach tak ze lepiej miec do nich ograniczone zaufanie.

#492 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 09:30

ceny dzierżaw Napisz zwykłą umowę na kolanie i będzie ok, jak takiej umowy nie będzie chciał to nie ma co ryzykować kasy bo pewnie chce zrobić Ciebie w konia i tyle.

#493 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 17:40

ceny dzierżaw każda umowa nie potwierdzona przez notariusza jest nic nie warta .. w razie czego gbyby doszło do sodowej rozprawy sąd tą umowe odrzyci .. takie umowy nic nie wnoszą

#494 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:12

ceny dzierżaw nie prawda
http://www.przewodni...enty_umowy.html

Edytowany przez bocecek087, 17 kwiecień 2014 - 21:16.

#495 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:26

ceny dzierżaw dzierżawa nie musi być notarialna, w sumie możecie to zrobić w formie ustnej nawet, tylko jakiś świadków, najlepiej nie z rodziny wziąć, choć jak wiadomo w sądzie notarialna jest najwięcej warta

#496 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 11:41

ceny dzierżaw

każda umowa nie potwierdzona przez notariusza jest nic nie warta .. w razie czego gbyby doszło do sodowej rozprawy sąd tą umowe odrzyci .. takie umowy nic nie wnoszą

Twoja wypowiedź jest nic nie warta, nie trzeba notariusza żeby umowa była ważna, wystarczy kilka zdań na kolanie napisanych i każdy sąd Ci to uzna.

Wydzierżaw mi swoje gospodarstwo za 0zł na taką umowę to się przekonasz czy jest coś warta czy nie :)

Edytowany przez st220, 18 kwiecień 2014 - 17:50.

#497 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 18:05

ceny dzierżaw to idz z taką umową po swoje roszczenia do sądu .. nawet idz do radcy prawnego powie Ci że mam racje .. był taki przypadek u mnie iw okolicy i sąd taka umowe odrzucił ..za 0zł to mozesz sobie wydzierżawić patyczek od lizaka ;)

#498 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 18:18

ceny dzierżaw Może ta umowa była jakaś lipna, albo jakieś błędy w niej były. Kolega miał na taką umowę dzierżawę, właściciel chciał wykiwać kolegę ale mu się nie udało :)

#499 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 18 kwiecień 2014 - 19:30

ceny dzierżaw może było coś z nią nie tak .. kiedy byłem w gminie to powiedzieli że lepiej kiedy notariusz to podpisze tak jest pewniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 18 kwiecień 2014 - 20:21

ceny dzierżaw

Na warzywach też jest różnie . Prawdę mówiąc takie stawki są nie opłacalne a ludzie którzy te pieniądze dają to jest poprostu zachlonnosc typu nic nie będę z tego miał ale ziemie uprawiam

U nas na lubelszczyźnie jest podobnie oddają dopłaty płacą podatki i jeszcze 1000 do hektara dopłacają tylko po to żeby mieć więcej od sąsiada ziema III - IV klasa piachowate nie idzie poszaleć niedługo będzie się bardzo opłaciło puścić swoje w dzierżawe pójść do roboty nawet za te 1600, i się lepiej wyjdzie. Przeliczając 20ha to wyjdzie jakieś 15 000 z dopłat 20 000 od dzierżawcy plus jakieś 20 000 na rok pensji czyli 55 000, co w skali roku daje nam jakieś 4583 na miesiąc i gdzie lepszą wypłate człowiek dostanie a i myśleć nie trzeba że nie urosło że się przypaliło że sucho że mokro...